PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet Explorer 6 crash!! (Windows XP Pro Eng SP3)



DGeorge
24-06-14, 10:00
(Ύστερα από -μάλλον- κακό 'imaging' προηγούμενου δίσκου συστήματος)

Παίδες Καλημερούδια σε όλους!
Ευχαριστώ όλους σας για τον χρόνο, τις ιδέες, και την ανταπόκρισή σας................
........Δυστυχώς έχει συνέχεια.....

Παίδες πολλή Καλημέρα σας! :-P
Όσο δεν έχω χρόνο για την 'παστρική δουλειά': (Format --> Επανεγκατάσταση), ταλαιπωρούμαι από την 'κακή κληρονομιά' που μου άφησε ο προηγούμενος δίσκος συστήματος.
Ο προηγούμενος 'παλιός' είχε αρχίσει να 'γεννά' bad sectors, τα οποία 'αύξανε' σε κάθε 'βαρειά' δουλειά.
Είχε κάποια πριν τον κάνω Acronis-Imaging σε κάποιον καινούργιο. Ως αποτέλεσμα ήταν να 'αγνοηθούν' data από bad sectors. Η συνέπεια αυτού ήταν: Ο Internet Explorer να εμφανιστεί (σαν να είχαν πρωτοεγκατασταθεί τα Windows).
Ήταν στην έκδοση 6, και λειτουργούσε σχεδόν φυσιολογικά.
Όταν τα Windows XP άρχισαν τις ενημερώσεις, κάποιες από αυτές αφορούσαν και στον Internet Explorer.........Κι εδώ ξεκινάει το πρόβλημα!!!!

Μετά από τις ενημερώσεις αυτές (από τη Microsoft) ο Internet Explorer δεν λειτουργεί.... Δεν 'ξεκινάει' καθόλου. Βγαίνει κάποιο μήνυμα ότι "Έχει κάποιο πρόβλημα. Ζητάμε συγγνώμη για την 'inconvinience' ενόχληση!" κι αυτό είναι όλο.

Το πρόβλημα επεκτείνεται καθώς το Windows Update δεν προχωράει μέσω άλλου (Internet Browser)

Το Malware Bytes και το Avast δεν βρήκαν τίποτα (malware)! (...Που θα μπορούσε να προκαλεί κάτι τέτοιο)

Ούτε το System Restore, ούτε το SystemFile Checker διορθώνουν την κατάσταση.

Κατέβασα -από τη Microsoft- τον Internet Explorer 7 για Windows XP, αλλά δεν εγκαθίσταται, ώστε να 'αντικαταστήσει' τον 'βλαμμένο'....
1) Γίνεται κάπως -ίσως- (χωρίς επανεγκατάσταση των Windows) να επαναφέρω τον Internet Explorer μου σε 'σωστή/λειτουργική' κατάσταση;
2) Αν δεν γίνεται, υπάρχει -ίσως- κάποιος τρόπος ώστε το 'Windows Update' και οι συναφείς διαδικασίες να γίνονται μέσω άλλου Internet Browser; (Δηλαδή να παρακαμφθεί η αναγκαιότητα του Internet Exporer)

Επαναλαμβάνω ότι πρόκειται για: Windows XP Pro Eng SP3!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την προσοχή και τον χρόνο σας

nikosp
24-06-14, 11:22
Ισως να ξέρεις ότι σήμερα το Windows XP είναι πλέον ξεπερασμένο και νομίζω ότι δεν υπάρχουν πλέον ενημερώσεις από την Microsoft
Τουλάχιστον είχε ανακοινωθεί ότι θα τελείωνε η υποστήριξη κάπου στον Απρίλιο εάν δεν κάνω λάθος
Τέλος πιστεύω ότι θα έκανες πιο γρήγορα εάν ξανα εγκαθιστούσες το Windows η εάν είχες δημιουργήσει μία δισκέττα επιδιόρθωσης κάτι θα πετύχενες
Από την στιγμή πάντως που αυτά τα PC χρησιμοποιούνται σε επαγγελματικό περιβάλλον θα πρέπει να ΕΠΙΒΑΛΛΕΙΣ να αγοράζονται καινούργια PC κάθε όταν χρειάζεται να γίνει αυτό από την στιγμή που είσαι υπεύθυνος για την σωστή λειτουργία τους καθώς επίσης και θα πρέπει να κάνεις ένα ίσως και καθημερινό backup των δεδομένων για να μην έχεις πρόβλημα

