PDA

Επιστροφή στο Forum : μετακομιση γραφειου



katerin
01-02-14, 19:04
Για σας θέλω να σας ρωτήσω κάτι που εσείς εδώ σίγουρα θα ξέρετε θέλω να κάνω μια μετακόμιση το γραφείο μου σε έναν άλλον χώρο. Έχω πολλούς υπολογιστές και οθόνες και εκτυπωτές και τηλεφωνικό κέντρο. Ρώτησα σε ένα μαγαζί πόσα θέλουν για να μου τα αποσυνδέσουν και να μου τα συνδέσουν στο Άλο γραφείο αλλά νομίζω ότι μου ζητιάνε πολλά, μου είπαν ότι έχει σχέση με το πόσους υπολογιστές έχω. Ας σας πω λιπών έχω 5 υπολογιστές 1 τηλεφωνικό κέντρο με 5 τηλεφώνα θα βάλω 2 isdn και 2 adsl και 2 εκτυπωτές στο καινούριο γραφείο καλοδεια υπάρχουν αλλά μου είπαν ότι δεν φτάνουν και θέλει και άλλα ακόμα πόσα περίπου να κοστίζει μια τέτοια εργασία για κάποιον ?????

leosedf
01-02-14, 20:36
Πόσα σου είπαν δεν μας είπες.

xsterg
01-02-14, 20:52
αυτη η απαντηση δεν απανταται μεσα απο ενα φορουμ. ειναι πολλες οι παραμετροι. πρεπει να συνυπολογισεις βεβαια και το αν καποιος σου κανει σωστη δουλεια η προχειροδουλεια. η πρωτη περιπτωση θα κοστισει παραπανω.

katerin
02-02-14, 00:05
μου είπαν 600 με 700 πολλά δεν είναι??

agis68
02-02-14, 01:32
Να πω την αλήθεια δεν τα βρίσκω πολλά...και όλα είναι σχετικά. Εκανα αυτή τη δουλειά ακριβώς σε δικηγορικό γραφείο με 3 υπολογιστές ενα τηλ κέντρο με ξανασύνδεση καμερών, 3 εκτυπωτών κλπ σε επαρχία κοντά στην Αθήνα για τα διπλάσσια. Αλλά μιλάμε εγινε προετιμασία και ολοκλήρωση σε 2 εβδομάδες. Μου πήρε αρκετά στην αρχή για τη μελέτη των καναλιών κλπ. Τα παλιά κανάλια πέρναγαν μέσα και πολύ κοντά απο κανάλια δικτύου 220V. Το θέμα όμως δεν είναι τα χρήματα. Είναι η αξιοπιστία στη δουλειά....αυτό που χρόνια αποκαλώ ΔΙΚΤΥΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ. Να καταλάβει ο πελάτηες που απλά αυτα τα τσιμπλικια τον εξυπηρετούν τι ζόρι θα τραβήξει ο τεχνίτης για να ανταποκριθεί σε αυτό που τον καλούν.

moutoulos
02-02-14, 08:19
Για να κρίνουμε αν είναι πολλά η λίγα θα έπρεπε να έχουμε δει τον χώρο που θα πάνε, πως θα πάνε,
απόσταση κτλ. Είναι πολλοί οι παράμετροι που θα πρέπει να δεί κάποιος να αποφασίσει πόσα θα σου
πάρει ...

Παράδειγμα: Αν όλα αυτά που γράφεις θα μπούν σε μια πλευρά τοίχου (που δεν νομίζω), γραφείο,
μαζί και οι υπόλοιποι υπολογιστές, καθώς και τα τηλέφωνα ... ίσως και 300 ευρώ να ήταν πολλά.

Επειδή όμως συνήθως η δομή ενος γραφείου, δεν είναι έτσι, και επειδή έχουμε πολλές γραμμές απο
Τηλ.Κεν, μαζί με τις ISDN, που δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο τον τρόπο σύνδεσης τηλεφώνων
καθώς και όλες οι συνδέσεις στους "διάσπαρτους" υπολογιστές μαζί με τις "ιντερνετικές" συνδέσεις
τους ... ίσως και τα 1000 ευρώ να ήταν λίγα.

vasilllis
02-02-14, 13:23
Ομως λεει οτι καλωδια υπαρχουν και θα χρειαστουν μερικα ακομη...οι Υπολογιστες ειναι 5,να υποθεσω το γραφειο ειναι μαξ.100μ²?

