PDA

Επιστροφή στο Forum : Οθονη αφης με αντίσταση



warover
09-03-14, 03:24
καλησπερα
Εχω ενα προβλημα με μια οθονη αφης που τρεχει σε ενα οργανο στο εργαστηριο μου βασικα ειδα οτι δεν ανταποκρινετε στην αφη την εβγαλα μετρησα την αντισταση σε ολους τους συνδιασμους των 4-in και μου βγαζει απειρo.Oπως θα δειτε και στην φωτο που εβαλα ειδα οτι εχει ενα χτυπημα .H οθονη γραφει επανω YMM100 5.6" και δε μπορω να την βρω πουθενα με τον κωδικο αυτο θα ημουν υποχρεως αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει ποιο ανταλακτικο μπορει να την αντικαταστησει γιατι δε μπορει να δουλεψει το μηχανημα .Το πανελ αφης εχει εξωτερικη διασταση 139mm*110mm kai effective 115mm*85mm και η οθονη πανω στην οποια καθεται ειναι η sp14q006-t της Hitachi
http://i62.tinypic.com/29pw2eu.jpg

aktis
09-03-14, 14:03
Δεν μας ειπες πoιο οργανο εχεις μηπως βρει καποιος το service manual ... Εχει menu calibration στις γωνίες και το κέντρο ? Αν ναι , λογικα θα σου κανει κατι στις 5.6 inch απο ebay
( 5.6 inch touch panel resistive )

warover
09-03-14, 18:08
Δεν μας ειπες πoιο οργανο εχεις μηπως βρει καποιος το service manual ... Εχει menu calibration στις γωνίες και το κέντρο ? Αν ναι , λογικα θα σου κανει κατι στις 5.6 inch απο ebay
( 5.6 inch touch panel resistive )
Το μηχανημα ειναι το Ηach dr 2700 ειναι φασματοφωτομετρο και απο οσο εχω δει το manual δεν εχει κατι για calibration και αυτο ειναι που με κραταει και δεν εχω αγορασει ακομα ενα πανeλ απο το ebay