DGeorge
24-06-14, 12:35
Νά'σαι καλά για την ανταπόκρισή σου φίλε Νίκο!
Το PC είναι στο σπίτι, και χρησιμοποιείται για πολύ παιδαριώδεις σκοπούς.... Αραιά και που και για τίποτε σοβαρό.
Γι'αυτό και -λάθος μου - ξεχάστηκα- δεν είχα πάρει διάφορα μέτρα! :oops:
Έχω backup των ελάχιστων αρχείων μου, έχω σε εξωτερικό δίσκο. Πιάνουν συνολικό χώρο μισου-παλιού CD!

Απλώς χρόνο δεν έχω να κάνω την 'παστρική' δουλειά, και να ξαναπεράσω από την αρχή τις εφαρμογές μου.
Αν δεν γίνει τίποτα, δεν καίγομαι κιόλας...
...Το Καλοκαιράκι, στην άδεια, θα γελάσουμε! Θα δούμε σε πρώτη προβολή -3D- την Υπερπαραγωγή:
"Ο Γιωργάκης και το PC του!!!":lool::001_tt2:
Θα σπάσει τα Ταμεία!!!!:lool::001_tt2:

john_b
24-06-14, 13:05
Απενεργοποίησε όλα τα update, δεν υπάρχει λόγος πια.
Κατέβασε κάποιον εναλλακτικό φυλλομετρητή, εγκατέστησε τον και παίξε όσο ακόμη ο δίσκος δεν έχει παραδώσει το πνεύμα.

Λύση Β.
Πάρε έναν δίσκο της προκοπής, βάλε κανένα Windows 7 και είσαι εντάξει.

Λύση Γ.
Κάμε μια χάρη στο εαυτό σου και πάρε έναν καινούργιο υπολογιστή.

DGeorge
24-06-14, 16:22
.....Κατέβασε κάποιον εναλλακτικό φυλλομετρητή, ...Τι εννοείς "φυλλομετρητή";
Αν εννοείς Internet Browser έχω ήδη τον Firefox 30.

.....και παίξε όσο ακόμη ο δίσκος δεν έχει παραδώσει το πνεύμα.Ο δίσκος -τώρα- είναι και καλός, και καινούργιος!
..........Ο προηγούμενος 'παλιός' είχε αρχίσει να 'γεννά' bad sectors, τα οποία 'αύξανε' σε κάθε 'βαρειά' δουλειά.
Είχε κάποια πριν τον κάνω Acronis-Imaging σε κάποιον καινούργιο........
.....Κάμε μια χάρη στο εαυτό σου και πάρε έναν καινούργιο υπολογιστή.Για την ώρα -τουλάχιστον- δεν περισσεύουν χρήματα για καινούργιο PC. Η τακτική: "Πονάει χέρι - αλλάξει χέρι!!!" δεν είναι εφαρμόσιμη Πάντα και Παντού!

Όπως κι αν έχει το πράγμα, σ'ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο, τις ιδέες/προτάσεις, και την ανταπόκρισή σου!

Costis Ni
24-06-14, 17:22
βασικά το myspace είναι πολύ βαρύ site, κι επίσης μπορεί και το icq να σου κάνει προβλήματα, ανοίγει πολλές πόρτες και με το modem tvn 33.600 ισως να μη φτάνει πιά. Δοκίμασε να αναβαθμίσεις την ΙντερνετΕλλάς στις καινούργιες γραμμές των 56Κ, πάνε σφαίρα! Σε κάθε περίπτωση, εγω προτιμώ τον Netscape Navigator, είναι πιό σταθερός!


εεεεε τι έτος έχουμε φέτοςςςς;;;;;;

lynx
24-06-14, 17:28
Νά'σαι καλά για την ανταπόκρισή σου φίλε Νίκο!
Το PC είναι στο σπίτι, και χρησιμοποιείται για πολύ παιδαριώδεις σκοπούς.... Αραιά και που και για τίποτε σοβαρό.
Γι'αυτό και -λάθος μου - ξεχάστηκα- δεν είχα πάρει διάφορα μέτρα! :oops:
Έχω backup των ελάχιστων αρχείων μου, έχω σε εξωτερικό δίσκο. Πιάνουν συνολικό χώρο μισου-παλιού CD!

Απλώς χρόνο δεν έχω να κάνω την 'παστρική' δουλειά, και να ξαναπεράσω από την αρχή τις εφαρμογές μου.
Αν δεν γίνει τίποτα, δεν καίγομαι κιόλας...
...Το Καλοκαιράκι, στην άδεια, θα γελάσουμε! Θα δούμε σε πρώτη προβολή -3D- την Υπερπαραγωγή:
"Ο Γιωργάκης και το PC του!!!":lool::001_tt2:
Θα σπάσει τα Ταμεία!!!!:lool::001_tt2:



πας και κάνεις image απο σκληρό με bad clusters και αναρωτιέσε τι να κάνεις που προέκυψαν προβήματα;... κατάλαβα καλά;

μετά απο κάτι τέτοιο νομίζεις θέλεις λιγότερο για να φτιαξεις τα προβλήμα απο το να κάνεις μια νέα εγκατάσταση?
όπως είπες το PC το έχεις για παιδαριώδεις σκοπούς και το backup του δεν είναι ουτε μισό CD.

πόσο χρόνο έχεις αφιερώσει μέχρι τώρα για το θέμα μαζί με τα ποσταρίσματα που έκανες εδώ στο φορουμ;

νομίζω βαριέσαι!... :001_cool:

info@kalarakis.com
24-06-14, 18:44
Αφού έχεις sp3 δεν είναι και τόσο σοβαρά
Ξεκίνα το setup από το CD
Τη πρώτη φορά που θα σου πει να κάνει επιδιόρθωση θα απαντήσεις ΟΧΙ
Λίγο παρακάτω θα σου πει να κάνει επιδιόρθωση του windows
θα απαντήσεις ΝΑΙ
Θα κάνει μια νέα εγκατάσταση πάνω στη παλιά χωρίς να πειράξει τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις σου.
Θα βάλει και τον explorer.

Αφού τελειώσει θα πας να κατεβάσεις τον exploer 8 και θα τον κάνεις εγκατάσταση από το αρχείο που θα κατεβάσεις
ακόμα καλύτερα ΠΡΙΝ αρχίσεις όλα αυτά Πρώτα να κατεβάσεις το αρχείο εγκατάστασης του 8 και μετά να τρέξεις το setup
γιατί υπάρχει η περίπτωση να έχουν μείνει μέσα υπολείμματα απο τον 8 και να μη σε αφήνει μετά να μπεις στο Internet.

DGeorge
25-06-14, 09:12
Πολλή Καλημέρα σε όλους σας!!:razz::razz:
Σας ευχαριστώ όλους και τον καθένα ξεχωριστά για την ανταπόκρισή σας.
πας και κάνεις image απο σκληρό με bad clusters και αναρωτιέσε τι να κάνεις που προέκυψαν προβήματα;... κατάλαβα καλά;........Κατάλαβες άψογα!

....μετά απο κάτι τέτοιο νομίζεις θέλεις λιγότερο για να φτιαξεις τα προβλήμα απο το να κάνεις μια νέα εγκατάσταση?.........Δεν το νομίζω. Απλώς θέλω να το ελπίζω... ("Ευσεβείς πόθοι", όπως λένε)

....όπως είπες το PC το έχεις για παιδαριώδεις σκοπούς και το backup του δεν είναι ουτε μισό CD........Εδώ -μάλλον- με παρεξήγησες! Το backup των αρχείων δεν είναι ουτε μισό CD!!!

....πόσο χρόνο έχεις αφιερώσει μέχρι τώρα για το θέμα μαζί με τα ποσταρίσματα που έκανες εδώ στο φορουμ;

νομίζω βαριέσαι!...Τα ποσταρίσματα τα κάνω από το Γραφείο σε ώρες ελεύθερες, όπως και από το σπίτι, αφού η λειτουργικότητα του εν λόγω PC είναι 90-95%! Επίσης, αυτά όλα (ποσταρίσματα, διάφορες προσπάθειες, κλπ) γίνονται διακεκομμένα... Ένα ποστ τώρα, μιά απόπειρα διόρθωσης μετά από 2-3 ώρες, ξανά ένα ποστ μετά από 10 ώρες κλπ.
Αν ξεκινήσει διαδικασία 'παστρικής δουλειάς' (FORMAT, επανεγκατάσταση Windows) δεν θα χρειαστεί πάρα πολύ με κάποιον τέτοιον PC. Αυτό που θα πάρει ώρες είναι η επανεγκατάσταση των πολλών εφαρμογών, που του έχω φορτώσει... Κάποιες από αυτές, στο παρελθόν "απέδωσαν κάποια χρήματα", ως 'σχεδιαστικές', γι'αυτό και τις κρατάω ακόμα φορτωμένες (ή/και θα χρειαστεί να τις επανεγκαταστήσω/φορτώσω).
Θα χρειαστώ πολύ ελεύθερο χρόνο γι'αυτήν την διαδικασία. Έτσι λοιπόν, μιάς και έχω λειτουργικότητα 90-95%, σκέφτομαι να αναβάλω την 'παστρική δουλειά' για την Άδεια του Καλοκαιριού.
Δεν βαριέμαι, λοιπόν! Απλώς ούτε τα ΣαββαροΚύριακα δεν έχω τόσον ελεύθερο χρόνο.


Αφού έχεις sp3 δεν είναι και τόσο σοβαρά
Ξεκίνα το setup από το CD
Τη πρώτη φορά που θα σου πει να κάνει επιδιόρθωση θα απαντήσεις ΟΧΙ
Λίγο παρακάτω θα σου πει να κάνει επιδιόρθωση του windows
θα απαντήσεις ΝΑΙ
Θα κάνει μια νέα εγκατάσταση πάνω στη παλιά χωρίς να πειράξει τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις σου.
Θα βάλει και τον explorer.........Έχω επιχειρήσει ήδη 2~3 φορές την επισκευή 'R' αυτή. Δυστυχώς με φέρνει σε κατάσταση IE6, ο οποίος λειτουργεί μεν, αλλά ξανακολλάει με τα πρώτα Updates.
Έχοντας λήξει η υποστήριξη των Windows XP από την Microsoft, δεν βρίσκω IE8 για Windows XP 32bit. Όσες φορές έχω προσπαθήσει κάτι τέτοιο μέσω Microsoft, μου δίνει μήνυμα για 'Ασυμβατότητα του προγράμματος (που πρόκειται να εγκατασταθεί), με το Λειτουργικό μου Σύστημα.
Έχω απογοητευθεί πολύ πλέον με το όλοθέμα αυτό. Σκέφτομαι πολύ την 'παστρική δουλειά' που αναφέρω πιο πάνω...Για το Καλοκαίρι!

Να σας πω όμως... Και πάλι φοβάμαι: Άπαξ και σταμάτησε η Microsoft να υποστηρίζει τα Windows XP, θα μου δώσει σωστά updates μετά από 'καθαρή επανεγκατάστασή τους', ή θα 'τρέχω' πάλι;:-k:-k
"Πλάκα θάχει!!!" ...Δεν νομίζετε;:hahahha:

john_b
25-06-14, 09:18
Τζάμπα κουβέντα γίνεται. Πάρε εκείνο το μισό CD αντίγραφα και μετά:
Φορμάτ - νέα εγκατάσταση (βρες τα 7 καλύτερα) - απενεργοποίηση αυτόματων αναβαθμίσεων

draco1
25-06-14, 11:15
Μήπως αν το έψαχνες με linux ; ανάλογα το μηχάνημα αν είναι παλιό ή νέο υπάρχουν οι κατάλληλες διανομές
51743 και με περιβάλλον φιλικό στο χρήστη

lynx
25-06-14, 17:40
Εδώ -μάλλον- με παρεξήγησες! Το backup των αρχείων δεν είναι ουτε μισό CD!!!
Τα ποσταρίσματα τα κάνω από το Γραφείο σε ώρες ελεύθερες, όπως και από το σπίτι, αφού η λειτουργικότητα του εν λόγω PC είναι 90-95%! Επίσης, αυτά όλα (ποσταρίσματα, διάφορες προσπάθειες, κλπ) γίνονται διακεκομμένα... Ένα ποστ τώρα, μιά απόπειρα διόρθωσης μετά από 2-3 ώρες, ξανά ένα ποστ μετά από 10 ώρες κλπ.
Αν ξεκινήσει διαδικασία 'παστρικής δουλειάς' (FORMAT, επανεγκατάσταση Windows) δεν θα χρειαστεί πάρα πολύ με κάποιον τέτοιον PC. Αυτό που θα πάρει ώρες είναι η επανεγκατάσταση των πολλών εφαρμογών, που του έχω φορτώσει... Κάποιες από αυτές, στο παρελθόν "απέδωσαν κάποια χρήματα", ως 'σχεδιαστικές', γι'αυτό και τις κρατάω ακόμα φορτωμένες (ή/και θα χρειαστεί να τις επανεγκαταστήσω/φορτώσω).
Θα χρειαστώ πολύ ελεύθερο χρόνο γι'αυτήν την διαδικασία.

άρα δεν κατάλαβα καλά... όμως δεν ξέρω γιατί ντε και καλά θέλεις ΙΕ8.. o firefox που
έχεις δεν κάνει; :)

εφόσον το restore δεν βοήθησε, γνώμη μου είναι να βρείς κάποιον που να
γνωρίζει καλά το software (γιατί καλοί τεχνικοί στο hardware υπάρχουν πολλοί, στο
software λίγοι..) :P και να το δεί απο κοντά για να γλιτώσεις το format.

xrhstos1978
25-06-14, 23:10
1.πας προσθαφαίρεση προγραμμάτων.
2. Προσθαφαίρεση στοιχείων των Windows
Τα διαθέσιμα στοιχεία είναι τα εξής:


Βοηθήματα και Βελτιώσεις
Υπηρεσίες φαξ
Υπηρεσία ευρετηρίου
Internet Explorer
Internet Information Services (IIS)
Εργαλεία διαχείρισης και εποπτείας
Υπηρεσίες Ουράς Μηνυμάτων
MSN Explorer
Υπηρεσίες δικτύου
Άλλες υπηρεσίες αρχείων και εκτυπώσεων δικτύου
Ανανέωση των πιστοποιητικών ρίζας

κανεις απεγκατάσταση τον internet explorer
και μετα ξανά εγκατάσταση.

matthew
26-06-14, 03:32
Δες & αυτό το plugin για ενημέρωση των windows μέσω του firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/windowsupdate
Μόνο που είναι διαθέσιμο για παλαιότερες εκδόσεις του ff. Συμφωνώ πάντως με τον draco1 για χρήση gnu/linux. Αφού ο υπολογιστής δεν τρέχει εξειδικευμένες εφαρμογές (που δεν υπάρχουν αντίστοιχες για gnu/linux, σπάνιο πράγμα βέβαια :001_tongue: ) & είναι για παιδαριώδη πράγματα όπως είπες.

DGeorge
26-06-14, 08:47
Παίδες Πολλή Καλημέρα σας!! :-D
Δεν θα κουράζομαι να σας ευχαριστώ, για τον χρόνο, τις ιδέες, τη διάθεση για βοήθεια, και την ανταπόκρισή σας! Ν;α είσαστε όλοι καλά!

............και να το δεί απο κοντά για να γλιτώσεις το format.Μίλησα χτες με τον 'αρχιμάστορα' της εταιρείας, που υποτηρίζει την δική μας σε θέματα Υλικού ή/και Λογισμικού. (Το παλληκάρι δείχνει -μέχρι τώρα τουλάχιστον- πολύ καλή γνώση του αντικειμένου του.)
Του περιέγραψα πλήρως την κατάσταση, και του έδωσα και όποιες πρόσθετες εξηγήσεις/πληροφορίες μου ζήτησε! Η διάγνωση-απάντησή του ήταν σαφέστατη (και αυτή που περίμενα):......
"Κράτα την κατάσταση έτσι για όσον χρόνο βολεύεσαι! Μετά, όταν θά'χεις χρόνο: FORMAT, και επανεγκατάσταση των πάντων!!! Όχι μόνο θα σου λύσει το πρόβλημα αυτό, αλλά θα επιταχύνει σημαντικά το σύστημα, καθώς θα επιλυθούν συσσωρευμένα προβλήματα, που δημιουργούν καθυστερήσεις.

1.πας προσθαφαίρεση προγραμμάτων.
2. Προσθαφαίρεση στοιχείων των Windows .........κανεις απεγκατάσταση τον internet explorer
και μετα ξανά εγκατάσταση.Φίλε μου Χρήστο, το δοκίμασα -πολλές φορρές- κι αυτό... Δυστυχώς, χωρίς αποτέλεσμα! (Είναι μία από τις ενδείξεις, που μου 'λένε' ότι το πρόβλημα είναι στα Windows και όχι στον Internet Explorer! )

Δες & αυτό το plugin για ενημέρωση των windows μέσω του firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/windowsupdate
Μόνο που είναι διαθέσιμο για παλαιότερες εκδόσεις του ff.........Φίλε matthew, πρέπει να ομολογήσω, ότι αυτό δεν το έχω δοκιμάσει! Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.
...........Πάντως μέχρι τώρα δεν 'δούλεψε' τίποτα! Ακόμα και στην απεγκατάσταση των Updates είχα θέμα... Κόλλησε το μηχάνημα στην επανεκκίνηση!!!!!
Ευτυχώς που είχα δημιουργήσει -αμέσως προηγούμενο- System Restore Point, και το επανέφερα στα σωστά του.

......Συμφωνώ πάντως με τον draco1 για χρήση gnu/linux. Αφού ο υπολογιστής δεν τρέχει εξειδικευμένες εφαρμογές (που δεν υπάρχουν αντίστοιχες για gnu/linux, σπάνιο πράγμα βέβαια ) & είναι για παιδαριώδη πράγματα όπως είπες.Μπορεί οι εφαρμογές να είναι παιδαριώδεις (δεν ξέρω αν το Linux υποστηρίζει Corel και Photoshop, κι αυτές -μάλλον- δεν είναι παιδαριώδεις), αλλά επίσης δεν ξέρω αν -και πώς- υποστηρίζονται οι drivers των δίσκων SATA III από το LINUX.
Οι εφαρμογές, που ανέφερα (Corel και Photoshop), μπορεί μεν να μην είναι παιδαριώδεις, χρησιμοποιούνται όμως -πλέον- μιά φορά στα δύο χρόνια (...και ζήτημα το 'Αν').
Αλλά, ακόμα και LINUX αν είχα, θα είχε crash, από τη στιγμή που το προκαλούσε ένας γερασμένος δίσκος.
Επίσης, πέρασμα ξανά ενός λειτουργικού (όποιο κι αν είναι αυτό) σημαίνει FORMAT και επανεγκατάσταση των πάντων!!! (Ό,τι μου είπε ο Τεχνικός μου).
Προσωπικά (δική μου -απόλυτα- άποψη) εμπιστεύομαι πάρα πολύ τα Windows XP. Μου αποδείχτηκαν φοβερά σταθερά, τόσο εδώ στο γραφείο (σε όλα τα PC που επιβλέπω), όσο και στο σπίτι. Δεν αμφισβητώ τα φοβερά προσόντα του LINUX... Κάθε άλλο!
Ωστόσο δεν έχω την πείρα του...
Ακόμα και στην εγκατάσταση: Αν συμβεί κάτι στραβό, δεν θα ξέρω πως να αντιδράσω.
Αυτά!:-P