KOKAR
02-02-14, 14:10
έχεις φωνάξει ποτε υδραυλικό για να αλλάξει μια βρύση ? το 50ρικο το έχεις για πλάκα...
άλλωστε μην ξεχνάς οτι με πορδές δεν βάφονται τα αυγά,και την καλή δουλειά θα πρέπει να την πληρώσεις !

katerin
02-02-14, 20:20
Το γραφείο είναι το πολύ 100 τμ 3 δωμάτια αυτό που θέλω να ξέρω περίπου τι τιμές κυμαίνονται αυτά τα πράγματα από ότι ξέρω είναι πολύ καλός στην δουλειά του και μου είπε ότι θέλει 1 μέρα προετοιμασία και άλλη μια μέρα για να τα αποσυνδέσεις και να τα βάλει στο καινούριο γραφείο άρα έτσι όπως τα λέτε 800 είναι και πολύ λίγα σωστά

katerin
03-02-14, 02:02
Δεν ξέρω τι να κάνω μέχρι την τρίτη πρέπει να έχω βρει λύσει και δεν μπορώ να κοιμηθώ

hans1
03-02-14, 10:18
καλημερα, το κεντρο μαρκα τι ειναι
οι υπολογιστες θα ειναι ανεξαρτητοι, δυκτιωμενοι
αν μπορεις δωσε περισοτερες πληροφοριες για το τι θες

hans1
03-02-14, 10:28
δωσε μια πιο καλη περιγραφη για το τι θες,ποσα μετρα καλωδια χρειαζεσαι/καναλια/εξαρτηματα κτλ
θες μονο καλωδιοση η και σεταρισματα κεντρου/υπολογιστων

katerin
03-02-14, 11:50
καλημερα, το κεντρο μαρκα τι ειναι
οι υπολογιστες θα ειναι ανεξαρτητοι, δυκτιωμενοι
αν μπορεις δωσε περισοτερες πληροφοριες για το τι θες
ειναι sonny ναι θα ειναι ανεξαρτιτοι

katerin
03-02-14, 11:54
δωσε μια πιο καλη περιγραφη για το τι θες,ποσα μετρα καλωδια χρειαζεσαι/καναλια/εξαρτηματα κτλ
θες μονο καλωδιοση η και σεταρισματα κεντρου/υπολογιστων
καλοδιο μου ειπε οτι θελει καμια 10μ και 4 μπριζες δεν ξερω κατι αλο

hans1
03-02-14, 12:06
οκ κατερινα αν ισχυουν αυτα το κοστος θα ειναι κατα πολυ μικροτερο πες μου πως μπορω να δω το χωρο και να καταληξουμε καπου

john_b
03-02-14, 12:19
Εγώ τώρα δεν είμαι τεχνικός και δεν φτιάχω τίποτε εκτός οικογενειακού περιβάλλοντος, ωστόσο θα σου γράψω αυτό που θα σε συμβούλευα αν μου τα έλεγες από κοντά, γιατί δεν λες του άντρα σου, αδερφού σου, ή φίλου σου, να κάτσει να τα περάσει; Δεν είναι τίποτε σοβαρό όλο αυτό που ζητάς.

xsterg
03-02-14, 14:16
το αν ειναι η οχι σοβαρο ασε να το κρινει καποιος αλλος. ειναι και παραειναι σοβαρο. ακομη και μια πριζα να θελεις να φτιαξεις αν δεν ξερεις ακριβως τι πας να κανεις και δεν εχεις τα καταλληλα εργαλεια δεν κανεις τιποτα.


Εγώ τώρα δεν είμαι τεχνικός και δεν φτιάχω τίποτε εκτός οικογενειακού περιβάλλοντος, ωστόσο θα σου γράψω αυτό που θα σε συμβούλευα αν μου τα έλεγες από κοντά, γιατί δεν λες του άντρα σου, αδερφού σου, ή φίλου σου, να κάτσει να τα περάσει; Δεν είναι τίποτε σοβαρό όλο αυτό που ζητάς.

