PDA

Επιστροφή στο Forum : η Κοροϊδία της Forthnet



gcostas
27-08-14, 15:15
έκανα την βλακεία να συνδεθώ για ίντερνετ και σταθερό στην Forthnet , έξη φορές τον τελευταίο χρόνο μακρόχρονη βλάβη πότε τηλ πότε ίντερνετ και υπομονή υπομονή. Τώρα το κακό έχει παραγίνει 56 ώρες χωρίς τηλ αλλά με ίντερνετ ,τηλεφωνώ στις βλάβες "είναι βλάβη γραμμής κόπηκε η γραμμή του τηλεφώνου και έμεινε αυτή του ίντερνετ" (τα σχόλια δικά σας ) , μετά τηλέφωνο " θα έρθει τεχνικός να μετρήσει την γραμμή 1 με 2 το μεσημέρι " (μέτρησα εγώ 12V στην είσοδο με ανοικτό το κύκλωμα) , άφησα δουλειές και περιμένω τον τεχνικό, δεν ήρθε τηλέφωνο διαμαρτυρίας "θα έρθει κάπου θα άργησε μέχρι τις 4 θα έρθει".
Συνάδερφοι οι περισσότεροι είμαστε επαγγελματίες, έτυχε να αργήσουμε , ποτέ όμως χωρίς να ειδοποιήσουμε και ποτέ μετά δύο μέρες. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ , ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ FORTHNET , ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ.

xsterg
27-08-14, 16:12
φιλε μου μπορει και να δουλευω σε ανταγωνιστη τους. εχω να πω τα εξης: με μια φορα δεν βγαζεις συμπερασμα. ουτε απο εναν τεχνικο βγαζεις συμπερασμα. επίσης να πω οτι αυτο που περιγραφεις μπορει να τυχει σε ολες τις εταιρειες. δεν ειναι χαρακτηριστικο μιας εταιρειας.

gcostas
27-08-14, 16:54
φιλε μου μπορει και να δουλευω σε ανταγωνιστη τους. εχω να πω τα εξης: με μια φορα δεν βγαζεις συμπερασμα. ουτε απο εναν τεχνικο βγαζεις συμπερασμα. επίσης να πω οτι αυτο που περιγραφεις μπορει να τυχει σε ολες τις εταιρειες. δεν ειναι χαρακτηριστικο μιας εταιρειας.

Αγαπητέ
δεν είμαι άδικος, εμφανίστηκε τελικά ένας τεχνικός (στις 4) που αφού συνέδεσε διάφορα όργανα για να αποδείξει ότι το θέμα ήταν εσωτερικής εγκατάστασης μου είπε "βλάβη ΟΤΕ σε τρεις εργάσιμες μέρες θα το αποκαταστήσουν " στην διαμαρτυρία μου ότι χρειάστηκαν τελικά τρεις μέρες για αυτό που ήδη ήξερα λέει "έχω έρθει εδώ με όργανα εκατομμυρίων δεν με νοιάζει τι λές εσύ" του λέω δευτέρα η βλάβη τετάρτη εσύ και τρεις ο ΟΤΕ δευτέρα άν όλα πάνε καλά, οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο, είναι βλάβη ΟΤΕ η απάντηση του.
Αυτός θα πάρει σήμερα το μεροκάματο , η Fortnet θα απαιτήσει τα χρήματά της , και εγώ αφού τους έχω πληρώσει όλους να κάνω σήματα καπνού, καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιανού είναι τα δίκτυα με ενδιαφέρει να έχω τηλέφωνο. Σε ποια χώρα να μετακομίσω?

p270
27-08-14, 17:12
ε όχι και όργανα εκατομμυρίων τα ίδια και χειρότερα πέρσι με την WIND τους ξεφορτώθηκα και ησύχασα

chip
27-08-14, 17:25
Όποιος έχει μείνει στον ΟΤΕ (δεν είναι και λίγοι) για το θέμα των λιγότερων προβλημάτων έχει μείνει...

moutoulos
27-08-14, 17:47
Κάποτε είχα ΟΤΕ για πολλά χρόνια ...

Είπα και εγώ να μεταβώ (τότε) σε κάτι το διαφορετικό, έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο,
απλά πίστευα οτι δεν με ικανοποιούσε.

Τα τελευταία λοιπόν 7-8 περίπου χρόνια, έχω αλλάξει σχεδόν όλους τους παρόχους ...
Εκτός απο την CΥTA που την μισώ θανάσιμα.

