PDA

Επιστροφή στο Forum : - Globallshare - νεο Facebook η καλοστημενη απατη;



lynx
16-05-14, 14:43
Το ενδιαφερον ειναι οτι η εν λογω ιστοσελιδα υποστηριζει οτι με την εγγραφη σου γινεσαι μετοχος της και αυτο θα ισχιει για οσες εγγραφες γινουν ως τελος του μηνα οπου ειναι και η επισημη εναρξη...

Προσωπικα επειδη δεν ειμαι φανατικος του φατσοβιβλιου...το μονο ενδιαφερον που βρηκα ηταν η μετοχη που κερδιζεις κατα την εγγραφη σου και κατα τη διαρκεια του μηνα μεχρι τις 31, καθως και απο τα νεα μελη που θα προσελκυσεις στη σελιδα τους.

Το παρακατω αρθρο τα εξηγει καλυτερα...

http://www.clickmoney.gr/easy-money-online/140-globallshare

Οσοι επιθυμουν να με κανουν πλουσιο, ας επιλεξουν αυτο εδω το λινκ εγγραφης...

https://www.globallshare.com/ (https://www.globallshare.com/el/2117748.html)

agis68
16-05-14, 19:18
"Money for nothin' and your chicks for free"

dire straits!

spiros35
16-05-14, 19:33
Καλά βρε παιδιά δεν μπορείτε στο 2014 να ξεχωρίσετε ποιές σελίδες είναι scam και spamoπυραμιδόφουσκες; Αυτό το πράγμα μυρίζει από μακριά ότι είναι κόλπο, να συλλέξει προσωπικά στοιχεία. Για ψάξτε το καλύτερα και μη τσιμπάτε. To λιγότερο που θα πάθετε είναι αν δώσετε πραγματικά στοιχεία για να πάρετε "μετοχές" αυτό που παθαίνουν όσοι δεν ξέρουν. Θα γνωρίζουν ακριβώς μέχρι και οι τελευταίοι scamers του πλανήτη γη το πραγματικό όνομα σας και την διεύθυνση ip που αντιστοιχεί. Αν ασχολείστε και με συναλλαγές καλή τύχη.

lynx
16-05-14, 19:34
Οτιδήποτε είναι, θα φανεί απο τις 31 και μετά συμφωνέις; ..πρίν γραφτώ το σκέφτηκα λίγο και με τη μέση
νοημοσύνη που διαθέτω δεν βρήκα κάτι στραβό, επίσεις είχα κάνει μια αναζήτηση στο google
και πάλυ δεν βρήκα σοβαρά επιχειρήματα για να μην χαραμίσω το 5λεπτο για την εγγραφή.
Το άρθρο που έκανα ποστ το πέτυχα μετά αφού γράφτηκα και νομίζω είναι η μόνη αξιοπρεπής
περιγραφή της ιστοσελίδας στα Ελληνικά.

agis68
16-05-14, 20:14
παιδες τιποτα ΜΑ τίποτα στον κόσμο μας δεν προσφέρεται τζάμπα!!!! είναι μια καλοστημένη απάτη που θα τη μάσησαν πολλοί!!!!Οσο υπάρχουν άνθρωποι που "τσιμπάνε" τόσο θα υπάρχουν και οι έξυπνοι να φτιάχνουν πυραμίδες. Νομίζω ο Σπύρος ανέφερε τα σημαντικότερα.

john_b
16-05-14, 20:22
Και επιπλέον, αυτές οι σκατοφατσοσελίδες ποτέ δεν μου γούσταραν. Δεν έχω τίποτε από αυτά από άποψη και δεν θα φτιάξω λογαριασμό ποτέ.

spiros35
16-05-14, 20:33
Δεν θέλω να προσβάλω κανένα ότι εγώ είμαι πιο έξυπνος και δεν τσιμπάω.

Προσέξτε τους υπολογιστές σας και τα στοιχεία σας, γιατί αλιεύουν με νέους τρόπους τα πάντα. Μερικές φορές βοηθάω επαγγελματία να "καθαρίζει" υπολογιστές από scam, spyware και τέτοια και έχουν δει πολλά τα μάτια μου. Ακόμα και άνθρωποι με υψηλή μόρφωση πέφτουν θύματα, έχω δει υπολογιστές από μηχανικούς, γιατρούς, επιχειρηματίες να είναι γεμάτοι προγράμματα παρακολούθησης.

Απλά στην Ελλάδα είναι πολύ λίγοι αυτοί που χρησιμοποιούν το internet για συναλλαγές με χρήματα, αγορές και τέτοια, και έτσι δεν φαίνεται το πρόβλημα. Το λιγότερο κακό και πιο συνηθισμένο είναι να παίρνουν στον έλεγχο τους τους λογαριασμούς email, facebook κλπ.

lynx
16-05-14, 20:46
καλά ναι...άλλο να μην γουστάρεις γενικά τη φάση...

πάντος πραγματικά στοιχεία δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις αν
και δεν περιμέναμε το Globallshare για να "φακελοποιησει" τα στοιχεία μας.

γενικότερα με τόσες σελίδες κοινονικής δικτύωσης δεν βλέπω πώς θα
τραβούσαν την προσοχή του κόσμου αν δεν είχαν επινοήσει την "μετοχοποιηση",
όποιος μπεί θα δεί μια πιστή αντιγραφή του facebook (τουλάχιστον
οπτικά) και αυτό δεν νομίζω να είναι κίνητρο για να γραφτεί κανείς.

έγω βλέπω πιθανό σκάλωμα όταν θα πάει καποιος να ρευστοποιήσει τις
μετοχές του, (δεν νομίζω τα λεφτά να δωθούν τόσο εύκολα..)

όμως άν η όλλη ιδέα τους δουλέψει και υπάρξει ανάπτυξη δεν βλέπω
και το λόγο να ξεφουσκώσει όλο αυτό! (GAS είναι το ακρωνύμιο και
πραγματικά ελπίζω να μην είναι αέρας/φούσκα το όλο θέμα!) :001_rolleyes:

spiros35
16-05-14, 20:58
Όλα αυτά στηρίζονται σε ένα αξίωμα. Την ελπίδα που έχει ένας άνθρωπος να κερδίσει άκοπα χρήματα. Παραδείγματα καζίνο στοιχήματος κλπ. Παραθέτω από άλλο forum τα επιχειρήματα και κάθε ένας αποφασίζει. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις όμως αυτό σημαίνει ότι έχεις ελπίδες:

Απλά σε κάνουν μέρος της αλυσίδας να στέλνεις σπαμ σε χιλιάδες φίλους σου και μη. Αυτοί θα κερδίσουν χρήματα μόνο και μόνο από τα hits στις σελίδες τους και τις διαφημίσεις του Google. Eσύ θα χάσεις απλά χρόνο και ελπίδες. Και θα σπάσεις τα νεύρα σε φίλους που ξέρουν τι είναι πυραμίδες.

Μια ερώτηση θα κάνω εγώ..
Έστω ότι αυτός που έχει το site δίνει μετοχές έτσι..
Έστω η αξια τους όπως λέει είναι 40$

Από την στιγμή που κάθε ένας που γράφεται παίρνει μια μετοχή.. και αν γράψει πες και άλλους 2 θα πάρει άλλη μια... (ίδιας αξιας).. Άρα ουσιαστικά τι έχουμε?
Δέκα εκατομμύρια χρηστες πχ.. (εύκολο να γίνει με invites κτλ κτλ).. με συνολικές μετοχές δηλαδή 40.000.000 $???? (και αλλα τοσα απο Invites) .. αρα τουλάχιστο 80.000.00 θα δώσει το σιτε μόνο σε χρήστες.

αυτός που έχει το site να μην έχει πλειοψηφία?
Αρα να εχει άλλα 80.000.000$... (τουλάχιστο)

ΤΙ ΛΕΤΕ???


ΥΓ.Μουχααχαχαχαχ
Μου το ειπε ενας φίλος που εκανε εγγραφή και σχεδιάζει να παρει και κηνιτο απο τα χρήματα που θα πάρει (εχω και βλάκες φιλους ναι).

Θεικο..
Οχι απλα σου δίνουν μια μετοχη με την εγγραφή.. οχι απλα σου δινουν 1 μετοχη αν γραψεις καποιον
.. αλλα σου δινουν ΚΑΘΕ μερα μια μετοχή (αξιας 40$) με το που κάνεις LOGIN!!!


Αρα..
Σε 10 μερες.. οι 10 εκ χρηστες..
Θα εχουν.. απο 12 μετοχες (1 που κάναν εγγραφή.. 1 που προσκάλεσαν και 10 απο της μερες).
= 480$ ο καθενας.

αρα.. σύνολο 4.800.000.000!!!!




ο «γιατί ποτέ δεν ξέρεις» σημαίνει οτι εχεις δαγκώσει το αγκίστρι χωρίς να χρησιμοποιήσεις βασικά τμήματα του μυαλού σου για κριτική σκέψη. Μην λυπάσαι, είναι πάρα πολύς ο κόσμος που την πάτησε (και θα την πατήσει σαν εσένα).

Σε διαβεβαιώ οτι λεφτά δεν θα πάρεις, παρόλο που αυτοί θα βγάλουν μύρια απο τις διαφημίσεις και απο των πώληση των προσωπικών σας στοιχείων σε διαφημιστικές εταιρείες. Τοσο απλά.

kioan
16-05-14, 21:34
Δηλαδή αυτό το site είναι μία εταιρεία της οποίας το μετοχικό κεφάλαιο αυξάνεται $40 ανά εγγραφή :001_huh:

Αυτό το νούμερο, σκεπτόμενος καλοπροαίρετα, υποθέτω πως δεν προέκυψε τυχαία αλλά έχει κάποια βάση. Έτσι αν γραφτώ αμέσως τώρα και αύριο καλέσω και έναν φίλο μου, μπορώ από Δευτέρα να πάω κάπου να πουλήσω την 1 μετοχή μου και να πάρω $40;

Που είναι αυτό το κάπου; New York Stock Exchange? NASDAQ? Tokyo Stock Exchange? London Stock Exchange? Έστω ΧΑΑ βρε αδερφέ!!

moutoulos
16-05-14, 21:52
Παιδιά έχω βαρεθεί να ακούω να μην "αλιεύουν" τα στοιχεία μας. Δηλαδή ?.
Μην κρύψουμε τα κλοπιμαία στο PC μας, και τα βρούν ?.

Και εντάξει να σου το λέει κάποιος που απέχει απο την "κοινωνική δικτύωση".
Αλλά να σου το λέει φίλο μου που έχει βάλει στο FaceBook και το κινητό του,
καταντάει τρέλα.

Προσωπικά με το PC μου κάνω τα πάντα. "Διακίνηση" χρήματος ... και οτι άλλο
θες. Μοναδική προϋπόθεση ... δεν έχω τίποτα στο PC που να συσχετίζεται με
κωδικούς. Τους έχω αποθηκευμένους στον Browser σε μορφή cookies.
:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Πέρα απο αυτό όποιος θέλει να διαφυλάξει τα "κοσμήματά του", το συγκεκριμένο
PC δεν το κουμπώνει στο Internet. Υπάρχει η λύση του δικτύου ... Δύσκολο
βέβαια για ιδιώτη, εύκολο για επαγγελματία.

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που θα πρέπει να διαφυλάξουμε
όταν το 80%+ των χρηστών ασχολείται με τα "βασικά" στον υπολογιστή του.
Φωτογραφίες ?, mp3 ?, κείμενα ?. Μιλάνε όλοι για ασφάλεια. Τι όμως μπορούν
άραγε να πάρουν απο έναν απλό PC User.

Επίσης δεν μπορεί να μιλάει κάποιος για ασφάλεια και να φοβάται, και να μην
έχει κάποια αναγκαία ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ προγράμματα σε αυτόν. Ξέρετε η
ασφάλεια του υπολογιστή ξεκινάει απο εμάς, και μετά πηγαίνει σε αυτούς τους
"τύπους" που μας κάνουν επιθέσεις ... Αν τους έχουμε ανοιχτή πόρτα είναι σαν
τις γάτες. Μπαίνουν μέσα.

Αν αδιαφορούμε για το PC, και το μόνο που λέμε είναι "ασφάλεια προσωπικών
δεδομένων", δεν κάνουμε κάτι, και δεν μας αξίζει αυτή. Δεν μπορεί να έχεις
Bordello PC και να μιλάς για ασφάλεια. Βέβαια όλο αυτό είναι άσχετο με το θέμα
μας.

.
.
.
.
.
.
.

Τώρα για το συγκεκριμένο site (http://www.clickmoney.gr/easy-money-online/140-globallshare), δεν θα γραφόμουν ποτέ, γιατί δεν θα είχα λόγο.
Άσε που αυτές οι "πυραμίδες" πολύ μου την δίνουν ...

---------------------------------------------------------------------------------------------
Δεν είναι προσωπική επίθεση σε κανέναν :biggrin:, προσωπικός παραλογισμός είναι.

katmadas
16-05-14, 21:53
Απλα απατη...
Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορεις να μπεις στον κοπο να το διαβασεις κιολας.
Τα ποστ αυτα φαινονται απο μακρια χωρις να εισαι καθισμενος μπροστα στον υπολογιστη οτι ειναι σπαμ...

john_b
16-05-14, 21:57
Έτσι αν γραφτώ αμέσως τώρα και αύριο καλέσω και έναν φίλο μου, μπορώ από Δευτέρα να πάω κάπου να πουλήσω την 1 μετοχή μου και να πάρω $40;

Που είναι αυτό το κάπου; New York Stock Exchange? NASDAQ? Tokyo Stock Exchange? London Stock Exchange? Έστω ΧΑΑ βρε αδερφέ!!

Από το ΘΠΕΑΕ

(Θα Πάρεις, Ένα *ρχίδι Exchange)

lynx
16-05-14, 22:49
Θεικο..
Οχι απλα σου δίνουν μια μετοχη με την εγγραφή.. οχι απλα σου δινουν 1 μετοχη αν γραψεις καποιον
.. αλλα σου δινουν ΚΑΘΕ μερα μια μετοχή (αξιας 40$) με το που κάνεις LOGIN!!!


δεν πάει ακριβώς έτσι... παίρνεις 1 μετοχή με την εγγραφή, 1 μετοχή με κάθε login ώς το τέλος του μήνα
και 1 μετοχή για τα πέντε πρώτα invites, για επιπλέον μετοχές απο invites στο δυσκολεύουν.

εγώ πχ αυτή τη στιγμή έχω 2 μετοχές, μία απο την εγραφή και μια απο login, καθώς και 3 άτομα
που έχουν γίνει invited (ένας φίλος μου και δύο απο εσάς).




ο «γιατί ποτέ δεν ξέρεις» σημαίνει οτι εχεις δαγκώσει το αγκίστρι χωρίς να χρησιμοποιήσεις βασικά τμήματα του μυαλού σου για κριτική σκέψη. Μην λυπάσαι, είναι πάρα πολύς ο κόσμος που την πάτησε (και θα την πατήσει σαν εσένα).

Σε διαβεβαιώ οτι λεφτά δεν θα πάρεις, παρόλο που αυτοί θα βγάλουν μύρια απο τις διαφημίσεις και απο των πώληση των προσωπικών σας στοιχείων σε διαφημιστικές εταιρείες. Τοσο απλά.

δεν λυπάμαι τπτ! εδώ μας κοροιδέουν οι πολιτικοί, οι εταιρίες σταθερής/κινητής τα σουπερ-μαρκετ,
με τις υπερ προσφορές τους, τα μπακάλικα ο χασάπης με το σάπιο κρέας που ανακάτεψε με φρέσκο και στο
έκοψε κυμά, ο πολιτής στη λαική και και ούτω καθεξής...

εγώ επέλεξα να εγγραφώ..άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά που κάνω εγγραφή σε κάποια χαζοσελίδα πχ
για να κατεβάσω κάποιο συνημμένο, κλπ. ο καθένας λοιπόν κρίνει και αποφασίζει, αν οι μετοχές είναι παραμύθι
δεν θα εκπλαγεί γιατί θα είναι κάτι το αναμενόμενο.

Αν αυτοί βγάζουν λεφτά απο το adsense δεν χρειάζεται να μας το πούν, το βλέπουμε.. αν το domain τους
απέκτησε αξία το ξέρουμε, αν ο σκοπός τους δεν είναι να δημιουργήσουν ένα ανταγωνιστικό δίκτυο αλλά
κάτι τι άλλο, απλά μην δίνετε πλήρη στοιχεία στο προφιλ σας!!


Άσχετο με το θέμα, όμως κάποια στιγμή ίσως ανοίξω ένα τοπικ σχετικά με κάποιο συνάδελφο
τεχνικό Η/Υ που με πλησίασε μέσω φορουμ για να του βρώ άτομα με εμπειρία στα BGA να στελεχώσει
την επιχείρηση του, και τελικά αποδείχτηκε ένας εμπαιγμός αγνώστου αιτιολογίας, φυσικά ονόματα και
επιχειρήσεις δεν θα αναφερθούν αν και η ιστορία είναι πολλά χρονια πρίν και ίσως η συγκεκριμένη
επιχείρηση να μην υπάρχει πιά. Ο λόγος που θα ανοίξω τέτοιο τοπικ, θα γραφτεί όταν το κάνω και αν
οι mods δεν συμφωνούν το διαγράφουν ή με ενημερώνουν πριν το δημιουργήσω.

όμως τι να λέμε; η απάτη η εκμετάλευση και η κοροιδία υπάρχει σε κάθε βήμα μας, αναφερόμενος
και πάλι στα στα social networks, το facebook πχ μας προσφέρει πραγματικά δωρεάν δικτύωση;
πόσες έρευνες και στατιστικές αξίας πολλών $$$ καθώς και άλλα πολλά, έχουν γίνει μόνο και μόνο
απο την απλή συμετοχή μας; δεν ξέρω αν πρέπει το globallshare να το βλέπω πιο ύποπτα απο το
facebook, εγώ πραγματικά ελπίζω να πετύχει και να παραμείνει και να προσφέρει κάτι καλύτερο
και διαφορετικό απο το facebook αν και όπως είπα και μπορείτε να δείτε, οπτικά είναι σχεδόν το ίδιο
πράγμα, πάντος συμετοχή υπάρχει, βρήκα αρκετούς Έλληνες μέσα.

johnnkast
16-05-14, 23:09
..."δουλεια δεν ειχε ο διαολος γαμουσε τα παιδια του"


.....το τζαμπα τυρι ..μονο στη φακα

lynx
17-05-14, 00:12
Δηλαδή αυτό το site είναι μία εταιρεία της οποίας το μετοχικό κεφάλαιο αυξάνεται $40 ανά εγγραφή :001_huh:

Γειά σου kioan :001_smile:

"η αξία κάθε μετοχής επανεκτιμάται σε ημερήσια βάση ανάλογα με την επισκεψιμότητα, τα έσοδα από τις διαφημίσεις και από άλλους παράγοντες. Για παράδειγμα την 1η Μαϊου 2014 η αξία της μετοχής εκτιμήθηκε στα $33,78.

Σύμφωνα με τα ενημερωτικά email της GAS: "Μόλις η επιχείρηση ξεκινήσει οι μέτοχοι του GlobAllShare θα λαμβάνουν κάθε μήνα τα μερίσματά τους από το 70% του παγκοσμίου κέρδους αναλόγως με τις μετοχές που κατέχουν, δηλαδή ο κάθε μέτοχος θα έχει πάγιο μηνιαίο κέρδος. Όμως οι μέτοχοι του GlobAllShare δεν θα έχουν μόνο μηνιαίο μέρισμα αλλά θα μπορούν επίσης να πωλούν τις μετοχές των σε μια ονομαστική αξία, κερδίζοντας ένα άμεσο και μεγάλο ποσό με αυτόν τον τρόπο".


