PDA

Επιστροφή στο Forum : Εμπορευμα συστηματων ασφαλειας σε μαγαζι



kokoblue
25-09-13, 11:01
Καλημερα παιδια ενας φιλος μου θα ανοιξει μαγαζι ηλεκτρονικων ειδων και θελει να βαλει μεσα
καμερες ip, ενσυρματες, και απο συναγερμους θελει να βαλει ασυρματους μονο αλλα επιλεγμενα κομματια
τον καλυτερο που σκεφτετε να βαλει λεει για τον SECURE1
Φυσικα θα δουλευει και φτηνοτερους ασυρματους για ποιο οικονομικκα πορτοφολια αλλα λεει ενσυρματους δεν θελω να βαλω

τι γνωμη εχετε εσεις για ολα αυτα;; τι προτεινετε απ την εμπειρια σας;

crown
25-09-13, 13:52
Ο φιλοs σου με το συμπαθειο εαν ειναι επαγγελματιαs στο ειδοs ξερει πολυ καλα τι θα δουλεψει...οσο εαν ρωταs το Forum θα ακουσειs παρα παρα παρα παρα παρα παρα πολλεs γνωμεs.....

vagelisda
25-09-13, 14:58
Και μονο που θέλει να πουλάει ασύρματους,δείχνει ότι δεν ασχολείται ο άνθρωπος.
Ουδείς ασχολήθηκε με ασύρματους και δεν έμπλεξε.

ggr
25-09-13, 18:42
Δεν μπορω να φανταστω γιατι δεν βαζει ενσυρματους, υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος?
Οπως και να χει παντως, με μια τετοια κινηση , αυτοματως περιοριζει τους πελατες του.

kokoblue
25-09-13, 19:46
Δυσκολευτε λεει στις συνδεσεις καθ οτι δεν εχει πειρα απο συναγερμους ξανα...οποτε θελει κατι απλο να το βαζει και αν τελειωνει...τωρα οτι ξερετε εσεις ξερω κι εγω...

p270
25-09-13, 20:05
ο φίλος σου θα κάνει την τοποθέτηση αν ναι τότε δεν πουλάει μόνο αλλά θα κάνει και εγκαταστάσεις αν καταλαβαίνω καλά και με το να βάζει μόνο ασύρματους το μόνο που θα κάνει είναι να βάζει αναξιόπιστα προϊόντα στους πελάτες του

ggr
25-09-13, 20:13
Δυσκολο για ενα ατομο να αναλαβει πωληση(καταστημα) και τοποθετηση ταυτοχρονα.

xsterg
25-09-13, 21:23
αρα απο τα παραπανω συμεραινουμε οτι ο φιλος σου δεν ειναι επαγγελματιας. μαλλον αρπαχτη παει να κανει. αληθεια εχει τελειωσει καποια σχολη σχετικη με το αντικειμενο? αν ναι ποια?

crown
25-09-13, 21:37
με συγχωρειs βρε παλικαρι μου δεν ενδιαφερει τον φιλο σου τι θα πουλησει και σενα τι σε κοφτει..τι αλλο θα ακουσουμε εδω ..κρατηστε ρε παιδια ενα επιπεδο στο forum μη το χαλασουμε το κραταμε χρονια τωρα

Nightkeeper
25-09-13, 22:48
Δυσκολευτε λεει στις συνδεσεις καθ οτι δεν εχει πειρα απο συναγερμους ξανα...οποτε θελει κατι απλο να το βαζει και αν τελειωνει...τωρα οτι ξερετε εσεις ξερω κι εγω...

Δυσκολευετε στης συνδεσεις δεν εχει πειρα απο συναγερμους θελει κατι και απλο,και να το βαζει και να ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ?? .... Μαλλον λαθος επιλογη κανει ο φιλος σου ....

Θα κανει κατι σαν,,,alarm delivery ας πουμε??..Οκ,αλλα να προσεχει..Security is not a game..

RNR
25-09-13, 22:55
Και που να ήξερε τι μπλέξιμο θα φάει με τους ασυρματους εκεί είναι που μπλέκεις!

