PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 8.1 προβλημα



stinger
25-05-14, 12:32
αγορασα προσφατα εναν υπολογιστη με win 8.1 και καθε φορα που τον κλεινω κανονικα οταν παω να τον ξανανοιξω μου βγαζει το μυνημα ''resume from hibernation'' δηλαδη επαναφορα απο αδρανοποιηση και κολαει και δεν μπαινει πουθενα...μετα πρεπει να πατησω το κουμπι τερματισμου παρατεταμενα για να σβησει και οταν τον ανοιγω παλι ανοιγει κανονικα...τι μπορει να συμβαινει??

tigreos
25-05-14, 12:48
http://lmgtfy.com/?q=resume+from+hibernation+8.1

stinger
25-05-14, 13:09
τα εκανα αυτα αλλα συνεχιζει οταν τον κλεινω κανονικα να μου βγαζει αυτο το μυνημα πριν μπουταρει...

tigreos
25-05-14, 13:12
Τότε στάνταρ δεν τον κλείνεις κανονικά με τερματισμό δηλαδή.

stinger
25-05-14, 13:23
ε ποιος ειναι ο κανονικος τερματισμος δηλαδη στα 8.1???

panos_panopoulos
25-05-14, 13:24
κάνοντας κλικ στην επιφάνεια εργασίας δώσε μετά ALT+F4 ... ... ...

μονο κανονικός δεν είναι αλλα it works

stinger
25-05-14, 13:35
τιποτα το εκανα και αυτο και συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο μυνημα....

panos_panopoulos
25-05-14, 13:37
τι να πω τότες; ίσως είναι επιλεγμένη κάποια ρύθμιση στο πίνακα ελέγχου που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή....

SV1JRT
25-05-14, 13:43
Πέταξε τα 8άρια που είναι Γ.Τ.Π καβάλα και βάλε κανένα σοβαρό λειτουργικό, όπως τα win7........


.

tigreos
25-05-14, 13:43
http://support.microsoft.com/kb/2906036

stinger
25-05-14, 14:21
τελικα του αφαιρεσα την επιλογη της '' γρηγορης εκκινησης'' και μπουταρει κανονικα τωρα...συμφωνω οτι δεν ειναι τοσο καλα τα 8.1 σαν τα 7 αλλα εχει ενα χρονο εγγυηση το pc και πρεπει να τα υποστω...ευχαριστω ολους για την βοηθεια

kotsos___
25-05-14, 19:39
χανεται η εγγύηση αν αλλάξεις λειτουργικό??

stinger
25-05-14, 21:51
χανεται αν αλλαξεις μονος σου λειτουργικο...αν τον πας εκει και σου περασουν αυτοι π.χ τα win 7 και τα πληρωσεις τοτε η εγγυηση ισχυει....

matthew
25-05-14, 22:22
Κακώς πάντως! Η εγγύηση αφορά το hardware & όχι το software. Δηλαδή αν αγοράσει κάποιος έναν υπολογιστή (desktop ή laptop) χωρίς ΛΣ προεγκατεστημένο, τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτή τη περίπτωση; :001_huh:

stinger
25-05-14, 22:46
turbo-x ειναι το laptop που εχω αγορασει...πριν το παραγγειλω ρωτησα αν πωλειται χωρις λειτουργικο και μου απαντησαν οτι δεν γινεται στα laptop...οταν τον παρηγγειλα εκανα βλακεια που δεν ζητησα αντι για win8.1 που εδιναν να εβαζα τα win7....μετα την αγορα που ειδα οτι δεν ειναι και τοσο καλα τα 8.1 και ρωτησα τι χρειαζεται και τι καλυπτει η εγγυηση η απαντηση ηταν οτι για τα win7 επρεπε να πληρωσω 92 ευρω για να μου τα περασουν και οτι η εγγυηση δεν ισχυει αν παθει κατι εξαιτιας αλλαγης λειτουργικου,,,,

andreasmon
25-05-14, 23:08
δεν χάνεις εγγύηση άμα αλλάξεις λειτουργικό,άσε το πλαίσιο να λέει ότι θέλει.Εσύ μπορείς να θες να έχεις και windows 8.1 kai windows 7.