SV1DB
03-02-14, 16:03
Η όλη εργασία για την αποξήλωση και μεταφορά από εξειδικευμένη εταιρεία και εγκατάσταση με το κλειδί στο χέρι είναι της τάξεως των 400 έως 500 ευρώ , υπάρχει ειδικό σύνεργείο που εντός 24 ωρών εκτελεί όλες τις εργασίες κάνει τον έλεγχο πιστοποιεί την εγκατάσταση και παρέχει εγγύηση 3 ετών περισσότερα στο τηλ 6977386877.

katerin
03-02-14, 16:15
να στε καλά για το ενδιαφέρον να κάνετε την δουλειά, αυτό που ξέρω είναι ότι έχω προαναφέρει και αυτό που θα ήθελα να ξέρω περίπου την τιμή αυτής τής εργασίας δεν θέλω να με πιάσουν κότσο τώρα αν πέσουμε 50 ευρώ Πάνο 50 κάτω δεν χάθηκε ο κόσμος ποιος είναι σε θέσει να μου πει?? η τελική τιμή που μου είπε το παιδί είναι 800 είναι λίγα είναι πολλά ????

Για σας θέλω να σας ρωτήσω κάτι που εσείς εδώ σίγουρα θα ξέρετε θέλω να κάνω μια μετακόμιση το γραφείο μου σε έναν άλλον χώρο. Έχω πολλούς υπολογιστές και οθόνες και εκτυπωτές και τηλεφωνικό κέντρο. Ρώτησα σε ένα μαγαζί πόσα θέλουν για να μου τα αποσυνδέσουν και να μου τα συνδέσουν στο Άλο γραφείο αλλά νομίζω ότι μου ζητιάνε πολλά, μου είπαν ότι έχει σχέση με το πόσους υπολογιστές έχω. Ας σας πω λιπών έχω 5 υπολογιστές 1 τηλεφωνικό κέντρο με 5 τηλεφώνα θα βάλω 2 isdn και 2 adsl και 2 εκτυπωτές στο καινούριο γραφείο καλοδεια υπάρχουν αλλά μου είπαν ότι δεν φτάνουν και θέλει και άλλα ακόμα πόσα περίπου να κοστίζει μια τέτοια εργασία για κάποιον ?????

SV1DB
03-02-14, 16:28
Η τιμή των 800 ευρώ είναι μεγάλη για την συγκεκριμένη εργασία . Μία εγκατάσταση επαγγελματική αυτής της τάξεως δηλαδή με υλικά κατηγορίας CAT 6 καλώδια και πρίζες + περιφεριακό κανάλι , ρύθμιση - εγκατάσταση τηλεφωνικού κέντρου , modems ISDN-ADSL patch panel
patch cords, router , κλπ υλικά περιλαμβάνονται στην προαναφερθείσα τιμή 400-500 ευρώ . Η όλη εγκατάσταση πρέπει να είναι και καλαίσθητη όχι τα καλώδια κρεμασμένα και καρφωμένα στους τοίχους αλλά προστατευμένα μέσα σε ειδικό κανάλι. Αλλά πάνω από όλα η σωστή λειτουργία των συσκευών και η πιστοποίηση της όλης εγκαταστάσεως .

agis68
03-02-14, 22:46
Η όλη εργασία για την αποξήλωση και μεταφορά από εξειδικευμένη εταιρεία και εγκατάσταση με το κλειδί στο χέρι

Aμα ακούω τεχνίτη να λέει "Με το κλειδί στο χέρι" ξέρω οτι πρόκειται για Κλασσική Περίπτωση Βλάβης

Αθάνατε Τσάκωνα (http://www.youtube.com/watch?v=cJZVOeRoLzQ)

moutoulos
03-02-14, 23:34
Παιδιά θα ήθελα να παρακαλέσω να μην λέτε τιμές, γιατί αν δεν δείτε τον χώρο,
δεν μπορείτε να έχετε σωστή "εικόνα", και λογικά δεν θα εκτιμήσετε την δουλειά
σας, ... σωστά.

Το λεω αυτό γιατί μην βγεί μετά η Κατερίνα και λέει:
"Mου είπε X και στο τέλος μου ζητάει Ψ, ποσό"

Εντάξει συγγνώμη που το λεω, δεν θέλω να φανώ προκατειλημμένος, και ούτε
θέλω να θίξω κανέναν, απλά ... το αναφέρω.

plouf
04-02-14, 00:50
εγγυηση για το οτι η πριζα βιθωθηκε σωστα ;

εναι χωρος διαφημησεων εδω !?

john_b
04-02-14, 06:51
το αν ειναι η οχι σοβαρο ασε να το κρινει καποιος αλλος. ειναι και παραειναι σοβαρο. ακομη και μια πριζα να θελεις να φτιαξεις αν δεν ξερεις ακριβως τι πας να κανεις και δεν εχεις τα καταλληλα εργαλεια δεν κανεις τιποτα.

