PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαιμού 2SC1971 και ενισχυτής FM



maouna
20-01-14, 14:52
Πριν κάτι μηνες ειχα παραγγηλει κατι 2sc1971 τα οποία όταν ηρθαν διαπίστωσα οτι ηταν μαιμου. τα πινς αντι για B-E-C ήταν B-C-E και βγάζαν μκρότερη ισχυ.. τελως παντων ο πωλητης μου επεστρεψε τα λεφτα και τα τρανσιστορ μου εμειναν.. Αυτά θα άξιζε να τα χρησιμοποιησω πουθενά px σε κανα πομπο 1-2 watt?? οι παραμετροι τους δεν υπαρχουν σε καποιο datasheet.

chipakos-original
20-01-14, 15:29
Πριν κάτι μηνες ειχα παραγγηλει κατι 2sc1971 τα οποία όταν ηρθαν διαπίστωσα οτι ηταν μαιμου. τα πινς αντι για B-E-C ήταν B-C-E και βγάζαν μκρότερη ισχυ.. τελως παντων ο πωλητης μου επεστρεψε τα λεφτα και τα τρανσιστορ μου εμειναν.. Αυτά θα άξιζε να τα χρησιμοποιησω πουθενά px σε κανα πομπο 1-2 watt?? οι παραμετροι τους δεν υπαρχουν σε καποιο datasheet.
Δεν έχω ξαναδεί πιο στραβοχυμένα τρανζίστορ. Αυτά τα τρανζίστορ αν τα βάλης σε κάνα ενισχυτή θα σου βγεί τροφοδοτικό κι αν τα βάλης σε τροφοδοτικό θα ανακαλύψης την νέα υπερ βόμβα φίλε μου. Κάψτα καλύτερα να αξίζει και το μπουμ.

maouna
20-01-14, 20:58
περα απτΑ λαθος πιν βγαζανε αντι για 7 watt βγαζανε 1-2...μαλλον στα σκουπιδια θα πανε.

Nickolaos
22-01-14, 12:52
Πω πω δυστηχία.Πραγματικά είναι απαίσια....

maouna
22-01-14, 12:56
και ειναι και πολυ μικροτερα σε διαστασεις απο το κανονικο