stinger
25-05-14, 23:20
ναι εγω μπορω και ξερω να αλλαξω λειτουργικο αλλα αν παθει καποια οποιαδηποτε βλαβη και παω το λαπτοπ στο πλαισιο θα μου πουν οτι στο πουλησαμε με 8.1 και εσυ εχεις βαλει 7 και δεν ισχυει η εγγυηση απο την στιγμη που δεν εγινε σε εμας...
αυτο μου ειπε ο τεχνικος στο τηλεφωνο που μιλησαμε..
αυτα κανει το πλαισιο δυστηχως

plouf
26-05-14, 00:05
ναι εγω μπορω και ξερω να αλλαξω λειτουργικο αλλα αν παθει καποια οποιαδηποτε βλαβη και παω το λαπτοπ στο πλαισιο θα μου πουν οτι στο πουλησαμε με 8.1 και εσυ εχεις βαλει 7 και δεν ισχυει η εγγυηση απο την στιγμη που δεν εγινε σε εμας...
αυτο μου ειπε ο τεχνικος στο τηλεφωνο που μιλησαμε..
αυτα κανει το πλαισιο δυστηχως

ακυρο εντελως, μπορεις να βαλεις και Linux kai dos εγγυηση εχεις !

τωρα ομως ενα λεπτό ζητημα, αν παθει βλάβη ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ και ατο πλαισιο σου περασουν με φορματ το original Λειτουργικο ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΩΣΤΑ, πιθανον να χρεωσουν κοστος επισκυης γιατι μπορει να θερηθει οτι εσυ δεν ξερεις (που μπορει και πραγματι εσυ να μην ξερεις)

αν παθει κατι πχ δεν διαβαζει cd/keyboard Κτλ ειναι βλαβη που καλυπτεται !

stinger
26-05-14, 00:19
ε αυτο ακριβως λεω χρηστο οτι για να μου περασουν τα original 7αρια θελουν 92 ευρω..αν το κανω μονος μου(που ξερω μην ανυσηχεις) τοτε θεωρουν οτι εχεις κανει παρεμβαση στον υπολογιστη

angel_grig
26-05-14, 00:23
Start menu εχεις?Εαν οχι βαλε αυτο (http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php) της iobit και τον κλεινεις μια χαρα τον υπολογιστη

plouf
26-05-14, 08:39
ε αυτο ακριβως λεω χρηστο οτι για να μου περασουν τα original 7αρια θελουν 92 ευρω..αν το κανω μονος μου(που ξερω μην ανυσηχεις) τοτε θεωρουν οτι εχεις κανει παρεμβαση στον υπολογιστη

και εγω σου ξαναλαεω οτι δνε εχει δικαιωμα να το πει αυτο !!

αλαλγη λειτουργικου ειναι στα πλασιοα σωστης χρησης του η/Υ οπως και η εγκατασταση αλλων προγραμααττων πχ firefox αντι του Ienternet explorer

KOKAR
26-05-14, 10:46
Πέταξε τα 8άρια που είναι Γ.Τ.Π καβάλα και βάλε κανένα σοβαρό λειτουργικό, όπως τα win7........


.

Για Την Παναγιά ?

SV1JRT
26-05-14, 11:11
Για Την Παναγιά ?


ΕΕΕΕτσι.... Για Την Παναγιά ...ΚΑΒΑΛΑ !!!

Μ' αρέσει που ο παπασούζας διαφωνεί και μου έδωσε thumb down.....
Πρέπει να είναι ο ΜΟΝΟΣ υποστηρικτής των Windows 8 στην Ελλάδα....
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.......

KOKAR
26-05-14, 11:55
το οτι στον "αέρα" υπάρχει η μυρωδιά απο τα Windows 9 δεν του λέει κάτι ???


http://www.youtube.com/watch?v=6COcMfrXvDE

more info --> http://www.pcadvisor.co.uk/news/windows/3496959/windows-9-release-date-price-features-windows-phone-9/