Για κάποιον που ξέρει 5 πράγματα και πιάνουν τα χεράκια του δεν είναι σοβαρό.
5 pc, ένα κέντρο, 2 εκτυπωτές και μερικά κανάλια, δεν είναι απαιτήσεις ειδικότητας πυρινικού φυσικού.

SRF
04-02-14, 12:42
Νομίζω ότι δόθηκαν αρκετές αναφορές... και προτάσεις αν είναι ή όχι υπερβολικό το ποσό των 800 !!! Αν μη τι άλλο... κατ' εμέ, τα 800 ευρώ είναι για μιά τέτοια εργασία σαν ενα τεχνικό να εργάζεται ~10 εργάσιμες... ή 10 τεχνικούς για μιά ημέρα = ένα πλήρες οκτάωρο!!!
Κάποιοι ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ!!! Αφού η όλη εργασία αυτή ολοκληρώνεται σε λιγότερο από 8 ώρες ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ!!! Ακόμα και τα υλικά να κοστίζουν έστω 100 Ευρω... ή και 150 αν τα αγοράζει κάποιος από φαρμακείο... πάλι τα υπόλοιπα; ως εργασία 650 στο <οκτάωρο δεν το λες και λίγο!!!
Αλλά πέραν τούτου... η κυρία που ρωτάει... γιατί δεν ρώτησε και μερικούς άλλους τριγύρω εκεί που είναι... επίσης? Το θέμα μάλλον έκλεισε... πλέον... αφούμέχρι και προτεινόμενα συνεργεία, εταιρείες, και τηλέφωνα εξυπηρετήσεως δόθηκαν, με τιμή μάλιστα!!!

xsterg
04-02-14, 19:20
αν νομιζετε οτι μπορειτε να δωσετε καλυτερη τιμη καντε το!! ελευθερη αγορα εχουμε. οποιος μπορει να δωσει καλυτερη τιμη και να κανει καλυτερη δουλεια ... ιδου η ροδος, ιδου και το πηδημα...

john_b
04-02-14, 19:32
Χρήστο αυτή είναι τιμή κρίσης;
Δλδ προ κρίσης πόσο πήγαινε το μαλί;
Οπότε η εταιρία που υποστηρίζει όλα τα συστήματα πρόσβασης και ελέγχου εισόδου - εξόδου εκεί που δουλεύω και που όταν τα φτήνουν έρχονται 2 τεχνικοί, κάθονται 8 ώρες και χρεώνουν 80 ευρώ χαλάνε την πιάτσα μάλλον.

el greco 1
04-02-14, 19:46
για φπα σε ολα αυτα που παρακολουθω παραπανω γιατι δεν αναφερθηκε καποιοs?

lepouras
04-02-14, 19:59
ναι Χρήστο <<ιδού η Ρόδος και το πήδημα >>αλλά αν έχουμε πάει να δούμε και να έχουμε πλήρη εικόνα. όχι να πετάμε μια τιμή στον αέρα λες και είναι μπουρμούτσαλα. εγώ θέλω να πάει ο όποιος δίνει χύμα τιμή αλλά αν γυρίσει μετά με <<αλλά>> και ζητήσει παραπάνω να πέσει εδώ δημόσια και θα φάει την ξεφτίλα χωρίς <<αλλά>>. εκτός αν είναι όλοι σίγουροι ότι η δουλειά είναι για κάνα 300άρι και δίνουν λιγότερα από το ποσό που αναφέρθηκε με την σιγουριά του <<τα οικονομήσαμε>> από το να δίνανε αρχικά τιμή χωρίς γνώση το νούμερο του ανταγωνισμού.

agis68
04-02-14, 20:40
για φπα σε ολα αυτα που παρακολουθω παραπανω γιατι δεν αναφερθηκε καποιοs?


