PDA

Επιστροφή στο Forum : To firefox αρνείται να δει το hlektronika



agis68
16-02-14, 13:17
Εδώ και δύο μέρες το firefox αρνείται πεισματικά να δει τη σελίδα του φόρουμ. Εχω το λινκ στο μενου και το πατάω και μου βγάζει μήνυμα "No site connected to this link" λέω εντάξει χαλασμένο λινκ οπότε γράφω hlektronika στον google και πατάω τον σύνδεσμο και βγάζει πάλι τα ίδια.....γράφω το URL ολόκληρο επάνω στη γραμμή και πάλι τα ίδια. Μου το είχε κανει και παλιότερα αλλά αφου τον απεγκατέστησα και το ξανάβαλα δούλεψε ενω τώρα όχι....ολη η ιστορία γίνεται μετά απο update του firefox. Mε το safari που μπαίνω όλα κανονικά......τι να κάνω?

plouf
16-02-14, 13:23
δοκιμασε αυτο
https://support.mozilla.org/en-US/kb/reset-firefox-easily-fix-most-problems


επισης τσεκαρε options->advanced->network->connection μην εχει βαλει κανα proxy να το βγαλεις

agis68
16-02-14, 14:24
την επαναφορά τη σκέφτηκα και εγώ αλλά φοβόμουν πως θα έχανα τα booκmarks τα οποία είναι πολύτιμα.....(τα είχα σώσει με αντίγραφο αλλά ποτέ δεν ξέρεις)

ευχαριστώ Χρήστο

studio52
16-02-14, 18:06
Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να βγαλω τις διαφημισεις που εμφανιζονται τοσο στο mozilla οσο και στο Chrome ? Οταν πηγαινω στο you tube εμφανιζονται καποιες διαφημισεις οι οποιες εχουν και μουσικη υποκρουση και εκει που ψαχνω να ακουσω καποια τραγουδια ακουγεται και η μουσικη απο την διαφημιση και γινεται το ελα να δεις

agis68
16-02-14, 18:19
εχει ειπωθεί εδώ (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=67212&highlight=adblock)για firefox...

studio52
16-02-14, 18:53
Καταρχην agis68 ευχαριστω για την βοηθεια σου δεν το ειχα δει αυτο το υπομνημα , για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα μηπως εαν ξερεις στο skype, οταν μιλαω με φιλους εχω ανοιξει και το winamp και ακουω χαμηλα μουσικη ενω παραλληλα συνομιλλω , εαν υπαρχει η δυνατοτητα την μουσικη που ακουω να την ακουει και ο συνομιλητης μου παντα μεσω skype και εαν ναι τι ενεργειες μπορω να κανω , ευχαριστω και παλι για την βοηθεια

lepouras
16-02-14, 19:03
από τις ρυθμίσεις του υπολογιστή στον ήχο άνοιξε την κονσόλα και δες ποιο έχει κλειστό και κάνε δοκιμή μιλώντας με κάποιον και θα το βρεις.

studio52
16-02-14, 20:14
Γιαννη τσεκαρα την κονσολα και ειναι ανοικτα ολα αλλα δεν περναει η μουσικη , μηπως εχει το ιδιο το skype ρυθμισεις για μουσικη ?

lepouras
16-02-14, 20:20
από τις ιδιότητες έβαλες να εμφανιστούν όλα? γιατί δεν τα έχει να εμφανίζονται όλα. όχι από το σκαιπ δεν έχει τέτοια δυνατότητα. είναι καθαρά από την κονσόλα ήχου του υπολογιστή.