PDA

Επιστροφή στο Forum : iphone 4 βοηθεια



unprodz
26-08-13, 14:03
καλησπερα..μου εφεραν ενα iphone 4 απο εξωτερικο..
το μονο που ξερω ειναι απο το μοντελο MC603B/A
οτι ειναι απο united kindom..θελω να ψαξω για τον παροχο
επειδη ψαχνω να δω τι τιμες παιζουν για να το ξεκλειδωσουν..
επειδη εδω http://www.officiali...hone_unlock.php (http://www.officialiphoneunlock.co.uk/iphone_unlock.php)
ζητανε τον παροχο..ξερει καποιος τι μπορω να κανω???

moutoulos
26-08-13, 16:30
Όλοι εσείς που φέρνεται γνήσια κινητά απέξω, και εντελώς τυχαία
δεν ξέρετε τίποτα άλλο, απευθυνθείτε στο http://www.apple.com/gr/support
της εταιρείας. Εκει θα μάθετε περισσότερα ... ή μήπως όχι ?.

Αυτος λοιπόν που σου το έφερε, τι σου είπε ?, εκτός το ότι είναι "μαύρο" ...

leosedf
26-08-13, 16:37
Ορίστε και οι τιμές http://www.officialiphoneunlock.co.uk/pricing-table.php
http://www.officialiphoneunlock.co.uk/imei-network-finder.php και εδώ μπορείς να βάλεις το ΙΜΕΙ σου και να σου πούνε πόσο κοστίζει κλπ.
Απο την ίδια σελίδα που έβαλες.

Επίσης υπάρχει λόγος που στην Αγγλία είναι παράνομο να ξεκλειδώνεις τηλέφωνα κλπ γιατί έχουν σκοτώσει ΠΑΙΔΙΑ για να τους κλέψουν τις συσκευές. Ελπίζω δηλαδή να έχεις ήσυχη και τη συνείδηση σου.

agis68
26-08-13, 16:49
και να συμπληρώσω σε όλα τα παραπάνω οτι εμείς που παίρνουμε συσκευές απο καθε εταιρέια με ελληνικά κλπ και ακριβοπληρώνουμε δεν το κανουμε για πλάκα...ουτε είμασε ηλίθιοι. πληρώνουμε για την υποστήριξη και κυρίως τα διαφορα νομικά κολλήματα. Μπορούσες να το πάρεις ξεκλείδωτο απο εξωτερικό αλλά καπου στα 660 ευρώ......

unprodz
26-08-13, 17:04
Όλοι εσείς που φέρνεται γνήσια κινητά απέξω, και εντελώς τυχαία
δεν ξέρετε τίποτα άλλο, απευθυνθείτε στο http://www.apple.com/gr/support
της εταιρείας. Εκει θα μάθετε περισσότερα ... ή μήπως όχι ?.

Αυτος λοιπόν που σου το έφερε, τι σου είπε ?, εκτός το ότι είναι "μαύρο" ...

δεν καταλαβα εχεις καποιο προβλημα?δεν μπορω να καταλαβω το υφακι..
συγνωμη κιολας που μας κανανε δωρο για τα γενεθλια..

unprodz
26-08-13, 17:08
Ορίστε και οι τιμές http://www.officialiphoneunlock.co.uk/pricing-table.php
http://www.officialiphoneunlock.co.uk/imei-network-finder.php και εδώ μπορείς να βάλεις το ΙΜΕΙ σου και να σου πούνε πόσο κοστίζει κλπ.
Απο την ίδια σελίδα που έβαλες.

Επίσης υπάρχει λόγος που στην Αγγλία είναι παράνομο να ξεκλειδώνεις τηλέφωνα κλπ γιατί έχουν σκοτώσει ΠΑΙΔΙΑ για να τους κλέψουν τις συσκευές. Ελπίζω δηλαδή να έχεις ήσυχη και τη συνείδηση σου.