Τώρα έχω δυο τηλ, το ένα είναι HOL (Πάτρα) και το άλλο και σχετικά προσφατο, εδώ
Αντίκυρα, είναι ΟΤΕ. Ο λόγος που "επέλεξα" ΟΤΕ, είναι οτι ήταν μονόδρομος μιας και
εδώ δεν υποστηρίζεται τίποτα άλλο ..., κάτι σαν Ουγκάντα (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1).

Οφείλω να ομολογήσω οτι τελικά ο ΟΤΕ είναι χρόνια μπροστά απο τους υπόλοιπους ...
Ασφαλώς δεν λεω οτι δεν έχει προβλήματα, αλλά ΠΟΤΕ τελικά ο ΟΤΕ, δεν θα σε αφήσει
8 μέρες ... χωρίς τηλέφωνο/ιντερνετ.

Σαφώς και ο ΟΤΕ είναι ακριβότερος. Αλλά λογικό είναι. Κάπως πρέπει να δικαολογήσει
την ποιοτητά του, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό του ... και οχι γενικά.

kontras
27-08-14, 18:20
Αγαπητέ
δεν είμαι άδικος, εμφανίστηκε τελικά ένας τεχνικός (στις 4) που αφού συνέδεσε διάφορα όργανα για να αποδείξει ότι το θέμα ήταν εσωτερικής εγκατάστασης μου είπε "βλάβη ΟΤΕ σε τρεις εργάσιμες μέρες θα το αποκαταστήσουν " στην διαμαρτυρία μου ότι χρειάστηκαν τελικά τρεις μέρες για αυτό που ήδη ήξερα λέει "έχω έρθει εδώ με όργανα εκατομμυρίων δεν με νοιάζει τι λές εσύ" του λέω δευτέρα η βλάβη τετάρτη εσύ και τρεις ο ΟΤΕ δευτέρα άν όλα πάνε καλά, οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο, είναι βλάβη ΟΤΕ η απάντηση του.
Αυτός θα πάρει σήμερα το μεροκάματο , η Fortnet θα απαιτήσει τα χρήματά της , και εγώ αφού τους έχω πληρώσει όλους να κάνω σήματα καπνού, καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιανού είναι τα δίκτυα με ενδιαφέρει να έχω τηλέφωνο. Σε ποια χώρα να μετακομίσω?

Μπορείς να απαιτήσεις μείωση στον λογαριασμό επειδή δεν χρησημοποίησες την υπηρεσία την περίοδο που είχες πρόβλημα. Πριν χρόνια είχα μείνει και γω χωρίς ίντερνετ για 15 μέρες (Είχα μόνο ιντερνετ απο forthnet και τηλ οτε) και τους έστειλα ένα έγγραφο με το αίτημα μου και μου είχαν κάνει μείωση 50%. Γενικά άμα ψάξεις στο συμβόλαιό σου πρέπει να έχει παράγραφό με τα δικαιώματα σου στις περιπτώσεις βλαβών.

Fixxxer
27-08-14, 18:23
Παιδια ειναι πολυπλοκο το θεμα μπορει να φταιει η εσωτερικη εγκατασταση μπορει να φταιει μεχρι και η συγκεκριμενη θυρα του DSLAM...
Προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα θεμα με καμια εταιρεια και σε 3 διαφορετικες πολεις οπου εζησα/ζω και μαλιστα με τη forthnet ειχα συμβολαιο απο το 2007-2010 και απο το 2012 ως τωρα...
Η αληθεια ειναι πως ο ΟΤΕ εχει αμεση ανταποκριση στο θεμα που εχει ο πελατης σε σχεση με πριν 6-7 χρονια, βεβαια τοτε ηταν και μαζικες οι αιτησεις για ADSL και η τεχνογνωσια πολυ μικρη...
Η γνωμη μου ειναι πως επειδη ο φιλος εχει επαναλαμβανομενα προβληματα καλα θα κανει πρωτα να απειλησει να διακοψει το συμβολαιο μηπως και διορθωθει κατι...

