PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με PAYPAL!



Vag85
10-05-13, 16:48
Οποιος ξερει υπευθυνα να μου πει.Μπλοκαρα την prepaid καρτα μου γιατι σαν ζωον εβαζα οτι τετραψηφιο κωδικο για επαληθευση εβρισκα.Αφου επικοινωνησα με την τραπεζα κ μου δωθηκε ο κωδικος επικοινωνησα κ με το Paypal λεγοντας τους οτι μου εχετε ακυρωσει την καρτα γιαυτο και γιαυτο το λογο,γινεται να κανουμε κατι γιαυτο μην παω να βγαλω αλλη κ μου ρχεται πισω ενα αυτοματο μαιλ που καμια σχεση δεν ειχε με το προβλημα.Ελεγε μονο να βαλω τον 4 ψηφιο κωδικο,το οποιο τον εχω πλεον αλλα δεν με αφηνει να να τον βαλω καπου γιατι παταω continue αφου βαλω τα στοιχεια της καρτας δεν μου βγαζει το πλαισο για να βαλω τον τετραψηφιο κωδικο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

kotsos___
10-05-13, 17:00
ξαναπάτα να σου πάρει το paypal 1,5$, ξαναπερίμενε να γινει, και κάντο με τον καινούριο κωδικό..

Vag85
10-05-13, 17:05
Ναι ομως αφου πατησω continue μου λεει this card is denied που σημαινει οτι δεν την βλεπει καν.

leosedf
10-05-13, 19:19
Κάπου μέσα στη διαχείριση καρτών έχει verify και μπορείς να βάλεις τον κωδικό σου να τελειώνεις.

nestoras
10-05-13, 20:16
Δυστυχώς θα πρέπει να του στείλεις επικυρωμένη φωτοτυπία της κάρτας και της ταυτότητάς σου. Λογικά θα πρέπει να σου ήρθε το αντίστοιχο e-mail που ζητάει ακριβώς αυτό το πράγμα. Το καλό είναι ότι τα δέχονται και σκαναρισμένα, το κακό είναι ότι θέλουν την επικύρωση στα αγγλικά...
Κάνε μία ερώτηση στα ΚΕΠ ή και σε κάποιο αστυνομικό τμήμα αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν χωρίς να χρειάζεται να μεσολαβήσει μεταφραστής.
Έπαθα ακριβώς το ίδιο πράγμα κι εγώ :-)...
Ίσως είναι ποιο απλό να δηλώσεις κλοπή της κάρτας και να βγάλεις μία καινούρια (με το αζημίωτο φυσικά).

Vag85
10-05-13, 20:35
leosedf (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=28767) Οπως ανεφερα στην αρχη δεν μοιυ δεχεται εξαρχης τα στοιχεια οποτε δεν μπορω απλα να βαλω τον κωδικο ακομα κ αν βρω το πλαισιο που λες
.
nestoras (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=31470) Αυτο ειναι το θεμα για να μην παω να βγαλω αλλη.

kotsos___
10-05-13, 21:42
Λογικά αν κάνεις καινούριο paypal, δεν θα υπάρχει θέμα..

dimpet
10-05-13, 21:58
Έχω και εγώ prepaid στο paypal και αυτό το κωδικό προσπαθώ εδώ και καιρό να τον πάρω αλλά δε βγάζω άκρη . Αν δε κάνω confirm τη κάρτα τρέχει τίποτα ? Ενώ μου κρατάει το 1,5E αυτή τη συναλλαγή έγω δε την έχω δει μέχρι τώρα για να δω και το 4ψήφιο κωδικό ώστε να κάνω confirm τη κάρτα. Έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον ? Η κάρτα είναι prepaid μήπως φταίει αυτό ?

leosedf
10-05-13, 22:02
Αν δεν κάνεις verify περιορίζεσαι στα χρήματα που μπορείς να μεταφέρεις.

nestoras
10-05-13, 23:42
Έχω και εγώ prepaid στο paypal και αυτό το κωδικό προσπαθώ εδώ και καιρό να τον πάρω αλλά δε βγάζω άκρη . Αν δε κάνω confirm τη κάρτα τρέχει τίποτα ? Ενώ μου κρατάει το 1,5E αυτή τη συναλλαγή έγω δε την έχω δει μέχρι τώρα για να δω και το 4ψήφιο κωδικό ώστε να κάνω confirm τη κάρτα. Έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον ? Η κάρτα είναι prepaid μήπως φταίει αυτό ?

Τον κωδικό μπορείς να τον δεις:
α) μέσω e-banking στην ανάλυση συνναλαγών
β) με γραπτή αίτηση στην τράπεζα αν δεν έχεις e-banking


nestoras (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=31470) Αυτο ειναι το θεμα για να μην παω να βγαλω αλλη.
Τότε θα πρέπει να κάνεις τη διαδικασία αποστολής επικυρωμένων στοιχείων για να σου την βγάλουν από την "black list".



Λογικά αν κάνεις καινούριο paypal, δεν θα υπάρχει θέμα..




Η κάρτα έχει μπει σε black list και δεν θα τη δεχτεί το paypal ακόμη και σε άλλο λογαριασμό.

Vag85
11-05-13, 04:10
Βασικα Ο Νεστωρας χει δικιο για τον διαφορετικο λογαριαμο διοτι ''σημειωνεται'' ο αρι8μος της καρτας οχι το μαιλ η το εκαστοτε ονομα..

Επισης για τον 4αψηφιο κωδικο εγω επικοινωνησα με την τραπεζα που εβγαλα την καρτα κ μου τον εδωσαν μετα απτη βλακεια που κανα βεβαια.

Vag85
11-05-13, 17:23
Μολις σημερα το paypal μου στειλε μηνυμα λεγοντας μου οτι μου ξεμπλοκαρε την καρτα κ με οδηγιες να την ξαναπερασω.Μονο που μετα δεν την περνουσε γιατι ελεγε οτι υπαρχει προβλημα απτην καρτα που οφειλεται στην τραπεζα ...ελεος.

vagelis94
27-11-13, 18:27
Έχουμε πει όχι greeklish!.
http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules
Διάβασε το 5 φορές γιατί όταν γράφτηκες δεν του έδωσες σημασία.

vagelis94
27-11-13, 18:45
Μολις σημερα το paypal μου στειλε μηνυμα λεγοντας μου οτι μου ξεμπλοκαρε την καρτα κ με οδηγιες να την ξαναπερασω.Μονο που μετα δεν την περνουσε γιατι ελεγε οτι υπαρχει προβλημα απτην καρτα που οφειλεται στην τραπεζα ...ελεος.

μηπως μπορεις να μου πεισ και εμενα πως καταφερες να το κανεις και να στην ξεμπλοκαρουν?