PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony ericsson k770i problem.



akerwtos.
01-05-13, 23:36
Γεια χαρα,
Εχω ενα sony ericsson k770i,στο οποιο εχω δοκιμασει 2-3 memory stick και δεν αναγνωριζει καμια.προφανως ειναι προβλημα με την υποδοχη.
Σε ενα service point αν το παω σιγουρα θα μπορουν να το φτιαξουν.αλλα το θεμα ειναι αν ειναι μικρο το προβλημα και δεν ειναι μεγαλο το χρηματικο ποσο, Η δεν υπαρχει ανταλλακτικο και ειναι fix με την πλακετα,και τοτε θα χρειαζεται αλλαγη ολοκληρη η πλακετα,το οποιο δεν συμφερει με τιποτα.καποιος που να γνωριζει?HELPPP άμεσααα!

rep
01-05-13, 23:55
ρε συ κωστα εμποριο συσκευων κανεις και εχεις τοσες χαλασμενες?

akerwtos.
01-05-13, 23:58
οχι απλα αγαπω τα sony ericsson και δεν παω καθολου τα αφης.π.χ αν μου δινες κανενα iphone 4s θα το κανα τραμπα με ολοκαινουριο w810i ανετα!:biggrin:
-ontopic καιγομαιιιι θελω να μαθω αν το προβλημα με την stick μπορει να επισκευαστει με κοστος κανα 30ρι σε κανενα service point Η θα φαει παραπανω και καλυτερα να μην το φτιαξω

rep
02-05-13, 00:02
αυτο δεν μπορω να στο πω μιας και δεν ειναι εμφανες βλαβη ,μπορει να ειναι καποια επαφη του αναγνωστη καποια γραμμη η κατι αλλο.μονο καποιος σχετικος θα μπορουσε να στο πει.

akerwtos.
02-05-13, 00:05
σχετικοι δωστε τα φωτα σας!!!

rep
02-05-13, 00:10
πλακα κανεις ρε κωστα ποιος θα σου δωσει τα φωτα του αν δεν δει το κινητο??????γιατι δεν το πας σε καποιον να το δει.(οχι στο γερμανο)?????εχεις καθολου γνωσεις απο το αθλημα ?μαλλον οχι και να σου πω τι να κοιταξεις θα μπορεσεις να κανεις καποια επεμβαση?εχεις καποιο εργαλειο 'η τα κλασικα πλαστικα κατσαβιδια που δινουν τζαμπα οταν αγοραζεις καμια κινεζικη οθονη?

akerwtos.
02-05-13, 00:24
δυστηχως ειμαι αρχαριος..το κινητο δεν εχει ουτε γρατζουνια και ειναι αψογο σε ολα γι'αυτο σπαω το κεφαλι μου...ας πουμε οτι ειναι οντως προβλημα και δεν μπορω να το διορθωσω μονος μου..το κοστος επισκευης θα ειναι μεγαλο?αν το κοστος εξαρτατε απο πολλους παραγοντες τους οποιους πρεπει να κοιταξει καποιος ειδικος απο κοντα για να μου πει τοτε καταλαβαινω!

rep
02-05-13, 00:29
σε αυτο το κινητο η καρτα μνημης και η καρτα σιμ μπαινουν σε ενα μικρο πλακετακι-φλεξ που κατα πασα πιθανοτητα εχει καπου κοπει οποτε θα χρειαστει αλλαγη .δες μια ενδικτικη τιμη απο ενα σχετικα ακριβο προμηθευτη. http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_itemcats&id=62

akerwtos.
02-05-13, 11:24
απ'οτι ειδα περιπου στα 25 ευρω ειναι το κοστος του προιοντος αρα αν το παω για service η συνολικη τιμη ειναι στο χερι του ειδικου..leos εσυ που εισαι και απο θεσσαλονικη και θα ειμαι εκει σε λιγες μερες..ποσο θα περνες για αυτην την δουλεια?συνολικα δηλαδη μαζι με το κοστας αγορας για την πλακετα?
rep ευχαριστω για αλλη μια φορα!

leosedf
02-05-13, 20:05
Χρυσόστομε αυτό ξέρεις αν έχει κάποιο ΕΜΙ filter στις γραμμές της κάρτας?

Κώστα (πατρίδα) αν και έχω εξοπλισμό στο σπίτι πλέον δεν ασχολούμαι άλλο επαγγελματικά με τα κινητά. Όπως είπε και ο Χρυσόστομος είναι δύσκολο κάποιος να σου πει τι έχει η συσκευή χωρίς να έχει δει. Δυστυχώς και τα αξιόλογα service point πλέον είναι σπάνια εδώ (μας έχουν καθαρίσει από την αγορά οι αγαπημένοι μας πολιτικοί εδώ και καιρό) για να σου πω να πας κάπου και με χαμηλό κόστος.
Δεν το στέλνεις καλύτερα με ταχυδρομείο στον rep να στο σιάξει να ησυχάσεις? Τουλάχιστον είναι καλός επαγγελματίας λογικός σε τιμές και πραγματικός γνώστης.
Για τα τσουτσέκια στις διάφορες αλυσίδες δεν θέλω να το συζητήσω.

rep
02-05-13, 20:19
δεν εχω δει το service manual για αυτην την βλαβη γιατι παντα εφταιγε ο αναγνωστης.

akerwtos.
02-05-13, 23:15
δεν φοβαμαι να το στειλω στον rep,φοβαμαι να το στειλω με ταχυδρομιο γιατι μου χει τυχει να μου φανε κινητο μεσα απο το κουτι..οπως και σε ενα αλλο προβλημα που ειχα με την οθονη στο 810 μου προτεινε να παω σε ενα μαγαζι εδω περα αξιολογο οποτε θα παω και τα δυο εκει Η μονο ενα απ τα δυο!