@moutoulos στην πεσινε δουλευεις?

p270
27-08-14, 18:33
εγω γυρισα εκει μετα απο πολλα και αλυτα προβληματα και με κοροιδια τις wind

και ναι οντως ακριβοτερος ο οτε αλλα πληρως αξιοπιστος

diony
27-08-14, 18:55
Και σε μένα έτυχε με τη Forthnet να μην έχω τηλέφωνο ενώ είχα ιντερνετ για 2 μέρες και το πρόβλημα ήταν από οξειδωμένη ρεγκλέτα σε διανομέα του ΟΤΕ δυστυχώς με όλους τους εναλλακτικούς παρόχους ο χρόνος αποκατάστασης μεγαλώνει

mitsus78
27-08-14, 19:11
Φίλε Κώστα,προφανώς και δεν ήτανε σωστός επαγγελματίας,τουλάχιστον από θέμα συμπεριφοράς :
ι) Δεν σε ενημέρωσε ότι θα καθυστερήσει στο ραντεβού
ιι)και για την απάντησή του:"έχω έρθει εδώ με όργανα εκατομμυρίων δεν με νοιάζει τι λές εσύ"
Τώρα, ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε μια βλάβη παρόχου μέσα σε τρεις εργάσιμες ημέρες το μέγιστο, από την ημέρα αναγγελίας της βλάβης. Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι ανάλογα με τον φόρτο των συνεργείων, μπορεί η βλάβη σου να διορθωθεί και την επόμενη ημέρα της αναγγελίας της ή και σε δύο-τρεις(άλλο ένα μείον που δεν σου το εξήγεισε).

mitsus78
27-08-14, 19:18
Όσο για το ότι θέλουν τρεις μέρες, εννοείται ότι πρώτα δίνουν βαρύτητα στους δικούς τους πελάτες πρώτα.
Υπάρχει όμως μια πιθανότητα,αν γίνει η αναγγελία της βλάβης τις πρώτες πρωινές ώρες και υπάρχει συνεργείο του ΟΤΕ στην περιοχή, να σου διορθωθεί η βλάβη την ίδια μέρα(ανάλογα με τον φόρτο εργασίας πάντα).

giannaras13
27-08-14, 21:20
1)στην περιοχη που μενω μονο αν εχεις οτε εχεις ταχυτητα οτι αλλο να βαλεις ειναι τραγικα τα πραγματα <400 kbps..ενω εγω εχω με οτε 4αρα ακριβως και 4αρα πληρωνω..

2)θειος μου εβαλε hol και πηγε τεχνικος του οτε να του συνδεσει τα καλωδια και εκανε λαθος συνδεση!

συνοπτικα..στην ιδια πολη,σε εμενα του οτε ηταν αψογοι εκει εκαναν τεραστια λαθη και καθυστερησεις..οποτε τοσο απλα δεν βγαζεις συμπερασματα

xsterg
27-08-14, 21:42
φιλε μου εσυ εχεις να κανεις με αυτον που πληρωνεις, δηλαδη την forthnet. το αν η εταιρεια αυτη δινει τις βλαβες της σε αλλη εταιρεια η συνεργειο (πχ οτε) ειναι κατι που δεν σε ενδιαφερει εσενα. και ο οτε με την σειρα του μπορει να εδινε την βλαβη στην cyta. εσυ εχεις να κανεις με αυτον που γραφει που ο λογαριασμος σου. το τι κανει η εταιρεια δεν σε ενδιαφερει.

Ninetie
27-08-14, 22:22
Καταλαβαίνω ότι θα υπάρξει μια βλάβη (αλίμονο). Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μπλοκάρει στην κίνηση ο τεχνικός, ή ότι μπορεί να βρει το μπελά του στο προηγούμενο ραντεβού και να αργήσει μισή, μία ή και δύο ώρες (αλίμονο). Καταλαβαίνω να υπάρξει καθυστέρηση στην επιδόρθωση, να του τύχει κάτι που να τον δυσκολέψει, μια αναποδιά, οτιδήποτε (αλίμονο). Καταλαβαίνω το ότι εφόσον ο διαχειριστής του δικτύου είναι άλλη εταιρεία, η Forthnet δε μπορεί να είναι τόσο ευέλικτη. Όλα αυτά θα με ενοχλήσουν μεν, αλλά μπορώ να τα καταλάβω και δε θα πω τίποτα.