οι εταιρείες (οι περισσότερες) δίνουν τιμές προ φπα!......εκτός απο εκείνον που κλείνει συμφωνία με το "κλειδί στο χέρι" οπότε κανονικά περιλαμβάνεται το φπα....:001_tt2:
Ανεξαρτήτως αν πιάνουν τα χέρια κάποιου ή όχι επειδή πρόκειται για επαγγελματικό χώρο και όχι για σπίτι πάντα ενδιαφέρει τον πελάτη μετά την καλή αρχική δουλειά και η επικοινωνία για ότι χρειαστεί....οχι ήρθα εκανα τη καλωδίωση και μετά την έκανα με πηδηματάκια. Δηλαδή αυτό που σε όλο τον κόσμο λέγεται after sales support. Τέλος κάθε εργασία εχει την τιμή της, Ακόμη και το απλό συναρμολόγημα υπολογιστή με παρελκόμενα και ρυθμιση και καλή λειτουργία εχει και αυτό την τιμή του. Αλλιώς θα την έκανε ο ίδιος τη δουλειά.....αλλά εσεις σπουδάσατε για να τα ξέρετε αυτά....είναι και θέμα αυτοσεβασμού.....σου λέει ο άλλος "δυο κουμπιά πάτησε" - ναι οπωσδήποτε δυο κουμπιά αλλά για τα μ@μημένα αυτά τα δύο κουμπια έκατσα στα θρανία και επένδυσα τη ζωή μου.....οπότε όλα εχουν το κόστος τους. Αυτή είναι η δική μου γραμμή.....προχθές σε χωριό διέλυσα για να καθαρίσω απο βρωμιές ενα κινητό 20 ευρώ.....εχω όμως τα εργαλεία, την πείρα, τη γνώση και του παρέδωσα ενα κινητό σα να βγήκε απο βιτρίνα....μου λέει τι οφείλω και του είπα 20 ευρώ γιατί? Μα γιατί είναι η αμοιβή μου ! ο ανθρωπος χάρηκε που ξαναλειτουργούσε πεντακάθαρο το κινητό του που οχι μόνο μου έδωσε όσα ζήτησα αλλά με πήρε και με συστήνει σε φίλους και γνωστούς για κάθε επισκευή....άρα το έργο μου ως καλός μάστορας επετεύχθει....και κλαή δουλειά και ευχαριστημένος πελάτης και μου συστήνει νέα πελατεία......ετσι έχουν τα πράγματα....και το πιστεύω και το υποστηρίζω. Να πληρώνεσαι για την εργασία ανεξαρτήτως απο την αρχική αξία των πραγμάτων εφόσον η εργασία εγινε με συγκατάθεση του πελάτη.

leosedf
04-02-14, 20:58
Ωραία!
Το κάνω με 20 ευρώ και ένα φραπέ (χωρίς ΦΠΑ μαύρα) και γυμνός από τη μέση και πάνω για να βλέπουν τα πιπίνια.

lepouras
04-02-14, 21:05
Ωραία!
Το κάνω με 20 ευρώ και ένα φραπέ (χωρίς ΦΠΑ μαύρα) και γυμνός από τη μέση και πάνω για να βλέπουν τα πιπίνια.

ωραία κλείνω την δουλειά με 100 και δίνω τα 20 στον Κωνσταντίνο να την κάνει με τα κάλλη του:lool:και 40 στον Μάνο( για να γλιτώσω το κυνήγι) για να τον βοηθά:hahahha:

SRF
04-02-14, 21:07
ωραία κλείνω την δουλειά με 100 και δίνω τα 20 στον Κωνσταντίνο να την κάνει με τα κάλλη του:lool:

Παιδιά... η δουλειά είναι ήδη δωσμένη με 200! Πάρε τα 100 εσύ και δώσε στον leosedf τα 20 του να μας την κάνει!!!

Σημείωση... Στον 3ο που θα μεσολαβήσει από εδώ και μετά... θα καταλήξουμε ότι όντος τελικά τα 700 - 800 που ζητήσαν ήταν σωστά!!! :wiink:

lepouras
04-02-14, 21:10
Παιδιά... η δουλειά είναι ήδη δωσμένη με 200! Πάρε τα 100 εσύ και δώσε στον leosedf τα 20 του να μας την κάνει!!!

κατάλαβα. πήρε την δουλειά με 500 ο άλλος Κωνσταντίνος και σου έδωσε τα 200 να μου δώσεις τα 100 να δώσω τα 20(+40 του Μάνου) να γίνει η δουλειά ................έγινεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!

leosedf
04-02-14, 21:13
Ε ναι, η είσαι εργολάβος η όχι. Έδωσα και δουλειά σε κόσμο.
Κάπως έτσι δουλεύουν όλοι στην Ελλάδα και όταν γίνει στραβή θα την πληρώσει αυτός που πήρε τα 20.

