PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα appCache σε ολα (!) τα pc!



αλπινιστης
15-10-14, 21:14
Ρε παιδια, παιζει να τρεχει καμια εξυπναδα της microsoft, ή κανενας περιεργος ιος? :glop:
Σε δυο pc στο σπιτι και σε δυο στη δουλεια (ολα οσα χρησιμοποιω - 2 σταθερα και 2 laptop)
εχω το ιδιο θεμα. ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ :cursing: !! Και στο internet, αλλα ΚΑΙ στον windows explorer :confused1:.
Μετα απο τα 15 - 20 πρωτα λεπτα λειτουργιας, αρχιζει το "κολλημα" και εμφανιζεται κατω αριστερα το μηνυμα waiting for appCache.
Το μυαλο μου πηγε αρχικα στην ram, αλλα ειδικα στο σπιτι, μολις αναβαθμισα το pc με i5 επεξεργαστη και 8G Ram! Και ρε γ@μωτο, δεν μπορει να χαλασε η μνημη ΚΑΙ στα τεσσερα!!!!
Χαρακτηριστικοτερο ολων ειναι το κρασαρισμα του flash στη δουλεια με την πρωινη εκκινηση του Chrome. Κρασαρει και δεν ξεκιναει ποτε! (Θελει 2-3 refresh)
Τι λετε??

exop
15-10-14, 21:36
Θα "άδειαζα" την cache
Αν "κρασάρει", με το χέρι "άδειασμα" των:
..\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Media Cache
..\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

ή όπου τα έχει

από ότι το κοίταξα, κάποιο αρχείο μέσα στην cache το βλέπει σαν corrupt και "κολλάει" έκει

καλού - κακού θα έκανα και ένα έλεγχο στο δίσκο για ιούς

DIMITRIS______TH______
15-10-14, 21:54
Με ενδιαφερει και μενα γιατι εχω το ιδιο προβλημα ακριβως σε τρεις υπολογιστες
δυο πυργους και ενα λαπτοπ και ενταξει δεν ειναι και τουρμπο αλλα το ιδιο πραγμα
κανανε και οι τρεις μαζι.

αλπινιστης
15-10-14, 22:05
Θαναση, εχω αδειασει τα παντα απο cache απο το more tools--> clear browsing data
Επισης στο pc του σπιτου, εκανα πληρες format την περασμενη εβδομαδα και περασα win7 ultimate χωρις δυνατοτητα αυτοματου update :wiink:

exop
15-10-14, 22:17
μα δε φταίει κάποιο update - ο chrome το κάνει

η "άλλη λύση" είναι να τον βγάλεις και να βάλεις π.χ. firefox

κάνε ένα έλεγχο και για ιούς με το combofix http://www.combofix.org/download.php
αν και μάλλον δε φταίει αυτό

matthew
15-10-14, 22:44
Κάνε αυτό που είπε ο Θανάσης. Δες & αυτό http://www.electrictoolbox.com/empty-google-chrome-cache-fix-waiting-for-cache-error αν & είναι λίγο παλιό, αλλά ίδια περίπτωση.

michaelcom
16-10-14, 00:27
Ctrl-F5 κανει ρεφρες ενω καθαριζει την cache(της σελιδας ομως) δεν ξερω αν θα βοηθησει καθολου απλα ειπα να το πω

Fixxxer
16-10-14, 00:33
Εχεις το ιδιο λειτουργικο σε ολα τα pc/laptop εννοωντας οτι τα windows ειναι περασμενα απ το ιδιο cd/dvd?

αλπινιστης
16-10-14, 00:52
Εχεις το ιδιο λειτουργικο σε ολα τα pc/laptop εννοωντας οτι τα windows ειναι περασμενα απ το ιδιο cd/dvd?
Οχι. Τα δυο φορανε xp απο διαφορετικα cd, το ενα λαπτοπ γνησια vista και το δικο μου 7αρια ultimate

Fixxxer
16-10-14, 01:26
Δοκιμασε καποια αλλη εκδοση του chrome ισως πιο παλια...
Η οπως ειπε κι ο Θανασης βαλε Firefox...