BESTCHRISS
26-05-14, 12:29
πρώτα πας στον <πίνακα έλεγχου> και από την <επιλογές παροχής ενέργειας> απενεργοποιείς την αδρανοποίηση και ρυθμίζεις τι θέλεις να κάνουν τα κουμπιά
επίσης κατεβάζεις το classic shell και έχεις κανονικά έναρξη δηλαδή γίνονται win7
http://www.classicshell.net/
http://www.techster.gr/basic-power-options-on-windows-7/

jimnet
26-05-14, 16:38
γεια σας , δεν θα δωσω καποια λύση στο προβλημα μιας και ειπαν διαφορες παραπανω τα παιδια και πολυ σωστες , μεχρι και ο φιλος μας ο σπυρος που ανοιξε το θεμα βρηκε την λυση !! χωρις εμας !! να πω εδω οτι εχω γουιν 8 εδω και 7 μηνες δοκιμάστηκα σε λαπτοπ σε επαγγελματικό χώρο , κανενα προβλημα απλα !!! εχει κολλήσει ολα τα διαφημιστικά μπανερ στον εξπλορερ και δουλεύει ακάθεκτο , ειναι λαπτοπ φουτζιτσου ζινενς εσπριμο στα 1,6 με 2 γιγα μνήμη ... για πειτε λιπον οι παραπανω ... ( εσεις που γελατε κυρίως και μου βγαίνετε μεσα απο αυτο εδω το φορουμ επαγγελματίες με βαση τα ποστ σας παντα) για πες τε μου ποια η διαφορα τ γουιν 7 με τα 8 ? η τα 8,1 ? ενταξει μην αρχίσετε με του στιλ μηνύματα ... χαιιμπερνειτ ( τα 7 ? ) εναρξη ταμπλετ ... και να μου ποσταρετε λινκ απο μπλογκ και οτι εχει μεσα η σαρα και η μαρα του ιντερνετ , καλα εκανε το μελος που σνομπαρουν και δεν συμφωνει , εχω δει τα μηνύματα του , εχει δικιο !! αλλος φορουμιστας ... μυριζει 9 !! ελεος παιδια , εκατσε κανεις απο εσας να κανει δοκιμή σε βάθος χρονου μηνων ? οχι δεν ειμαι υποστηρικτής κανενος γουιν , χρησιμοποιώ λινουχ ... ( δεν σας ενδιαφέρει ποιο ) αναθεμα αν κανεις απο εσας που σιγουρα θα βγείτε και θα πειτε ΝΑΙ ΝΑΙ κ εμεις λινουξ και ολα τα παρεμφερή ... μπηκε ποτε στον κοπο να γραψει μα γραμμή κωδικα ποτε για το καλο κοινο , κατα τα αλλα χαχα και χου χου χωρις ουσια , ας μας πει ο φιλος που καβαλαει παναγιες και που δεν ξερει να γραψει ενα απλο πρόγραμμα σε πικ διαφορες τα 7 με τα 8 ... και να το αναλυσουμε το θεμα ... θεωριτικα θα εκανε και δοκιμες ...μιας και λεει τετοια ..! εδω μας λεει οτι περναρναει ρουτερ σε ξενοδοχεια ... σε ακουμε Σοτο , εγω ειμαι αδαης και απλα θελω να μαθω απο μεγαλους ... που πειραξε το κατω δαχτυλο ... και εδω γελαμε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

stinger
26-05-14, 18:15
για να ξεκαθαριζω το θεμα απο μερος μου σχετικα με τα windows 8.1....
στους μεχρι τωρα υπολογιστες που δουλευα ειχαν win7 και ηταν πιο ευκολα στην χρηση απο θεμα περιβαλοντος κυριως και εφαρμογων..(στα 8.1 δεν τρεχουν ολες οι εφαρμογες που δουλευω πχ acronis disc director)..
αγορασα ενα laptop turbo-x με i5 επεξεργαστη κρινοντας την αγορα του συμφερουσα για εμενα..ειχε λειτουργικο επανω 8.1 win...
σε τηλ που τους εκανα ρωτησα αν γινεται η πωληση χωρις λειτουργικο και μου απαντησαν αρνητικα ..αυτο γινεται μονο στους σταθερους υπολογιστες..
αυτο που δεν ηξερα σχετικα με τον υπολογιστη που παρηγγειλα ηταν οτι θα τον ''εδεναν'' κατοπιν παραγγελειας..εγω δηλαδη οταν τον παρηγγειλα απο το ιντερνετ νομιζα οτι ηταν ετοιμοπαραδοτος..αν το ηξερα αυτο θα ζητουσα να εβαζαν τα 7αρια λογω εξοικιωσης με το συγκεκριμενο λειτουργικο..
οταν τον παρελαβα και ειδα οτι τελικα θα ηθελα τα 7αρια και ζητησα αλλαγη λειτουργικου η επισημη απαντηση που πηρα ηταν'.......

