PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάλυμα καλωδίων-κλέμμας για φωτιστικό οροφής



tzitzikas
20-05-14, 09:42
Καλημέρα. Δεν ξέρω πως ακριβώς ονομάζεται (σας το δείχνω στην φωτο μεσα στο κοκκινο κύκλο), ψάχνω κάλυμα που τοποθετείται κάτω απο το ταβάνι για ένα φωτιστικό οροφής που έχω, ώστε να μην φαόνονται η κλέμμα της ένωσης των καλωδίων και οι κολλητικές ταινίες που έχω βάλει. Που μπορώ να βρώ κάτι τέτοιο?(σε πλαστικό ψάχνω).
Ειχα ρωτήσει σε ένα κατάστημα μεγάλο με ηλεκτρολογικά αλλά δεν είχαν. Ευχαριστω :001_smile:

cosecon
20-05-14, 10:49
Παλιά είχα πάρει απο Καυκά.
Έχω πάρει και από ΙΚΕΑ με καλώδιο έτοιμο.

tzitzikas
20-05-14, 10:52
ευχαριστώ πολύ. δεν το σκέφτηκα για ΙΚΕΑ. ειδα εχει
http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=1470

agis68
20-05-14, 13:18
βασικά σε οποιοδήποτε καλό ηλεκτρολογικό μαγαζί να πας θα βρεις.....ίσως ακόμη και στης γειτονιάς

xaniamike
20-05-14, 14:21
ροζετα οροφης θα την ζητησεις και ξεκιναει απο 0.50 ευρω.

FILMAN
20-05-14, 16:43
Πάρε ένα καπάκι από ένα σπρέϋ, άνοιξε μια τρύπα στο κέντρο για το καλώδιο (όχι πολύ φαρδιά, το καλώδιο να μπαίνει σφηνωτά), και είσαι άρχοντας...

xsterg
20-05-14, 22:35
οπως τα ειπαν οι παραπανω ειναι. ροζετα οροφης. δεν ειναι δυνατον να μην εχει κατι τοσο απλο το μαγαζι που πηγες. σιγουρα πουλαγε ηλεκτρολογικα? δοκιμασε κει σε αλλον.

tzitzikas
22-05-14, 17:20
οπως τα ειπαν οι παραπανω ειναι. ροζετα οροφης. δεν ειναι δυνατον να μην εχει κατι τοσο απλο το μαγαζι που πηγες. σιγουρα πουλαγε ηλεκτρολογικα? δοκιμασε κει σε αλλον.
Ειχα παει σε μεγάλο κατάστημα της Θεσσαλονίκης με ηλεκτρολογικο υλικό παλιότερα αλλα δεν ειχαν. ειδα παντως εχει το ικεα με καλωδιο&ντουί μαζί. οπότε οκ. απλά θα του κόψω το παλιοντουί που έχει και θα βάλω αυτό που έχω προσελάνης. Ευχαριστώ όλους.