SV1JRT
16-10-14, 10:18
Ρε παιδια, παιζει να τρεχει καμια εξυπναδα της microsoft, ή κανενας περιεργος ιος? :glop:
Σε δυο pc στο σπιτι και σε δυο στη δουλεια (ολα οσα χρησιμοποιω - 2 σταθερα και 2 laptop)



Αλεξ δεν μου κολλάει καλά η όλη ιστορία ρε φίλε. Δυσκολο να είναι Hardware προβλημα ταυτόχρονα σε 4 PC !!
Κάνε ένα σκανάρισμα με MALWAREBYTES (https://www.malwarebytes.org/)και μετά σκάναρε ΚΑΙ με το adware removal tool (http://www.techsupportall.com/adware-removal-tool/) και πες μας τι γίνετε...


.

exop
16-10-14, 12:03
Από όσο το έψαξα, το "προκαλεί" ο chrome - μάλλον είναι εγκατεστημένος σε όλα τα PC

SV1JRT
16-10-14, 14:25
Από όσο το έψαξα, το "προκαλεί" ο chrome - μάλλον είναι εγκατεστημένος σε όλα τα PC

Χμμμ.... Και εγώ έχω τον chrome σαν κύριο browser στα 5 (!!) συνολικά PC μου, αλλα σε κανένα δεν έχω τέτοια θέματα που αναφέρει ο Αλεξ. Δεν λεω οτι είναι απίθανο, πολλα έχουν δει τα μάτια μου... αλλά ας το ψάξει λίγο το θέμα.

αλπινιστης
16-10-14, 14:25
Από όσο το έψαξα, το "προκαλεί" ο chrome - μάλλον είναι εγκατεστημένος σε όλα τα PC
Ειχα ακριβως την ιδια συμπεριφορα και με mozzila. Δεν εχω δοκιμασει με explorer. (Θα το κανω το βραδυ στο σπιτι)
Σωτήρη, ο μόνος που έχει λίγο καλύτερη συμπεριφορα ειναι το μικρο netbook της δουλειας, αλλα μεσα στο μισάωρο, κρασάρει και αυτος.
Και επειδή συμβαίνει σε όλους(!) οσους συνανταω δεν θελω να πιστεψω οτι εγινα ο Μητσοτ@κης των υπολογιστων και οτι αγγιξω κρασαρει!!!!
Ειδικα με τον δικο μου στο σπιτι εχω φρικαρει γιατι δεν εχει δουλεψει σχεδον καθολου απο την αναβαθμιση. Δουλεψε τρομερα για καμια εβδομαδα (τον εχω κανει τουμπανο), και σιγα σιγα αρχισε να "πεφτει". Βρήκα και σε ενα τμημα του σκληρου, τους ιους που τρώνε να 7άρια απο την microsoft και γι αυτο φορμαρισα ΤΑ ΠΑΝΤΑ αφου εσβησα και τα partition.
Εχω φτασει σε αδιεξοδο :saad:

αλπινιστης
16-10-14, 14:27
Αλεξ δεν μου κολλάει καλά η όλη ιστορία ρε φίλε. Δυσκολο να είναι Hardware προβλημα ταυτόχρονα σε 4 PC !!
Κάνε ένα σκανάρισμα με MALWAREBYTES (https://www.malwarebytes.org/)και μετά σκάναρε ΚΑΙ με το adware removal tool (http://www.techsupportall.com/adware-removal-tool/) και πες μας τι γίνετε...
.
Θα τα δοκιμασω το βραδυ στο σπιτι. Η χειροτερη συμπεριφορα ειναι του δικου μου, οποτε οποιαδηποτε αλλαγη θα φανει αμεσα.

SV1JRT
16-10-14, 14:28
Εχω φτασει σε αδιεξοδο :saad:

Δεν μας είπες, σκάναρες με αυτά τα 2 προγραμματάκια που σου είπα ??