Είναι καραγκιοζιλίκι όμως να λένε "κόπηκε το καλώδιο του τηλεφώνου κι έμεινε αυτό το ίντερνετ". Και σε άσχετο να μιλάμε, που δε ξέρει πως δουλεύει το *DSL, είναι απαράδεκτη τραγίλα αυτό το πράγμα.

lepouras
27-08-14, 22:27
θα συμφωνήσω με των Χρήστο. δεν με ενδιαφέρει ποιος έχει το πρόβλημα, απαιτώ να μου το λύσει αυτός που τον πληρώνω.
έχω ΟΤΕ και έχω παραμείνει γιατί το 50% των πελατών που πήγα να τους εξυπηρετήσω με πρόβλημα βλάβης σε άλλο πάροχο εκτός του 20λεπτου να περιμένουμε στην αναμονή(και να το κάνεις και με κινητό αυτό) καταλήγανε στην ίδια καραμέλα. φταίει ο ΟΤΕ. και εμένα τη με νοιάζει ρε παιδιά. αν ήθελα να μου φταίει ο ΟΤΕ θα πήγαινα σε αυτόν δεν θα ερχόμουν σε εσάς.
το τραγικότερο από όλα ήταν σε ξαδέλφη που πήρε hol. από Ιούλιο και ενώ δεν την συνδέσανε ποτέ παρά τα τηλέφωνα τα παράπονα κλπ τον Δεκέμβρη της ζητάγανε να πληρώσει και τους λογαριασμούς(ασύνδετη ακόμα) και την απειλούσαν ότι θα της κόψουν ο τηλέφωνο αν δεν το κάνει:hahahha:
εφόσον τελικά κατέληξε στα κεντρικά της εταιρίας επιστρέφοντας τον εξοπλισμό και της επιστρέψαν τα λεφτά που είχε δώσει και της υπογράψαν και χαρτί ότι δεν χρωστά τίποτα την ξανα πήρανε τηλέφωνο μερικές μέρες αργότερα και της ζητάγανε τα λεφτά και ότι θα της (ξανά) κόψουν το τηλέφωνο.](*,):hahahha:.
και αναρωτιέμαι εγώ που έχω πάρει δύο φορές βράδυ για πρόβλημα στο ίντερνετ τον ΟΤΕ και 8 το πρωί μου τηλεφώνησαν αν όλα είναι εντάξει πώς πρέπει να νιώθω?:psonio:
Α όσο για της ρεγκλέτες και τα καφάο. παιδιά άστε τα από τότε που αρχίσανε και βάζουν χέρι οι τεχνικοί των άλλων εταιριών μέσα έχουν καταντήσει άστα κλάψτα. το έχω δει με τα μάτια μου και μάλιστα το συζήτησα και με τεχνικούς του ΟΤΕ και έχουν πελαγώσει. γιατί δεν φτάνει που βάζουν χέρι δεν φτάνει που τα έχουν κάνει μαλλιά κατσαρά τα καλόδια κάνουν μία σύνδεση και μπορεί να χαλάσουν 10 άλλες(μου έχει συμβεί 2 φορές αυτό).

vasilllis
27-08-14, 23:06
θα συμφωνήσω με των Χρήστο. δεν με ενδιαφέρει ποιος έχει το πρόβλημα, απαιτώ να μου το λύσει αυτός που τον πληρώνω.
έχω ΟΤΕ και έχω παραμείνει γιατί το 50% των πελατών που πήγα να τους εξυπηρετήσω με πρόβλημα βλάβης σε άλλο πάροχο εκτός του 20λεπτου να περιμένουμε στην αναμονή(και να το κάνεις και με κινητό αυτό) καταλήγανε στην ίδια καραμέλα. φταίει ο ΟΤΕ. και εμένα τη με νοιάζει ρε παιδιά. αν ήθελα να μου φταίει ο ΟΤΕ θα πήγαινα σε αυτόν δεν θα ερχόμουν σε εσάς.
το τραγικότερο από όλα ήταν σε ξαδέλφη που πήρε hol. από Ιούλιο και ενώ δεν την συνδέσανε ποτέ παρά τα τηλέφωνα τα παράπονα κλπ τον Δεκέμβρη της ζητάγανε να πληρώσει και τους λογαριασμούς(ασύνδετη ακόμα) και την απειλούσαν ότι θα της κόψουν ο τηλέφωνο αν δεν το κάνει:hahahha:
εφόσον τελικά κατέληξε στα κεντρικά της εταιρίας επιστρέφοντας τον εξοπλισμό και της επιστρέψαν τα λεφτά που είχε δώσει και της υπογράψαν και χαρτί ότι δεν χρωστά τίποτα την ξανα πήρανε τηλέφωνο μερικές μέρες αργότερα και της ζητάγανε τα λεφτά και ότι θα της (ξανά) κόψουν το τηλέφωνο.](*,):hahahha:.
και αναρωτιέμαι εγώ που έχω πάρει δύο φορές βράδυ για πρόβλημα στο ίντερνετ τον ΟΤΕ και 8 το πρωί μου τηλεφώνησαν αν όλα είναι εντάξει πώς πρέπει να νιώθω?:psonio:
Α όσο για της ρεγκλέτες και τα καφάο. παιδιά άστε τα από τότε που αρχίσανε και βάζουν χέρι οι τεχνικοί των άλλων εταιριών μέσα έχουν καταντήσει άστα κλάψτα. το έχω δει με τα μάτια μου και μάλιστα το συζήτησα και με τεχνικούς του ΟΤΕ και έχουν πελαγώσει. γιατί δεν φτάνει που βάζουν χέρι δεν φτάνει που τα έχουν κάνει μαλλιά κατσαρά τα καλόδια κάνουν μία σύνδεση και μπορεί να χαλάσουν 10 άλλες(μου έχει συμβεί 2 φορές αυτό).