Nightkeeper
25-09-13, 23:22
Και που να ήξερε τι μπλέξιμο θα φάει με τους ασυρματους εκεί είναι που μπλέκεις!

Καθολου δεν ΄΄ μπλέκεις ΄΄ αρκει να ξερεις τη θα βαλεις,που θα το βαλεις και πως θα κανεις την εγκατασταση.
Τωρα αν ψαχνεσαι με φτηνοκινεζιες μονο και μονο για να πουλας(τον πρωτο χρονο γιατι για δευτερο δεν το βλεπω) το μπλεξιμο ειναι το μονο σιγουρο...

kokoblue
26-09-13, 13:40
Aυτο εννοω που λεει ο ο Γιαννης...δεν εννοω κινεζοπραγματα αλλα επωνυμα συστηματα για αρχη τον Secure1 και μετα κανενα bosch paradox αλλα μονο ασυρματους γιται πιστευω και το μελλον εκει βασιζετε...

RNR
26-09-13, 13:53
Ναι εντάξει εαν ασχοληθεί με τις εταιρέιες που ανέφερες ΟΚ.

Αλλά ξέρεις κατά την ταπείνη μου άποψη, ένα μαγαζι μπορείς να το στησεις με την ανάγκη του κόσμου. Δηλαδή, εαν κάποιος ζητήσει με καλώδιο ή να ξεκινήσεις εγκατασταση σε σπίτι που ετοιμάζεται τώρα θα πεί όχι, η κάποιος ζητήσει εγκατάσταση καμέρες σε εταιρίες ή φωτοβολταικά τι θα πεί, δεν έχουμε καλη επικοινωνία με το wirelless άρα δεν βάζουμε! ξέρεις πόσο ανεβάζουν το κόστος τα ασύρματα... δεν ακούγεται επαγγελαμτικό. Τώρα εαν ανοίξει ένα κατάστημα και πεί εγω αυτά έχω αυτά βάζω αυτό είναι άλλο. Πάω πάσο.

jakjak
26-09-13, 18:14
ο φιλος σου καταρχην ειναι ηλεκτρονικος ??
ή ηταν οδηγος στα λεωφορεια και τωρα με το εφαπαξ εχει μια καλη ιδεα για να κονομησει ???
(γιατι ετσι ακουγεται ... )

φιλε καταρχην για να πουλησεις μαρκες πρεπει να εισαι μεγαλο τσακαλι και πολυ δυνατος !!!
θα ερθει ενα πρακτικερ ή κανα mediamarkt ή κανα δεν ξερω κι εγω τι και θα σε ισοπεδωσει ...
ειναι θεμα πολιτικης των μαρκών ...
ο φιλος σου νομιζω οτι ακομα δεν εχει παρει προσφορες για τα ποσοστα που θα δουλεψει ...

πριν σκεφτει τι δεν θα πουλαει το μαγαζι του να του πεις να φτιαξει ενα πλανο με το τι σκοπευει να πουλαει , τι κερδος θα εχει λαμβανοντας σοβαροτατα υποψην τον ανταγωνισμο , να υπολογησει τι μπορει να πουλαει σε μια μερα-βδομαδα-μηνα , να βαλει κατω εσοδα-εξοδα κλπ κλπ και ξαναμιλαμε ....
γιατι μαγαζι που πουλαει αποκλειστικα συναγερμους στελεχωμενο απο ασχετους με τους συναγερμους , εκτος οτι ειναι απιθανο να σταθει , ειναι πιθανον και να σε μπλεξει πολυ ασχημα ....

setes
10-11-13, 10:35
Αν δεν τα καταφέρνει στις συνδέσεις που είναι γελοίες φαντασου τι θα κάνει με τον προγραμματισμό του συναγερμού και ακόμα χειρότερα όταν θα πρέπει να λύσει ένα πρόβλημα...

nikiles
11-11-13, 12:28
Για πιο λόγο να περιοριστεί μόνο στους ασύρματους συναγερμούς; Και αν κάποιος πελάτης ζητήσει ενσύρματο; Αυτό υποδηλώνει έλλειψη γνώσεων και προχειρότητα!