Μαζι γραφαμε....
Περιμένω αποτελεσματα

αλπινιστης
17-10-14, 00:22
Γραφω απο το λαπτοπ, καθως ο μεγαλος, δεν την παλευει πλεον να ανοιξει αυτην εδω τη σελιδα :saad:. Με βλεπω να τον ξαναφορμαρω και να περναω αλλη εκδοση windows. Πως γινεται ρε γαμWτο, να χειροτερευει ενα pc μερα με την μερα??????? Και οταν το πρωτοεφτιαξα, που δουλευε απιστευτα γρηγορα, ηδη μεσα στην πρωτη εβδομαδα ειχε αρχισει να "πεφτει". Εχει φαει ηδη 2 φορματ και εχουν εγκαταστεθει διαφορετικες εκδοσεις win7 (1 καθε φορα!) Απλα στην πρωτη υπεθεσα οτι εφταιγε η εκδοση (ή το automatic update:wiink:) αλλα τελικα τιποτα δεν αλλαξε......

el greco 1
17-10-14, 07:52
θελει οντωs δουλεια εμενα μου τα εκανε ο firefox τον πεταξα και εβαλα crom και φευγει τελεια.δεν ξερω για ποσο!!

draco1
17-10-14, 08:38
Αν δοκιμάζαμε καμιά διανομή Linux (http://www.kubuntu.org/getkubuntu)

thm
17-10-14, 09:19
Έχεις εγκατεστημένα τα Microsoft Security Essentials ?

SV1JRT
17-10-14, 09:52
Αλεξ τα σκάναρες με τα 2 utility που είπαμε ??
Κανένα Ccleaner (https://www.piriform.com/ccleaner/download) ή κανένα Tuneup Utilities (http://www.tune-up.com/download/) τρέχεις ??
Αδιασμα στα Temp folders έκανες ?

.

kostas stathopoulos
17-10-14, 11:08
Ρίξε μια μάτια στους δίσκους με το hard disk sentinel

Στάλθηκε από το Xperia neo v χρησιμοποιώντας taptalk

moutoulos
17-10-14, 11:26
Αν δοκιμάζαμε καμιά διανομή Linux (http://www.kubuntu.org/getkubuntu)


... τότε ?. Θα λυνόταν το συγκεκριμένο πρόβλημα ?.

αλπινιστης
17-10-14, 11:30
Αλεξ τα σκάναρες με τα 2 utility που είπαμε ??
Κανένα Ccleaner (https://www.piriform.com/ccleaner/download) ή κανένα Tuneup Utilities (http://www.tune-up.com/download/) τρέχεις ??
Αδιασμα στα Temp folders έκανες ?
.
Δεν καταφερα ουτε να φτασω στην σελιδα του φορουμ......
Θα τον φορμαρω μεσα στο σουκου και θα του περασω κατι πιο light π.χ. win 7 home premium. Εαν αυτο συνεχιστει θα παω πισω στην msystems να δουνε και το hardware γιατι τον βλεπω να φευγει απο μπαλκονι καμια ωρα....:cursing: :cursing: :glop:

matthew
17-10-14, 11:37
Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τον chrome, καθάρισε με ccleaner το δίσκο με τα windows & μετά να περάσεις πάλι τον chrome. Πάρε backup τους αποθηκευμένους σελιδοδείκτες αν έχεις πριν βγάλεις τον chrome.

SV1JRT
17-10-14, 14:00
Δεν καταφερα ουτε να φτασω στην σελιδα του φορουμ......
Θα τον φορμαρω μεσα στο σουκου και θα του περασω κατι πιο light π.χ. win 7 home premium. Εαν αυτο συνεχιστει θα παω πισω στην msystems να δουνε και το hardware γιατι τον βλεπω να φευγει απο μπαλκονι καμια ωρα....:cursing: :cursing: :glop:


Αλεξ, επειδή πιστεύω ότι το πρόβλημα σου ξεκινάει από κάποιο virus / malware / adware / backdoor / WTF, ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ και να κάνεις format, το πρόβλημα σου δεν θα εξαφανιστεί, ΕΦΟΣΟΝ εγκαθιστάς τα ίδια "αγορασμένα" προγράμματα. Προφανώς, εφόσον το πρόβλημα το έχεις σε 4 PC, δημιουργείτε από κάποιο software που έχεις εγκαταστήσει ΚΑΙ στους 4 υπολογιστές (βάση λογικής). Πιστεύω οτι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις να βρείς ποιο πρόγραμμα είναι μολυσμένο ΠΡΙΝ ξανακάνεις format.
Στην χειρότερη περίπτωση ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ και βάλε τον σε ένα άλλο (ΚΑΘΑΡΟ) PC με κανένα SATA2USB adapter και σκαναρισε τον με ότι ΟΛΑ τα utility που σου είπα πριν. Αυτή η τακτική με έχει σώσει άπειρες φορές...