Σχετικά με το ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα Windows 7 αποτελούν διαφορετικό λειτουργικό σύστημα από αυτό που υπάρχει προεγκατεστημένο στον υπολογιστή σας. Συνεπώς θα πρέπει να γίνει εκ νέου η αγορά των Windows.
Οι αντίστοιχες εκδόσεις με αυτή που έχετε εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας είναι:
· Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit English DSP http://www.plaisio.gr/special-catalog/Bundles/software/Microsoft-Windows-7-Home-Premium-64-bit--English-DSP.htm (http://www.plaisio.gr/special-catalog/Bundles/software/Microsoft-Windows-7-Home-Premium-64-bit--English-DSP.htm)
· Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Greek DSP http://www.plaisio.gr/special-catalog/Bundles/software/Microsoft-Windows-7-Home-Premium-64-bit--Greek-DSP.htm (http://www.plaisio.gr/special-catalog/Bundles/software/Microsoft-Windows-7-Home-Premium-64-bit--Greek-DSP.htm)

Είμαστε πάντα στη διάθεση σας στο τηλέφωνο 800-11-12345 (χωρίς χρέωση) ή από κινητό στο 2102895000

Με εκτίμηση,

σε τηλ που μιλησα με τεχνικο μου εξηγησε οτι η αλλαγη λειτουργικου εκτος του servis του πλαισιου δεν καλυπτεται απο την εγγυηση ενος ετους που δινει το πλαισιο..
δηλαδη αν κανω φορματ μονος μου και βαλω οτι θελω και εξαιτιας αυτου εχω βλαβη δεν καλυπτεται...

info@kalarakis.com
26-05-14, 21:13
To windows 8.xx είναι ένα λειτουργικό σχετικά πολύ νέο. Βρέφος θα έλεγα
Θυμηθείτε τι έγινε με τα το πέρασμα απο τα 98 στα Xp (όσοι είστε πάνω από τα -αντα θα τα θυμάστε) Δεν έπαιζε τίποτα μέχρι που ξεκίνησαν τα service pack.
όταν έφτασε να λειτουργεί σωστά (sp3) τότε το επόμενο service pack έγινε vista για να βάλει το κόσμο στη σβούρα για νέες αγορές.
το 'ιδιο έκανε και με τα win7 μόλις σταθεροποιήθηκε το λειτουργικό (όσο μπορείς να το πεις) τα έκανα windows 8 και πάλι στη σβούρα.
Όσοι τρέξατε να βάλετε 8 θα είχατε δει ότι δεν έπαιζε ακόμα και το office Ταχύτατα έβγαλε το sp1 και τα έκανε 8.1
τώρα υπομονή για το 8.2
και ο χορός καλά κρατεί.
οσοι έχετε πρόβλημα με κάποιο πρόγραμμα κάντε αναβάθμιση κάθε μέρα με τις καινούργιες διορθώσεις της ms και κάποια στιγμή θα λυθεί το πρόβλημα.
εναλλακτικά μπορείτε να δουλεύεται στα 7. Στο καινούργιο υπολογιστή να δοκιμάζεται το πρόγραμμα σας και όταν αυτό παίξει σωστά κάντε αλλαγή στα 8.
Προσωπικά τα δικά μου προγράμματα προς το παρόν ΔΕΝ τα έχω κάνει αναβάθμιση στα 8 Περιμένω το sp2.
Σχετικά τώρα με το Χ σου λένε ότι χάνεις την εγγύηση αλλάζοντας το λειτουργικό (μόνο σε αυτή την εταιρεία γίνεται αυτό) γιατί ποιος εγγυάται ότι το μηχάνημα θα παίζει ή θα έχει συμβατότητα με το 7? εεεεεεεεεεεεε??????????
Cd αποκατάστασης σου έδωσαν? Εχει μέσα στο δίσκο το λειτουργικό όπως τα λοιπά της αγοράς ?
Αν ναι βάλε ότι λειτουργικό θέλεις και δες αν παίζει
Αν δεν παίζει και έχει ασυμβατότητες ξαναπέρασε τα windows από το cd αποκατάστασης και θα έχεις το λειτουργικό όπως όταν το πείρες.