σε ευχαριστω πολυ..το iphone δεν το αγορασα εγω..μου το αγορασαν για τα γενεθλια μου..
και στην τελικη δεν το εκλεψα..δεν υπαρχει λογος εγω να εχω τυψεις..

unprodz
26-08-13, 17:14
και να συμπληρώσω σε όλα τα παραπάνω οτι εμείς που παίρνουμε συσκευές απο καθε εταιρέια με ελληνικά κλπ και ακριβοπληρώνουμε δεν το κανουμε για πλάκα...ουτε είμασε ηλίθιοι. πληρώνουμε για την υποστήριξη και κυρίως τα διαφορα νομικά κολλήματα. Μπορούσες να το πάρεις ξεκλείδωτο απο εξωτερικό αλλά καπου στα 660 ευρώ......

ποιος σου ειπε οτι το πηρα εγω???
στην τελικη δεν θα εδεινα ποτε τοσα λεφτα για ενα κινητο..δεν μου περισευουν κιολας..
το οτι μου το εκαναν δωρο για τα γενεθλια χθες..δεν λεει κατι
και προφανως για να μου το εκαναν δωρο κλειδωμενο.σημαινει οτι δεν υπαρχουν 600 ευρω για καινουργιο..
εγω δεν ειπα οτι εσεις εισαστε βλακες και εγω ο εξυπνος..αλλα τελος παντων χωρις να γνωριζεις τι παιζει μην μιλας με υφακι..γεια χαρα

leosedf
26-08-13, 17:14
Τα κλειδωμένα είναι κλειδωμένα για κάποιο λόγο. Γιατί πωλούνται με σύνδεση.
Η λύση σου έχει δωθει και πιο πάνω.

unprodz
26-08-13, 17:20
Τα κλειδωμένα είναι κλειδωμένα για κάποιο λόγο. Γιατί πωλούνται με σύνδεση.
Η λύση σου έχει δωθει και πιο πάνω.

δεν ειπα το αντιθετο..
αν καποια στιγμη σου κανουν δωρο..μην το δεχτεις αν δεν υπαρχει αποδειξη η επειδη ειναι κλειδωμενο..
τελος παντων ευχαριστω που απαντησες..

leosedf
26-08-13, 17:23
Η διαφορά είναι ότι μπορώ να ξεκλειδώσω όποια συσκευή θέλω στο σπίτι μου χωρίς να πληρώσω :lool: απλά δεν πιστεύω να έπαιρνα ποτέ Apple (μπλιάχ).
Κοίτα τη σελίδα πιο πάνω έχει όλες τις λεπτομέρειες.

unprodz
26-08-13, 17:28
Η διαφορά είναι ότι μπορώ να ξεκλειδώσω όποια συσκευή θέλω στο σπίτι μου χωρίς να πληρώσω :lool: απλά δεν πιστεύω να έπαιρνα ποτέ Apple (μπλιάχ).
Κοίτα τη σελίδα πιο πάνω έχει όλες τις λεπτομέρειες.

ποια σελιδα ποιο πανω?
κ γω καταλαβαινω απο ξεκλειδωματα..απλα με το samprefs κατι παιζει..
εχω κανει τα παντα και δεν ξεκλειδωνει στο τελος..
ασε που τα βηματα σε πολλες σελιδες δεν ειναι εμπιστα..

bchris
26-08-13, 17:49
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι βρε καρνταση δεν το κλειδωνεις τοση ωρα...

:001_tt2:

rep
26-08-13, 17:57
μολις επεστρεψα και γω απο τις διακοπες μου.να πω και γω οσα ξερω,πολλες μεγαλες εταιριες στο εξωτερικο κλειδωνουν τα τηλεφωνα και τα πουλανε κληδωμενα στο δικτυο τους με σκοπο να παραμεινει η καρτα τους σε λειτουργεια για δυο χρονια,αυτο γινοταν και εδω ποιο παλια αλλα οι συσκευες ξεκληδωναν σχετικα ευκολα εχω ξεκληδωσει +1000 νοκια 6110 και πολλα αλλα.τα νεα τηλεφωνα ξεκληδωνουν πολυ δυσκολα και τα iphone 4 ,4ς ,5 δεν ξεκληδωνουν παρα μονο με official unlock 'η με καρτες ξεκληδωματος με σχετικα χαμηλο κοστος ,το ξεκληδωμα δεν ειναι μονιμο και αν βγει η καρτα ξανακληδωνει η συσκευη.στις νεες καρτες δεν υπαρχουν πολλες παρενεργιες και η συσκευη δουλευει ομαλα.δεν ξεκληδωνουν ολες οι εκδοσεις λογισμικου και modem και δεν πρεπει να γινει αναβαθμιση στο τηλεφωνο γιατι λογικα θα ξανακλειδωσει και θα χρειαστει να περιμενεις να βγει η σχετικη καρτα για να ξαναδουλεψεις το τηλεφωνο.αν το τηλεφωνο το πηρες σκετο χωρις κουτι και καποια αποδειξη μπορει να ειναι κλεμενο ,ψαξτω λιγο σε σχετικες λιστες που θα βρεις στο internet.μπορεις να το κανεις jailbreak με την καρτα μεσα μπορεις να το κανεις hackactivate και να το δουλεψεις με skype voip και internet χωρις προβλημα.

