PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ!!!



katmadas
25-03-14, 16:33
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΡΗ!
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΗ!

http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50138&stc=1

DGeorge
26-03-14, 08:36
Ό,τι και να λέμε... 100 χρόνια παρουσίας στον Ελληνικό Αθλητισμό, Ποδόσφαιρο, (για να μην ξεχνάμε και το Μπάσκετ!!!! ), δεν είναι και κάτι, που το παραβλέπεις έτσι εύκολα!
Μακάρι ο Σύλλογος να ξεπεράσει -και σύντομα- τα όποια προβλήματα έχει, ώστε να μπορέσει να προσφέρει ξανά το μερίδιό του στα πράγματα του Ελληνικού Αθλητισμού.
Μπορεί να μην είμαι ακόλουθος, ή οπαδός του Συλλόγου... Είμαι όμως -πιστεύω- Έλληνας Φίλαθλος.
Ως τέτοιος λοιπόν, λέω ότι η Ελλάδα χρειάζεται τον Άρη, όπως και τον κάθε Σύλλογό της!!
Μακάρι να μην υπάρξουν ποτέ ξανά φανατισμένοι οπαδοί, εκπροσωπώντας τον οποιονδήποτε Σύλλογο, ώστε να γυρίσουν οι εποχές στην Παλιά Αθώα τους Δόξα.
Μπορεί να μην 'σταυρώναμε πόντο' στους προκριματικούς των 'Κυπελλούχων', 'Πρωταθλητριών' κλπ.... Όμως ο πατέρας μου 'Γαύρος' μας πήγαινε στο Καραϊσκάκη, σε οποιοδήποτε 'Ντέρμπυ', και γινόταν ΧΑΒΑΛΕΣ! Οι όποιες 'κόντρες' έφταναν -το μέγιστο- μέχρι το καλοπροαίρετο πείραγμα μεταξύ πιτσιρικάδων από διαφορετικές γειτονιές.
Τότε πήγαινες στην 'Αλεξάντρας', στη 'Φιλαδέλφεια', στο 'Χαριλάου', στην 'Τούμπα', οπουδήποτε, με κάθε άνεση. Ακόμα και μετά από ήττα, έφευγες λιώμα στα γέλια, από τα πειράγματα και τον Χαβαλέ!
Δεν χρειαζόταν ούτε η κινητοποίηση της Αστυνομίας, ούτε Τίποτα σχετικό.
Τώρα....Μπορεί να πήραμε το 'Πανευρωπαϊκό'....
Οι εποχές αυτές, όμως, μπορούν άραγε να επιστρέψουν;;;;;
Ας μην το συνεχίσω, άλλο, σ'αυτό το βιολί....
Χρόνια Πολλά ΑΡΗ!!!
Άντε! Και σύντομα πάλι όρθιος, στα πόδια του!!!!