SRF
04-02-14, 21:39
Ε ναι, η είσαι εργολάβος η όχι. Έδωσα και δουλειά σε κόσμο.
Κάπως έτσι δουλεύουν όλοι στην Ελλάδα και όταν γίνει στραβή θα την πληρώσει αυτός που πήρε τα 20.

Δεν κατάλαβα!!! Δηλαδή εσύ θα με εκθέσεις εμένα που σου έδωσα και δουλεία να έχεις? ΝΑΙ... ΕΣΥ θα την πληρώσεις... !!! :biggrin:

leosedf
04-02-14, 21:51
Ως τώρα αυτό μας έχει στοιχίσει περίπου μισό εκατομμύριο.

agis68
05-02-14, 13:57
Δεν παλεύεστε!!!! ](*,)

xsterg
15-02-14, 16:13
παιδια δεν εδωσα εγω προσφορα, ουτε ειπα οτι ειναι λιγα η οτι ειναι πολλα. απλα ειπα οτι μην λεμε αερολογιες αν δεν δουμε τα πραγματα. ασε που πολλες φορες ακομη και αν δουμε την δουλεια, στην πορεια τυγχανουν δυσκολιες που δεν τις ειχαμε προβλεψει. ολα αυτα διαμορφωνουν την τελικη τιμη.



ναι Χρήστο <<ιδού η Ρόδος και το πήδημα >>αλλά αν έχουμε πάει να δούμε και να έχουμε πλήρη εικόνα. όχι να πετάμε μια τιμή στον αέρα λες και είναι μπουρμούτσαλα. εγώ θέλω να πάει ο όποιος δίνει χύμα τιμή αλλά αν γυρίσει μετά με <<αλλά>> και ζητήσει παραπάνω να πέσει εδώ δημόσια και θα φάει την ξεφτίλα χωρίς <<αλλά>>. εκτός αν είναι όλοι σίγουροι ότι η δουλειά είναι για κάνα 300άρι και δίνουν λιγότερα από το ποσό που αναφέρθηκε με την σιγουριά του <<τα οικονομήσαμε>> από το να δίνανε αρχικά τιμή χωρίς γνώση το νούμερο του ανταγωνισμού.

xsterg
15-02-14, 16:14
δεν μπορω να ξερω ποσο συχνα ερχονται, τι κανουν και αν εχεις και καποιο συμβολαιο συντηρησης. αν ερχονται 8 ωρες και επιτηρουν το συστημα απλα, ε ειναι καλα. αν βαζουν ανταλλακτικα, χρειαζονται εξειδικευμενα οργανα ε μαλλον θα τα βγαζουν απο καπου αλλου.



Χρήστο αυτή είναι τιμή κρίσης;
Δλδ προ κρίσης πόσο πήγαινε το μαλί;
Οπότε η εταιρία που υποστηρίζει όλα τα συστήματα πρόσβασης και ελέγχου εισόδου - εξόδου εκεί που δουλεύω και που όταν τα φτήνουν έρχονται 2 τεχνικοί, κάθονται 8 ώρες και χρεώνουν 80 ευρώ χαλάνε την πιάτσα μάλλον.

lepouras
15-02-14, 16:33
καλά ορέ ακόμα με αυτό το θέμα ασχολείσαι?
Κωνσταντίνε τέλειωσες να μου παραδόσεις να παραδώσω στον Γιώργο να παραδώσει στον άλλο Κωνσταντίνο για να πληροθεί για να πληρώσει τον Γιώργο να με πληρώσει για να σου δώσουμε το 20ευρό σου?:lool:

SRF
15-02-14, 23:19
καλά ορέ ακόμα με αυτό το θέμα ασχολείσαι?
Κωνσταντίνε τέλειωσες να μου παραδόσεις να παραδώσω στον Γιώργο να παραδώσει στον άλλο Κωνσταντίνο για να πληροθεί για να πληρώσει τον Γιώργο να με πληρώσει για να σου δώσουμε το 20ευρό σου?:lool:

Ναι... άντε γιατί πολύ χαλαρά την πάμε την εργολαβία... και μας βλέπω να γινόμαστε δημόσιο!!!

lepouras
15-02-14, 23:25
έλα ντε και με τέτοιους ρυθμούς ούτε 5 εργολαβίες την βδομάδα δεν θα βγάλουμε.
άντε ρε Κωνσταντίνε τέλειωνε και μας έχεις βάλει μέσα.
κανόνισε γιατί θα κάνω αύξηση στον Μάνο.:biggrin: