PDA

Επιστροφή στο Forum : ματωμένες φράουλες



gcostas
30-07-14, 21:50
το δικαστήριο πήρε την απόφαση για τις φράουλες της ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ και καλά έκανε , ο καθένας με την συνείδηση του , εμείς όμως τι πρέπει να κάνουμε ? όχι στις φράουλες με αίμα, όχι φράουλες ούτε χυμό φράουλας ούτε παγωτό φράουλας ΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ

Κυριακίδης
30-07-14, 22:01
Εδώ μας λένε ότι αν μπει διαρρήκτης στο ίδιο σου το σπίτι και τον πυροβολήσεις (υποτίθεται αμυνόμενος) πάλι θα υποστεί τις συνέπειες ο ιδιοκτήτης που πυροβόλησε ... και τώρα αυτοί οι παπάρες της δικαιοσύνης μας λένε άλλα?

fm355
30-07-14, 22:09
ΟΠΟΥ ΚΟΥΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑ
ΟΥΣΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

antonis_p
01-08-14, 00:27
Σιγά μην έχουν και περίοδο.

micalis
01-08-14, 02:42
το δικαστήριο πήρε την απόφαση για τις φράουλες της ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ και καλά έκανε , ο καθένας με την συνείδηση του , εμείς όμως τι πρέπει να κάνουμε ? όχι στις φράουλες με αίμα, όχι φράουλες ούτε χυμό φράουλας ούτε παγωτό φράουλας ΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ
Μην τις τρως ΚΑΝΕ ΕΜΠΑΡΓΚΟ.

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
01-08-14, 09:23
καλημερα η πραγματικοτητα ειναι πολυ διαφορετικη απο αυτη που μας πλασαρουν τα μμε ,αλλα και η ζωη στη φυλακη ειναι ζωρηκη θα ελεγα, απο την αλλη οπιος εχει ενα οπλο δεν μπορει να το σρεφει εναντιον του αλουνου και να τον σκοτωνει,τωρα φυσικα αμα σου πει καπειος πειναω- δειψαω θα του δωσεις ενα πιατω φαι οταν ομως μπει σπιτι σου και τυχαινει να εισι ιλικιωμενος κιολας και σε δερνει για δεκα ευρω αυτον τον διαρηκτη την τον κανεις?

xqtr
01-08-14, 11:53
αν εμενα με πιασουν με ανασφαλιστο υπαλληλο, εχει με το καλημερα 10500 ευρω, συν ενα σωρο αλλα. Ο τυπος εκει κατω τους εχει πακτωμενους, ανασφαλιστους, απληρωτους και λειτουργει ακομα. Χωρια τα αλλα...

gcostas
01-08-14, 12:47
καλημερα η πραγματικοτητα ειναι πολυ διαφορετικη απο αυτη που μας πλασαρουν τα μμε ,αλλα και η ζωη στη φυλακη ειναι ζωρηκη θα ελεγα, απο την αλλη οπιος εχει ενα οπλο δεν μπορει να το σρεφει εναντιον του αλουνου και να τον σκοτωνει,τωρα φυσικα αμα σου πει καπειος πειναω- δειψαω θα του δωσεις ενα πιατω φαι οταν ομως μπει σπιτι σου και τυχαινει να εισι ιλικιωμενος κιολας και σε δερνει για δεκα ευρω αυτον τον διαρηκτη την τον κανεις?
Κανονίζεις να πάει δικαστήριο και φυλακή , ζητάς το δίκιο σου , αλλιώς θα γίνουμε φαρ γουέστ , θα έχουμε και κου-κλούξ-κλάσιμο.
Κώστας

Hary Dee
01-08-14, 13:07
οταν ομως μπει σπιτι σου και τυχαινει να εισι ιλικιωμενος κιολας και σε δερνει για δεκα ευρω αυτον τον διαρηκτη την τον κανεις?

Κανονίζεις να πάει δικαστήριο και φυλακή , ζητάς το δίκιο σου , αλλιώς θα γίνουμε φαρ γουέστ , θα έχουμε και κου-κλούξ-κλάσιμο.
Κώστας
Όταν το παραπάνω συμβεί με τον πατέρα σου Κώστα (πράγμα που απεύχομαι), να δω αν θα μιλάς τόσο ψύχραιμα...

Ninetie
01-08-14, 15:38
Η φύση είναι ωμή, σκληρή, αλλά και απλή. Ωραία συζητάμε στο forum για ηθική και τι είναι σωστό και λάθος, αλλά όταν τίθεται θέμα επιβίωσης, η καντιανή φιλοσοφία παίρνει πόδι. Μπήκε κάποιος "με περίεργους σκοπούς" σπίτι μου; Θα επιβιώσει ο δυνατότερος ή/και ο πιο πονηρός. Δε ξέρω ποιος θα είναι αυτός, μπορεί να πεθάνω εγώ. Αλλά δε θα πάω με το σκεπτικό "να τον σταματήσω και να καλέσω το 100", ούτε να κρυφτώ και να περιμένω την αστυνομία. Θα πάω να σκοτώσω αυτόν που απειλεί εμένα ή/και την οικογένειά μου. Εάν τελικά αποδειχθώ πιο αδύναμος ή πιο χαζός και με σκοτώσει αυτός είναι άλλο θέμα.

leosedf
01-08-14, 15:46
Το θέμα έκλεισε.