PDA

Επιστροφή στο Forum : windows 8.1 boot



stinger
08-09-14, 19:59
εχω win7 σε ενα λαπτοπ και θελω να τα αντικαταστησω με 8.1
κατεβασα την εκδοση των 8.1 απο την microsoft και τα περασα σε dvd αλλα δεν μπορει να μπουταρει με τιποτα το λαπτοπ...το δοκιμασα και σε 2 αλλους υπολογιστες αλλα τιποτα ..δεν παιζει να εγινε λαθος κατα την εγγραφη και η ταχυτητα εγγραφης ηταν χαμηλη...
το θεμα ειναι οτι μπορω απευθειας να παω απο τα 7 στα 8.1 η πρεπει να παω πρωτα στα 8???

JOUN
08-09-14, 20:20
εχω win7 σε ενα λαπτοπ και θελω να τα αντικαταστησω με 8.1
κατεβασα την εκδοση των 8.1 απο την microsoft και τα περασα σε dvd αλλα δεν μπορει να μπουταρει με τιποτα το λαπτοπ...το δοκιμασα και σε 2 αλλους υπολογιστες αλλα τιποτα
Aφου δεν παιζει σε αλλους δυο υπολογιστες,γιατι να παιξει στο λαπτοπ;Κατι εχει προβλημα στο DVD που εγραψες η στο αρχειο το ιδιο..
Απο τα 7 ( αφου κανεις φορματ εννοειται) μπορεις να πας στα 8, στα 8.1, στα XP, στα Vista, οπου θελεις..

stinger
08-09-14, 20:23
το εγραψα σε 3 διαφορετικα dvd και τιποτα...στα αρχεια μαλλον πρεπει να λειπει κατι αλλα τα κατεβασα και απο την microsoft για πιο καλα αλλα τζιφος..

info@kalarakis.com
08-09-14, 21:22
Tο αρχείο που θα κατεβάσεις πρέπει να είναι ISO και να το γράψεις ως ISO ΟΧΙ να το ανοίξεις και να γράψεις το περιεχόμενο του αρχείου
Αν το γράψεις ως ISO θα ξεκινά από το DVD.
Για αναβάθμιση, καλύτερα καθαρή εγκατάσταση ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν δούλεψε σωστά η αναβάθμιση στα ms

Prezonautis
08-09-14, 21:31
και αν θέλεις το iso κάψτο με το power iso και όχι με το nero, με το nero είχα πάντα θέματα όταν έγραφα win se cd για εγκατάσταση, άλλα πλέoν μπορείς και με usb με το http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/.

stinger
08-09-14, 21:57
παιδια το θεμα λυθυκε...το nero εφταιγε..
το εγραψα με το magic iso και μπουταρει μια χαρα...
με usb δεν μου κανει διοτι δεν υποστηριζει ο υπολογιστης αυτην την δυνατοτητα
σας ευχαριστω ολους

info@kalarakis.com
09-09-14, 10:05
Tvra αρχίζουν τα προβλήματα !!!