stinger
26-05-14, 21:39
ναι μου εδωσαν cd αποκαταστασης με τα 8.1
επειδη δουλευω συγκεκριμενα προγραμματα που αυτην την στιγμη δεν παιζουν στα 8.1 αν δεν βρεθει αλλη λυση θα παω στην λυση των win7 παλι...απλα πρεπει παλι να ξαναπερναω drivers-ρυθμισεις κτλ το οποιο θελω να αποφυγω προς το παρον

Papas00zas
26-05-14, 21:41
ΕΕΕΕτσι.... Για Την Παναγιά ...ΚΑΒΑΛΑ !!!

Μ' αρέσει που ο παπασούζας διαφωνεί και μου έδωσε thumb down.....
Πρέπει να είναι ο ΜΟΝΟΣ υποστηρικτής των Windows 8 στην Ελλάδα....
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.......
Όχι, αλλά πιστεύω ότι αν δεν εχεις δοκιμάσει κατι,δε μπορεις να δίνεις κριτική. Γι'αυτο εδωσα TD. Τα εχω δει από κοντα και τα εχω ψιλοδουλεψει, αλλα δε βρήκα κατι αξιόλογο. Και δεν ειμαι εγωιστής, ούτε θα ήθελα να δημιουργήσω φασαρίες.
KOKAR δε ξερω κατι για 9 - ο χρόνος θα το δείξει.

DGeorge
26-05-14, 21:42
γεια σας , δεν θα δωσω καποια λύση στο προβλημα μιας και ειπαν διαφορες παραπανω τα παιδια και πολυ σωστες , μεχρι και ο φιλος μας ο σπυρος που ανοιξε το θεμα βρηκε την λυση !! χωρις εμας !! να πω εδω οτι εχω γουιν 8 εδω και 7 μηνες δοκιμάστηκα σε λαπτοπ σε επαγγελματικό χώρο , κανενα προβλημα απλα !!! εχει κολλήσει ολα τα διαφημιστικά μπανερ στον εξπλορερ και δουλεύει ακάθεκτο , ειναι λαπτοπ φουτζιτσου ζινενς εσπριμο στα 1,6 με 2 γιγα μνήμη ... για πειτε λιπον οι παραπανω ... ( εσεις που γελατε κυρίως και μου βγαίνετε μεσα απο αυτο εδω το φορουμ επαγγελματίες με βαση τα ποστ σας παντα) για πες τε μου ποια η διαφορα τ γουιν 7 με τα 8 ? η τα 8,1 ? ενταξει μην αρχίσετε με του στιλ μηνύματα ... χαιιμπερνειτ ( τα 7 ? ) εναρξη ταμπλετ ... και να μου ποσταρετε λινκ απο μπλογκ και οτι εχει μεσα η σαρα και η μαρα του ιντερνετ , καλα εκανε το μελος που σνομπαρουν και δεν συμφωνει , εχω δει τα μηνύματα του , εχει δικιο !! αλλος φορουμιστας ... μυριζει 9 !! ελεος παιδια , εκατσε κανεις απο εσας να κανει δοκιμή σε βάθος χρονου μηνων ? οχι δεν ειμαι υποστηρικτής κανενος γουιν , χρησιμοποιώ λινουχ ... ( δεν σας ενδιαφέρει ποιο ) αναθεμα αν κανεις απο εσας που σιγουρα θα βγείτε και θα πειτε ΝΑΙ ΝΑΙ κ εμεις λινουξ και ολα τα παρεμφερή ... μπηκε ποτε στον κοπο να γραψει μα γραμμή κωδικα ποτε για το καλο κοινο , κατα τα αλλα χαχα και χου χου χωρις ουσια , ας μας πει ο φιλος που καβαλαει παναγιες και που δεν ξερει να γραψει ενα απλο πρόγραμμα σε πικ διαφορες τα 7 με τα 8 ... και να το αναλυσουμε το θεμα ... θεωριτικα θα εκανε και δοκιμες ...μιας και λεει τετοια ..! εδω μας λεει οτι περναρναει ρουτερ σε ξενοδοχεια ... σε ακουμε Σοτο , εγω ειμαι αδαης και απλα θελω να μαθω απο μεγαλους ... που πειραξε το κατω δαχτυλο ... και εδω γελαμε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑν θεωρείς (π.χ. εμένα) ως γελοίο, μ@λ@@κ@, ή ό,τιδήποτε άλλο χαριτωμένο, και Αν -ταυτόχρονα- καταφέρνω να σε κατεβάζω στα επίπεδά μου (στο θέμα συμπεριφοράς), τότε σε έχω νικήσει κατά κράτος.
Μπορεί να έχεις 100% δίκιο...!!! Το χάνεις σε όλη του την έκταση, με τέτοια άγαρμπη επίθεση. Από κατήγορος, βρίσκεσαι σε εδώλιο, να δίνεις εξηγήσεις για αχαρακτήριστη συμπεριφορά!!!
Όταν αντιμετωπίζεις τέτοιες καταστάσεις, παίρνε -πρώτα- μερικές βαθειές ανάσες, ώστε να επικρατήσει μέσα σου η ψυχραιμία!
Από εκεί και μετά είσαι ελεύθερος να κατατροπώσεις το άδικο, όπου αυτό πάει να εκφραστεί.
Φίλε jimnet, θα ήθελα, να πιστέψεις, ότι στα όσα σου γράφω, υπάρχει πέρα - για πέρα θετικότατη διάθεση!

SV1JRT
27-05-14, 11:01
Όχι, αλλά πιστεύω ότι αν δεν εχεις δοκιμάσει κατι,δε μπορεις να δίνεις κριτική. Γι'αυτο εδωσα TD. Τα εχω δει από κοντα και τα εχω ψιλοδουλεψει, αλλα δε βρήκα κατι αξιόλογο. Και δεν ειμαι εγωιστής, ούτε θα ήθελα να δημιουργήσω φασαρίες.
KOKAR δε ξερω κατι για 9 - ο χρόνος θα το δείξει.


Ενα θα σου πώ και αν το καταλάβεις μπράβο σου. Η εταιρεία που εργάζομαι (η οποία απασχολεί 48000+ εργαζόμενους σε όλο τον κόσμο) έβγαλε οδηγία να ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ WIN 8 σε όλα τα μηχανήματα της εταιρείας (PC, laptop, tablet) με Windows 7 Pro. Αν σου λέει κάτι αυτό......

.

FH16
27-05-14, 12:03
Αν τα μηχανήματα είναι με Win8 Home και δουλεύει κάτω από domain ή active directory τότε ναι, ειδάλλως αν τα Win8 είναι pro δεν υπάρχει νόημα.
Τα Win8 είναι και ποιο γρήγορα και ποιο σταθερά από τα 7αρια, το ότι είναι “διαφορετικά” τα δύο τους στην λειτουργία τους δεν το αμφισβητεί κανείς νομίζω αν όμως βγάζουμε τα win8 χειρότερα τεχνολογικά θα διαφωνήσω κάθετα.

SV1JRT
27-05-14, 13:06
Αν τα μηχανήματα είναι με Win8 Home και δουλεύει κάτω από domain ή active directory τότε ναι, ειδάλλως αν τα Win8 είναι pro δεν υπάρχει νόημα.
Τα Win8 είναι και ποιο γρήγορα και ποιο σταθερά από τα 7αρια, το ότι είναι “διαφορετικά” τα δύο τους στην λειτουργία τους δεν το αμφισβητεί κανείς νομίζω αν όμως βγάζουμε τα win8 χειρότερα τεχνολογικά θα διαφωνήσω κάθετα.


LOL.....
Λες μια εταιρεία πληροφορικής που απασχολεί 48000+ άτομα να έκανε τέτοια πατάτα και να αγόρασε μηχανήματα με Win8 Home ?? Χαχαχαχαχαχαχα......... Θα σκίσω το καλτσόν μου !!!!!!!!!!

.