δεν θεωρώ οτι προκειται για πραγματικές μετοχές το μηνιαίο μέρισμα σου αποτι φένεται στο καταλογίζει η εταιρία σύμφωνα
με τα κέρδη της και εσύ το βλέπεις στο λογαριασμό σου, θεωρητικά κάποια στιγμή θα μας ζητήσουν να συνδέσουμε
και κάποια χρεωστική καρτα ή να δώσουμε λογαριασμό τραπέζης όπως γίνεται και με το paypal. δες το λινκ που έκανα ποστ..

τέλος να πώ οτι αυτοί οι άνθρωποι που υλοποίησαν αυτή την ιδέα, προφανώς ξέρουν τι κάνουν μιας και βρίσκονται
απέναντι απο τόσο κόσμο! και απάτη να είναι, θα πρέπει να ξέρουν πως να το λήξουν χωρίς να βρούν μπελά.

kioan
17-05-14, 00:26
και απάτη να είναι, θα πρέπει να ξέρουν πως να το λήξουν χωρίς να βρούν μπελά.

Το μόνο εύκολο στο Internet: την μια μέρα υπάρχουν και την επόμενη το domain δεν οδηγεί πουθενά, το site έχει κατέβει και δε μπορεί να τον/τους βρει κανείς.

Ευθύνες δε νομίζω να μπορεί να τους καταλογίσει κανείς διότι τα λεφτά (που θα έχουν πάρει φεύγοντας) δεν θα είναι κλεμμένα. Προέκυψαν από διαφημίσεις που κάποιοι οικειοθελώς τις έβλεπαν μπαίνοντας στο site.
Το ότι λέει πως θα τα πλήρωνε τους "μετόχους" επίσης δεν έχει καμία νομική ισχύ, δεν υπογράφει και κανένα συμβόλαιο.

lynx
17-05-14, 13:06
Σήμερα το πρωί μου ήρθε ένα ενημερωτικό στο e-mail μου.. και μεταξύ άλλων
έγγραφε και τα ακόλουθα:



Επίπεδο 1

5 Προσκεκλημενοι
1 GAS Μετοχές


Επίπεδο 2
25 Προσκεκλημενοι
5 GAS Μετοχές


Επίπεδο 3
125 Προσκεκλημενοι
25 GAS Μετοχές


Επίπεδο 4
625 Προσκεκλημενοι
125 GAS Μετοχές


Επίπεδο 5
3 125 Προσκεκλημενοι
625 GAS Μετοχές


Επίπεδο 6
15 625 Προσκεκλημενοι
3 125 GAS Μετοχές


Επίπεδο 7
78 125 Προσκεκλημενοι
15 625 GAS Μετοχές


Σύνολο

19.531 GAS Μετοχές


Σύμφωνα με το παράδειγμα, μπορείτε να πάρετε συνολικά 19.531 GlobAllShare χαριστικών
μετοχών, μετά την οποία θα πρέπει να καταβληθεί ένα μηνιαίο μέρισμα μετά την παγκόσμια
έναρξη του εγχειρήματος




επίσεις αν το έχω καταλάβει καλά...τα άτομα που έχεις κάνει invite θα πρέπει και αυτοί να
κάνουν invites για να πάρεις τις μετοχές σου, αλλιώς προφανώς εκλαμβάνονται σαν ψέυτικοι
λογαρισμοί και δεν παίρνεις μετοχές γι'αυτα τα invites!!

θα με πείτε ηλίθιο που αρχίζω να πιστεύω σε αυτό, όμως δεν πειράζει! :001_smile:
δεν διάβασα όμως και κανένα πραγματικό επιχείρημα απο κάποιον είτε εδώ είτε στο ιντερνετ...
ακόμα και αυτό που παρέθεσε ο spiros35 είναι απο comments σε video του youtube που και
αυτοί δεν ήταν καλά ενημερωμένοι.

πάντος είναι ενδιαφέρον οτι κανείς μας δεν ασχολήθηκε με το κομμάτι δημιουργίας μιας
νέας σελίδας κοινονικής δικτύωσης, όλλοι κοιτάμε κατά πόσο είναι πραγματικές οι μετοχές!! :biggrin:

spiros35
17-05-14, 15:51
Περιμένουμε να πεις πόσα χρήματα θα βγάλεις. Μακάρι να μη χάνεις τον χρόνο σου. Εύχομαι ότι καλύτερο. Μπορεί να είσαι και τυχερός και να βγάλεις χρήματα.

Ninetie
17-05-14, 15:57
Θα πρέπει να καταλάβετε κάτι. Όταν δεν πληρώνεις, δεν είσαι ο πελάτης, είσαι το προϊόν. Κάποιοι ελάχιστοι θα βγάλουν λεφτά, όπως συμβαίνει σε όλα τα multi-level marketing παιχνιδάκια. Οι υπόλοιποι απλά θα χάσετε το χρόνο σας.

lynx
17-05-14, 17:55
Περιμένουμε να πεις πόσα χρήματα θα βγάλεις. Μακάρι να μη χάνεις τον χρόνο σου. Εύχομαι ότι καλύτερο. Μπορεί να είσαι και τυχερός και να βγάλεις χρήματα.

μα δεν χάνω το χρόνο μου!! απο την στιγμή που γράφτηκα έχω αφιερώσει πιο πολύ χρόνο απο
προβληματισμό, στο να προσπαθώ να βρώ πληροφορίες για το άν είναι ψευτιά όλο αυτό παρά που
έχω ασχοληθεί με την ίδια την ιστοσελίδα σαν μέσων κοινονικής δικτύωσης!!

μέχρι και app στο google store έxoυν, το οποίο δεν έχω κατεβάσει αλλά έχει γραφτεί οτι είναι
πρόχειρα φτιαγμένο, απο εκεί βρήκα και κάποιες διευθύνσεις όπως και ένα όνομα εταιρίας που
φένεται να σχετίζεται με το globallshare.

εγώ προσωπικά διαπιστώνω οτι όλο αυτό σαν ιδέα στέκει...απλά δεν είναι όλα ξεκάθαρα πχ
ποιοί είναι αυτοί που έχουν στήσει αυτή την σελίδα? είναι εταιρία? είναι ιδιώτης? ορισμένοι
πιστεύουν οτι έχει να κάνει με την Google το οποίο μάλλον δεν μπορεί να ισχύει.

τώρα όσον αφορά οτι έχει γραφτεί για πυραμίδες, MLM, κλπ...πραγματικά που το βλέπετε αυτό;;
σε 15 μέρες ο τελευταίος κλείνει τη πόρτα και αυτό είναι ήδη γνωστό!!

δηλαδή πως θα θέλατε να μας το κάνουν προκειμένου να δείξουμε ενδιαφέρον για την ιστοσελίδα
τους;; αφού όλοι τα λέφτα κοιτάμε και όχι τι έφτιαξαν εκει...μπήκε κανείς απο όσοι λέτε οτι είναι
καθαρή απάτη να δείτε το περιβάλλον της σελίδας? να το αντιμετοπίσετε σύμφωνα με το τι παρουσιάζεται
οτι ειναι; δλδ social network...

πραγματικά σε αυτό θέλω να μου απαντήσετε.

johnnkast
17-05-14, 22:24
Σήμερα το πρωί μου ήρθε ένα ενημερωτικό στο e-mail μου..



19.531 GAS Μετοχές



....
Gas ειναι "αεριο"......κοινως ΚΛΑΝΙΑ......

lynx
18-05-14, 18:45
Το ειπαμε αυτο... Κατι αλλο πιο πρωτοτυπο ;; :-)


όμως άν η όλλη ιδέα τους δουλέψει και υπάρξει ανάπτυξη δεν βλέπω
και το λόγο να ξεφουσκώσει όλο αυτό! (GAS είναι το ακρωνύμιο και
πραγματικά ελπίζω να μην είναι αέρας/φούσκα το όλο θέμα!)

john_b
18-05-14, 18:49
Δεν βαριέσαι, ανεμομαζόματα - διαβολοσκορπίσματα. τι είχες, τι έχασες.
Αυτό που πρέπει να σε ανησυχεί είναι μη τυχόν και πρόκειται για πουστιά για την οποία θα πρέπει να δικαιολογηθείς σε αυτούς που έπεισες να γραφτούν.

Papas00zas
18-05-14, 22:27
Τι λέτε ρε παιδιά;
Το gmail με τον chrome δεν ψαχνουν τι γράφεται; Τουλάχιστον το yahoo το ανακοινώνει στη δημιουργία.
Το δε android τι νομίζετε οτι κανει;
Και μετά μου λέτε για προσωπικά δεδομένα;
Αν έχετε και σύνδεση/κάρτα από αγγλική εταιρια τηλεφωνίας....τότε το γλυκό έδεσε. Περαστικά σας.

nestoras
19-05-14, 01:33
Τα χρήματα δε δημιουργούνται από το τίποτα (εκτός κι αν είσαι τράπεζα)...
Και στα χρήματα ισχύει κάτι σαν την αρχή διατήρησης της ενέργειας, μπορούν να αλλάζουν μορφή και να μεταφέρονται.
Ποιος είναι λοιπόν αυτός που θα πληρώσει σε μετρητά για "αέρα κοπανιστό";
Στις πυραμίδες τουλάχιστον υπάρχει κεφάλαιο από τους "από κάτω"... Εδώ; Ποιος βάζει το κεφάλαιο; Από που θα δημιουργηθούν τα λεφτά που θα ζητήσουν οι συνδρομητές της υπηρεσίας την 1η Ιουνίου;
Από τις διαφημίσεις; Μιλάμε για ένα υπέρογκο ποσό ας μη γελιόμαστε...

