PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το Internet



studio52
28-09-13, 15:34
Καλησπερα στους φιλους του site , εχω ενα προβλημα με το internet . Οταν ειμαι στο Ιnternet μερικες φορες χανεται το internet και βγαινει ενα μηνυμα που γραφει crash reporter , το modem ειναι ενταξει . Τι μπορει να φταιει ?

dalai
28-09-13, 16:22
εχεις καλες καλωδιωσεις?Εχεις βαλει κανονικα ολα τα φιλτρα στα τηλεφωνα και το μοδεμ ?

studio52
28-09-13, 16:42
Νικο το μοντεμ λειτουργει και εχω την ενδειξη στον υπολογιστη οτι εχω ιντερνετ . Οταν ψαχνω κατι στο ιντερνετ μερικες φορες με πεταει εξω και βγαινει στον υπολογιστη ενα μηνυμα που λεει crash reporter και το επαναφερω πατωντας στο μηνυμα κατω αριστερα αν θυμαμαι καλα reset με τον κερσορα και επενερχεται . Μπορει να το αντιμετωπισω αυτο το προβλημα και τουλαχιστον 2 με 3 φορες την ημερα . Αυτο το κανει μονο στο mozilla firefox ενω δεν εχω τετοιο προβλημα στο Google Chrome , τι να φταιει ?

DJman
28-09-13, 17:49
Δοκιμασε επανεγκατασταση του μοζιλα.Μαλλον εχει εγκατασταθει καιποιο προσθετο add on που σου κανει αυτα τα προβληματα

studio52
28-09-13, 18:24
Επανεγκατασταση εχω κανει αρκετες φορες Μανο αλλα τα ιδια , επειδη στους υπολογιστες ειμαι καινουργιος μπορεις να μου πεις πως θα καταλαβω εαν εχει εγκατασταθει καποιο προσθετο add on ?

andyferraristi
28-09-13, 20:40
Επανεγκατασταση εχω κανει αρκετες φορες Μανο αλλα τα ιδια , επειδη στους υπολογιστες ειμαι καινουργιος μπορεις να μου πεις πως θα καταλαβω εαν εχει εγκατασταθει καποιο προσθετο add on ?

Στο Firefox επέλεξε Tools --> Addons (ή για συντομία Ctrl+Shift+A)

studio52
28-09-13, 20:51
Ok Αndy εκανα αυτο που ειπες , υποψην ειναι στα ελληνικα , πηγα στα προσθετα , μετα ποιο ειναι το επομενο βημα ?

dalai
29-09-13, 12:07
E δες αν εχεις εγκετεστημενα προσθετα.
Με αλλα λογια σου εχει κατσει περιεργο προβλημα και εισαι "καινουργιος στους υπολογιστες" ... Καλο διαβασμα ...Και εμενα ενα τετοιο μου ειχε καθισει και σε 6 μηνες εμαθα to format, τους drivers,updates,και ενα σωρο ακομη παραγματα....αλλα εκανα 6 μηνες να το ανακαληψω...

DJman
02-10-13, 19:21
Ok Αndy εκανα αυτο που ειπες , υποψην ειναι στα ελληνικα , πηγα στα προσθετα , μετα ποιο ειναι το επομενο βημα ?

Πατας την δευτερη επιλογη απο αριστερα και πες μας στην δεξια στηλη τι σου λεει.Αφου εχεις δοκιμασει επανεγκατασταση τοτε νομιζω το φορματ ειναι η μονη λυση σου.
Επισης τσεκαρε αν εχει κατεβασει java και adobe flash.

DJman
02-10-13, 19:22
Επισης δοκιμασε και τις οδηγιες εδω http://en.kioskea.net/faq/31510-firefox-disable-the-crash-reporter-feature