FH16
27-05-14, 13:31
LOL.....
Λες μια εταιρεία πληροφορικής που απασχολεί 48000+ άτομα να έκανε τέτοια πατάτα και να αγόρασε μηχανήματα με Win8 Home ?? Χαχαχαχαχαχαχα......... Θα σκίσω το καλτσόν μου !!!!!!!!!!

.

Ξέρης το ότι προσπαθείς να μυώσεις τους συνομιλητές σου απλός προσβάλει εσένα, είπες από Win8 σε Win7 Pro, αυτό μου λέει ότι η απλός αερολογείς ή απλός σου αρέσει να σκίζεις το καλτσόν σου.

SV1JRT
27-05-14, 13:35
Ξέρης το ότι προσπαθείς να μυώσεις τους συνομιλητές σου απλός προσβάλει εσένα, είπες από Win8 σε Win7 Pro, αυτό μου λέει ότι η απλός αερολογείς ή απλός σου αρέσει να σκίζεις το καλτσόν σου.

Ηλία δεν είχα ΚΑΜΙΑ πρόθεση να μειώσω ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλον...
Αν το έλαβες σαν υποβιβασμό στο άτομο σου λυπάμαι ειλικρινά.

.

FH16
27-05-14, 13:48
Όλα αυτά είναι είναι εκτός θέματος, νομίζω πως ένα φόρουμ είναι για να βοηθά το ένα μέλος το άλλο, νομίζω Σωτήρη πως και οι δύο μας αυτό προσπαθούμε εδώ με όποιον τρόπο νομίζει και μπορεί ο καθένας μας αλλά μέσα στα όρια των κανονισμών του φόρουμ αυτού, ζητώ λυπών συγνώμη αν το τελευταίο σε πείραξε και να πω πως φυσικά δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα μαζί σου ούτε με κανέναν άλλων εδώ μέσα (άλλωστε σε όποιον δεν αρέσει μπορεί απλά να αποχωρήσει), απλά όταν βλέπω εκφράσεις να ξεκινούν και να τελειώνουν όπως αυτές δεν νομίζω πως είναι και οι καλύτερες (προσωπική άποψη).

Papas00zas
27-05-14, 16:01
Ενα θα σου πώ και αν το καταλάβεις μπράβο σου. Η εταιρεία που εργάζομαι (η οποία απασχολεί 48000+ εργαζόμενους σε όλο τον κόσμο) έβγαλε οδηγία να ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ WIN 8 σε όλα τα μηχανήματα της εταιρείας (PC, laptop, tablet) με Windows 7 Pro. Αν σου λέει κάτι αυτό......

.
Καλά, ότι είναι κοματι μπελάς το περίμενα, αλλά όχι κι ετσι.......

jimnet
27-05-14, 21:18
Αν θεωρείς (π.χ. εμένα) ως γελοίο, μ@λ@@κ@, ή ό,τιδήποτε άλλο χαριτωμένο, και Αν -ταυτόχρονα- καταφέρνω να σε κατεβάζω στα επίπεδά μου (στο θέμα συμπεριφοράς), τότε σε έχω νικήσει κατά κράτος.
Μπορεί να έχεις 100% δίκιο...!!! Το χάνεις σε όλη του την έκταση, με τέτοια άγαρμπη επίθεση. Από κατήγορος, βρίσκεσαι σε εδώλιο, να δίνεις εξηγήσεις για αχαρακτήριστη συμπεριφορά!!! ναι οκ ! το να καλύπτεις κάποιον χωρίς επιχειρήματα επειδή τον γνώρισες σε μια συνάντηση .. δεν το σχολιάζω ... ( σφαιρική άποψη ??? ) εδω Θεσσαλονίκη Μακεδονία ! φίλε DGeorge , εδω γνωριζόμαστε και σκοτωνόμαστε στα φόρα , αστο .....
ζήτω ταπεινά συγνώμη ... χθες τα πίναμε ... καμία απάντηση δεν βλέπω να πρνω εγω ο αδαης παιδια .....
ποια η διαφορα του 7 με τα 8 windows

θα μας πειτε ?

χειροπιαστες οχι βλακείες του στιλ desktop και κλπ ...

matthew
28-05-14, 14:17
http://www.skai.gr/news/world/article/258340/i-kina-apagoreuse-ta-windows-8-se-kratikous-upologistes