PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδεια εξασκησεως επαγγελματος



Porfy
03-02-14, 08:51
Γεια σας παιδια γνωριζει κανεις τι ακριβος χριαζεται για να παρω την αδεια εξασκησεως Τεχνικου Ραδιοτηλεοπτικων και Ηλεκτροακουστικων Διαταξεων αφου εχω τελειωσει ΙΕΚ ? Πρεπει απαραιτητα να δωσω εξετασεις γιατι ειχα δει στο internet οτι αλλαξαν κατι νομους και τωρα εχει ανοιξει το επαγγελμα . Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθηση Ευχαριστω

aeonios
05-02-14, 03:52
Γεια σου Κωσταντίνε και καλώς ήλθες. Μήπως εννοείς για άδεια εξάσκησης Ραδιοτεχνίτη μια και το πτυχίο σου σχετίζεται με την ειδικότητα αυτή;
Αν ναι δε χρειάζεται απαραίτητα να πας για την άδεια μέσω εξετάσεων. Δες και αυτό : http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=46599

Πάντως το καλύτερο είναι μια επίσκεψη στη νομαρχία της περιοχής σου στο αρμόδιο τμήμα( Υπηρεσία Μεταφορών και Επικοινωνιών)για να δεις αν έχουν αλλάξει κάτι.

Porfy
05-02-14, 18:39
Το αστειο ειναι οτι εχω δικη μου επιχειρηση και δεν εχω δουλεψει ποτε σε τριτο οποτε δεν καλυπτω τα 400 ημερομησθια που λεει :/

spiroscfu
05-02-14, 20:36
δεν χρειάζεται να δώσεις εξετάσεις αν έχεις πάρει το δίπλωμα το οεεκ , αν έχεις μόνο την βεβαίωση από τα ιεκ θα πρέπει να δώσεις εξετάσεις