αλπινιστης
17-10-14, 15:26
Αλεξ, επειδή πιστεύω ότι το πρόβλημα σου ξεκινάει από κάποιο virus / malware / adware / backdoor / WTF, ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ και να κάνεις format, το πρόβλημα σου δεν θα εξαφανιστεί, ΕΦΟΣΟΝ εγκαθιστάς τα ίδια "αγορασμένα" προγράμματα. Προφανώς, εφόσον το πρόβλημα το έχεις σε 4 PC, δημιουργείτε από κάποιο software που έχεις εγκαταστήσει ΚΑΙ στους 4 υπολογιστές (βάση λογικής). Πιστεύω οτι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ψάξεις να βρείς ποιο πρόγραμμα είναι μολυσμένο ΠΡΙΝ ξανακάνεις format.
Σωτηρη το παραδοξο ειναι οτι ολα εχουν διαφορετικα λειτουργικα απο διαφορετικα cd.



Στην χειρότερη περίπτωση ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ και βάλε τον σε ένα άλλο (ΚΑΘΑΡΟ) PC με κανένα SATA2USB adapter και σκαναρισε τον με ότι ΟΛΑ τα utility που σου είπα πριν. Αυτή η τακτική με έχει σώσει άπειρες φορές...
Θα βαλω λειτουργικο σε εναν 2ο σκληρο που εχω για αποθηκη και θα τρεξω απο εκει αυτα που προτεινες.
Εξελιξεις μεσα στο σου κου...
Thanks σε ολους για την βοηθεια!

SV1JRT
17-10-14, 18:07
Σωτηρη το παραδοξο ειναι οτι ολα εχουν διαφορετικα λειτουργικα απο διαφορετικα cd.

Θα βαλω λειτουργικο σε εναν 2ο σκληρο που εχω για αποθηκη και θα τρεξω απο εκει αυτα που προτεινες.
Εξελιξεις μεσα στο σου κου...
Thanks σε ολους για την βοηθεια!


Ναί, τα Windows είναι απο διαφορετικές εκδοσεις και CD, ΑΛΛΑ τα υπόλοιπά προγράμματα που φορτώνεις ??
Τα windows, εφόσον για μια εβδομάδα παίζαν καλά, ΜΑΛΟΝ είναι αθώα. Μετά την εβδομάδα ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ φόρτωσες ??
(ή σε ποιές "σελίδες" μπήκες πονηρούλι ??)
.....οεοοο !!

.

αλπινιστης
17-10-14, 23:07
Ειχα μπει στο HOT AGORIA.gr και κατεβαζα κατι "καλλιτεχνικες" φωτογραφιες του Λεπουρα :wiink:. Ξερεις, αυτες που φοραει μονο το αρωμα του και μια ζωνη με εργαλεια ηλεκτρολογου!!!!

Περαν του χαβαλε, τα δυο pc της δουλειας επισκεπτονται ΜΟΝΟ καθαρα site!!
Στο σπιτι βρηκα παλι τους δυο ιους της microsoft sto "βαθος" του σκληρου, αυτους που το ονομα τους δεν ειναι παρα μια χωρις νοημα σειρα γραμματων και αριθμων και ΔΕΝ σβηνονται παρα μονο αν εισαι ο admin! Και ο χαβαλες ειναι οτι ΔΕΝ εισαι ο admin στο pc σου μονο για αυτους τους δυο!! Εκανα ενα printscreen, και θα προσπαθησω να το ανεβασω (για την ωρα δεν τα εχω καταφερει!!)53184
EDIT Τα καταφερα!!!!
Πως σας φαινεται???