unprodz
26-08-13, 18:11
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι βρε καρνταση δεν το κλειδωνεις τοση ωρα...

:001_tt2:

τι να κλειδωσω ρε μαν??

unprodz
26-08-13, 18:15
μολις επεστρεψα και γω απο τις διακοπες μου.να πω και γω οσα ξερω,πολλες μεγαλες εταιριες στο εξωτερικο κλειδωνουν τα τηλεφωνα και τα πουλανε κληδωμενα στο δικτυο τους με σκοπο να παραμεινει η καρτα τους σε λειτουργεια για δυο χρονια,αυτο γινοταν και εδω ποιο παλια αλλα οι συσκευες ξεκληδωναν σχετικα ευκολα εχω ξεκληδωσει +1000 νοκια 6110 και πολλα αλλα.τα νεα τηλεφωνα ξεκληδωνουν πολυ δυσκολα και τα iphone 4 ,4ς ,5 δεν ξεκληδωνουν παρα μονο με official unlock 'η με καρτες ξεκληδωματος με σχετικα χαμηλο κοστος ,το ξεκληδωμα δεν ειναι μονιμο και αν βγει η καρτα ξανακληδωνει η συσκευη.στις νεες καρτες δεν υπαρχουν πολλες παρενεργιες και η συσκευη δουλευει ομαλα.δεν ξεκληδωνουν ολες οι εκδοσεις λογισμικου και modem και δεν πρεπει να γινει αναβαθμιση στο τηλεφωνο γιατι λογικα θα ξανακλειδωσει και θα χρειαστει να περιμενεις να βγει η σχετικη καρτα για να ξαναδουλεψεις το τηλεφωνο.αν το τηλεφωνο το πηρες σκετο χωρις κουτι και καποια αποδειξη μπορει να ειναι κλεμενο ,ψαξτω λιγο σε σχετικες λιστες που θα βρεις στο internet.μπορεις να το κανεις jailbreak με την καρτα μεσα μπορεις να το κανεις hackactivate και να το δουλεψεις με skype voip και internet χωρις προβλημα.

καταρχας σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου..
βασικα γιαυτο εκανα το θεμα εδω για να μαθω τισ τιμες για ενα official unlock..αλλα καποιοι την εχουν δει "προφητες"και "εξυπνοι"
δεν χρειαζοταν να κανω jailbreak το κινητο ηταν ξεκλειδωτο απο μενου μερια..
μονο η καρτα δεν λειτουργει..
βασικα το ειχε παρει απο μαγαζι..με μεταχειρισμενα..ειχε τα παντα μεσα ακουστικα usb ηταν κανονικα σε κουτι..

rep
26-08-13, 18:17
τι εκδοση λογισμικου ειναι? 4 'η 4s? το modem?

unprodz
26-08-13, 18:21
τι εκδοση λογισμικου ειναι? 4 'η 4s? το modem?

to 4 ειναι..