Το μόνο καλό από όλη την υπόθεση είναι ότι τουλάχιστον δεν έβαλες λεφτά από την τσέπη σου για να τα κλαις μετα...

lynx
21-05-14, 17:31
ΛΟΙΠΟΝ!...

πόσοι απο εδώ κάνετε αγορές μέσω ebay και πληρώνετε με paypal; οι περισότεροι!...μαζί σας
και εγώ!

πόσοι γνώριζαν το παρακάτω;;

"Σήμερα ίσως λίγοι θα γνωρίζουν, αλλά όσοι γνώριζαν σίγουρα θα θυμούνται, τον καιρό που η PayPal έδινε την ευκαιρία στους χρήστες που είχαν έναν απλό λογαριασμό PayPal να βγάλουν εύκολα χρήματα. Ήταν γύρω στις αρχές του 2000, πριν η PayPal αναδειχτεί σε ηγέτη των διαδικτυακών συναλλαγών, όταν αποφάσισε να χρησιμοποιήσει ένα άκρως πετυχημένο, όπως αποδείχτηκε, μοντέλο προώθησης το οποίο δεν ήταν άλλο από το Referral Marketing.
Το πρόγραμμα προώθησης της PayPal είχε ως σκοπό, μέσω της ιδέας του "Word Of Mouth", να προσελκύσει όσο το δυνατόν περισσότερους πελάτες που θα χρησιμοποιούν την υπηρεσία της από όλα τα μέρη του κόσμου.
Πως το πέτυχε αυτό;
Κάθε χρήστης μπορούσε να δει στο λογαριασμό του και να πάρει μέρος στο πρόγραμμα "PayPal's Refer A Friend Bonus Promotion". Με λίγα λόγια η PayPal πλήρωνε $5 κάθε φορά που ένας χρήστης θα συνιστούσε κάποιο άλλο χρήστη που θα δημιουργούσε ένα νέο λογαριασμό (Verified Account) επιβεβαιώνοντας το email του και εισάγοντας την πιστωτική του κάρτα.
Το Αποτέλεσμα;
Η PayPal μοίρασε δεκάδες εκατομμύρια στους χρήστες που έκαναν συστάσεις και αυτό μόνο στον πρώτο χρόνο του προγράμματος! Βέβαια με αυτό τον τρόπο η PayPal απέκτησε περίπου 1.000.000 νέους χρήστες στους τρεις πρώτους μήνες και 5.000.000 νέους χρήστες στο σύνολο μέσα στο πρώτο εξάμηνο! Φανταστείτε μόνο πόσα άτομα θα έκαναν ένα νέο λογαριασμό, όταν μια εταιρία eCommerceθα έδινε την επιλογή πληρωμής μέσω PayPal!"


https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/referral-faq-outside

http://blog.referralcandy.com/2014/01/23/paypal-referrals/

http://en.wikipedia.org/wiki/Referral_marketing

τι διαβεβαιώσεις υπήρχαν ότι θα ανταμειφθούν οικονομικά όσοι συμμετύχαν στο referral system; προφανώς
καμία, ή και άν υπήρχαν κάπου θα ήταν ελλιπής, γιατι τι ήταν το 2000 το paypal; σχεδόν ένα τίποτα! και για
χρόνια το ακολουθούσε η φήμη οτι δεν ήταν αξιόπιστο, πιστεύω έστω το κομμάτι που αφορά την φήμη
του paypal αρκετοί θα το γνωρίζετε.

άρα δεν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιούνται "ασυνήθηστοι" τρόποι για την προσελκύση κόσμου...
εγώ λέω να χωθούμε βουρ στο πατσά με την GAS και αν τελικός την πατήσουμε, χάσαμε λίγη απο
την ώρα μας για να βγάλουν χρήματα αυτοί που είχαν την ιδέα, όμως γινόμαστε λίγο πιο έμπειροι στο
να ξεχωρίζουμε τις απάτες, σωστά ή λάθος;; ανάλογα βεβαια και το βαθμό που θα εκτεθεί κάποιος
στην ενδεχόμενη απάτη!! γι'αυτό προτείνω προσοχή στο τί στοιχεία δημοσιοποιείτε εκεί.


Αυτό είναι το οριστικό μου συμπέρασμα και προς το παρόν δεν έχω να συμπληρώσω τπτ άλλο σε αυτό το
το τοπικ, όσοι γραφτούν/έχουν γραφτεί το κάνουν με δική τους ευθύνη και φυσικά παίρνουν το όποιο ρίσκο
αν τελικός όλο αυτό αποδειχθεί απάτη.

kioan
22-05-14, 14:06
τι διαβεβαιώσεις υπήρχαν ότι θα ανταμειφθούν οικονομικά όσοι συμμετύχαν στο referral system; προφανώς
καμία, ή και άν υπήρχαν κάπου θα ήταν ελλιπής, γιατι τι ήταν το 2000 το paypal; σχεδόν ένα τίποτα!

Διαβεβαιώσεις μπορεί να μην υπήρχαν, αλλά εφόσον σε πλήρωνε με το που γραφόταν κάποιος που είχες συστήσει, καταλάβαινες πως δεν είναι απάτη.

Η διαφορά με το GAS είναι αυτή που είπα και παραπάνω (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=75968&page=2&p=655377&viewfull=1#post655377): Σου υπόσχεται μετοχές και συγκεκριμένη αξία μετοχής, αλλά αυτά δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη να μετατραπούν σε πραγματικά χρήματα. Απλά θα πρέπει να τους πιστέψεις και να ελπίζεις πως όταν γίνουν μεγάλοι και μαζέψουν χρήματα θα θυμηθούν να σε πληρώσουν και δεν θα εξαφανιστούν εν μία νυκτί.

bchris
22-05-14, 14:14
καλά ναι...άλλο να μην γουστάρεις γενικά τη φάση...

πάντος πραγματικά στοιχεία δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις αν
και δεν περιμέναμε το Globallshare για να "φακελοποιησει" τα στοιχεία μας.

γενικότερα με τόσες σελίδες κοινονικής δικτύωσης δεν βλέπω πώς θα
τραβούσαν την προσοχή του κόσμου αν δεν είχαν επινοήσει την "μετοχοποιηση",
όποιος μπεί θα δεί μια πιστή αντιγραφή του facebook (τουλάχιστον
οπτικά) και αυτό δεν νομίζω να είναι κίνητρο για να γραφτεί κανείς.

έγω βλέπω πιθανό σκάλωμα όταν θα πάει καποιος να ρευστοποιήσει τις
μετοχές του, (δεν νομίζω τα λεφτά να δωθούν τόσο εύκολα..)

όμως άν η όλλη ιδέα τους δουλέψει και υπάρξει ανάπτυξη δεν βλέπω
και το λόγο να ξεφουσκώσει όλο αυτό! (GAS είναι το ακρωνύμιο και
πραγματικά ελπίζω να μην είναι αέρας/φούσκα το όλο θέμα!) :001_rolleyes:


Πως δεν εισαι υποχρεωμενος να δωσεις?
Και οι υποτιθεμενες μετοχες σε πιο ονομα θα βγουνε?
Οχι μονο πραγματικα στοιχεια, ακομα και ΑΦΜ θα χρειαστει να τους δωσεις.
Απο την πλευρα της ΣΔΟΕ το εχεις σκεφτει?

lynx
22-05-14, 20:29
είχα πεί οτι προς το παρόν δεν θα γράψω κάτι άλλο για το θέμα, όμως αφού μου κάνετε
ερωτήσεις τι να κάνω...



Διαβεβαιώσεις μπορεί να μην υπήρχαν, αλλά εφόσον σε πλήρωνε με το που γραφόταν κάποιος που είχες συστήσει, καταλάβαινες πως δεν είναι απάτη.

Η διαφορά με το GAS είναι αυτή που είπα και παραπάνω (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=75968&page=2&p=655377&viewfull=1#post655377): Σου υπόσχεται μετοχές και συγκεκριμένη αξία μετοχής, αλλά αυτά δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη να μετατραπούν σε πραγματικά χρήματα. Απλά θα πρέπει να τους πιστέψεις και να ελπίζεις πως όταν γίνουν μεγάλοι και μαζέψουν χρήματα θα θυμηθούν να σε πληρώσουν και δεν θα εξαφανιστούν εν μία νυκτί.

ναι αλλά με τις "μετοχές" δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο δλδ να πάρεις λεφτά επιτόπου...
kioan ΔΕΝ έχουν συγκεκριμένη αξία η μετοχές..το λέει και στο λινκ που έδωσα επίσεις έρχονται ενημερωτικά
στο e-mail σου... πχ το ποιο πρόσφατο που έλαβα έλεγε αυτό:

Εκτιμώμενη ονομαστική τιμή των μετοχών σας $ 29,28 / 1 Μετοχές

μπές απο το 10minutemail ψτιάξε ένα mail για 10 λεπτά, κάνε μια ψεύτικη εγραφή
με ψεύτικo όνομα, αν θές μπές και απο proxy να κρύψεις και την IP σου και δες τι παίζει
μέσα στο globallshare!!

εδώ υπάρχουν online games που σου υπόσχονται οικονομικό κέρδος και απόσο ξέρω
ώς ενός σημείου, και αφού λιώσει το κορμί σου στο gaming στα δίνουν!!! βλέπε entropia universe.





Πως δεν εισαι υποχρεωμενος να δωσεις?
Και οι υποτιθεμενες μετοχες σε πιο ονομα θα βγουνε?
Οχι μονο πραγματικα στοιχεια, ακομα και ΑΦΜ θα χρειαστει να τους δωσεις.
Απο την πλευρα της ΣΔΟΕ το εχεις σκεφτει?

MA δεν είναι πραγματικές μετοχές δλδ πρέπει να μας το γράφουν με κεφαλαία γράμματα;
τα ελληνικά τους ειναι μεταφρασμένα όπως και με του facebook!!

