PDA

Επιστροφή στο Forum : Tube Desk Clock



GR_KYROS
09-01-14, 20:07
48590

Η κατασκευή αφορά kit retro Nixie Tube Desk Clock και δεν την έφτιαξα εγώ, δεν είναι και στις κατασκευές που με ενδιαφέρουν….
Αλλά θέλοντας να προβάλω το παρακάτω θέμα που αν και το ζήτησα δεν προβλήθηκε δε δημοφιλή ενότητα , αναγκάστηκα να κάνω την σχετική παρατυπία, εάν είναι τόσο παράτυπο ας διαγραφεί…

Το θέμα είναι λοιπόν το εξής

Με αφορμή την παρακάτω αγγελία
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=73871
αλλά όχι μόνο, είναι και η κατάσταση των τελευταίων χρόνων που επιβάλει να κάνουμε κάτι και εμείς εδώ…
σκεπτόμουν μια ενότητα που να ασχολείται με αυτό το θέμα, εύρεση – αναζήτηση εργασίας, δημοσίευση αγγελιών, με σχετικές η και άσχετες εργασίες….

Προσωπικά έχω δουλειά, αλλά έχω και ένα παιδί άνεργο….

Πείτε την άποψή σας, και πιστεύω κάτι να κάνουν και οι υπεύθυνοι εδώ.

leosedf
09-01-14, 21:16
Ναι αλλά υπάρχει ήδη και έχει μεταφερθεί στο site & forum οπότε να γεμίζουμε ένα ολόκληρο φόρουμ με διαφημίσεις άλλου θέματος δε νομίζω ότι θα πιάσει και πολύ.
Αν το διαγράψω θα γίνω κακός, αν το μεταφέρω μλκας.

herctrap
09-01-14, 23:25
Μπορείς να κάνεις τα στραβά μάτια για μερικές μέρες
ε φανταστικέ mod?

εγώ ποτέ δεν έχω κοιτάξει τις ενότητες του φόρουμ
αυτό πιστεύω το κάνεις όταν ψάχνεις σε φόρουμ για ταινίες ( ελληνικές, ξένες, σειρές κτλπ )
όσοι είναι τακτικοί και παρακολουθούν το φόρουμ νομίζω πατάνε το νέα μηνύματα και ανοίγουν σε νέο tab ότι τους ενδιαφέρει

δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα να μπει και μια τέτοια ενότητα
αρκεί να μην ξεφύγει
ας θες έναν ορισμένο αριθμό ποστ για να κάνεις νέο θέμα
ή έναν ορισμένο αριθμό thanks ή thumbs up

ή καλύτερα ας γίνει χρυσή αγγελία για ότι αφορά τα καλώδια
αλλά να μην εμπλέκεται με το υπόλοιπο φόρουμ
δεν θέλω να πατάω το νέα μηνύματα και να έχω στην πρώτη σελίδα 5 νέες αγγελίες


Kyre την λυχνία στην μέση έπρεπε να την έχεις κολλήσει πιο ψηλά
δεν φαίνεται ωραίο έτσι

leosedf
09-01-14, 23:33
Μπορείς να κάνεις τα στραβά μάτια για μερικές μέρες
ε φανταστικέ mod?


Ε ναι εντάξει. :)

:shock:

GR_KYROS
10-01-14, 08:14
Νομίζω ότι θα ενδιαφέρει μια οργανωμένη ενότητα σε κάποιο σημείο εδώ ώστε να ενημερώνει όποιος έχει μια πληροφορία για θέσεις εργασίας….

Κωνσταντίνε άστο εδώ μερικές ημέρες όπως είπε και ο Ηρακλής, και μετά διέγραψέ το, δεν είναι θέμα να γίνεις κακός, και εγώ παράτυπος, νομίζω υπάρχουν ποιο σοβαρά θέματα αυτήν την εποχή….

Επί της ουσίας δεν βλέπω απόψεις μελών για το θέμα, μήπως κάνω λάθος ? μήπως δεν υπάρχει θέμα ανεργίας ? όλοι εδώ έχουμε δουλειά ? αφορά άλλη χώρα το θέμα ?

cosecon
10-01-14, 13:49
Καλησπέρα σε όλους, να τονίσω ότι δεν είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, έχω μόνιμή εργασία και δεν έχω προσωπικό συμφέρον.
Θα πρότεινα να γίνει κάποια ενότητα που να μπορεί ο καθένας να παρουσιάσει και τις δυνατότητες του εφόσον ψάχνει για εργασία ή για νέα πελατεία. Αν γίνει σε συγκεκριμένη ενότητα και φανερά, δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει πρόβλημα στην εύρυθμη λειτουργία.
Πολλοί από εμάς είναι ερασιτέχνες του χώρου και κάποιες φορές ψάχνουμε για κάποιον ειδικό επαγγελματία για να κάνουμε μια δουλειά. Γιατί να μην ξέρουμε ποιος είναι διαθέσιμος να επικοινωνήσουμε μαζί του;
Θέλει όμως ξεκάθαρη ενότητα να μην έχουμε καλυμμένες διαφημίσεις. Η φανερή διαφήμιση κατά την ταπεινή μου άποψη σίγουρα δεν βλάπτει.

