PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακομα να ερθει το νερο! ΕΥΑΘ



katmadas
07-08-14, 22:41
Εσεις απο Θεσσαλονικη γνωριζεται καθολου για την ΕΥΑΘ?

Μετα απο ενα πινκ πονκ απο οροφο σε οροφο καταφερα να αλλαξω το ονομα και να κανω αιτηση για νεο ρολοι.
Μιλαμε απο την προηγουμενη τεταρτη ξεκινησα την διαδικασια και ακομα δεν εχω νερο!

Ειναι δυνατον?
Την προηγουμενη παρασκευη μου ειπαν οτι δεν προλαβαινουν εκεινη την ημερα (ηταν 11:30) οποτε θα πηγαινε απο δευτερα.
Την τεταρτη μετα απο ενα ντομινο τηλεφωνων μου ειπαν αυριο - μεθαυριο και μου το εκλεισαν.

Που μπορω να παραπονεθω δεν ξερω!

Εχει μια βδομαδα περιμενω να δουλεψω και δεν μπορω...

Αυριο ειναι η τελευταια μερα που ελπιζω να ερθουν γιατι δεν θα προλαβω να κανω τπτ στο τελος.

Στην Δεη που πηγα μεσα σε μιση ωρα εφυγα απο εκει και την αλλη μερα ειχα ρευμα το πρωι.
Το χρεος δε του προηγουμενου στην δεη ηταν 8500 ευρω.
ΔΗλδη αυτοι τι επρεπε να μου κανουν?

Τι ειναι αυτα ρε?

Μπορω να παω στον Δημο?Τι να κανω?

Μας δουλευουν?Δεν μου ειπαν τιποτα για απεργιες...
Ειναι φυσιολογικο?

DGeorge
08-08-14, 09:33
Ψαχουλεύοντας λίγο στο Internet βρήκα:
1) Απ'ευθείας ΕΥΑΘ: Εάν υπάρχει οποιοδήποτε παράπονο (σχετικά με την ποιότητα του παρεχόμενου νερού :001_unsure:), οι καταναλωτές μπορούν να απευθύνονται άμεσα για επιτόπια εξέταση του προβλήματός τους στο Εργαστήριο Ύδρευσης και συγκεκριμένα στα τηλέφωνα: 2310.226821, 2310.966683 (φαξ: 2310.226851).
α) Το e-mail για την επικοινωνία με το κοινό είναι quality@eyath.gr.

2) Αλλά γενικότερα....
Γραμμή Καταναλωτή: 1520
Παράπονα - Καταγγελίες - Ερωτήσεις
Site: http://www.efpolis.gr/el/form-ypovoli-paraponon.html

Πιστεύω ότι από τη 'Γραμμή Καταναλωτή' θα βρεις κάποιαν άκρη
Ελπίζω να βοήθησα.... Καλά κουράγια!!!!

katmadas
08-08-14, 09:43
Λοιπον και εγω σημερα που εψαξα βρηκα αυτο που ειναι πολυ χρησιμο να το εχεις:

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CC8QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.neagenia.gr%2Fappdata%2Fdocum ents%2Fdeko_katanal%2520final.pdf&ei=G2_kU5mvNaLXyQOvtICICw&usg=AFQjCNGw0gc8ElKWzPLkD9mXg9rvJ0ji_g&sig2=CrineR3QuoOQ_zQI1r-4rA&bvm=bv.72676100,d.bGQ

Εδω η περιπτωση μου δινει 5 εργασιμες μερες που ειναι η σημερινη η πεμπτη απο την ημερομηνια υποβολης.
Για να δουμε τι θα γινει σημερα.
Αν παρερθει η μερα λεει για αποζημιωση 15 ευρω και μετα 30 και 45 αν φτασουμε τις 10 μερες.