Γιαννη ο τεχνικος που δεν ειναι στον οτε δεν επαμβαινει σε καφαο.Εχει δικαιωμα στο κουτι της καθε πολυκατοικιας μονο,ωστε να συνδεσει το σπιτι με αυτο και να κανει μετρησεις.
Ακομα και οτν δεν υπαρχει γραμμη ερχεται υπαλληλος του οτε.Μετα αυτη η εταιρεια αναλαμβανει παλι την γραμμη (αν εχει ιδιοκτητο δικτυο) απο το κεντρο του Οτε να την διαχειριστει.

xsterg
27-08-14, 23:29
επεμβαινει αλλα σε συνεργασια υποτιθεται με τον τεχνικο του οτε.

mitsus78
27-08-14, 23:49
Για να συμπληρώσω τον Βασίλη, ο τεχνικός οποιουδήποτε παρόχου(πλην ΟΤΕ).έχει δικαίωμα να επέμβει(έλεγχο-μετρήσεις) στο τελευταίο άκρο του δικτύου και μόνο.( η εισαγωγή ή εσκαλιτ στις οικοδομές.Αν είναι μονοκατοικία στο χαλύβδινο κουτί ή χωνευτή που καταλήγει το εναεριο καλώδιο του ΟΤΕ). Απαγορεύεται ο οποιοσδήποτε να επέμβει στο box(πλην ΟΤΕ)ή καφάο ή σε οποιοδήποτε τμήμα του δικτύου.
Σπύρο(#15) όσο για την βλάβη που του είπε, μπορεί να υφίσταται.Μπορεί να έχει κοπεί ο ένας πόλος(μονόπολο) από το ζευγάρι που αντιστοιχεί στην γραμμή του(σε οποιοδήποτε σημείο απο το dslam μέχρι τον πελάτη), το αποτέλεσμα είναι να μην έχει τηλεφωνία αλλά να έχει adsl, στη μισή και ίσως παρακάτω από αυτην που είχε προ της βλάβης(είδικά το upload είναι κάτω από 512)
Γιάννη lepoura, για αυτό που σου είπανε οι τεχνικοί του ΟΤΕ, ισχύει και για αυτούς. Έχει τύχει πολλές φορές να πάνε να παραδώσουνε γραμμή για κάποιο πάροχο και να κόψουνε κάποιον άλλο ενεργό πελάτη.

gcostas
28-08-14, 10:14
Παιδια ειναι πολυπλοκο το θεμα μπορει να φταιει η εσωτερικη εγκατασταση μπορει να φταιει μεχρι και η συγκεκριμενη θυρα του DSLAM...
Προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα θεμα με καμια εταιρεια και σε 3 διαφορετικες πολεις οπου εζησα/ζω και μαλιστα με τη forthnet ειχα συμβολαιο απο το 2007-2010 και απο το 2012 ως τωρα...
Η αληθεια ειναι πως ο ΟΤΕ εχει αμεση ανταποκριση στο θεμα που εχει ο πελατης σε σχεση με πριν 6-7 χρονια, βεβαια τοτε ηταν και μαζικες οι αιτησεις για ADSL και η τεχνογνωσια πολυ μικρη...
Η γνωμη μου ειναι πως επειδη ο φιλος εχει επαναλαμβανομενα προβληματα καλα θα κανει πρωτα να απειλησει να διακοψει το συμβολαιο μηπως και διορθωθει κατι...