rep
26-08-13, 18:27
κοιτα φιλε,,, καταρχην ειμαι καθετα αντιθετος στη βοηθεια σε ενα νεο μελος χωρις ονομα,καθετα αντιθετος στη λογικη μπαινω παιρνω πληροφοριες και εξαφανιζομαι απλα γιατι εκανα την δουλεια μου και αντε γεια,εγραψα το παραπανω ποστ για να βοηθησω επιφανειακα για να ψαχθεις και οχι να σου δωσω μασιμενη τροφη,πανε σε καποιο καταστημα να αφησεις και κανα φραγκο σε κανενα συναδερφο και πιστευω αν ειναι σωστος θα σε βοηθησει να κανεις τη συσκευη σου να δουλεψει.

unprodz
26-08-13, 18:41
κοιτα φιλε,,, καταρχην ειμαι καθετα αντιθετος στη βοηθεια σε ενα νεο μελος χωρις ονομα,καθετα αντιθετος στη λογικη μπαινω παιρνω πληροφοριες και εξαφανιζομαι απλα γιατι εκανα την δουλεια μου και αντε γεια,εγραψα το παραπανω ποστ για να βοηθησω επιφανειακα για να ψαχθεις και οχι να σου δωσω μασιμενη τροφη,πανε σε καποιο καταστημα να αφησεις και κανα φραγκο σε κανενα συναδερφο και πιστευω αν ειναι σωστος θα σε βοηθησει να κανεις τη συσκευη σου να δουλεψει.

οπως βλεπεις πανω δεν ζητησα ουτε να με βοηθησετε να το ξεκλειδωσω ουτε τιποτα
το μονο που ζητησα καποια βοηθεια..για να δω τιμες για ενα σωστο ξεκλειδωμα..
η πληροφοριες αλλωστε που μου εδωσες τις γνωριζα ειδι..
οσο για την μασημενη τροφη που λες?
πεσμου ενα επηχειρημα..που το αναφερεις?με βοηθησες να κανω κατι και δεν το καταλαβα..
μπηκα για πληροφοριες και οχι για να βλεπω τα υφακια των περισσοτερων εδω μεσα(πως φενεται πως καποιοι εδω μεσα εχουν αποθημενα)..τελοσ παντον..
και δεν ειμαι κανενας τεχνικος για να ξημεροβριαδιαζομε εδω μεσα..το οτι δεν βαζω ονομα,ειναι καθαρα δικια μου επιλογη
καλη συνεχεια..
α και μια τελευτεα βοηθεια θελω..πως μπορω να σβησω αυτο το θεμα που εφτιαξα..?

agis68
26-08-13, 19:26
Αφεντικό δεν κλειδώνεις το θεματάκι για τι βλέπω να τραβάει χωρίς λόγο?:glop:

xmaze
26-08-13, 19:34
http://iphonefrom.com/

Κατι τέτοι ψάχνεις μάλλον;

leosedf
26-08-13, 19:43
Αν δεν έχει κάτι άλλο να προσθέσει κάποιος να το κλειδώσουμε.

moutoulos
26-08-13, 19:44
... μας κανανε δωρο για τα γενεθλια..
Μα καλα όλοι το ίδιο λέτε ... Τον ίδιο θείο έχετε όλοι, που σας κάνει δωρο
κλειδωμενα τηλέφωνα ?.

bchris
27-08-13, 00:14
σε ευχαριστω πολυ..το iphone δεν το αγορασα εγω..μου το αγορασαν για τα γενεθλια μου..
και στην τελικη δεν το εκλεψα..δεν υπαρχει λογος εγω να εχω τυψεις..


Καρτα αλλαγης δεν ειχε μεσα?

:lool:

chipakos-original
27-08-13, 08:28
Πολλά λόγια από άσχετους και βαρετούς με το θέμα.Κατ αρχήν απαγορεύεται να δίνει ο κάθε ένας πληροφορίες επι πληρωμή.Αρα αν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον εδώ μέσα το κάνεις δωρεάν. Δεν θέλεις να βοηθήσεις αυτόν που άνοιξε το θέμα?? μην τον βοηθάς αλλά να ποστάρεται χωρίς λόγο και αναίτια να ειρωνεύεσαι τον άλλο υποβιβάζει τον εαυτό σου αλλά και το θέμα.Εγώ λοιπόν παρακολουθώ το θέμα όχι επειδή έχω iphone αλλά απλά από ενδιαφέρον όπως και πολλά άλλα θέματα απλά τα παρακολουθώ από ενδιαφέρον μόνο. Λοιπόν αυτό που έχω να πω είναι να είστε λίγο πιο σεμνοί στις αναρτήσεις σας διότι προσβάλεται τους επαγγελματίες και το χώρο που ενδεχομένως σας δίνει ψωμάκι να τρώτε. Οταν γνωρίζουμε κάτι περισσότερο από κάποιον άλλο αυτό είναι καλό και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το μοιραστούμε αλλά όχι και να τον προσβάλουμε ηθελιμένα ή όχι. Καλή συνέχεια σε όλους.