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
08-08-14, 12:01
καλημερα θα σας δωσο ενα αλο παραδειγμα ..... σε διαμερισμα που ειχε ο πατερας μου ο συχωρεμενος (θειος φορεστον)αχαρνον ο νοικαρης δεν πληρονε ποτε μα ποτε του το νερο,με αποτελεσμα, να φτασει τα 500 ευρω ναι καλα ακουσατε τα 500 ευρω μεχρι σημερα το διαμερισμα εινα ξενικιαστο, το νερο δεν εχει κοπει, και συνεχιζουμε ,ενω οταν τους ειπα να διακοψουν την παροχη, μου ειπαν παρτε εναν υδραυλικο:lool:,αλιος πρεπεινα κανουμε αφερεση μετρητη μηλαμε για μια αναλγησια για μια ξενιασια ολα στα @ρχι@$ τους μετα λεμε γιατι χρεωκοπησαμε στο τελος φυσικα εφτιαξα εγω ενα κλιδει και εκοψα την παροχη μια και δεν μενει κανεις εκει πια και τελος ,τα συμπερασματα δικα σας ,συγνωμη αν σας κουρασα και καλο σαβατοκυριακο.

Panoss
08-08-14, 12:39
Και τα 500 ευρώ; Τα χρωστάς εσύ τώρα;

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
08-08-14, 14:31
λογικα ο πεθαμενος:lool:,αλλα αφου ειμαι κληρονομος ναι εγω χεχε ,εκτως αμα τυχει και ψωφησω και εγω οποτε ας τα βρουνε με τον αγιο πετρο χαχα.

katmadas
08-08-14, 18:03
Οθτε σημερα...........

Πηρα γυρω στα 15 τηλεφωνα καθως κανενας δεν παιρνει την ευθυνη και με δινανε αλλον.
Τι προισταμενοι τι γραματεις και τι φαρισαιοι.Ολους τους πηρα απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 2.
Αποτελεσμα τιποτα.
Για πες μου λιγο τωρα τι να κανω?

Δηλαδη ουτε ενα βημα μπροστα δεν μπορουμε να κανουμε.....

στο χαρτι που αναιβασα λεει κατι για προθεσμια 5 εργασιμων ημερων και μετα πρεπει να πληρωσουν προστιμο 15 ευρω που παει 40 αν οι εργασιμες γινουν 10.

Τι να το κανω ομως που εχω δωσει ηδη τοσα για εμφιαλωμενα απο το σουπερ?


https://www.youtube.com/watch?v=ET4-amvedcU

προς θεου με τιποτα η λυση δεν ειναι η ιδιωτικοποιηση αλλα καποιος προθυπουργος πρεπει να τους βαλει μυαλο.
Δεν γινεται να πιανεις δουλεια στις 8 και 12 να σχολας!Ημαρτον δηλαδη.
Σε ολη σου την ζωη δουλευεις οσο δουλευουμε εμεις σε εναν χρονο.
Μην μας γραφεις και απο πανω γιατι θα τρελαθουμε στο τελος!

lepouras
10-08-14, 15:47
αλλα καποιος προθυπουργος πρεπει να τους βαλει μυαλο.


μα αυτοί οι πρωθυπουργοί είναι που τους αφήνουν να σε ταλαιπωρούν για να πεις μετά άντε να σας πουλήσουν να ησυχάσουμε και να το κάνουν με την μια.
έτσι το κάνα σε όλες τις ΔΕΚΟ(και όχι μόνο) και τώρα μας πηδάν χωρίς σάλιο και δεν το ξέρουμε....

chip
10-08-14, 16:14
καλημερα θα σας δωσο ενα αλο παραδειγμα ..... σε διαμερισμα που ειχε ο πατερας μου ο συχωρεμενος (θειος φορεστον)αχαρνον ο νοικαρης δεν πληρονε ποτε μα ποτε του το νερο,με αποτελεσμα, να φτασει τα 500 ευρω ναι καλα ακουσατε τα 500 ευρω μεχρι σημερα το διαμερισμα εινα ξενικιαστο, το νερο δεν εχει κοπει, και συνεχιζουμε ,ενω οταν τους ειπα να διακοψουν την παροχη, μου ειπαν παρτε εναν υδραυλικο:lool:,αλιος πρεπεινα κανουμε αφερεση μετρητη μηλαμε για μια αναλγησια για μια ξενιασια ολα στα @ρχι@$ τους μετα λεμε γιατι χρεωκοπησαμε στο τελος φυσικα εφτιαξα εγω ενα κλιδει και εκοψα την παροχη μια και δεν μενει κανεις εκει πια και τελος ,τα συμπερασματα δικα σας ,συγνωμη αν σας κουρασα και καλο σαβατοκυριακο.