@moutoulos στην πεσινε δουλευεις?
καλή σου μέρα
φίλε μου δεν διάβασες καλά ότι έγραψα , έγραψα ότι μέτρησα απλά την τάση της γραμμής αφού την αποσύνδεσα από το εσωτερικό τμήμα , η τάση ήταν 12V σε ανοικτό κύκλωμα.
Κώστας

Fixxxer
28-08-14, 11:02
Κωστα το μηνυμα μου δεν απευθυνοταν αποκλειστικα σε σενα αλλα γενικα...
Αν μετρησες 12V τοτε ειναι παρα πολυ χαμηλη γιατι πρεπει να ειναι 50V...

gcostas
03-09-14, 19:41
σήμερα 3 Σεπτέμβρη 2014 έχω πάλι τηλέφωνο, και θαύμα μιλάει , το internet βέβαια σέρνεται , αυτό θα το δούμε , ξέρεις τι είναι να είσαι δέκα μέρες χωρίς τηλέφωνο να σε καλεί κόσμος και να σου λέει ότι λείπεις. Σήμερα είμαι χαρούμενος.
Κώστας

SRF
04-09-14, 21:12
σήμερα 3 Σεπτέμβρη 2014 έχω πάλι τηλέφωνο, και θαύμα μιλάει , το internet βέβαια σέρνεται , αυτό θα το δούμε , ξέρεις τι είναι να είσαι δέκα μέρες χωρίς τηλέφωνο να σε καλεί κόσμος και να σου λέει ότι λείπεις. Σήμερα είμαι χαρούμενος.
Κώστας

Σιγά τα ωά!!! Σε εταιρεία φίλου μου ο ΟΤΕ !!! έχει εδώ και ΔΥΟΜΙΣΗ ++ ΜΗΝΕΣ διαρκως βλάβες "δικτύου" !!! ΔΥΟΜΙΣΗ ++ ΜΗΝΕΣ (πρώτη βλάβη δηλώθηκε τέλη Μαϊου) ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ και δεν έχει γίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! Μιλάμε για ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ με τον ΟΤΕ (τοπικό κέντρο) στα 120 μ από την εταιρεία του!!! έρχονταν μερικές φορές & το "έφτιαχναν" και μετά την επομένη πάλι διακοπές ιντερνετ και τηλεφώνων!!! Εδώ και ~30 ημέρες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΠΙΑ ΚΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ από τον ΟΤΕ!!!


ΟΤΕ!!! ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ!!!
> 2 & 1/2 ΜΗΝΕΣ δεν λύνουν μιά βλάβη σύνδεσης στον βασικό αστικό ιστό της Αθήνας... και μάλιστα σύνδεσης σε ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ (όχι ιδιώτη δηλαδή) που ουσιαστικά ισοδυναμεί με ΣΚΟΠΙΜΗ αδρανοποίηση της επαγγελματικής δραστηριότητας και καταστροφής της εταιρείας αυτής!!!
Την Δευτέρα βέβαια που οι μέτοχοι θα ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ και στην εισαγγελεία με δικηγόρο... θα φανεί το μεγαλείο της μπουρδελοποίησης του ΟΤΕ και της ΜΗ τηρήσεως των απλών συμβατικών υποχρεώσεών του προς τους συνδρομητές του!!!

Σημείωση. Μην τα σβήσει κανείς παρακαλώ! ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ (από θιγόμενο πχ ΟΤΕ) να πάρει τα στοιχεία μου... και να μου κ(λ)άνει αγωγή για όσα γράφω! Άλλωστε θα είμαι ούτως ή άλλως μάρτυρας την Δευτέρα παρέα μα τους μετόχους της εν λόγο εταιρείας!!!

xsterg
04-09-14, 21:37
σιγα φιλε μου!!
ηρεμησε εσυ και οι μεγαλομετοχοι! αληθεια τι επιχειρηση ειναι? περιπτερο?
αληθεια. την δευτερα θα παραδωσεις εσυ και οι αλλοι μεγαλομετοχοι το εξωδικο προσωπικα στον προεδρο του οτε? χερι χερι? προσεξε γιατι ουτε μεχρι την καγκελοπορτα δεν θα φτασετε!!! και μην κανετε και τιποτε "μαγκιες" γιατι μπορει να γυρισετε πισω και δαρμενοι!!

moutoulos
04-09-14, 22:33
Χρήστο δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος που να δικαιολογεί την ύπαρξη προσωπικών αντιπαραθέσεων ...