προφανώς αυτό που ΘΑ κάνουν.. είναι να δώσουν ένα μέρισμα απο τα έσοδα τους (όπως
έκανε προσφατα και η κυβέρνηση μας), και αυτό για τον προφανές λόγο οτι προσπαθήσαμε
να δώσουμε ζωή στην κοινότητα που δημιούργησαν.

τώρα αν τα μαζέψουν όλα και φύγουν για μπάνια στις κανάριες νήσους ποιος μπορεί να το ξέρει;;
προς το παρον κανείς!!! επίσεις αν κρατήσουν την κοινότητα και ΔΕΝ δώσουν το χρήμα! τότε
η GAS δεν θα βγάλει κακό όνομα που θα χρειαστεί χρόνια για να ξεπλύνει;;

όσο για το άλλο που λές...δν ειμαι λογιστής για να ξέρω ακριβώς πώς θα το δηλώσεις...
αν ήταν όμως πραγματικές μετοχές της αλλοδαπής, νομίζω δηλώνονται στο
κωδικό 659 του Ε1 και μάλλον έχει φορολόγιση 10%.

όμως αυτό δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί αφού δούμε τα λεφτά;

lynx
02-06-14, 16:47
αναβλήθηκε η ημερομηνία που είχαν δώσει σαν επίσημη έναρξη, οι ημερήσιες "μετοχές"
συνεχίζουν και μπαίνουν κανονικά, κατά την γνώμη μου 60% πιθανότητα να είναι
κοροϊδία όλο αυτό.

Για όποιον εμπιστεύεται τις στατιστικές, στο alexa.com η ιστοσελίδα κατατάσσεται στην
2600 θέση παγκοσμίως, η μετοχή/μέρισμα σύμφωνα με το τελευταίο e-mail που είχα πάρει
έπεσε στα $25 περίπου.

leosedf
17-06-14, 14:53
Το ενδιαφερον ειναι οτι η εν λογω ιστοσελιδα υποστηριζει οτι με την εγγραφη σου γινεσαι μετοχος της και αυτο θα ισχιει για οσες εγγραφες γινουν ως τελος του μηνα οπου ειναι και η επισημη εναρξη...

Προσωπικα επειδη δεν ειμαι φανατικος του φατσοβιβλιου...το μονο ενδιαφερον που βρηκα ηταν η μετοχη που κερδιζεις κατα την εγγραφη σου και κατα τη διαρκεια του μηνα μεχρι τις 31, καθως και απο τα νεα μελη που θα προσελκυσεις στη σελιδα τους.

Το παρακατω αρθρο τα εξηγει καλυτερα...

http://www.clickmoney.gr/easy-money-online/140-globallshare

Οσοι επιθυμουν να με κανουν πλουσιο, ας επιλεξουν αυτο εδω το λινκ εγγραφης...

https://www.globallshare.com/ (https://www.globallshare.com/el/2117748.html)


Έγινε η αλλαγή του συνδέσμου που ζήτησες.


Τελικά την έφαγες την παπάρα ε?:lool:

katmadas
17-06-14, 15:23
τι εγινε τελικα με αυτο?

lynx
17-06-14, 16:00
τι εγινε τελικα με αυτο?

τπτ...προφανώς κάποιοι θα γελάνε μαζί μου, όμως εγώ ακόμα περιμένω
να δώ τι θα γίνει...

το site αυτή την στιγμή σύμφωνα με τα στατιστικά απο το alexa.com, είναι
παγκοσμίως στην 2400 θέση.

σύμφωνα με μια άλλη σελίδα στατιστικών (που δεν έχω τώρα πρόχειρο το link)
η ιστοσελίδα βγάζει γύρω στις 30.000 δολάρια μηνιαίως απο την διαφημίσεις.

εγώ θεωρώ οτι ακόμη και αν αυτοί που το έστησαν δεν θέλουν να το συνεχίσουν
τότε όλο και κάποιος θα βρεθεί να αγοράσεί μια ήδη στημένη επιχείρηση.

δεν είμαι παντογνώστης όμως αν όλο αυτό χαθεί σε μια νύχτα που λεεί και ο
kioan, τότε μάλλον κάτι πήγε εντελώς στραβά στα σχέδια τους, δεν μπορώ
να δεχθώ οτι κυνηγάνε μόνο το 1.000.000 δολάρια ενώ μπορούν να βγάζουν
πολαπλάσια.

όμως με το πτωχό μου το μυαλό, ίσως να μην καταλαβαίνω κάτι που βλέπουν
ολοι οι υπόλοιποι που δεν ασχολούνται. :001_smile:


Tο προσωπικό μου link εγγραφής ζήτησα και έχει αφαιρεθεί...όσοι θέλουν
μπορούν να κάνουν εγραφή χωρίς referral.






Έγινε η αλλαγή του συνδέσμου που ζήτησες.


Τελικά την έφαγες την παπάρα ε?:lool:


:001_cool:

leosedf
17-06-14, 16:23
Αρπαχτές είναι αυτά Δημήτρη, άντε πιάστους τώρα. Σιγά μη θέλουν κόσμο πάνω από το κεφάλι τους αιωνίως.
Πάμε για άλλη απάτη τώρα.

lynx
17-06-14, 16:28
ας το δούμε ώς το Σεπτέμβρη.. o Δημήτρης ποιός είναι;

leosedf
17-06-14, 16:32
A sorry Λεφτέρη, κάνω 92876493746234837 πράγματα μαζί και Περδεύτηκα.

lynx
17-06-14, 16:37
A sorry Λεφτέρη, κάνω 92876493746234837 πράγματα μαζί και Περδεύτηκα.

δλδ βγάζεις GAS και εσυ;; :001_cool:

πάει για οφτοπικ η συζήτηση.. :001_rolleyes:

lynx
01-07-14, 21:54
όμως τι να λέμε; η απάτη η εκμετάλευση και η κοροιδία υπάρχει σε κάθε βήμα μας, αναφερόμενος
και πάλι στα στα social networks, το facebook πχ μας προσφέρει πραγματικά δωρεάν δικτύωση;
πόσες έρευνες και στατιστικές αξίας πολλών $$$ καθώς και άλλα πολλά, έχουν γίνει μόνο και μόνο
απο την απλή συμετοχή μας; δεν ξέρω αν πρέπει το globallshare να το βλέπω πιο ύποπτα απο το
facebook, εγώ πραγματικά ελπίζω να πετύχει και να παραμείνει και να προσφέρει κάτι καλύτερο
και διαφορετικό απο το facebook αν και όπως είπα και μπορείτε να δείτε, οπτικά είναι σχεδόν το ίδιο
πράγμα, πάντος συμετοχή υπάρχει, βρήκα αρκετούς Έλληνες μέσα.


Έντονες αντιδράσεις προκαλεί η είδηση ότι το Facebook χρησιμοποίησε περίπου 700.000 λογαριασμούς χρηστών
του προκειμένου να διεξάγει ένα ψυχολογικό πείραμα. Πιο συγκεκριμένα η εταιρεία...


πηγές:

http://socialmediatoday.com/avtar-ram-singh/2564701/facebooks-been-running-psychological-experiments-you
http://www.general.gr/?eidiseis=55086



αυτή την στιγμή το globallshare σύμφωνα με το alexa.com είναι στην 2267 θέση παγκοσμίως, πιο
μπροστά ακόμα και απο το gsis.gr (5264) που αυτή την περίοδο είναι στα peak του λόγω και το φορολογικών
δηλώσεων, εγώ όπως γράφω και σε παλιότερο ποστ μου, πριν κάν μάθουμε για αυτά τα νεότερα "πειράματα"
θέλω πραγματικά να πετύχει αυτή η αντιγραφή του facebook, αρκεί να παραμείνει αντιγραφή μόνο στα καλά.

leosedf
01-07-14, 22:10
Λεφτέρη, δεν το κάνουν για τη δόξα η την ψυχή της μάνας τους.
Για χρήματα το κάνουν και σε πουλάνε ανά πάσα στιγμή, είναι γνωστός κανόνας. Δεν υπάρχουν καλά, μόνο αυτά που φαίνονται ως καλά.

lynx
02-07-14, 00:38
προσωπικά το ξέρω, πιστεύω κατάλαβες οτι απλά να επιχειρηματολογήσω προσπαθώ για όλους τους
άλλους... :001_smile:

thm
02-07-14, 11:40
Όσοι πιστεύουν πως κάποιος από το πουθενά μπορεί να φτιάξει κάτι ανταγωνιστικό του Facebook μάλλον δεν καταλαβαίνουν τι πρόκληση είναι κάτι τέτοιο. Μόνο η κατανάλωση ρεύματος του Facebook για το 2013 ήταν 822 εκ. KWh ( πηγή: https://www.facebook.com/green/app_439663542812831 ) ενώ τα έξοδα για το ημερολογιακό έτος 2013 ήταν λίγο πάνω από 5 δις δολάρια ( πηγή: http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:FB&fstype=ii ). Η Facebook ξεκίνησε το 2004, σε μία εποχή που ακόμη υπήρχε χώρος για ένα ακόμη social network, και τους πήρε 5 χρόνια (μέχρι το 2009) εκρηκτικής ανάπτυξης με συνεχή αδρή χρηματοδότηση από venture capitals και μεγάλους επενδυτές για να πετύχουν να παρουσιάζουν κέρδη. Και τώρα, κάποιος που το μόνο στοιχείο που δίνει είναι μία ταχυδρομική θυρίδα (παλαιότερα στην Μεγ. Βρετανία και τώρα στη Νέα Ζηλανδία, με διευθύνσεις από εταιρείες που προσφέρουν υπηρεσίες εικονικού γραφείου) και που κανείς δεν γνωρίζει ότι προσλαμβάνει προγραμματιστές ή στελέχη, ότι αγοράζει servers, bandwidth και ρεύμα σε μεγάλο όγκο, ότι κλείνει συμφωνίες χρηματοδότησης, ή τέλος πάντων οτιδήποτε που να υποδεικνύει πραγματική δραστηριότητα, παρουσιάζει τον εαυτό του σαν σοβαρό ανταγωνιστή...

lynx
06-07-14, 22:24
καλησπέρα, sry που αργησα λίγο να απαντήσω...

