PDA

Επιστροφή στο Forum : Quiz ανταγωνισμου



sakis
14-03-14, 23:09
Οποιος μπορεσει να μας πει ποια ""μεγαλη ""εταιρια εκανε αγρα πελατων με οπλο φωτοτυπημενα εντυπα σε μια προσπαθεια να προσελκυσει πελατες για επισκευες σε πικαπ εξω απο την εισοδο της Τεχνοπολης , στην εκθεση vinul is back , δινοντας τον απολυτο σεβασμο στον ανταγωνισμο του που διεθεσε 3,000 ευρω για να παρασουσιαστει στην εκθεση ...

Θα κερδισει 3 λουκουμια , ενα τονερ φωτοτυπικου και δυο μεταχειρισμενα σουβλακια ( με πιτα )

Με χορηγια επισης μια θεση στο πανθεον των ηλιθιων ανταγωνιστων ....

Αυτη ειναι η Ελλαδα μας και το λαθος του συγκεκριμενου επιχειρηματια ηταν η ιδια η κινηση που εριξε το κυρος της επιχειρησεως του χειροτερα απο πιτσαρια στο κατω Βουρδουλι.

Τα θερμα μου συγχαρητηρια αγαπητοι κυριοι .

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος

xsterg
15-03-14, 14:20
λυστε μας την απορια. ουτε ξερουμε αλλα ουτε και ελλαδα ειναι μονο η αθηνα.
εγω δεν καταλαβα καλα καλα τι εχει γινει. το να δινει καποιος φωτοτυπιες ειναι κακο?

sakis
15-03-14, 14:41
Προφανως ναι Χρηστο ....Φαντασου μια εκθεση με υπολογιστες για παραδειγμα που οι εταιριες που συμμετεχουν εχουν πληρωσει χρηματα για την συμμετοχη και την προβολη τους και στην εισοδο της εκθεσης να υπαρχει καποιος ο οποιος εκμεταλευομενος το ευρυ κοινο που θα παει στην εκθεση κανει προωθηση στην εταιρια του με αυτο τον τροπο στην πλατη των αλλων που πληρωσαν για να συγκεντρωσουν αυτο το κοινο .

Αντιστοιχα συνεβηκε στην εκθεση vinyl is back που εμεις που συμμετοχη πληρωσαμε ενα καρρο λεφτα για την διοργανωση και την προβολη μας για να ερθει καποιος στην εισοδο και να κανει αγρα πελατων και μαλιστα με φωτοτυπιες . Το δυστυχημα ειναι οτι εαν ηταν κανενα εργαστηριο της γειτονιας που προσπαθουσε να παρει ενα μεροκαμματο στην πλατη μας θα ελεγες παει στο διαολο ...Το θεμα ειναι οτι μιλαμε για μεγαλη και επωνυμη εταιρια στο χωρο και αρα αυτο ειναι ο ορισμος της τσιπιας και του ξεπεσμου . Η επιτομη του αθεμιτου ανταγωνισμου ...

Ειναι το ιδιο σαν να παω εγω εξω απο το μαγαζι αυτου του ανθρωπου που πληρωνει στον χωρο του νοικια , τεβε κλεβε κλπ και να μοιραζω φυλλαδια της δικιας μου εταιριας ....Πως θα σου φαινοταν αυτο ???

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος

sakisr
15-03-14, 15:07
Αθανατη Ελλαδα!Το τζαμπα ειναι πιο γλυκο λεμε στη Μακεδονια....
Σακη ανακοινωσε και το ονομα μετα τη ληξη του διαγωνισμου να εχουμε κι εμεις το νου μας.
Παντως περαν πλακας ειναι οτι πιο χυδαιο και αντιεπαγγελματικο και μαλιστα με φωτοτυπιες.Ας εδινε κανα φραγκο σε ενα τυπογραφο να του κανει λιγα εγχρωμα.Τοσο μπαταχτσης?

xsterg
15-03-14, 18:59
τωρα πηραμε μια γευση του τι εγινε. απλα το πρωτο ποστ δεν ηταν κατατοπιστικο. στο θεμα τωρα. αφου τους πηρες ειδηση γιατι δεν διαμαρτυρηθηκες στους υπευθυνους της εκθεσης εκεινη την ωρα? σαν συμμετεχων θα ηξερες που να απευθυνθεις. περαν αυτου βαλε το ονομα της εταιρειας εδω μεσα. δεν ειναι δυσφημηση αυτο. αναφορα σε ενα πραγματικο γεγονος θα κανεις. να ακουσουμε και την γνωμη της αλλης πλευρας αν ειναι μελος του φορουμ. για να σχηματισουμε και ολοκληρωμενη αποψη.