Σημείωση. Μην τα σβήσει κανείς παρακαλώ! ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ (από θιγόμενο πχ ΟΤΕ) να πάρει τα στοιχεία μου ...
... όπως επίσης Γιώργο δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος που να δικαιολογεί την διαγραφή των όσων λες.

xsterg
04-09-14, 22:51
μα αγαπητε φιλε, δεν υπαρχει καμια αντιπαραθεση. κουβεντα γινεται και ο καθε ενας παραθετει τις αποψεις του.

SRF
04-09-14, 22:55
σιγα φιλε μου!!
ηρεμησε εσυ και οι μεγαλομετοχοι! αληθεια τι επιχειρηση ειναι? περιπτερο?
αληθεια. την δευτερα θα παραδωσεις εσυ και οι αλλοι μεγαλομετοχοι το εξωδικο προσωπικα στον προεδρο του οτε? χερι χερι? προσεξε γιατι ουτε μεχρι την καγκελοπορτα δεν θα φτασετε!!! και μην κανετε και τιποτε "μαγκιες" γιατι μπορει να γυρισετε πισω και δαρμενοι!!

Μάλλον ΔΕΝ ξέρεις να διαβάζεις καν τα Ελληνικά!!!
Αλλοιώς δεν δικαιολογείτε με τίποτα πως ΑΥΤΟ...

οι μέτοχοι θα ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ και στην εισαγγελεία με δικηγόρο

το διάβασες εσύ ως ΑΥΤΟ...

θα παραδωσεις εσυ και οι αλλοι μεγαλομετοχοι το εξωδικο προσωπικα στον προεδρο του οτε

Τυφλός? Βλαξ? ή αμφότερα?

CybEng
05-09-14, 09:42
Θέλουν προσοχή αυτοί οι γερμαναράδες του ΟΤΕ, μπορεί να βγεί κανάς τρελαμένος με κολοβό μουστάκι που δεν χαμπαριάζει από χασοδίκες & ξώδικα και τους αρχίσει στα "Ράους, ράους..." http://www.slang.gr/lemma/show/raous_15701

FH16
05-09-14, 11:20
Για να γίνεται αγωγή από εταιρεία (ακόμα και περίπτερο να είναι) σημαίνει πως έχει χαρτιά που δικαιολογούν την αγωγή, ακόμα όμως και να μην υπάρχουν όποιος Γερμαναράς και να βγει δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως παρά μόνο να δεχτεί την αγωγή, αυτό που έχω να πω είναι πως στην Ελλάδα δυστυχώς δεν υπάρχει καμία αξιόπιστη εταιρία τηλεπικοινωνιών ως προς τα παρεχόμενα και το χειρότερο είναι ότι κοροϊδεύουν τους πελάτες με τις ευλογίες της πολιτείας.

KOKAR
06-09-14, 14:17
Κάποτε είχα ΟΤΕ για πολλά χρόνια ...

Είπα και εγώ να μεταβώ (τότε) σε κάτι το διαφορετικό, έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο,
απλά πίστευα οτι δεν με ικανοποιούσε.

Τα τελευταία λοιπόν 7-8 περίπου χρόνια, έχω αλλάξει σχεδόν όλους τους παρόχους ...
Εκτός απο την CΥTA που την μισώ θανάσιμα.

Τώρα έχω δυο τηλ, το ένα είναι HOL (Πάτρα) και το άλλο και σχετικά προσφατο, εδώ
Αντίκυρα, είναι ΟΤΕ. Ο λόγος που "επέλεξα" ΟΤΕ, είναι οτι ήταν μονόδρομος μιας και
εδώ δεν υποστηρίζεται τίποτα άλλο ..., κάτι σαν Ουγκάντα (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1).

Οφείλω να ομολογήσω οτι τελικά ο ΟΤΕ είναι χρόνια μπροστά απο τους υπόλοιπους ...
Ασφαλώς δεν λεω οτι δεν έχει προβλήματα, αλλά ΠΟΤΕ τελικά ο ΟΤΕ, δεν θα σε αφήσει
8 μέρες ... χωρίς τηλέφωνο/ιντερνετ.

Σαφώς και ο ΟΤΕ είναι ακριβότερος. Αλλά λογικό είναι. Κάπως πρέπει να δικαολογήσει
την ποιοτητά του, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό του ... και οχι γενικά.

