PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεταρισμα καταγραφικού hdvision για ελεγχο μεσω κινητού



τομ
18-10-14, 16:18
Καλησπέρα σας. Θα ηθελα τα φωτα σας για ενα καταγραφικο hikvision που έχω εγκαταστήσει σπίτι μου. το πρόβλημα μου ειναι ότι δνε μπορώ να το κάνω να λειτουργεισει ειτε μεσω κινητού είτε μέσω άλλου δικτύου. Ρωτησα κάποιον γνωστό μου και μου είπε το πιο ευκολο που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις μία στατικ ιπ απο τη cyta(που είναι με πληρωμή) και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπηκα στη cyta ειδα τιμές αλλα δεν είμαι σε θέση να δίνω 80ευρω και 100 ευρώ το χρόνο για τα 2 λεπτά που θα μπαίνω το μήνα να ελεγχο τις κάμερες.. Έχω ακούσει κατι μεσω no-ip και οτι πρέπει να ανοιξω κάποιες πόρτες στο ρούτερ αλλα δεν το κατεχω μπορώ να πω . πέρα από αυτό το μόνο που έχω καταφέρει είναι να βλέπω τις κάμερες μεσω υπολογιστή μεσα στο ίδιο δίκτυο. αν μπορείτε να με καθοδηγήσετε βήμα βήμα με απλά βήματα θα το εκτιμούσα πολύ. ευχαριστώ εκ των προτέρων...:confused1::confused1::confused1: ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ HIKVISION ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ(συγνώμη)

nikos73
18-10-14, 17:57
δεν χρειάζεται να δόσης λεφτά χωρίς λόγο.τα hikvision έχουν δικό τους ddns το hiDDNS οποτε το μονο που χρειάζεται είναι να άνοιξης πόρτες στο ρούτερ και στο dvr στην ενότητα ddns να επιλέξεις hiddns όπου θα βάλεις το domain name και είσαι έτοιμος
κατεβάζεις και το πρόγραμμα της hikvision στο κινητό και κανεις τις ανάλογες ρύθμισις και σε 1" είσαι έτοιμος53191

τομ
23-10-14, 03:12
Καλησπερα κ παλι... Εκανα όσα μου είπατε κ αυτο που κατάφερα ειναι ναι μεν να το δω απο αλλο υπολογιστη σε ξένο δίκτυο αλλα απο το κινητο ακομα παιδεύομαι.. Μου βγάζει στην αρχη οτι η συσκευη δεν ειναι καταχωρημένη στο dns.. Μετα οτι δεν ειμαι συνδεδεμένος στο ezviz cloud p2p.. Και αφου συνδεθώ κ παω να κανω προσθήκη του κατα γραφικού με τον 9ψηφιο αριθμό μου λεει οτι the device does not exist 102000

nikos73
23-10-14, 10:06
Pareme ksana thl na sou ti na kanis

Triveas
08-05-21, 00:46
nikos73 καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το cloud.
Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Triveas
08-05-21, 00:47
καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το cloud.
Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

pstratos
08-05-21, 01:18
hikconect to app, enable connect to hikconnect. Αν θες από Δευτερα τραβάω screenshot

hellinas
08-05-21, 06:28
αν ειναι δυνατόν μπερδεύεται θέματα απο το 2014 που δεν ειχε cloud με το 2021

pstratos
08-05-21, 10:25
Στον trivea αναφερόμουν.

Triveas
10-05-21, 00:31
Καλησπέρα και πάλι. Απλά δεν μου βγάζει άλλη επιλογή. pstratos θα με βοηθούσε αν μου έστελνες.
Και πάλι συγγνώμη.