SV1JRT
18-10-14, 09:25
Ναι.... Τους εχω δει και εγω αυτους τους φακέλους. Αν βάλεις τον σκληρο σε αλλο pc φευγουν με την μια.....
Καλη δυναμη !!!

lepouras
18-10-14, 13:58
Ειχα μπει στο HOT AGORIA.gr και κατεβαζα κατι "καλλιτεχνικες" φωτογραφιες του Λεπουρα :wiink:. Ξερεις, αυτες που φοραει μονο το αρωμα του και μια ζωνη με εργαλεια ηλεκτρολογου!!!!



τη???????? οι φωτογραφίες μου είναι πεντακάθαρες......... κάνω μπάνιο πριν τις τραβήξω:lool:.
καλά ρε μια συνάντηση και ένα καφέ στο σπίτι του Αλεχάνδρο δεν μπορείτε να κανονίσετε να του φτιάξετε το πρόβλημα?
αν βρεθεί λύση στο ένα θα κάνει μόνος του μετά τα άλλα.
το πολύ πολύ αν δεν του το φτιάξετε να του στοίχιση μόνο τα κουλουράκια που θα συνοδέψει τον καφέ(πάρε 2-3 κιλά θα χρειαστούν:001_tt2:). εγώ θα έρθω να συντονίζω(το φάγωμα ).
άντε καιρώ έχουμε να βρεθούμε.:001_rolleyes:

SV1JRT
18-10-14, 17:31
τη???????? οι φωτογραφίες μου είναι πεντακάθαρες......... κάνω μπάνιο πριν τις τραβήξω:lool:.
καλά ρε μια συνάντηση και ένα καφέ στο σπίτι του Αλεχάνδρο δεν μπορείτε να κανονίσετε να του φτιάξετε το πρόβλημα?
αν βρεθεί λύση στο ένα θα κάνει μόνος του μετά τα άλλα.
το πολύ πολύ αν δεν του το φτιάξετε να του στοίχιση μόνο τα κουλουράκια που θα συνοδέψει τον καφέ(πάρε 2-3 κιλά θα χρειαστούν:001_tt2:). εγώ θα έρθω να συντονίζω(το φάγωμα ).
άντε καιρώ έχουμε να βρεθούμε.:001_rolleyes:

ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........ Πείτε πότε θέλετε και έφτασα !!!!!!!!

el greco 1
18-10-14, 17:41
τι κανεται για τι μασα ρε μαγκεs αλλα με κουλουρια και καφε παμε σε μνημοσινο τι πατε να θαψεται του ανθρωπου τον υπολογιστη? η να τον αναστησεται?:hahahha:

SV1JRT
18-10-14, 21:24
τι κανεται για τι μασα ρε μαγκεs αλλα με κουλουρια και καφε παμε σε μνημοσινο τι πατε να θαψεται του ανθρωπου τον υπολογιστη? η να τον αναστησεται?:hahahha:


Ωωωωωχχχχχ.... Μας κατάλαβε ο Γιώργης !!
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.....

Prezonautis
19-10-14, 09:46
Δεν καταφερα ουτε να φτασω στην σελιδα του φορουμ......
Θα τον φορμαρω μεσα στο σουκου και θα του περασω κατι πιο light π.χ. win 7 home premium. Εαν αυτο συνεχιστει θα παω πισω στην msystems να δουνε και το hardware γιατι τον βλεπω να φευγει απο μπαλκονι καμια ωρα....:cursing: :cursing: :glop:

Και Windows Core να βάλεις δεν λέει τίποτα.. το πρόβλημα αλλού είναι.

1) Κάνε Delete/uninstall Chrome/Chrome Folders/Chrome Registry/delete απο C:\Users\%username%\AppData\Local\Google
2) Τρέξε ένα adware removal
3) κάνε ένα "sfc /scannow" από cmd (αν και δεν θα κάνει και τίποτα πιστεύω!!)
4) Ccleaner
5) Ξανα κάνε install το Chrome
6) Αν τα έκανες όλα αυτά
7) Format τα PC :biggrin:.

johndaf
19-10-14, 11:11
Φιλε Αλεξανδρε εχεις τσεκαρει με antivirus και malmware τα στικακια σου και εξωτερικα hard drives ? Μου μοιαζει με μολυνση που μεταφερεται από αυτά !