Πρέπει να κάνεις διακοπή διαφορετικά τα πάγια τρέχουν... και το χρέος μεγαλώνει... και μη ξεχνας οτι τα χρέη ακολουθούν τους κληρονόμους....

Βέβαια... για να γίνει η διακοπή μάλλον θα πρέπει να έρθει στο όνομα σου (θα σου ζητήσουν το συμβόλαιο) οπότε αν το χρέος ήταν στο όνομα του πατέρα σου θα σου ζητήσουν να το αποπληρώσεις ενώ αφού έρχεται στο όνομα σου θα πληρώσεις και μία εγγύηση όπου θα πάρεις τα χρήματα της πίσω μόνο αν πουλήσεις το ακίνητο (και έχεις ακόμα την απόδειξη πληρωμής). Τέλος θα κάνεις και την αίτηση διακοπής οπου θα βγάλουν τον υδρομετρητή και θα τον ξαναβάλουν όταν θα πάει ενοικιαστής σου με το συμβολαιο μίσθωσης και θα του δώσουν νερό. Ο ενοικιαστής θα πληρώσει ένα μικρό ποσό (λογικά έχει να κάνει με το δήμο που είσαι) για την επανασύνδεση συν την εγγύηση του η οποία θα του επιστραφεί οταν θα αποχωρήσει από το ακίνητο και κάνει διακοπή.

katmadas
10-08-14, 19:49
Εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο να χρεωνουν τον σπιτονοικοκυρη.
Ας πουμε στην περιπτωση μου ο προηγουμενος αφησε χρεος κανα 100αρικο.
Ενω το νερο ηταν στο ονομα του για να το αλλαξω επρεπε να πληρωσω το χρεος αυτο.

Και για να εχουμε καλο ερωτημα εχετε ολα τα στοιχεια αυτου που σας χρωσταει γιατι δεν πατε να του τα παρετε και ζητατε απο εμας να πληρωσουμε η να τον βρουμε για να πληρωσει?
Ο χορος του παραλογου και παμε ακομα μια

https://www.youtube.com/watch?v=ET4-amvedcU

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
10-08-14, 21:11
καλησπερα στην ευδαπ οταν ακουσαν οτι ειμαι ο κληρονομος ,(κοροιδο) νομιζαν οτι θα πληροσω αμ δε ! κοφτετο προτα και μετα , ηθελα να δω την αναλγησια τους, μιλαμε αλλο να το λεμε και αλλο να το βλε πεις τελικα δεν ειναι πεντακοσαρικο ειναι κανα 300ευρο βρηκα τον τελευταιο λογαριασμο ,πηγαινοντας εκει . φιλε τσιπ ναι αυτα που λες τα ξερω εγω δεν μενω εκει ειμαι επαρχεια.

chip
10-08-14, 22:03
δεν μπορούν να το κόψουν επειδή τους το λες... πρέπει να κάνεις αίτηση και για να είναι αποδεκτή η αίτηση πρέπει να φέρεις το νερό στο όνομα σου για να το κόψουν... γι αυτό δεν το κόβουν... δεν είναι οτι αδιαφορούν αλλά το ότι δεν μπορούν αν δεν είσαι εσυ ο δικαιούχος! Βέβαια για να γίνεις πρέπει να πληρώσεις... Κάποια στιγμή βέβαια θα πάνε και θα το κόψουν επειδή θα έχει συγκεντρωθεί μεγάλο ποσο! Όμως αυτός δεν σε συμφέρει γιατί τελικά αυτοί θα τα πάρουν τα χρήματα και όπως καταλαβαίνεις εσύ είσαι αυτός που θα πληρώσεις...
Καταλαβαίνω οτι προφανώς δεν σου περισεύουν οπότε πρέπει να το συζητήσεις μαζί τους.. ίσως με κάποιο διακανονισμό.... πάντως να εξασφαλήσεις οτι θα γίνει η διακοπή για να μην πληρώσεις και άλλα κερατιάτικα πάγια...