προσώπικα δεν με ενδιαφέρει αν το fb έχει και δικό του υποσταθμό της δεη.
Ολοι εμείς το κάναμε μεγάλο, όπως επίσεις εμείς που ασχολούμαστε δίνουμε αξία και στο
globallshare, το οποιο έχει φτάσει στην 2211 (δες προιγούμενα ποστ μου να δείς τι θέση
είχε παλιοτερα στο alexa.com).

επίσεις οτι το fb για χρόνια παρουσιάζει διάφορες δισλειτουγίες όπως επίσεις με ορισμένους
browsers δεν πάει και τόσο ομαλά έχει παρατηρηθεί;; το globallshare δεν έχω δεί να έχει
τέτοια θέματα, μπορεί όμως να γίνει κάτι τέτοιο αποδεκτό; σου λέει βάλε την εφαρμογή του fb
για να παίξεις μπάλα, αναφερόμαστε όμως σε μια ισχυρή δύναμη στα social networks...
και οχι σε ένα globallshare που εμφανιστηκε απο του πουθενά, δεν ξέρουμε ποιος το έχει,
την δομή του, οργάνωση, servers, κλπ.

φτιαχνεις ενα social network και πάει καλά, θες να πούμε οτι οι μετοχές/μερισματα ή οπως
αλλιώς θές πέστο...ήταν δόλωμα? οκ... πέσμου όμως γιατι να το κλείσεις...

πές οτι έφτιαχνες ένα φορουμ και πήγενε καλά...θα το έκλεινες? δεν ξέρω βεβαια
αν επιχειρήθει στην πορεία να εξαγοράστει για να το κλείσουν, όμως αυτό
θα ήταν κάτι που ίσως ο/οι κάτοχοι του μπορούν να εξασφαλίσουν ότι δεν θα γίνει
στην περίπτωση πώλησης.

θέλω να πιστεύω οτι μέχρι το Σεπτέμβριο θα ξέρουμε...

leosedf
06-07-14, 22:28
Γιατί μαζεύει ότι είναι να μαζέψει και πάει σπίτι του.

lynx
07-07-14, 19:20
Γιατί μαζεύει ότι είναι να μαζέψει και πάει σπίτι του.

συνεχώς βελτιώνεται η θέση του..σήμερα ανέβηκε στη 2180 θέση, πολλοί ευκολόπιστοι
μαζευτήκαμε δεν νομίζεις;; :001_smile: πάντος αν εξαιρέσουμε το θέμα με τις "μετοχές" έχεις μπεί στο
κόπο να δείς τι λέει σαν site; κάνε ένα ντου αμα είναι.. :001_cool:

να σημειώσω οτι μπαίνω κάθε μέρα για λίγη ώρα, ποτέ δεν ήταν down και ποτέ δεν μου
λάγκαρε...δεν έχω διαπιστώσει κανένα τεχνικό πρόβλημα, πέρα απο 2-3 μετοχές που
την μια μέρα μου τις αφαιρούσε και την επομένη μου τις ξαναγύριζε, χωρίς να έχω καταλαβει
γιατί.

αυτό είναι το πρόγραμμα που ανάρτησαν, εγώ για να ξεκαθαρίζουμε.. μετά απο την αναβολή
της επίσημης έναρξης θεωρώ οτι κατά 60% είναι μούφα (το έχω πεί άλλωστε και σε παλιότερο ποστ)
ΟΜΩΣ... το υπόλοιπο 40% είναι αρκετό για μένα για να συνεχίζω να ασχολούμαι.

παρακάτω είναι το προγραμμα τους όπως το έχουν αναρτήσει στο site, αν δεν
γίνει αυτό που έχω τονίσει με έντονα γράμματα στην ημερομηνία που λένε, τότε
για μένα η πιθανότητες να μην είναι μούφα πέφτουν στο 30%.

Παγκόσμια εκκίνηση: Πρόγραμμα 03/31/2013: Τοπική εκκίνηση συστήματος μηνυμάτων του κοινωνικού δικτύου
04/29/2013: Τοπική αρχικοποίηση του πίνακα μηνυμάτων της κοινότητος
05/28/2013: Εκκίνηση Δωρεάν τοπικών διαφημίσεων του GlobAllShare
06/28/2013: Εκκίνηση Δωρεάν παγκοσμίων διαφημίσεων του GlobAllShare
07/29/2013: Εκκίνηση των Δωρεάν υπηρεσιών του GlobAllShare
08/30/2013: Παγκόσμια έναρξη του πίνακα μηνυμάτων της κοινότητος
09/30/2013: Εκκίνηση Συστύματος Ενημέρωσης
10/31/2013: Εκκίνηση της αναζήτησης Φίλων
11/30/2013: Εκκίνηση της Παγκόσμιας Συζήτησης
01/31/2014: Εκκίνηση Προσωπικού συστήματος μηνυμάτων

02/20/2014: Πλήρης ενημέρωση συστήματος στο GlobAllShare
03/31/2014: Εκκίνηση του Κόσμου GAS
04/28/2014: Εκκίνηση του Συστήματος Διαμοιρασμού Πάντων
05/31/2014: Ολική αναβάθμιση συστήματος
07/15/2014: Εκκίνηση του διαχειριστή φωτογραφιών και του συστήματος διαμοιρασμού βίντεο (Pending)

07/28/2014: Αναβάθμιση της αγοράς εφαρμογών GAS
08/29/2014: Κλείσιμο της προοργανογράφησης και πέρας του ζητήματος των μετοχών
09/29/2014: Πλήρης παγκόσμια πρόσβαση, εκκίνηση ενδιαφερόντων και δοσοληψίες μετοχών


Από την 09/30/2014 κάθε υπηρεσία του παγκοσμίου κοινωνικού δικτύου GlobAllShare's θα είναι διαθέσιμη και τα πιστούμενα μερίσματα, μετά την απόδοση των μετοχών και την εκκίνηση δοσοληψιών των μετοχών του GAS.

lynx
07-07-14, 22:04
επίσεις κάτι άλλο...

τι είναι αυτό που τρέχουν στο σερβερ τους γνωρίζει κάνεις;; και μην μου
πείτε πχ κανένα mixxt...γιατι εμένα δεν μου φένεται για ετοιματζίδικο site.
επίσεις πως και δεν πήγε κανείς ως τώρα να τους το ρίξει και να τους ξεφτιλίσει
την "αρχιτεκτονική";; :001_unsure:

τι θέλω να πώ; όποιος έχει σοβαρές ενδείξεις οτι όλο αυτό είναι όπως λεει και ο
ο τίτλος μια καλοστημένη απάτη να μας γράψει στοιχεια εδώ να ξυπνήσουμε...γιατί
αν η διαπίστωση μου είναι σωστή εμείς οι Ελληνες ήμαστε απο τους ποιο θερμούς
υποστηρικτές του globallshare,δεν ξέρω αν φταίει η οικονομική κρίση και τσίμπησαν
όλοι με τις μετοχές ή αν απλώς διαδώθηκε περισσότερο εδώ στην Ελλάδα, όμως ισχύει
αυτό που λέω και μπορείτε να το διαπιστώσετε και μέσα απο το site αλλά και με άλλους
τρόπους.

leosedf
07-07-14, 22:26
Τι σε κάνει να νομίζεις ότι όλα τα στοιχεία που βλέπεις δεν είναι φτιαχτά (bots κλπ)

lynx
07-07-14, 22:36
άν εννωεις για τους χρήστες, νομίζω μπορείς πολύ εύκολα να τα διαπιστώσεις αυτά..βλέπεις τι γράφουν στα προφίλ τους επίσεις μπορείς να προσπαθήσειςνα επικοινωνήσεις μαζί τους αν υπάρχουν αμβιβολίες για κάποιους χρήστες, τέσπα νομίζω είναι μεγάλη συζήτηση τώρα αυτό.

εγώ θέλω να ρωτήσω...έχουμε τόσους προγραματισταράδες εδώ μέσα...διακρίνει κανείς ετοιματζίδικο δίκτυο?
θα μπορούσε να φτιαχτεί πχ κάτι τέτοιο με το elgg;;

johnnkast
08-07-14, 00:00
πιαστε κανα κολλητηρι,κατσαβιδι,πολυμετρο ,βαλτε την κουτρα σας να σκεφτει να βγαλετε μεροκαματο....κι αφηστε τις μαλακιες ρρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

tasn100
08-07-14, 07:26
Αυτά τα site, που ψαρεύουν χρήστες με δόλωμα ψεύτικα δώρα, υποσχέσεις για χρήματα, γνωριμίες κλπ. παραπλανητικά, βγάζουν λεφτά με δύο τρόπους.

1.Συγκεντρώνουν email και μετά πουλάνε τις λίστες σε διαφημιστικές εταιρίες. Μια λίστα με ενεργά email δίνει αρκετά χρήματα.
2. Από διαφημίσεις στις σελίδες τους.

lynx
09-07-14, 17:19
πιαστε κανα κολλητηρι,κατσαβιδι,πολυμετρο ,βαλτε την κουτρα σας να σκεφτει να βγαλετε μεροκαματο....κι αφηστε τις μαλακιες ρρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Αυτο εδω φιλε ειναι περιπου σαν το στοιχημα..ολοι εχουν μια αποψη υπερ η
κατα των ομαδων..ομως κανεις δεν μπορει να ξερει το τελικο αποτελεσμα

Για πεσμας τι την επαιξες την Βραζιλια εσυ?:001_cool:

PS αποτι βλεπω και καταλαβαινω απο ορισμα ποστ, τζαμπα το εκαναν κοινονικο δικτυο...μια σελιδα που να βγαζει λεφτα απο το τραφικ επρεπε να κανουν..και μετα να μας μοιρασουν τις μετοχες.

lynx
18-07-14, 16:49
το globallshare σύμφωνα πάντα με το alexa.com βρίσκεται στις 2000 πρώτες σελίδες
παγκοσμιώς, συγκεκριμένα στην 1991 θέση. Μέχρι στιγμής όμως, δεν φένεται να τηρούν
αυτά που ανακοινώνουν στο πρόγραμμα τους, οι νεότερες αλλαγές που θα...έκαναν στις
15/7 δεν έχουν γίνει και απλά αντικατέστησαν την ημερομηνία με την λέξη pending.

