PDA

Επιστροφή στο Forum : πληρης αναλυση κυκλωματος Ρυθμιστή στροφών για κινητήρες dc



Zak1993
03-07-14, 21:39
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα οποιος μπορει και εχει χρονο,και πανω απ ολα θελει να με βοηθησει με την εργασια μου.Εχω κανει μια μινι περιληψη αλλα ο καθηγητης μου τα ζητησε πιο αναλυτικα.Λογο φορτου εργασιας δεν προλαβαινω.Παρακατω εχω το κυκλωμα και την μεχρι τωρα εργασια.Καθε απαντηση ευπροσδεκτη 5193351934

leosedf
03-07-14, 21:44
Λόγω φόρτου εργασίας?
Και είπες ας πάμε στους μλκες που έχουν όλο το χρόνο διαθέσιμο ε?

Zak1993
03-07-14, 21:48
Ναι,φορτου εργασιας..παραλληλα με τα μαθηματα εχω και δουλεια οπου ειμαι 8 ωρες την μερα..δεν ειπα ουτε χαρακτηρισα κανεναν "μλκα"..αν δεν μπορεις να βοηθησεις,απλα προσπερνα την αναρτηση.
Λόγω φόρτου εργασίας?
Και είπες ας πάμε στους μλκες που έχουν όλο το χρόνο διαθέσιμο ε?

lepouras
04-07-14, 14:03
Ναι,φορτου εργασιας..παραλληλα με τα μαθηματα εχω και δουλεια οπου ειμαι 8 ωρες την μερα..

δεν παύει όμως να είναι μια εργασία που πρέπει να την κάνεις εσύ και ΟΧΙ κάποιος άλλος. αλλιός δώσε στον άλλον και το πτυχίο που θα πάρεις.

παιδιά λόγο φόρτου εργασίας μπορεί κάποιος να πάει να σπουδάσει καμιά 10 ειδικότητες και να μου φέρει τα πτυχία?
παρακαλώ μόνο όποιος ενδιαφέρετε. οι άλλοι να προσπεράσετε το θέμα.

ggr
04-07-14, 17:37
Σεβαστο το γεγονος οτι δουλευεις, και μπραβο σου αφου το κανεις παραλληλα με τις σπουδες σου.
Αλλα... βλεποντας καποιος την ολη σου παρουσια στο φορουμ, διαπιστωνει πως ολα τα θεματα που εχεις ανοιξει, αφορουν βοηθεια για εργασιες που εχεις να κανεις.
Δεν ειναι κακο να ζητας βοηθεια, ομως οταν αυτο γινεται κατα συστημα, τοτε βγαινουν αλλα συμπερασματα.
Επισης βλεποντας το κυκλωμα το οποιο ειναι απο ενα ΕΛΕΚΤΟΡ και διαβαζοντας την "περιληψη" που εχεις κανει, αυτη δεν ειναι παρα η αντιγραφη του κειμενου του ΕΛΕΚΤΟΡ...
51945

Φιλικα παντα.

betacord85
04-07-14, 17:47
Ναι,φορτου εργασιας..παραλληλα με τα μαθηματα εχω και δουλεια οπου ειμαι 8 ωρες την μερα..δεν ειπα ουτε χαρακτηρισα κανεναν "μλκα"..αν δεν μπορεις να βοηθησεις,απλα προσπερνα την αναρτηση.
αν παρατηρησες διπλα απτο ονομα του κωνσταντινου υπαρχει και το συντονιστης...αν θες να σε βοηθησει με την εμπηρεια του ποθ λογικα θα εχει τα διπλασια απο εσενα χρονια αλλα και εμπηρεια να μιλας πιο κοσμια...και εχει δικιο... σε εσενα εβαλε την ασκηση ο καθηγητης οχι σε εμας...

dog80
04-07-14, 18:09
Τα 50Hz δέν είνα χαμηλή συχνότητα για PWM μοτέρ?

info@kalarakis.com
04-07-14, 20:15
τελικά και οι καθηγητές διαβάζουν ΕΛΕΚΤΟΡ !!!!

Zak1993
04-07-14, 22:06
Κοσμια?δεν ειπα εγω μλκς τον κοσμο του φορουμ.δεν εκανα καμια τετοια διατυπωση
αν παρατηρησες διπλα απτο ονομα του κωνσταντινου υπαρχει και το συντονιστης...αν θες να σε βοηθησει με την εμπηρεια του ποθ λογικα θα εχει τα διπλασια απο εσενα χρονια αλλα και εμπηρεια να μιλας πιο κοσμια...και εχει δικιο... σε εσενα εβαλε την ασκηση ο καθηγητης οχι σε εμας...

betacord85
04-07-14, 22:12
αν δεν μπορεις να βοηθησεις,απλα προσπερνα την αναρτηση...θα προσπερασει ο σιντονιστης την αναρτηση?αν δεν σχολιασει ο σιντονιστης ποιος θα σχολιασει?...τεσπα...λιγο σεβας στους μεγαλυτερους δεν βλαπτει...

Zak1993
04-07-14, 22:14
δηλαδη αυτο ειναι πιο υβριστικο απο το "Λόγω φόρτου εργασίας?
Και είπες ας πάμε στους μλκες που έχουν όλο το χρόνο διαθέσιμο ε?"?
αν δεν μπορεις να βοηθησεις,απλα προσπερνα την αναρτηση...θα προσπερασει ο σιντονιστης την αναρτηση?αν δεν σχολιασει ο σιντονιστης ποιος θα σχολιασει?...τεσπα...λιγο σεβας στους μεγαλυτερους δεν βλαπτει...

leosedf
04-07-14, 22:15
Το θέμα έκλεισε.
http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules

Παραβίασα τους κανόνες..