PDA

Επιστροφή στο Forum : Xperia Sola σύνδεση με υπολογιστη μεσω Wifi για ασυρματη μεταφορα δεδομένων



maouna
09-07-13, 16:46
Καλησπέρα. πως μπορω να συνδέσω ασύρματα το κινητο μου sony xperia sola με το λάπτοπ ωστε να μεταφέρω αρχεια(εικονες,βιντεο,μουσικη).


Επίσης το sola δεν μου εμφανίζει τα ασυρματα δίκτυα που εκπεμπουν στα καναλια 12-13...

vasilllis
09-07-13, 17:51
Συνδεσε το στο ιδιο δικτυο με το πισι.κατεβασε το airdroid και τρεξτο,ανοιξε τον explorer σου και γραψε την διευθυνση που σου λεει και τελος.

stavros_97s
09-07-13, 18:00
Στο Laptop: -> device system -> bluetooth -> Ενεργοποίηση προσαρμογέα .
Στο κινητό: -> ανοίγεις bluetooth -> ανίχνευση συσκευών > εντοπίζεις το λάπτοπ -> σύνδεση .
Και όταν πας Υπολογιστής θα σου εμφανιστεί η συσκευή..

kontras
09-07-13, 18:46
Γίνεται μέσω του PC Companion. Αν πας εκέι που λέει τρόπος σύνδεσης έχει το WIFI. ακολουθάς τον οδηγό και είσαι εντάξει.

maouna
09-07-13, 21:18
Συνδεσε το στο ιδιο δικτυο με το πισι.κατεβασε το airdroid και τρεξτο,ανοιξε τον explorer σου και γραψε την διευθυνση που σου λεει και τελος.

το airdroid το εχω .επισης εχω και το wifi file transfer. το θεμα ειναι πως θα το συνδεσω στο λαπτοπ μεσω wifi ,χωρις να εχω το router,χωρις να ειμαι συνδεδεμενος σε καποο δικτυο. αν δημιουργησω ενα ασυρματο δικτυο αd-hoc στο λαπτοπ,τα android δεν συνδέονται.....


Γίνεται μέσω του PC Companion. Αν πας εκέι που λέει τρόπος σύνδεσης έχει το WIFI. ακολουθάς τον οδηγό και είσαι εντάξει. θα το δοκιμασω τωρα..

vasilllis
09-07-13, 23:01
το airdroid το εχω .επισης εχω και το wifi file transfer. το θεμα ειναι πως θα το συνδεσω στο λαπτοπ μεσω wifi ,χωρις να εχω το router,χωρις να ειμαι συνδεδεμενος σε καποο δικτυο. αν δημιουργησω ενα ασυρματο δικτυο αd-hoc στο λαπτοπ,τα android δεν συνδέονται.....

θα το δοκιμασω τωρα..

Οντως δεν νομιζω να γινεται.