καμία σοβαρή ιστοσελίδα δεν έχω δει να ασχολείται μαζί τους, είναι δύσκολο να βρεί
κανείς αξιόπηστα reviews και απόψεις απο κάποιους που ίσως μπορεί να ξέρουν ή να
καταλαβαίνουν κάτι παραπάνω, το μόνο πράγμα είναι οτι η κοινότητα του globallshare γίνεται
όλο και πιο ζωηρή απο κόσμο και διαρκώς η θέση της ιστοσελίδας βελτιώνεται στην παγκόσμια
κατάταξη.

έχω διαπιστώσει απο συζητήσεις οτι υπάρχει κόσμος στην Ελλάδα που έχει ακούσει γι'αυτο και ας
μην έχει ασχοληθεί, φένεται λοιπόν οτι το "word of mouth" είναι η δύναμη τους

lynx
26-07-14, 18:24
σήμερα είδα οτι οι φωτογραφίες προφιλ των περισσοτέρων έχουν εμφανιστεί, πέρα απο ελάχιστες
εξαιρέσεις, σίγουρα δεν είναι είναι κάτι το σπουδαίο...όμως έστω και με καθυστέριση εφάρμοσαν κάτι
απ'οσα έχουν ανακοινώσει, (ο αρχικός λόγος μη εμφάνισης των φωτογραφιών νομίζω ήταν για να
ελεγχθούν για προσβλητικό περιεχόμενο). εντύπωση μου έκανε το γεγονός οτι άτομα που μπήκαν
απο το δικό μου link είχαν ανεβάσει και φωτογραφίες τους.. :001_unsure: κάτι που φυσικά εγώ προς το παρόν
δεν έχω σκοπό να κάνω...

το globallshare αυτη την στιγμή είναι στην 1870 θέση και συγκριτικά με άλλες σελίδες παρόμοιου
περιεχόμενου βρίσκεται πολύ κοντά στο about.me το οποίο έχει 5.000.000 μέλη.

πηγή: wikipedia

παρα ταύτα για μένα ο βαθμός αναξιοπηστίας του globallshare είναι αρκετά μεγάλος προς το παρόν.

lynx
02-08-14, 18:27
Μιας και το τοπικ τα κατάντησα ημερολόγιο εξελίξεων για το globallshare,
να πώς οτι σήμερα και για πρώτη φορά βλέπω τη σελίδα να είναι down,
βγάζοντας το εξής μήνυμα:

"Προσωρινή αποτυχία: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τη βάση δεδομένων."

αυτό συμβαίνει εδώ και μερικές ώρες και θεωρώ οτι ίσως και να είναι η
πρώτη φορά που γίνεται μιας και λογκάρω καθημερινά για 5-10 λεπτά,
εκτός και άν έχει συμβεί ξανά ώρες που δεν είμαι μέσα.

εν τω μεταξύ σε περίπτωση που κάποια στιγμή κλείσει οριστικά προφανώς
κάτι ανάλογο θα περιμένουμε να δούμε οπότε ας ελπίσουμε οτι δεν συμβαίνει
κάτι τέτοιο και δεν έφτασε αυτή η ώρα! :001_rolleyes: (επανήλθε..)

κατά τα άλλα η ιστοσελίδα βρίσκεται αυτή την στιγμή στη 1783 θέση και
παρουσιάζεται καθημερινά με βελτιωμένα στατιστικά. Για όσους δεν μπορούν
να καταλάβουν τη σημαίνει να είσαι στη 1783 παγκοσμίως (απο άποψη δημοτικότητας)
θα πώ οτι το πολύ γνωστό forum ADSLGR.COM βρίσκεται 31 Θέσεις πιο κάτω απο
το globallshare σε δημοτικότα στην χώρα μας. (πηγή: ALEXA.COM)

σαν σελίδα κοινωνικής δικτύωσης να πώ οτι επιτελεί το σκοπό της και τουλάχιστον
για εμένα απο τεχνικής απόψεως, συμβατότητα με browsers, κλπ, δουλεύει ΠΟΛΥ καλά,
τα μέλη είναι πραγματικά (δεν ξέρω αν μεταξύ των μελών υπάρχουν και λογαριασμοί bots).
Ακόμα και για μένα που όπως έχω πεί δεν κάνω συστηματική χρήση των social networks,
έχει αρχίσει να έχει ένα μικρό ενδιαφέρον και έχω κάνει κάποιες γνωριμίες.

pet
02-08-14, 20:29
To buggy point στην όλη υπόθεση είναι ότι αυτό το πράγμα δεν μπορεί να γίνει social network αφού δεν υπάρχει ουσία. Οπότε άντε και να μαζέψει χιλιάδες χιλιάδων κόσμου, τι να κάνεις εκει μέσα όταν θα έχεις 22.000 contacts που δεν γνωρίζεις;

Το paypal είχε μια στρατηγική, σε τι site θέλουν να σταθεροποιηθούν μόλις τελειώσει το aggressive marketing?

Μπέρδεμα και μάλλον φόλα (θυμίζει και τις πυραμίδες)

lynx
02-08-14, 21:00
To buggy point στην όλη υπόθεση είναι ότι αυτό το πράγμα δεν μπορεί να γίνει social network αφού δεν υπάρχει ουσία. Οπότε άντε και να μαζέψει χιλιάδες χιλιάδων κόσμου, τι να κάνεις εκει μέσα όταν θα έχεις 22.000 contacts που δεν γνωρίζεις;

δεν το καταλαβαίνω αυτό..μου το εξηγεiς; δεν σε υποχρεώνει κανείς να έχεις 22.000 επαφές, εκτός και αν αργότερα γίνει
όρος για να πάρεις μέρισμα... :001_cool: εγώ για παράδειγμα αν και έχω δεχθεί 10αδες αιτήματα φιλίας..έχω μόνο 12 άτομα..
απλά δεν βρίσκω νόημα εξάλλου οποιος θέλει να δεί το προφίλ μου εκεί, μπορεί!



Το paypal είχε μια στρατηγική, σε τι site θέλουν να σταθεροποιηθούν μόλις τελειώσει το aggressive marketing?

Μπέρδεμα και μάλλον φόλα (θυμίζει και τις πυραμίδες)

δεν ξέρω..είπα και παραπάνω, μάλλον οι περοσσότεροι κοιτάνε τις μετοχές παρά τη σελίδα κοινωνικής δικτύωσης,
οπότε?...

tigreos
02-08-14, 21:03
Άσχετο αλλά όταν κάνω longin στο τοίχο δεν εμφανίζει τίποτα πατάω εκεί αριστερά που λέει κοινότητα αλλά πάλη τίποτα;;;

lynx
02-08-14, 22:00
Άσχετο αλλά όταν κάνω longin στο τοίχο δεν εμφανίζει τίποτα πατάω εκεί αριστερά που λέει κοινότητα αλλά πάλη τίποτα;;;

ναι αυτό είδα και εγώ νωρίτερα όμως ξέχασα να το γράψω... μας αφαίρεσαν το τοίχο, ίσως υπάρχει πάλι θέμα με τις φωτογραφίες
που ανεβάζουμε.

lynx
03-08-14, 16:33
Σήμερα Κυριακάτικα μου ήρθε η εξής θεία έμπνευση...

όλο αυτό το story με το globallshare υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χτυπά σε κάποια πατέντα
του facebook, αν συμβαίνει αυτό τότε είναι σχεδόν σίγουρο οτι όντως σύντομα όλα θα πάρουν
ένα τέλος, αυτό γνώμη μου είναι οτι εξαρτάται απο το αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, απο το αν
η globallshare σχετίζεται ή οχι.. με κάποιον που έχει άδεια χρήσης της πατέντας και απο το πότε θα
τραβήξει την προσοχή ώστε να πραχθούν τα δέοντα απο τους κατόχους της.

αν κάποιος το είχε σκεφτεί νωρίτερα και μας το έγραφε εδώ ή έστω αν το διάβαζα κάπου στο
ίντερνετ, τοτε θα με είχε φρενάρει και εμενα προ πολλού!

μέχρι και το facebook είχε θέμα γιατι η yahoo παρουσιάζεται να είχε πατεντάρει ήδη
ορισμένα πράγματα πριν το κάνει fb.

http://www.zdnet.com/blog/facebook/yahoo-sues-facebook-over-10-patents/10427

και το referal system παίζει να είναι πατενταρισμένο γιατί κάτι βρήκα όμως δεν είμαι σίγουρος
σε ποιές περιπτώσεις αναφέρεται γιατί αρκετές εταιρίες και παιχνίδια το χρησιμοποιούν.

http://www.google.com/patents/US6029141

lynx
14-08-14, 17:18
update...

ανακοινώθηκε οτι θα διαγράφονται τα ψεύτικα προφίλ και θα αφαιρούνται
οι μετοχές που αντιστοιχούν, με αποτέλεσμα να έχουν διαγραφεί κάτι χιλιάδες
λογαρισμοί και αρκετοί "μεγαλομέτοχοι" να έχουν χάσει σοβαρό αριθμό μετοχών.

στην πουτ... πουτ... δεν χωράνε. :001_cool:

επίσεις πρόσεξα οτι ένα spam προφιλ που με είχε κάνει add και δέχτηκα... ενώ αρχικά
όταν μας επέτρεψαν τα avatar είχε και αυτό...τώρα βλέπω οτι του έχουν κατεβάσει τις
φώτος και είναι προς επιβεβαίωση.

