PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με MLS Destinator talk&drive 43SL



loykoymos
07-05-13, 10:30
γεια σασ και ευχαριστω για την φιλοξενια εχω ενα mls 43sl και κατα λαθοσ διεγραπσα τον ελλινικο χαρτη .ο χαρτησ ηταν εκδοση 2010 v.3648 το εκαnα αυτο προσπαθωντασ να περασω μια αλλη εκδοση χαρτη απο ενα αλλο ιδιο mls 43sl την 2011 v 5014 μολισ ξεκινησει μετα απο λιγο μου λεει οτι βρεισκει προβλημα με την αδεια χρησησ εγο εβαλα με copy paste to χαρτη απο το ενα gps στο αλλο μηπωσ μπορει να με βοηθησει καποιοσ ευχαριστω εκ τον προτερων αλλα ειμαι λιγο ασχετοσ και το χειαζομαι για την δουλεια μου (ταξιτζησ)

plouf
07-05-13, 10:40
αν και παε ικαιρος πρεπει να εχεις το κλειδι για το ενεργοποιησεις

σε οποιαδηποτε περιπτωση ΣΙΓΟΥΡΑ μπουν να σε βοηθησουν απο τη mls
http://mls.gr/?pid=157&la=1

loykoymos
07-05-13, 10:46
εγο ομωσ δεν εχω ουτε κλειδι ουτε τιποτα γιατι το ειχε αγορασει ο προην συνετεροσ μου που τωρα δεν τον βρισκω. δηλαδη τωρα παει για πεταμα;

plouf
07-05-13, 10:48
το αλλο μισο δεν το διαβασες ?

αυτο που λέει γιατο mls service στην αργυρουπολη ?
αν γινεται κατι αυτοι μπορουν !

loykoymos
07-05-13, 10:50
ναι αλλα αμα μου ζητανε κοδικουσ; τι θα κανω;

antonis_p
07-05-13, 11:12
Κάποτε πήρα και εγώ ένα mls στον πατέρα μου αλλά χρειάζεται νέους χάρτες, με πήγε δυο φορές σε κάτι γκρεμούς και άλλες δύο με πέρασε μέσα από κάτι ποτάμια,
χάρτη μπορώ να φορτώσω μόνο στην εταιρία ή γίνεται και αλλιώς;
Θα με εξυπηρετούσε κάτι στα βορειότερα προάστια, μου πέφτει κάπως αντίθετα η Αργυρούπολη.

plouf
07-05-13, 12:38
καλα πηγαινετο και αυτοι θα σου πουν τι λυσεις εχεις !

όσο για τον αντώνη πηγαινε το απο κει που το πηρες ! (αν και προτεινεται να το πας απο κει )

antonis_p
07-05-13, 12:47
όσο για τον αντώνη πηγαινε το απο κει που το πηρες ! (αν και προτεινεται να το πας απο κει )

Το πήρα από το ΠΛΑΙΣΙΟ, δεν ξέρω αν αυτοί κάνουν αυτη τη δουλεια .. (και δεν είναι σήμερα ανοιχτοί να ρωτήσω ... )

Τρελος Επιστημονας...
07-05-13, 14:50
Κάποτε πήρα και εγώ ένα mls στον πατέρα μου αλλά χρειάζεται νέους χάρτες, με πήγε δυο φορές σε κάτι γκρεμούς και άλλες δύο με πέρασε μέσα από κάτι ποτάμια,
χάρτη μπορώ να φορτώσω μόνο στην εταιρία ή γίνεται και αλλιώς;
Θα με εξυπηρετούσε κάτι στα βορειότερα προάστια, μου πέφτει κάπως αντίθετα η Αργυρούπολη.



Για να αλλάξεις χάρτη, θα πρέπει να αλλάξεις και πρόγραμμα. Για Ελλάδα, μια πρόταση καλή είναι το Don't Panic - Ginius Driver που παίζει και στην συσκευή σου (ίσως να χρειαστεί ξεκλείδωμα).

Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις απ'ευθείας με την Gi (http://www.ngi.gr/) που φτιάχνει τον ελληνικό χάρτη (και εμπορεύεται το πρόγραμμα) και να το συζητήσεις μαζί τους. Καλύτερα έτσι παρά να μπλέκεις με πλαίσιο κτλ κτλ.

ababapanos
13-05-13, 18:39
αναμεσα απο dont panic και navigon ,ποιο προτεινετε?