Panoss
17-03-14, 11:39
δινοντας τον απολυτο σεβασμο στον ανταγωνισμο του
Επειδή τα ελληνικά μου δεν είναι και τόσο καλά, τι σημαίνει "δίνω σεβασμό"; Ή "δίνω τον απόλυτο σεβασμό";

sakis
17-03-14, 11:49
Σεβασμος σημαινει παιζω στο παιχνιδι αρχικα με τιμιους αλλα και ισους ορους .

Φυσικα εχω κανει τα αναλογα ενημερωσα τον διοργανωτη , βγηκα εξω και τα εψαλα ενα χερακι στο διανομεα ο οποιος στην ουσια ενας υπαλληλος ηταν και εκανε μια δουλεια που του ειχαν αναθεσει ..Το οποιο φυσικα δεν τον απαλασει και τοσο απο την ευθυνη μια και δεχτηκε να κανει μια δουλεια η οποια δεν ειναι και τοσο ""τιμια ""' ειναι προφανες οτι το γνωριζε κατα καποιον τροπο αλλα παρολα αυτα ανελαβε να κανει την δουλεια ...

αλπινιστης
17-03-14, 12:42
Και ποια ηταν η αντιδραση του διοργανωτη?

sakis
17-03-14, 13:02
Και ο διοργανωτης φυσικα ειχε την ιδια αποψη και απο πλευρας διοργανωσης ηταν κακη εικονα , και απο πλευρας ανταγωνισμου ηταν αθεμιτο αλλα και ενας λογος παραπανω οτι ο διοργανωτης ""εχασε"" εναν πελατη οπου κανονικα θα επρεπε να ηταν μεσα στην εκθεση και φυσικα να ειχε πληρωσει την διοργανωση απο την στιγμη που ηθελε να αποκτησει την αναλογη προβολη ....

moutoulos
17-03-14, 14:33
Σακη ανακοινωσε και το ονομα μετα τη ληξη του διαγωνισμου να εχουμε κι εμεις το νου μας.

Αυτό που λέει ο Σάκης το επιβεβαιώνω και εγώ, και αναφέρω οτι μιλάμε για την ASTRA SERVICE.
Και μην μου πείτε οτι την βγάζω στην φόρα ... γιατί το γνωρίζουν μερικές "χιλιάδες" κόσμος ...

Απλά μου χτύπησε και μένα άσχημα ... και μου θύμισε το "Όλοι μαζί και ο ψωριάρης χώρια" :biggrin:.

sigmacom
17-03-14, 16:50
Είναι ΑΝΗΘΙΚΟ, αντιεπαγγελματικό και ίσως ο ορισμός του ΓΥΦΤΟΥ. Καταλαβαίνω απόλυτα τον Σάκη γιατί κι εγώ ετοιμάζομαι να πάω σε κάποια έκθεση στο εξωτερικό, και φαντάζομαι το σκηνικό.

Ή είναι πολύ θρασείς, ή πολύ απελπισμένοι για να έκαναν αυτό το πράγμα. Δεν υπάρχει καμία απολύτως δικαιολογία για την πράξη τους, ας κάνανε συμμετοχή με κάποιον άλλον αν δυσκολεύοταν οικονομικά, ή -ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ- να απείχαν αυτή τη φορά.

SRF
17-03-14, 17:56
Είναι ΑΝΗΘΙΚΟ, αντιεπαγγελματικό και ίσως ο ορισμός του ΓΥΦΤΟΥ. Καταλαβαίνω απόλυτα τον Σάκη γιατί κι εγώ ετοιμάζομαι να πάω σε κάποια έκθεση στο εξωτερικό, και φαντάζομαι το σκηνικό.

Ή είναι πολύ θρασείς, ή πολύ απελπισμένοι για να έκαναν αυτό το πράγμα. Δεν υπάρχει καμία απολύτως δικαιολογία για την πράξη τους, ας κάνανε συμμετοχή με κάποιον άλλον αν δυσκολεύοταν οικονομικά, ή -ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ- να απείχαν αυτή τη φορά.
Εσύ ειδικά στη έκθεση αυτή να είσαι ΜΟΝΟΣ σου... γιατί δεν χρειάζονται και "κολλαούζοι" ... εκεί!!!:wiink: Αν χρειαστείς μετά βοήθεια λόγω βάρους για "σώβρακα" που θα τους πάρεις... σου στέλνω και μεταφορική από εδώ!!! :biggrin: Άσε που εκεί δεν έχει ΑΣΤΑ σέρβις!!!
Τώρα αν κανένας... Harrούλης φρικάρει... πάρε στις αποσκευές και ξύδι ΤΟΠ να τον φιλέψεις!!!

