PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο s-video σε υπολογιστη?



Aris25
25-02-14, 16:58
Καλησπερα θελω να κανω το εξης....μεσω καλωδιου s-video να παίρνω real time βιντεο απο εναν υπερηχο στον υπολογιστη και ανα πασα στιγμη να μπορω να παιρνω screenshot με καποιο προγραμμα ωστε να εκτυπωνω...γινεται?

xampos
25-02-14, 17:14
Έχεις στο pc είσοδο s-video; Αν εννοείς αυτήν που έχει η κάρτα γραφικών είναι μόνο out νομίζω. Αν έχεις και έξοδο για δοκίμασε το winDVR 3.

Aris25
25-02-14, 17:20
εχω καρτα pci γισ εισοδο s-videο....αλλα ειναι παλιος υπολογιστης και σκεφτομαι να παρω μια συσκευη που να βγαζει το σημα σε usb για να το χω στο λαπτοπ.....απλα θελω να εχω real time την εικονα του υπερηχου στο λαπτοπ και οχι απλα να μετατρεπω ενα ειδη υπαρχον βιντεο...

xampos
25-02-14, 17:30
με αυτό το προγραμμα που σου λέω από ότι είδα κάνει μετατροπή από vhs σε dvd. Εσύ θα το χσησιμοποιήσεις μόνο σαν μονιτορ και θα παίρνεις τα στιγμιοτηπα που θες τα οποόια λογικά στα αποθηκέυει σαν εικόνες σε κάποιον φάκελο που θα μπορείς να επιλέξεις εσύ και μετα τα εκτυπώνεις.

Aris25
25-02-14, 17:39
ναι το εγκατεστησα μολις και το ειδα....ειναι πολυ καλο....κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου.....ευχαριστω πολυ