PDA

Επιστροφή στο Forum : μοτέρ παράλληλης διέγερσης χαμηλής ισχύος



kostasafrica
29-03-14, 12:51
Καλησπέρα.
Ψάχνω 12V dc μοτεράκι παράλληλης διέγερσης, το πολύ 50W. Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω; Επίσης, ξέρετε αν έχουν ενσωματωμένο ροοστάτη για έλεγχο τάσης ή θα πρέπει να τον συνδέσω ξεχωριστά;
Ευχαριστώ.

micalis
30-03-14, 18:51
Τι το θελεις?

kostasafrica
30-03-14, 22:55
Το χρειάζεται η γυναίκα μου για μια εργασία στη σχολή της. Θέλει να κάνει έλεγχο κινητήρα μέσω ζεύγους κινητήρα-γεννήτριας και θέλει να το χρησιμοποιήσει ως γεννήτρια.

FILMAN
31-03-14, 13:07
Δεν σου κάνει ένα σειράς από καμιά μικροσυσκευή να του ξεχωρίσεις τα τυλίγματα;

kostasafrica
06-04-14, 13:49
Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρω; Έψαξα σε σελίδες Ελλάδας και εξωτερικού αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς κανα e-shop έστω με κινητηρές χαμηλής ισχύος; Εκτός από αυτά του μοντελισμού.

Notios38
06-04-14, 17:11
Κωστα κοιτα στους ανεμιστηρες για αυτοκινητα...απο κανενα συνεργειο η απο μεταχειρισμενα ανταλλακτικα,,,

micalis
06-04-14, 20:54
Το χρειάζεται η γυναίκα μου για μια εργασία στη σχολή της. Θέλει να κάνει έλεγχο κινητήρα μέσω ζεύγους κινητήρα-γεννήτριας και θέλει να το χρησιμοποιήσει ως γεννήτρια.
Το μονο που μου ερχεται στο νου,ειναι μοτερ απο ηλεκτρικη σκουπα που θα ξεσυνδεσης το τυμπανο (εκει θα παρης ταση),θα βραχυκυκλωσης τα συρματακια που ΠΗΓΑΙΝΑΝ εκει και στα ΑΛΛΑ ΑΚΡΑ δηλαδη ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΝΤΑΝ ΤΟ ΜΟΤΕΡ,θα δωσης ΣΥΝΕΧΗ ΤΑΣΗ μεσω ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ.

xinoulis
16-04-14, 11:59
Μπορει να σου κανει και διναμο από μοτοσυκλετα ural αλλα είναι 120w και πανω νομιζω.