p.gabr
10-01-14, 18:03
Αν και αυτό είναι αρμοδιότητα άλλων ,πιστεύω ότι εφόσον ακουστούν θετικά πολλές απόψεις , ίσως γίνει

Η κίνηση σου βαγγέλη ήταν πολύ "εξτρεμιστική" αλλά μου άρεσε

Υπάρχει κόσμος που πραγματικά ελπίζει ,έστω και σε μια αγγελία

spiroscfu
10-01-14, 20:56
Εξτρεμιστική δεν ξέρω αν ήταν αλλά σίγουρα είναι σωστή και ανθρώπινη !!!!!

Θα συμφωνήσω και εγώ πως μια κρυφή ενότητα (όπως το γενική συζήτηση) με τίτλο προσφορά/αναζήτηση εργασίας θα ήταν μια καλή κίνηση να βοηθηθεί λίγο η κατάσταση,
μια πρώτη σκέψη που μου ήρθε είναι να μπορεί να δημιουργήσει θέμα (ή να γράψει σε αυτό) μόνο όσοι έχουν πάνω από κάποιον αριθμό μηνυμάτων (πχ 50)
αλλά και μια ελάχιστη παραμονή στο σιτε (πχ 2 μήνες)

mariosinsuex
11-01-14, 10:41
Το να δημιουργηθεί ένα θέμα εξ ολοκλήρου για εύρεση-ζήτηση εργασίας και ΜΟΝΟ,δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
Αυτό βέβαια έγκειται καθαρά στους διαχειριστές και τις αποφάσεις τους.
Και δε νομίζω ότι τίθεται θέμα διαφήμισης,αν είναι δυνατόν.
πρόκειται για εργασία,κάποιοι θα κάνουν τη δουλειά τους,κάποιοι θα λάβουν χρήματα για την οικογένειά τους,και κάποιοι θα λύσουν ένα μικρό ή μεγάλο πρόβλημα που τους απασχολεί.
Και βέβαια υπάρχει όφελος προς όλους,δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που αντιτίθεται σε αυτό.

Και πάλι τονίζω ότι θα πρόκειται για ένα θέμα ΚΑΘΑΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.........
Οπότε αναγκαστικά και φυσικό και επόμενο είναι, να υπάρχει "τύπος διαφήμισης".
Εφόσον θα παραχθεί έργο,φυσικό και απόμενο είναι να υπάρχει και αμοιβή.

(Να ξεκαθαρίσω,είμαι ιδιώτης συνταξιούχος ανάπηρος.οπότε δεν τίθεται κανένα θέμα διαφήμισης για μένα).

Μάριος Φασουλάκης

SV1EDG
11-01-14, 15:29
Εγώ θα κάνω την αρχή μιας και μου έστειλαν σήμερα αυτό:

http://www.intrakat.gr/career/career-opportunities/

spirakos
11-01-14, 16:15
Για οσους δεν το γνωριζουν ηδη υπαρχει το http://www.kariera.gr/
Και το ελληνικο κοματι της κοσκο εδω: http://www.pct.com.gr/pct_site/, συχνα πυκνα ανακοινωνει νεες θεσεις
Καλη τυχη

leosedf
11-01-14, 19:47
Γνωστή και η ιντρακάτ για τις τόγκες της.

GR_KYROS
12-01-14, 19:28
Ναι ειδοποιήσεις σαν αυτή του Μάριου, γιατί κάποιες εταιρείες ανακοινώνουν κάτι και πρέπει να αντιδράς άμεσα…
Φυσικά υπάρχει και το καριέρα, η κάποιοι εδώ έχουν ιδιωτικές δουλειές και χρειάζονται κάποιον βοηθό έστω και για λίγες ημέρες…
Ακόμα δεν είναι και κακό να μπαίνουν και υπηρεσίες συναδέλφων, τους οποίους γιατί να μην τους συστήσουμε σε κάποιον που χρειάζεται κάποια εργασία, επισκευή, εγκατάσταση συναγερμού, η οτιδήποτε σχετικό….
Τσάμπα δυσφήμηση θα μου πεις, ναι είναι λίγο τραβηγμένο, αλλά και οι απόψεις και συμβουλές των μελών εδώ δεν είναι τσάμπα ? και αυτές δεν συντηρούν το forum ?

IXHEM
02-02-14, 16:16
Πολλοί ειναι εκεινοι οι οποίοι μεσα απο αγγελία βρήκαν δουλεια. Πιστεύω οτι ειναι καλη ιδεα αυτη του αγαπητού Βαγγέλη..