PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάμερα για μπουτονιέρα bitron



Fotis_tio
19-11-13, 00:11
Καλησπέρα σε όλους . Ψάχνοντας για ανταλλακτικά - λύση για το παραπάνω βρήκα το πολύ ενδιαφέρον forum σας και διαβάζω αρκετά θέματα δύο τρεις μέρες ξεχνώντας προς στιγμή και τον λόγο για τον οποίο μπήκα αρχικά .
Ήθελα συμβουλή ( και νομίζω εδώ θα βρω την καλύτερη ) αν γνωρίζετε που και αν θα μπορέσω να βρω την καμερούλα της μπουτονιέρας εισόδου σε θυροτηλεόραση η οποία μάλλον δεν εστιάζει σωστά (αν κατάλαβα καλά ίσως έχει κύκλωμα και ανοίγει το κλείστρο ανάλογα με τον φωτισμό ). Η μπουτονιέρα είναι bitron και μάλλον παλιό μοντέλο θα εκτιμούσα αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι για να αποφύγω την αντικατάσταση της έξ΄ ολοκλήρου
ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

vasilllis
19-11-13, 09:26
καλως ηρθες.Αρχικα κοιτα στην ιδια την bitron με τα στοιχεια της μπουτονιερας.

briko
19-11-13, 18:02
όλες οι κάμερες θυροτηλεοράσεων παλιές , λυχνίας, CCD δουλεύουν με 18VDC. Βρες μια που να ταιριάζει στο χώρο που εχεις στην μπουτονιέρα και βαλτην.

Fotis_tio
20-11-13, 22:42
Καλησπέρα καλώς σας βρήκα Έκανα μια επικοινωνία σήμερα με αντιπρόσωπο Rakson μου δώσανε τηλέφωνο διεύθυνση από ντίλερ εφόσον δεν είμαι επαγγελματίας και πολλές πιθανότητες να βρεθεί η κάμερα Ελπίζω σε λογική τιμή αλλιώς θα ψάξω εναλλακτικές . Σχετικά με την απάντηση του φίλου briko τόσο απλό είναι λες σε σχέση με συμβατότητα με τις οθόνες . Δηλαδή πάω στα γνωστά ηλεκτρονικάδικα και βρίσκω καμερα 18vdc?

briko
21-11-13, 19:34
κάμερα σε 12 VDC θα βρεις.
μετά φτιάχνεις ένα μικρο κύκλωμα με 7812 και 2 πυκνωτές είσοδο - έξοδο και τέλος.