επειδή ΟΛΟΙ οι παροχοι περνάνε μέσα απο τον ΟΤΕ μηπως οι "τρικλοποδιές" που βάζει ο ΟΤΕ
σε όλους τους άλλους ειναι εσκεμμένες ? μήπως με αυτόν τον τρόπο θελει να τραβήξει ξανα όλους
όσους ειχαν φύγει απο αυτόν ?
Ας μην ξεχνάμε οτι ο ΟΤΕ εδω και χρόνια ΔΕΝ ειναι σε Ελληνικά χέρια....αλλά σε Γερμανικα

matthew
07-09-14, 02:20
Σιγά τα ωά!!! Σε εταιρεία φίλου μου ο ΟΤΕ !!! έχει εδώ και ΔΥΟΜΙΣΗ ++ ΜΗΝΕΣ διαρκως βλάβες "δικτύου" !!! ΔΥΟΜΙΣΗ ++ ΜΗΝΕΣ (πρώτη βλάβη δηλώθηκε τέλη Μαϊου) ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ και δεν έχει γίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! Μιλάμε για ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ με τον ΟΤΕ (τοπικό κέντρο) στα 120 μ από την εταιρεία του!!! έρχονταν μερικές φορές & το "έφτιαχναν" και μετά την επομένη πάλι διακοπές ιντερνετ και τηλεφώνων!!! Εδώ και ~30 ημέρες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΠΙΑ ΚΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ από τον ΟΤΕ!!! ΟΤΕ!!! ΠΑΠΑΡΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ!!! > 2 & 1/2 ΜΗΝΕΣ δεν λύνουν μιά βλάβη σύνδεσης στον βασικό αστικό ιστό της Αθήνας... και μάλιστα σύνδεσης σε ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ (όχι ιδιώτη δηλαδή) που ουσιαστικά ισοδυναμεί με ΣΚΟΠΙΜΗ αδρανοποίηση της επαγγελματικής δραστηριότητας και καταστροφής της εταιρείας αυτής!!! Την Δευτέρα βέβαια που οι μέτοχοι θα ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ και στην εισαγγελεία με δικηγόρο... θα φανεί το μεγαλείο της μπουρδελοποίησης του ΟΤΕ και της ΜΗ τηρήσεως των απλών συμβατικών υποχρεώσεών του προς τους συνδρομητές του!!! Σημείωση. Μην τα σβήσει κανείς παρακαλώ! ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ (από θιγόμενο πχ ΟΤΕ) να πάρει τα στοιχεία μου... και να μου κ(λ)άνει αγωγή για όσα γράφω! Άλλωστε θα είμαι ούτως ή άλλως μάρτυρας την Δευτέρα παρέα μα τους μετόχους της εν λόγο εταιρείας!!! Απα(Ο)ΤΕώνες λέμε!

itta-vitta
07-09-14, 12:32
έκανα την βλακεία να συνδεθώ για ίντερνετ και σταθερό στην Forthnet , έξη φορές τον τελευταίο χρόνο μακρόχρονη βλάβη πότε τηλ πότε ίντερνετ και υπομονή υπομονή. Τώρα το κακό έχει παραγίνει 56 ώρες χωρίς τηλ αλλά με ίντερνετ ,τηλεφωνώ στις βλάβες "είναι βλάβη γραμμής κόπηκε η γραμμή του τηλεφώνου και έμεινε αυτή του ίντερνετ" (τα σχόλια δικά σας ) , μετά τηλέφωνο " θα έρθει τεχνικός να μετρήσει την γραμμή 1 με 2 το μεσημέρι " (μέτρησα εγώ 12V στην είσοδο με ανοικτό το κύκλωμα) , άφησα δουλειές και περιμένω τον τεχνικό, δεν ήρθε τηλέφωνο διαμαρτυρίας "θα έρθει κάπου θα άργησε μέχρι τις 4 θα έρθει".
Συνάδερφοι οι περισσότεροι είμαστε επαγγελματίες, έτυχε να αργήσουμε , ποτέ όμως χωρίς να ειδοποιήσουμε και ποτέ μετά δύο μέρες. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ , ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ FORTHNET , ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ.
==================
Συμφωνώ κι εγώ, μακρυά από αυτή την εταιρεία. Εγώ για άλλο λόγο, ας μη τα λέω. Όταν θα τους φεύγουν οι πελάτες μετά θα παίρνουν τηλέφωνα και θα σου ζητούν να γίνεις συνδρομητής, όπως έκανε άλλη γνωστή εταιρεία. Και η εξυπηρέτηση στα καταστήματά τους δεν είναι και η καλύτερη. Πολύ ξυνίλα, βαριεστημάρα και πουλούν εξυπνάδα.