PDA

Επιστροφή στο Forum : Συντονισμός Καναλιού για εικόνα cctv camera



VagPapa
06-04-14, 17:53
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ

vasilllis
06-04-14, 21:35
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ
Kανονικα το βρίσκεις όπως ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ η τηλεοραση.Ψαξε στο αναλογικο σημα.Οχι ψηφιακο.

VagPapa
06-04-14, 23:54
Kανονικα το βρίσκεις όπως ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ η τηλεοραση.Ψαξε στο αναλογικο σημα.Οχι ψηφιακο.

Ευχαριστώ! κάνω αναζήτηση και την αυτόματη και δε μου το βγάζει. κάπου λέει κανάλι και μπάντα. Πρέπει να βάλω κάτι συγκεκριμένο?

vasilllis
07-04-14, 08:50
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ
τι εννοεις με αυτο?

Κατι δεν γινεται σωστα παντως ,στην αναζητηση επρεπε να βρεθει το καναλι.Επαναλαμβανω ψαχνεις με αναλογικο δεκτη και συνδεμενο το καλωδιο κεραιας στην τηλεοραση.

VagPapa
07-04-14, 09:19
ναι. εχω συνδέση το καλώδιο της κεραίας στην τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη. και ψάχνω όχι στο DTV αλλα στο ΤV.

vasilllis
07-04-14, 09:45
ναι. εχω συνδέση το καλώδιο της κεραίας στην τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη. και ψάχνω όχι στο DTV αλλα στο ΤV.

οχι τοτε,δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο.Επρεπε στην αναζητηση να βρεθει το καναλι.

SRF
07-04-14, 16:55
Στο μενού αναζήτησης επέλεξε ως είσοδο σήματος την επιλογή "CABLE" και όχι την "TV" ή "AERIAL" !!! Συνήθως τα ρίχνουν στα καλωδιακά κανάλια (S11-S40) που βρίσκονται ενδιάμεσα από την περιοχή VHF-II & UHF IV-V ! Ψάχνωντας με "TV" δεν σαρώνει στην περιοχή αυτή και δεν βρίσκει τίποτα!!!