sigmacom
17-03-14, 20:37
Εσύ ειδικά στη έκθεση αυτή να είσαι ΜΟΝΟΣ σου... γιατί δεν χρειάζονται και "κολλαούζοι" ... εκεί!!!:wiink: Αν χρειαστείς μετά βοήθεια λόγω βάρους για "σώβρακα" που θα τους πάρεις... σου στέλνω και μεταφορική από εδώ!!! :biggrin: Άσε που εκεί δεν έχει ΑΣΤΑ σέρβις!!!
Τώρα αν κανένας... Harrούλης φρικάρει... πάρε στις αποσκευές και ξύδι ΤΟΠ να τον φιλέψεις!!!
Χαχαχαχαχα!!!! Η Nautel θα χρειαστεί μπαλσάμικο - σίγουρα!
Μονός μου δε γίνεται, το ξέρεις... Με έναν έμπιστο συνεργάτη θα είμαστε, νοικιάσαμε κι ένα καλό μοντέλο (link (http://www.models4tradeshows.com/models/m176938)) για hostess.

Ξέρεις τι αναρωτιόμουνα σήμερα, έχει ξαναπάει δικός μας εκεί (ως εκθέτης)? Αν ναί, πως τα πήγε?

sakis
17-03-14, 21:22
Ειναι σπανιο πλεον να βλεπεις Ελληνες σε ξενες εκθεσεις ευχομαι επιτυχια απο καθε πλευρα και καλη δυναμη

SRF
18-03-14, 10:52
Χαχαχαχαχα!!!! Η Nautel θα χρειαστεί μπαλσάμικο - σίγουρα!
Μονός μου δε γίνεται, το ξέρεις... Με έναν έμπιστο συνεργάτη θα είμαστε, νοικιάσαμε κι ένα καλό μοντέλο (link (http://www.models4tradeshows.com/models/m176938)) για hostess.

Ξέρεις τι αναρωτιόμουνα σήμερα, έχει ξαναπάει δικός μας εκεί (ως εκθέτης)? Αν ναί, πως τα πήγε?

Δεν νομίζω!!! Άλλωστε τι να πηγε να δείξει? Αντίγραφα των Ιταλών? PLL... χτένες... που τα συντονίζεις με thumbwheels στους 100 και εκπέμπεις μέχρι και τον Γίγα ταυτόχρονα? Καλώδια χύμα σε κανένα κουτί που σφυρηλάτησε στο χέρι? Κεραίες που τις βάζεις οριζόντια για πετύχεις κάθετη εκπομπή? :biggrin:
Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά... και του χρόνου ΑΝ είμαστε όλοι καλά γενικότερα... μπορεί να έχεις και άλλη παρέα!!! :wiink:
Θά 'θελα νά 'μουν εκεί πάντως!!! :001_rolleyes:

ΥΓ... Για να δω δια ζώσεις αν λειτουργεί καλά το μοντέλο του λινκ... βεβαίως, βεβαίως... :001_rolleyes::001_tt2:

SRF
18-03-14, 10:54
Ειναι σπανιο πλεον να βλεπεις Ελληνες σε ξενες εκθεσεις ευχομαι επιτυχια απο καθε πλευρα και καλη δυναμη

Ναι... ή να διαφημίζονται σε Ξένα περιοδικά διεθνούς κύρους!!!
Αλλά ΠΩΣ να το κάνεις αυτό όταν το Κράτος εδώ σε ΣΦΑΖΕΙ αν το επιχειρήσεις... και σου βάζει ότι εμπόδιο μπορεί ώστε να σου βγάζει την ψυχή στην κυριολεξία για να πας ακόμα και μιά βίδα προς έκθεση στο εξωτερικό?

FILMAN
18-03-14, 14:09
Θα κερδισει 3 λουκουμια , ενα τονερ φωτοτυπικου και δυο μεταχειρισμενα σουβλακια ( με πιτα )
Προσφέρομαι αφιλοκερδώς να μετατρέψω τα 2 καινούρια σουβλάκια σε μεταχειρισμένα, προκειμένου αυτά να δοθούν κατόπιν στον νικητή!

Πρόλαβα; :001_tt2:

KOKAR
18-03-14, 19:39
για την Astra services ενα μονο θα πω....την μ@λ@κι@ πολλοί αγάπησαν, τον μ@λ@κ@ ουδείς !