PDA

Επιστροφή στο Forum : Obd ii



nos7
05-04-14, 17:45
Υπαρχει καποιος τροπος-κυκλωμα ωστε να μπορω να λειτουργω 2 συσκευες ταυτοχρονα; θελω να εχω ενα οργανακι αναγνωσεις και ταυτοχρονα ενα elm!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xsterg
05-04-14, 20:11
οχι φιλε μου. μια συσκευη λειτουργει καθε φορα. ο διαυλος ειναι σχεδιασμενος για μια συσκευη την καθε φορα. αποσυνδεεις την μια και συνδεεις την δευτερη!

nos7
05-04-14, 20:14
Εαν αντι να συνδεω και να αποσυνδεω,βαλω splitter και ενα ρελεδακι και του κοβω το - απο το ενα και το δινω στο αλλο και δουλευει εαν καθε φορα,αλλα χωρις να το αποσυνδεω,υπαρχει προβλημα;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xsterg
05-04-14, 20:39
γιατι να κανεις ολη αυτην την φασαρια και να μην αποσυνδεεις - συνδεεις καθε φορα το επιθυμητο? μπορεις οπως το σκευτηκες να δημιουργησεις καποιο προβλημα.

nos7
05-04-14, 20:43
Γιατι εκει που ειναι η φυσα μ δεν βολευει να το συνδεω και να το αποσυνδεω!!!τι πβλημα μπορει να διμιουργηθει;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xsterg
05-04-14, 22:19
καλα φιλε μου. εδω σου λεω τι πρεπει να κανεις και μου λες βλακειες. βαλε τα ολα παραλληλα.

nos7
05-04-14, 22:30
Εαν δεν κανω λαθος το φορουμ ειναι για να κανουμε ερωτησεις οσοι δεν ξερουμε κατι,ειτε αυτο ειναι "βλακιες" οπως λες εσυ γιατι ξερεις,ειτε καποια σοβαρη απορια για εμενα που δεν γνωριζω και με προβληματιζει!!οπως και να εχει δεν ειναι σωστο να μιλας ετσι σε μελη που δεν γνωριζουν...παντα υπαρχει καποιος που γνωριζει πολυ περισσοτερα απο εσενα ή να γνωριζει σε αλλα θεματα εκτος απο τα ηλεκτρονικα και δεν θα ηθελες να σε αντιμετοπιζει ετσι,ειναι πολυ μειωνεκτικο!!!και πιστεψε με οτι μπορω να το κανω και εγω πολυ ευκολα ηδη με οσα εχεις γραψει!!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xsterg
06-04-14, 10:39
μαθε ορθογραφια για αρχη φιλε νοσ7. μετα μαθαινεις και ηλεκτρονικα...

pit21
06-04-14, 12:39
καλα φιλε μου. εδω σου λεω τι πρεπει να κανεις και μου λες βλακειες. βαλε τα ολα παραλληλα.


μαθε ορθογραφια για αρχη φιλε νοσ7. μετα μαθαινεις και ηλεκτρονικα...

=D>=D>=D>=D>=D>

nos7
06-04-14, 12:51
γιατι να κανεις ολη αυτην την φασαρια και να μην αποσυνδεεις - συνδεεις καθε φορα το επιθυμητο? μπορεις οπως το σκευτηκες να δημιουργησεις καποιο προβλημα.

Δυστυχως για εμενα ειμαι δυσλεκτικος και δεν μπορω ειμαι ορθογραφος και να τιμησω την Ελληνικη γλωσσα οπως πρεπει και θα ηθελα...εσυ που εχεις βγαλει το πανεπιστημιο και εισαι θεος στην ορθογραφια και στα ηλεκτρονικα δεν ξερεις οτι ειναι "σκεφτηκα" και οχι "σκευτηκα";;; ολοι γιναμε μαγκες πισω απο ενα πληκτρολογιο!!!μειωνεις τον αλλον χωρις λογο,γιατι εκανε μια ερωτηση;;γιατι δεν μου απαντας τι ζημια μπορει να γινει;τι κοβεται οταν κλεινεις την μιζα και κλεινει το οργανακι;τα δεδομενα ή τροφοδοσια;εαν ειναι η τροφοδοσια το ποιο απο τα δυο,το + ή το - ;;;για να δουμε ποσοοοοο επιστημονας εισαι;;;;
Πραγματικα κριμα που υπαρχουν τετοια τυπακια στο φορουμ σας!!!!
Καλημερα :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nos7
06-04-14, 12:52
Δυστυχως για εμενα ειμαι δυσλεκτικος και δεν μπορω ειμαι ορθογραφος και να τιμησω την Ελληνικη γλωσσα οπως πρεπει και θα ηθελα...εσυ που εχεις βγαλει το πανεπιστημιο και εισαι θεος στην ορθογραφια και στα ηλεκτρονικα δεν ξερεις οτι ειναι "σκεφτηκα" και οχι "σκευτηκα";;; ολοι γιναμε μαγκες πισω απο ενα πληκτρολογιο!!!μειωνεις τον αλλον χωρις λογο,γιατι εκανε μια ερωτηση;;γιατι δεν μου απαντας τι ζημια μπορει να γινει;τι κοβεται οταν κλεινεις την μιζα και κλεινει το οργανακι;τα δεδομενα ή τροφοδοσια;εαν ειναι η τροφοδοσια το ποιο απο τα δυο,το + ή το - ;;;για να δουμε ποσοοοοο επιστημονας εισαι;;;;
Πραγματικα κριμα που υπαρχουν τετοια τυπακια στο φορουμ σας!!!!
Καλημερα :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xsterg
06-04-14, 18:28
αν εισαι δυσλεκτικος ζητω συγνωμη. ηταν λαθος μου και το αναγνωριζω.

gianndats
18-04-14, 17:49
Γιατι εκει που ειναι η φυσα μ δεν βολευει να το συνδεω και να το αποσυνδεω!!!τι πβλημα μπορει να διμιουργηθει;


Φίλε μου η λύση σου είναι η ίδια με την δικιά μου: βαλε μια προέκταση. Την αγορασα 6-7 € και καθάρισα, δεν είχε καμία επίδραση στην λειτουργικότητα του obd Bluetooth adapter που έχω συνδέσει πάνω. Μην αρχίσεις τα πειράματα με διακόπτες κλπ γιατι με τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου μας δεν παίζουμε, θα σου στοιχίσει ένα καρότσι λεφτά η αντικατάσταση

katmadas
19-04-14, 02:10
ρε παιδια τι ειναι αυτο;δεν ξερω καν το ονομα....τελωσπαντων..

πολυ παρεξηγησιαρηδες γιν;με λεω...
Και αντε απο μεγαλυτερους οκ...
Αλλα ρε χρηστο εμεις πρεπει να ειμαστε καλα...
Μη τα κανουμε και εμεις ολα σκ@τ@.....