agis68
27-08-13, 08:38
ήρθαν και στρατά ενίσχυσης....IOS brotherhood. Κανέναν δεν προσβάλαμε αλλά εγώ ρωτώ με τη κοινή λογική......Μου φέρνει ο μπαρμπας δώρο το ψιψίνι απο την αλλοδαπή......δεν θα ρωτήσω να μα΄θω ( εφόσον μιλάμε για γνήσιο με αποδειξη αγοράς κλπ) αν παιζει στο Ελλάδα? Δεν θα ρωτήσω το μπαρμπα να μου πει απο που το πήρε γιατί θα χρειαστώ πιθανότατα κάτι στο μέλλον. Απλά πράγματα.....εγώ εφερα ενα Blacberry απο Αμερική συνδεδεμένο με Verizon Φυσικά ήταν κλειδωμενο για αλλη εταιρεία.....οτι καρτα και να εβαζα δεν την δεχόταν....παιρνω τη verizon τη ρωτάω τι θα κάνω και το έκανα......δεν καταλαβα γιατί παρεξηγούμαστε....Αν μιλάμε πάλι για άλλο τρόπο απόκτησης (πλάγιο και σαλταδόρικο) κακώς κανουμε τη κουβέντα αυτή και το θέμα είναι ακυρο.....

chipakos-original
27-08-13, 09:22
Τα λόγια μου φυσικά δεν ήταν για κάποιο συγκεκριμένο πόστ και αλοίμωνό μας αν παρεξηγούμασταν κι όλας. Οχι σε καμία περίπτωση Αγι . Μουέχει συμβεί ανοίγει κάποιος ένα θέμα με μία ερώτηση και αφού κανένας δεν απαντάει γράφει ο ενδιαφερόμενος <<ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ??>> Σε πληροφορώ ότι καλήτερο είναι αυτό να μην βρίσκει ανταπόκριση στο ερώτημά του παρά οτιδήποτε σαν κι αυτά τα σχόλια που διάβασα εδώ. Και παλι καλή συνέχεια σε όλους.

unprodz
27-08-13, 10:10
λοιπον πεδες τσαμπα το κουραζουμαι το θεμα..
μπηκα εδω μεσα να ζητησω καποια σελιδα που ηθελα να δω τιμες για official unlock
και ακουω το μακρυ και το κοντο του καθενος εδω μεσα..
το αν μου το εφερε με αποδειξη η χωρις..αν ειχε κατι πανω αν δεν ειχε..
ειναι καθαρα δικο μου θεμα..και κλεμενο να ηταν στην τελικη δεν σας νοιαζει εσας..
οκκ αν καποιος θελει να απαντηση σε αυτο που ρωτησα απο την αρχη..καλος..
δεν ειμαι αναγκαζμενος να ακουω ολα αυτα..οκ αμα θελετε να απαντησετε στο θεμα..δεκτο..
δεν δεχομαι ομως τα σχολια του τυπου..

Όλοι εσείς που φέρνεται γνήσια κινητά απέξω, και εντελώς τυχαία
δεν ξέρετε τίποτα άλλο, απευθυνθείτε στο http://www.apple.com/gr/support
της εταιρείας. Εκει θα μάθετε περισσότερα ... ή μήπως όχι ?.

Αυτος λοιπόν που σου το έφερε, τι σου είπε ?, εκτός το ότι είναι "μαύρο" ...

