PDA

Επιστροφή στο Forum : update error σε ddns



leutpana
02-10-14, 21:05
Kαλησπερα σας.Αν μπορει καποιος να με βοηθησει σχετικα με το ddns του ρουτερ μου.Ειναι technicolor του εχω περασει τα σχετικα στο dns εχω ανοιξει τις πορτες το καταγραφικο μου συνδεμενο κανονικα και εχω στο ρουτερ την ενδειξη update error με αποτελεσμα οταν αλλαζει η ip μου ο server να μην ενημερωνετε.Ευχαριστω

nestoras
02-10-14, 22:01
Σε ποιον πάροχο έφτιαξες λογαριασμό για το ddns; (dyndns.org, noip κτλ)

leutpana
03-10-14, 20:56
Καλησπέρα Παναγιώτη. Ο παροχος ειναι dahuaddns ο οποίος είναι free.Aρκετά καλώς θα έλεγα.Όποια βοήθεια σου ευπρόσδεκτη.Ευχαριστω

JonTikis
04-10-14, 16:18
Μηπως το συσκεκριμενο router δεν υποστηριζει τον παροχο που εβαλες ??? αν τον υποστηρηζη σιγουρα ....τοτε ελενξε το user name και to password που εβαλες εκει συνηθως γινετε λαθος

leutpana
04-10-14, 16:42
Το ρουτερ μου υποστηρίζει dyndns.org - no-ip.com και tzo.com.Oποιο και να διαλεξω μου βγαζει error.

nestoras
04-10-14, 19:52
Καλησπέρα Παναγιώτη. Ο παροχος ειναι dahuaddns ο οποίος είναι free.Aρκετά καλώς θα έλεγα.Όποια βοήθεια σου ευπρόσδεκτη.Ευχαριστω

Ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις στο καταγραφικό σου για να ρυθμίσεις από εκεί το ddns και να το απενεργοποιήσεις από το router. Αν το καταγραφικό σου είναι dahua τότε σίγουρα θα υποστήριζει τον dahuadns.

leutpana
05-10-14, 18:13
Παναγιωτη το έκλεισα απο το ρουτερ το dns και μέχρι τώρα μπαίνω κανονικά.Όμως πότε πρέπει να περάσεις αυτές της ρυθμίσεις στο ρουτερ σχετικά με το dns?Eυχαριστώ για την βοηθεια.

dim3945
07-11-14, 14:04
λευτερη,
το dahuaddns ειναι ιδιωτικος server της dahua και κανει update μονο μεσα απο το καταγραφικο γιατι βλεπει τη mac του καταγραφικου.
οποτε ενεργοποιησε τον dns updater του καταγραφικου με το ονομα που θελεις και τελος