δεν ξέρω τι και πώς, πάντως έστω και προσωρινά (και βάση τι έγραψα στο προγουμενο
ποστ μου..) το πράγμα βλέπω να τραβάει, σαν κοινωνικό δίκτυο.

αυτό που δεν μ'αρέσει είναι ο τρόπος "γραφής" τους που δεν έχει καθόλου επαγγελματικό
αέρα, αρκετές φορές μάλιστα δεν υπάρχει τόνος ευγένειας και θυμίζει γενικότερα αυτά τα
θυμωμένα μηνύματα που αναρτούν προς τα μέλη τους οι διαχειριστές ορισμένων φόρουμ
όταν θέλουν να κόψουν τον αέρα για ορισμένα ζητήματα... :001_rolleyes:

τόσο καιρό έχω ξεχάσει να πώ κάτι που ίσως έχει αρκετό ενδιαφέρον, μας επιτρέπουν
να δημιουργούμε δωρεάν τις δικές μας διαφημίσεις και να δημοσιέυονται στο site.
Αρκετοί μάλιστα έχουν πιαστεί απο αυτό και λένε οτι έστω και fail να είναι τουλάχιστον
αν έχεις κάτι για διαφήμιση μπορείς να το προβάλεις μέσω τις σελίδας και να έχεις ένα
όφελος απο την όλη ιστορία. (αυτό ίσως απαντάει στο παραπανω ποστ του pet, αν υπάρχει
κάποια ούσια στο globallshare) πάντος ώς και αυτή την στιγμή δεν μπορούν να βγούν
ασφαλή συμπεράσματα, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ.

lynx
14-09-14, 19:37
Μετά απο αρκετές αναβολές και καθυστερήσεις και αφού τους έχουμε ανεβάσει κυριολεκτικά
στο διάστημα απο άποψη δημοτικότητας παγκοσμίως, έχουν ορίσει νεα ημερομηνία και έχουν
βαλει countdown clock για την επίσημη έναρξη λειτουργίας της ιστοσελίδας, η οποία είναι διαφορετική
για τις ηνωμένες πολιτείες σε σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο. (UTC/GMT October 20, 2014 22:00:00).

όπως το βλέπω εγώ, τρία τα πιθανά σενάρια...είτε θα δώσουν πάλι κάποια περίτεχνη αναβολή,
(όπως αυτή εδώ..) είτε θα ξεκινήσει κανονικά η λειτουργια της ιστοσελίδας, (όμως θα ήμαστε στην αναμονη
για το τι θα γίνει με τις "μετοχες" μας), είτε θα κάνουν πουφ! και θα εξαφανιστούν όλα.


Παγκόσμια εκκίνηση: Πρόγραμμα


10/20/2014: Κλείσιμο της προοργανογράφησης και πέρας του ζητήματος των μετοχών
Non U.S.

10/22/2014: Begin of share accounts opening
11/30/2014: Finish of share accounts opening
12/02/2014: Begin of trading GAS shares ( buy / sell )
01/02/2015: Begin of crediting dividends for the GAS shares
U.S. only

12/22/2014: Begin of share accounts opening
01/30/2015: Finish of share accounts opening
02/02/2015: Begin of trading GAS shares ( buy / sell )
03/02/2015: Begin of crediting dividends for the GAS shares
Καλώς ήρθατε στον κόσμο της διαδικτυακής κοινωνίας του μέλλοντος

Eλάτε να γνωρίσετε τον κόσμο των δικτύων των ιστοτόπων κοινωνικής δικτύωσης, όπου δεν υπάρχουν περιορισμοί, και μπορείτε πανεύκολα να συνδεθείτε παγκόσμια, με οποιονδήποτε επιθυμήσετε, να λάβετε τις πιο δημοφιλείς υπηρεσίες δωρεάν και να γίνειτε και ιδιοκτήτης.
Αυτή είναι η κοινωνία του μέλλοντος

Το κυρίως πρόβλημα με τις μεγαλύτερες παγκοσμίως ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης είναι ότι εισάγονται όλο και περισσότεροι περιορισμοί, με αποτέλεσμα να γίνεται όλο και δυσκολότερη η διατήρηση των επαφών, η γνωριμία με άλλους και η δημιουργία νέων σχέσεων. Ο στόχος του GlobAllShare είναι να εδραιώσει το μεγαλυτέρο ιστοτόπο κοινωνικής δικτύωσης του μέλλοντος χωρίς περιορισμούς, εδώ θα μπορείτε πραγματικά να έρχεστε σε επαφή με όποιον επιθυμείτε, θα μπορείτε να γνωρίσετε κόσμο απλά, θα μπορείτε να χτίσετε νέες σχέσεις, θα μπορείτε άμεσα να προσεγγίζετε οποιονδήποτε σε όλο τον κόσμο καθώς μοιράζεστε μαζί του ό,τι επιθυμείτε, και οποιοσδήποτε θα μπορεί να βλέπει τις αναρτήσεις σας.

Χωρίς περιορισμούς

Δεν υπάρχουν περιορισμοί στον ιστότοπο κοινωνικής δικτύωσης του GlobAllShare και οποιοσδήποτε στον κόσμο μπορεί να δει τις δημοσιεύσεις σας. Ο στόχος του GlobAllShare είναι να δημιουργήσει ένα πραγματικα παγκόσμιο κοινωνικό δίκτυο μηνυμάτων, προσβάσιμο από όλο τον κόσμο ανά πάσα στιγμη, όπου θα μπορείτε να δείτε κάθε δημοσίευση και ο καθένας θα μπορεί επίσης να δει τις δημοσιεύσεις σας, ώστε να μη χάσετε πότε πια κανένα νέο.
Όλα δωρεάν

Η χρήση της κοινότητος GlobAllShare είναι εντελώς δωρεάν. Ούτε τώρα, ούτε και στο μέλλον θα πληρώσετε για την χρήση της. Μπορεί να λάβετε υπηρεσίες στον ιστότοπο του GlobalShare δωρεάν, όπου αλλού πληρώνετε. Δωρεάν τηλέφωνο, εικονοκλήσεις, ζωντανές ιστοδιαλέξεις, ιστοσυνεδρίες, εικονοταχυδρομείο, αποστολές SMS, παιχνίδια, ταινίες, μουσική και εντελώς δωρεάν να δημιουργήσετε δικό σας ιστότοπο ή ιστοκατάστημα, επιπροσθέτως. Σας παρέχονται όλες οι υπηρεσίες του GlobAllShare δωρεάν σε όλο τον κόσμο.


Απόσπασμα απο το: Globallshare.com







Δεν μας τα λένε καθόλου καλά και αυτό σίγουρα δεν είναι προτότυπο συμπέρασμα, όμως απο την
στιγμή που η Google τους ανέχεται και τους πληρώνει και μιας και το site έχει γενικότερα ενα ενδιαφέρον,
προσωπικά συνεχίζω να ασχολούμε και περιμένω και την νεότερη ημερομηνία που έδωσαν.

lynx
28-10-14, 21:08
ήρθε επιτέλους αυτή η μέρα..

10/20/2014: Κλείσιμο της προοργανογράφησης και πέρας του ζητήματος των μετοχών

και τώρα ζητάνε απο το κόσμο να σκάσει ενα 20αρικο περίπου.. για την δημιουργία
του λογαριασμού των μετοχών.

απ'οτι διαπίστωσα αρκετοί είναι διαθετημένοι να το κάνουν και αυτό προκειμένου
να δούν τι ακολουθεί στην πορεία, μιας και θεωρούν το ποσόν ασήμαντο... :001_rolleyes:

εγώ απλά θα πώ, τι κρίμα που όλο αυτό ήταν μια μούφα και θα μείνει εκει το πράγμα,
τώρα βεβαια αν αργότερα μοιράσουν κάτι απο τα κέρδη τους δεν είναι και απίθανο,
για να μπορεί όλο αυτό να διατηρηθεί ενεργό.

ίσως που και πού να ρίχνω μια ματιά να δώ πως εξελίσσεται το story και αν
τελικός δώσουν σε κάποιος κανά ευρώ, προς το παρόν με την κίνηση που έκαναν
έχουν χάσει αρκετές θέσεις σαν ιστοσελίδα και έχουν πέσει στην 2093 θέση.


σαν site κοινωνικής δικτύωσης όμως θεωρώ οτι πάει αρκετά καλά, και όπως
έχω ξαναπεί η Ελλάδα έχει ζωηρή παρουσία, μάλιστα σε μία λίστα κατάταξης που
υπάρχει στο globallshare τα πρώτα ονόματα των top posters, likes, κλπ είναι
Ελληνες.

επίσεις τελευταια πρόσεξα οτι γίνεται ενας έντονος "πολεμος" κατά του facebook έχουν
γραφτεί αρκετά άρθρα στο ιντερνετ που το παρουσιαζουν οτι σύντομα θα αποτύχει και
θα φύγουν όλλοι και μάλιστα ωθουν τους χρήστες σε συγκεκριμένη νέα ιστοσελίδα.

αυτά είχα να πώ...και ξέρω! μου τα λέγατε εσείς..σωστά Κωνσταντίνε? :biggrin:

leosedf
28-10-14, 21:18
Ρίξε 20 τώρα. Μετά άλλα 20, μετά άλλα 50 και μετά γεια σας.

kioan
28-10-14, 21:40
τώρα ζητάνε απο το κόσμο να σκάσει ενα 20αρικο περίπου.. για την δημιουργία του λογαριασμού των μετοχών.

Πραγματικά ανέλπιστο! Έπεσα από τα σύννεφα!

lepouras
28-10-14, 23:10
Πραγματικά ανέλπιστο! Έπεσα από τα σύννεφα!

πριν πέσεις ήταν κάνας άλλος εκεί?:wiink::biggrin: