Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : περιεργα προβληματα με ενισχυτη



kapazo
24-06-14, 12:38
Γεια σας παιδια και καλο καλοκαιρι. προσφατα αγορασα μεταχειρισμενο εναν τετρακαναλο ενισχυτη αυτοκινητου cadence. Προεκυψαν ομως τα εξης θεματα. Καταρχας η ποιοτητα του ηχου ειναι χαλια ακομα και σε πολυ χαμηλη ενταση, μαζι με λιγα παρασιτα. Δευτερον παρατηρησα οτι αν εχω συνδεδεμενα μονο τα 2 rca για τα μπροστα ηχειας πουμε τοτε τα πισω εξακολουοθυν να βγαζουν ηχο αλλα σε πολυ χαμηλη ενταση. Η εγκατσταση νομιζω ειναι σωστη γιατι πριν ειχα εναν σονυ ο οποιος επαιζε παρα πολυ καλα και τωρα που τον ξανα βαλα πισω εξακολουθει να παιζει καλα. Ειναι καμμενος ο ενισχυτης ;

sakisr
24-06-14, 14:45
Κατ' αρχην δεν αγοραζουμε μεταχειρισμενο ενισχυτη αν δε τον ακουσουμε.ΝΟΜΟΣ!
Μαλλον καποιο προβλημα με τη προενισχυση θα εχει, αφου λες οτι παιζει κανονικα αλλα με παρασιτα και αλλα διαφορα.Αν αξιζει, και θελεις να τον δουλεψεις ρωτησε καποιο τεχνικο να σου τον ριξει μια ματια.Καμμια φορα ακομα και ενας κραδασμος ή μια ψυχρη κολληση μπορει να δημιουργησουν προβλημα.

xsterg
24-06-14, 17:10
τον δοκιμασες στον παγκο του εργαστηριου με τεσσερα μεγαφωνα και με εργαστηριακο τροφοδοτικο?

kapazo
24-06-14, 19:17
sakisr εχεις απολυτο δικιο για τα μεταχειρισμενα .αλλα τωρα προεκυψε ετσι δεν προκειται να την ξανα πατησω.
xsterg οχι δεν τον εχω δοκιμασει εκτος αυτοκινητου γιατι ο αλλος ενισχυτης δουλευε σωστα αρα οι καλωδιωσεις ειναι ενταξει πιστευω

xsterg
24-06-14, 19:40
xsterg οχι δεν τον εχω δοκιμασει εκτος αυτοκινητου γιατι ο αλλος ενισχυτης δουλευε σωστα αρα οι καλωδιωσεις ειναι ενταξει πιστευω

επειδη εγω δεν πιστευω τιποτα θα σου ελεγα να αναθεωρησεις την αποψη σου αυτη.