αλπινιστης
19-10-14, 18:18
1. Δεν του ειχα βαλει ακομα στικακια ή καποια αλλη εξωτερικη μνημη!
2. Ουτε σαν 2ος δισκος δεν μπορω να σβήσω τα γ@μοαρχεια!!!!!
3. Σωτηρης, Γιαννης, Τεταρτη βραδυ (απο το απογευμα δηλαδη!) τι κανετε?? Δεν θα εχει κουλουρακια - το βλεπω για πιτσοσουβλακια!!

SV1JRT
19-10-14, 19:33
1. Δεν του ειχα βαλει ακομα στικακια ή καποια αλλη εξωτερικη μνημη!
2. Ουτε σαν 2ος δισκος δεν μπορω να σβήσω τα γ@μοαρχεια!!!!!
3. Σωτηρης, Γιαννης, Τεταρτη βραδυ (απο το απογευμα δηλαδη!) τι κανετε?? Δεν θα εχει κουλουρακια - το βλεπω για πιτσοσουβλακια!!

Αλεξ εγώ είμαι μέσα. :)

.

johndaf
19-10-14, 19:59
Κανε μια δοκιμή με αυτό ! Βαλτο να τρέξει πρωτο από το bios και μετα βλέπεις τι κανεις !

http://www.youtube.com/watch?v=xWW4DYt-8Mo

http://www.megaleecher.net/Kaspersky_Rescue_Disk#axzz3GbuZqHOC

http://www.megaleecher.net/Bootable_Kaspersky_Rescue_Disk#axzz3GbuZqHOC

lepouras
19-10-14, 20:37
Αλεξ εγώ είμαι μέσα. :)

.

Ε μην σε αφήσω μόνο σου να ταλαιπώρησε. θα έρθω για βοήθεια(στο φαΐ:lool:)

αλπινιστης
19-10-14, 20:44
Ωραια! Εχω και ΠΟΛΥ δυνατο σουβλατζιδικο 2 τετραγωνα απο το σπιτι!!

αλπινιστης
23-10-14, 09:33
ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

Τα PC της δουλειας τα ανελαβε ο ΙΤής της εταιριας....
Στο σπιτι, το συνεργειο καθαρισμου SW1JRT ΕΠΕ, εκανε απολυμανση και σκοτωσε μολις 22 ιους! (οι 4-5 ηταν κανονικοι)
Ταυτοχρονα, εγω και ο Λεπουρας καναμε τρομερη ψυχολογικη υποστηριξη στον Σωτηρη, τρωγοντας σουβλακια και πινοντας μπυρες (θυσια γιναμε παλι!)
Στο Pc, ενω ολα πλεον δουλευουνε ρολοι, η εστω και απλη λειτουργια θεωρειται κατι το αδυνατο, οποτε αναλαμβανει πλεον η msystems (να δουμε τι υποστηριξη εχουν στους εντος εγγυησης πελατες..)

CREDITS:

1. Στον Σωτηρη που καταφερε να διωξει τα δυο μαργαριταρια του σκληρου, τα οποια ειχαν το θρασος να αναφερουν ως εκδοτη την αξιαγαπητη microsoft:w00t:

2. Στον Γιαννη που μας "φορτισε"

--Σωτηρη, εχω ακομα τις "φορτισεις" σου αλλα ΚΑΙ την θηκη με τα CD......

leosedf
23-10-14, 10:36
Σε μια περίπτωση που είχα πρόβλημα με την cache ήθελε απλά ένα chkdsk /f στο δίσκο και έπαιξε κανονικά.

SV1JRT
23-10-14, 14:26
ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

Τα PC της δουλειας τα ανελαβε ο ΙΤής της εταιριας....
Στο σπιτι, το συνεργειο καθαρισμου SW1JRT ΕΠΕ, εκανε απολυμανση και σκοτωσε μολις 22 ιους! (οι 4-5 ηταν κανονικοι)
Ταυτοχρονα, εγω και ο Λεπουρας καναμε τρομερη ψυχολογικη υποστηριξη στον Σωτηρη, τρωγοντας σουβλακια και πινοντας μπυρες (θυσια γιναμε παλι!)
Στο Pc, ενω ολα πλεον δουλευουνε ρολοι, η εστω και απλη λειτουργια θεωρειται κατι το αδυνατο, οποτε αναλαμβανει πλεον η msystems (να δουμε τι υποστηριξη εχουν στους εντος εγγυησης πελατες..)