αυτην την ειρωνια εκει που σας περνει..οκ??
εχω μπει και σε αλλα σιτε..αλλα τετοια αντιμετοπιση και απαθεια πρωτη φορα..γεια χαρα..
παρακαλω να κλειδωθει το θεμα..και αν γινετε να διαγραφτει..

unprodz
27-08-13, 10:14
ήρθαν και στρατά ενίσχυσης....IOS brotherhood. Κανέναν δεν προσβάλαμε αλλά εγώ ρωτώ με τη κοινή λογική......Μου φέρνει ο μπαρμπας δώρο το ψιψίνι απο την αλλοδαπή......δεν θα ρωτήσω να μα΄θω ( εφόσον μιλάμε για γνήσιο με αποδειξη αγοράς κλπ) αν παιζει στο Ελλάδα? Δεν θα ρωτήσω το μπαρμπα να μου πει απο που το πήρε γιατί θα χρειαστώ πιθανότατα κάτι στο μέλλον. Απλά πράγματα.....εγώ εφερα ενα Blacberry απο Αμερική συνδεδεμένο με Verizon Φυσικά ήταν κλειδωμενο για αλλη εταιρεία.....οτι καρτα και να εβαζα δεν την δεχόταν....παιρνω τη verizon τη ρωτάω τι θα κάνω και το έκανα......δεν καταλαβα γιατί παρεξηγούμαστε....Αν μιλάμε πάλι για άλλο τρόπο απόκτησης (πλάγιο και σαλταδόρικο) κακώς κανουμε τη κουβέντα αυτή και το θέμα είναι ακυρο.....

το μπαρμπα να το πεις για τον δικο σου πατερα καταλαβες?
η απαντα στην ερωτηση που εκανα η μην απανταγες καθολου..
λιγο σεβασμος δεν βλαπτει..αντε

leosedf
27-08-13, 12:43
Πολλά λόγια από άσχετους και βαρετούς με το θέμα.Κατ αρχήν απαγορεύεται να δίνει ο κάθε ένας πληροφορίες επι πληρωμή.Αρα αν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον εδώ μέσα το κάνεις δωρεάν. Δεν θέλεις να βοηθήσεις αυτόν που άνοιξε το θέμα?? μην τον βοηθάς αλλά να ποστάρεται χωρίς λόγο και αναίτια να ειρωνεύεσαι τον άλλο υποβιβάζει τον εαυτό σου αλλά και το θέμα.Εγώ λοιπόν παρακολουθώ το θέμα όχι επειδή έχω iphone αλλά απλά από ενδιαφέρον όπως και πολλά άλλα θέματα απλά τα παρακολουθώ από ενδιαφέρον μόνο. Λοιπόν αυτό που έχω να πω είναι να είστε λίγο πιο σεμνοί στις αναρτήσεις σας διότι προσβάλεται τους επαγγελματίες και το χώρο που ενδεχομένως σας δίνει ψωμάκι να τρώτε. Οταν γνωρίζουμε κάτι περισσότερο από κάποιον άλλο αυτό είναι καλό και δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το μοιραστούμε αλλά όχι και να τον προσβάλουμε ηθελιμένα ή όχι. Καλή συνέχεια σε όλους.


Και εδώ το θέμα κλείνει λοιπόν... Αν είναι να σκοτωθούμε.

Σχετικά με το post σου. Προφανώς και η δουλειά που κάνεις είναι πιο απλή γιατί κι εμείς σαν επαγγελματίες έχουμε ΠΛΗΡΩΣΕΙ άσχημα ακόμα και πληροφορίες.
Έχω πληρώσει μόνο και μόνο για να διαβάσω κείμενο και να πάρω πληροφορίες που δεν τις βρίσκεις πουθενά. Μην πούμε για τα λογισμικά που τώρα θα είχα σπίτι αν
δεν τα αγόραζα.
Πολύ πιθανόν δηλαδή οι επαγγελματίες που αναφέρεσαι να κάνουν αέρα δουλεια, δεν γνωρίζω τον τρόπο λειτουργίας τους. Αν δεν έχεις πεινάσει έτσι δεν μπορείς να καταλάβεις ΓΙΑΤΙ πρέπει να πληρώσει κάποιον που γνωρίζει ιδίως σε αυτό τον τομέα.