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους, και τον καθένα ξεχωριστά για τη διάθεση να με βοηθήσετε.
Να είσαστε όλοι καλά!!!

lynx
26-06-14, 13:21
ισχυέι αυτο που σου λέει, θα έλεγα να ακούσεις το τεχνικό σου... όταν όμως εγώ
ή οποιοσδήποτε άλλος προτείνουμε format σαν λύση και φυσικά θεωρούμαστε
τεχνικοί h/y, είναι παρακινδυνευμένο, μπορούμε να εκτεθούμε ότι δεν είμαστε
και τόσο επαγγελματίες! :001_cool:

είχα γράψει ένα κατεβατό χθές στο προιγούμενο ποστ και μετά το έσβησα για να μην
γίνει flame story το τοπικ σου! και αρκέστηκα να σου γράψω μετά που θα μπορούσες
να απευθυνθείς. Αν κάτσω ίσως εγώ η καποιος άλλος στον υπολογιστή σου και αφιερώσει
χρόνο δοκιμάζοντας λύσεις, βλέποντας και κάνοντας, πιστευώ γλυτώνεις το format, απο
το ιντερνετ όμως λίγο δύσκολο για μένα, γι'αυτό και δεν προτείνω κάτι ουσιώδες.

προσωπικά η εξιχνίαση βλαβών λογισμικού δεν είναι κάτι που γουστάρω, συχνά όμως
καλούμαι να τις λύσω ευτυχώς σχεδόν πάντα με επιτυχία έστω και να μου
πάρει αρκετο χρόνο.

giannaras13
26-06-14, 17:29
βαλε ubuntu η debian ...και φτιαξε 3 partition στην εγκατασταση

KOKAR
26-06-14, 19:32
είναι πολύ πιθανό να σας εχει διαφύγει το παρακατω νήμα....

http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76137

DGeorge
27-06-14, 10:49
Πολλή Καλημέρα στην παρέα την καλή!!!:-D
Φίλε lynx δεν θα το ήθελα, με κανέναν τρόπο, να νοιώσεις άβολα στο Topic μου. Στο τέλος-τέλος δεν είσαι και υοιχρεωμένος να μου απαντήσεις, ούτε εσύ, ούτε κανένας άλλος. Απαντάτε μόνο και μόνο από καλή διάθεση, και πρόθεση για βοήθειά μου.
Γι' αυτόν -εξάλλου- τον λόγο θα συνεχίσω κι εγώ να ευχαριστώ τόσο εσένα, όσο και όλους σας, πάάάάάάάάρα πολύ, πρώτα και μόνο για την προθυμία σας, και μετά και για όλα τα άλλα.
Φίλε Κώστα (KOKAR) όντως δεν το είχα δει το νήμα!!
Σ'ευχαριστώ κι εσένα για την ιδέα/πρότασή σου... Θα το κοιτάξω σε πρώτη ευκαιρία, και θα ενημερώσω για αποτελέσματα.
Φίλοι μου, να είσαστε καλά όλοι σας!:-D:-D