CREDITS:

1. Στον Σωτηρη που καταφερε να διωξει τα δυο μαργαριταρια του σκληρου, τα οποια ειχαν το θρασος να αναφερουν ως εκδοτη την αξιαγαπητη microsoft:w00t:

2. Στον Γιαννη που μας "φορτισε"

--Σωτηρη, εχω ακομα τις "φορτισεις" σου αλλα ΚΑΙ την θηκη με τα CD......


Τα CDακια κράτα τα μέχρι το επόμενο φαγοπότι ..... χαχαχαχα
Αντε, να ερθει και ο Κωστής, να ολοκληρωθεί το κουαρτέτο !!!



Σε μια περίπτωση που είχα πρόβλημα με την cache ήθελε απλά ένα chkdsk /f στο δίσκο και έπαιξε κανονικά.

Κωνσταντίνε το PCακι έφαγε φορμάτ του δίσκου ξερά και χωρίς σάλιο !!
Μάλον δεν φταίει ο σκληρός..... Του τον μαλακόσαμε δεόντος !!!
χαχαχαχαχαχα

leosedf
23-10-14, 14:45
Του τον μαλακόσαμε δεόντος !!!
χαχαχαχαχαχα

Τώρα.... Αυτό δεν ξέρω πως να το μεταφράσω :P

αλπινιστης
23-10-14, 15:06
Τώρα.... Αυτό δεν ξέρω πως να το μεταφράσω :P
Οσο χειροτερα μπορεις!!! Ηταν και ο Γιαννης μπροστα!! (και ζηλευε!)

Μιλησα με msystems και (εξυπηρετικοτατοι για την ωρα - τους το αναγωνιζω) τους κανει πιο πολυ για σκληρος (?).
Θα τον παω εντος των ημερων, να δουμε τι γινεται....

SV1JRT
23-10-14, 18:10
Οσο χειροτερα μπορεις!!! Ηταν και ο Γιαννης μπροστα!! (και ζηλευε!)

Μιλησα με msystems και (εξυπηρετικοτατοι για την ωρα - τους το αναγωνιζω) τους κανει πιο πολυ για σκληρος (?).
Θα τον παω εντος των ημερων, να δουμε τι γινεται....

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα..........
Πηγενε τον να τον μαλακόσουν και αυτοί ένα χεράκι !!! LOL
Και εγώ τώρα είμαι στο εργαστήριο και ξεσκαρτάρω σκληρούς με το HD Sentinel...
Αυτοί οι Seagate είναι Γ.Τ.Π. Καβάλα ρε παιδί μου, ενώ οι WD σκυλιά μαύρα.... δεν χαμπαριάζουν τίποτα μετα απο 8 χρόνια συνεχούς λειτουργίας στον NAS μου !!
Μονο ένας μου έχει χαλάσει, απο ρεύμα.

.

Fixxxer
23-10-14, 18:17
Σωτηρη το λεει και το ονομα Seagate τι αλλο θες να σου πει? Να τον βαψεις μπλε?
WD MONO!!!

αλπινιστης
24-10-14, 14:09
Τελευταια ενημερωση.......Γ@μημενος ο δισκος τελικα.
Θα μπει επανω western digital και περιμενουμε τελικο ελεγχο....

SV1JRT
24-10-14, 14:35
Ο προηγούμενος τι ρατσας ηταν βρε φιλε ???

draco1
25-10-14, 09:06
... τότε ?. Θα λυνόταν το συγκεκριμένο πρόβλημα ?.




Αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να ξέρεις , εγώ ξέχασα τι πάει να πει format , πρόβλημα στην registry , κι διάφορα τέτοια.

Και για την ώρα διάφοροι ιοί, άλογα και σκουλήκια είναι παρελθόν