PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι επαγγελματίες του Hlektronika



mariosinsuex
30-10-14, 14:01
Λόγω του ότι εφόσον θα δώσω λεφτά σε κάποιον επαγγελματία,να μου κάνει τη δουλειά μου,και να επισκευάσει κάτι το οποίο εγώ ΔΕ μπορώ,είτε ΔΕΝ έχω τις γνώσεις και την άδεια.
Είναι γνώμη δική μου,πρώτα απόλα ,το "εφόσον θα τα δώσω που θα τα δώσω,ας τα πάρει ένας άνθρωπος που έχουμε πει και καμιά κουβέντα από πριν".

Εδώ ακόμη περισσότερο από τα γραφόμενα του καθενός μπορείς πάνω κάτω να "δεις",σε ένα πολύ μικρό ποσοστό τον χαρακτήρα του.(Στο μέτρο που μπορείς...).

Όπως λέει και ο τίτλος,θα ήταν χρήσιμο να αναρτηθούν όλες οι ειδικότητες,που μπορούν να φανούν χρήσιμες στην ζωή μας.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ :

Εάν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα και δεν το βρήκα
Εάν ΔΕΝ είναι χρήσιμο
Εάν αντιτίθεται στους κανονισμούς του Hlektronika
Εάν προκληθούν προσβολές προς τον οποιονδήποτε
Εάν τίθεται "θέμα διαφημίσεων"

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

GiwrgosTH
30-10-14, 16:35
Πολύ σωστός ο Μάριος! :thumbup1:
Καλό να γίνει ένα τέτοιο, θέμα ίσως? Κάτι άλλο?
Μια ιδέα να βάζει ο χρήστης στην υπογραφή του την ειδικότητά του?
Πχ αν γράψω στην υπογραφή μου "Επισκευές και εγκαταστάσεις ηλεκτρονικών συσκευών" θα ξέρει ο Χ χρήστης ότι μπορώ να αναλάβω και κάποια δουλειά και όχι απλά να δηλώνω πως βγάζω το ψωμάκι μου.
Όπως και να γίνει είναι καλό να γίνει! Ας βοηθάμε όσο μπορούμε αυτούς που συζητάμε καθημερινά.

mariosinsuex
30-10-14, 17:25
Ναι,έστω αυτό, αν στις περιπτώσεις που ανέφερα πιο πάνω δεν αντιτίθεται κάτι και σε κάτι.
Τουλάχιστον να γνωρίζουμε ποιοι είναι ποιοι και τι μπορούν να προσφέρουν και να βοηθήσουν με εργασίες ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΔΩΘΟΥΝ.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
30-10-14, 20:43
Εδώ ακόμη περισσότερο από τα γραφόμενα του καθενός μπορείς πάνω κάτω να "δεις",σε ένα πολύ μικρό ποσοστό τον χαρακτήρα του.(Στο μέτρο που μπορείς...).

...και τις γνώσεις την εμπειρία πάνω στο κάθε αντικείμενο, πολύ καλή ιδέα!

sakisr
30-10-14, 23:04
Νομιζω οτι δε συντρεχει λογος παρεξηγησης γιατι οσοι συμμετεχουμε αρκετο καιρο στο φορουμ ξερουμε πανω-κατω τη δουλεια και τις ικανοτητες πολλων φιλων.Αρα πιστευω οτι ηδη πολλοι θα εχουν εξυπηρετηθει εμμεσα ή αμμεσα.

mariosinsuex
01-11-14, 03:22
Το θέμα και ο σκοπός της σελίδας δε νομίζω να αναφέρεται ΜΟΝΟ στους παλιούς χρήστες.
Φαντάσου κάποιους νέους ή ακόμη και οι παλαιότεροι
που για τον Α ή Β λόγο δεν έχουν τη γνώση του επαγγέλματος του καθενός....
Πιστεύω ότι όσοι δεν το έχουν σαν "σφραγίδα",εδώ θα ήταν καλό να αναρτηθεί.....
Μην ξεχνάμε, ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.....
Με τον τρόπο μας ας κινήσουμε στο μέτρο που μπορούμε την "αγορά".....


Δεν είμαι επαγγελματίας......
Συνταξιούχος αναπηρίας είμαι.(για να ξεκαθαρίσει το θέμα της πιθανής "καΐλας" )
Αλλά πιστεύω από κάτι τέτοιες "μικρές κινήσεις",αλλάζει το σκηνικό.

Costis Ni
12-12-14, 20:40
Ας κάνω την αρχή.

Ποίός φίλος Ηλεκτολόγος μπορεί να αντικαταστήσει θερμοσίφωνα οριζόντιο δαπέδου σε πατάρι με καινούργιο 60 λίτρων. Διαμέρισμα περιοχή Παγκράτι.

Προσφορές σε ΠΜ παρακαλώ. Μαζί κι ο θερμοσίφωνας. πάμε για λύση φτηνή.

Costis Ni
15-12-14, 14:37
...κανείς; ΟΚ...

plouf
15-12-14, 17:55
δεν ξερω τη χρησιμοτητα του νηματος.. τεσπα

νομιζω οτι για τη δουλεαι που ζητας ποιο καταληλος βλεπω να ειναι υδραυλικός...

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
15-12-14, 23:46
-Ελα Κώστα στείλε π.μ.

agis68
17-12-14, 14:02
Χρήστο και λοιποί κύριοι έχω την αμιδρά εντύπωση πως το νήμα δημιουργήθηκε ωστε να πει το κάθε μέλος που φέρει μια επαγγελαμτική ιδιότητα πιστοποιημένη να την "διαφημίσει" εδώ ώστε αν καποιος χρειαστεί αυτές τις υπηρεσίες να ανατρέξει στο νήμα και οχι να πει ο καθένας το πρόβλημα για να βρει λύση.

Κάνω λοιπόν την σωστή αρχή (υποθέτω)

Ονομάζομαι Αγις Στρατάκης και είμαι πιστοποιημένος Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων από το Georgia Tech Institute (GA, USA) και αναγνωρισμένο απο το ΔΙΚΑΤΣΑ


ευχαριστώ

mariosinsuex
17-12-14, 15:32
Μπράβο ρε Άγη.
Αυτό ακριβώς εννοώ.
Ειδικά η ειδικότητά σου είναι σε τρομερή ζήτηση.
Εφόσον έχουμε κάνει μαλακία,για ποιο λόγο να μην πάρεις εσύ τα λεφτά που θα χρειαστεί μία επισκευή-υπηρεσία;
που και στο "κάτω κάτω της γραφής"έχουμε ανταλλάξει και μερικές κουβέντες-συζητήσεις, από το να πάω σε κάποιον ΠΑΝΤΕΛΩΣ άγνωστο,
ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ..................