PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφιερωμένο Εξαιρετικά!



DGeorge
04-12-14, 12:10
Πολλή Καλημέρα σε όλη την Πολύ Καλή Παρέα!!:biggrin:
Αφιερώνεται εξαιρετικά σε όλες τις Ηλεκτρολογάρες και Ηλεκτρονικάρες του Site-Forum!!!
Ξέρω' γώ;;;;;;; Με παλμογράφους ξεκινάει.... Για έλξεις λέει, για υψηλές τάσεις, για εντάσεις ρεύματος, για σπινθήρες μέσα στο σκοτάδι λέει.... Σχετικό πρέπει νά' ναι!
Λέτε να μίλησε στον Darren Hayes κανένας για το 53940 :confused1::biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=JrvlP6h_LtY

Φήμες λένε, ότι με τα γραφικά του Video ασχολήθηκε ο 'Τιτανο-ΤριςΜέγιστος' KOKAR -με ειδική απόσπαση- από το Forum....:whistle::laugh:

Από το DGeorge RADIO, στο Διαδίκτυο: "Καλή ακρόαση!!"

GeorgeVita
01-07-15, 09:26
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Birthday_candles.jpg

Πολλές ευχές στον Γιώργο (DGeorge) που πριν λίγο καιρό ήταν το εορτολόγιο του forum! Πολύχρονος, υγιής και με σταθερό εισόδημα!

Επίσης ευχές και στον Φάνη (katmadas), καλή επιτυχία στα project του!

DGeorge
01-07-15, 12:59
...... (εικόνα)

Πολλές ευχές στον Γιώργο (DGeorge) που πριν λίγο καιρό ήταν το εορτολόγιο του forum! Πολύχρονος, υγιής και με σταθερό εισόδημα!

Επίσης ευχές και στον Φάνη (katmadas), καλή επιτυχία στα project του!Παλιοκ@λόπαιδο του κερατά, καλά σας λέει ο Λέπουρας -συλλήβδην- ρεμάλια!!! (Εννοείται, εκτός από εμένα, καθώς διακρίνομαι για την Τελειότητά μου! )
Έμπαινα στο Site/Forum από την αρχική σελίδα, και είχα ξεχάσει τον Καραρούφιανο στο κάτω μέρος της σελίδας 'Κοινότητα'.
Ρε παλιο@@@@@@@τόμαρο δεν ντρέπεσαι, εμένα - 'μικρό παιδάκι', να με κάνεις να συγκινούμαι έτσι; 58266
Αλλά η εκδίκηση είναι πιάτο, που σερβίρεται κρύο!!!! Δεν θα βρεθούμε σε κανέναν καφέ; ..................Θα σου κάνω Πληρέστατη Μαρξιστική Μύηση! :hahahha:(Ούτε ο Μπρέζνιεφ δεν την είχε περάσει!!! )
Θα κάνεις τον Κουτσούμπα να παραιτηθεί έντρομος, μετά από λόγο σου, στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ!!!!:hahahha:
Συνονόματε φίλε συνforumίτη Γιώργο, με κάνεις να νοιώθω τιμή, που σε γνωρίζω, έστω και πίσω από οθόνες και πληκτρολόγια!
Εύχομαι σε εσένα, την οικογένειά σου, κι όσους αγαπάς και σ'αγαπούν ό,τι -- μα ό,τι καλύτερο!!

Εννοείται ότι στέλνω κι εγώ τις θερμότερες ευχές μου στον φίλο Φάνη (katmadas), για ό,τι αυτός ονειρεύεται.
Πρώτα απ' όλα όμως, εύχομαι σε όλους σας, υγεία και ευτυχία, ώστε να είσαστε σε θέση να ονειρεύεστε οτιδήποτε!

Spark
01-07-15, 23:57
πρόλαβα στο παρα τρια να σας ευχηθω χρόνια καλά, πολύχρονοι να σας χαιρόμαστε,

+ θετική ενέργεια + μαγκες με γενέθλια...

DGeorge
02-07-15, 09:03
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:....
1) (Γλύφω τώρα) Για τα παιδιά της Διαχείρισης: 58278
2) Για τα υπόλοιπα Τέρατα: 58281......................και
3) Για κάποια γνωστά και μη εξαιρεταία 'Παλληκάρια' με 'μόνιμη υπογλυκαιμία!' 58279

katmadas
02-07-15, 09:44
καλή επιτυχία στα project του!

Ευχαριστω παιδες.
Τωρα το ειδα
Παντως ο διαγωνισμος ακυρωθηκε την Δευτερα...

lepouras
02-07-15, 10:04
3) Για κάποια γνωστά και μη εξαιρεταία 'Παλληκάρια' με 'μόνιμη υπογλυκαιμία!' 58279

ε όχι και πληθυντικό για ένα κομματάκι......... δεν φτάνει για άλλους..... :lool: πίσω όλοι ρεμάλιααααααααααα:hahahha:

lepouras
02-07-15, 10:08
Ευχαριστω παιδες.
Τωρα το ειδα
Παντως ο διαγωνισμος ακυρωθηκε την Δευτερα...

Φάνη υπομονή. ξέρω δεν βοηθά αλλά καλό κουράγιο.

DGeorge
02-07-15, 11:24
Ευχαριστω παιδες....Το 'Ευχαριστώ' είναι αποδεκτό, όπως κι οι ειλικρινείς-θερμές ευχές, από ανθρώπους προς ανθρώπους!

Παντως ο διαγωνισμος ακυρωθηκε την Δευτερα...Ακυρώθηκε, ή αναβλήθηκε (λόγω π.χ. Δημοψηφίσματος, κλπ);

DGeorge
02-07-15, 11:42
ε όχι και πληθυντικό για ένα κομματάκι......... δεν φτάνει για άλλους..... :lool: πίσω όλοι ρεμάλιααααααααααα:hahahha:Γιάννη μου δεν αναφεροόμουν σε 'σένα.
Επειδή η περίπτωσή σου κατηγοριοποιείται στις "Ειδικές Περιπτώσεις", είμαι σε συνεννόηση με Διεθνείς Οίκους Ζαχαροπλαστικής, για το Νέο, Πρωτοπορειακότατο, -Τα Σπάει-, -Τα Γ@@μάει-, 'project' με όνομα: "Τούρτα με το Μέτρο".
Δείγμα Εργασίας 58289, έχει ήδη κατατεθεί στην Ζυρίχη -απάνω από τον επιταχυντή- (όπου θα είναι η βάση-έδρα του project). Παρόμοιο δείγμα έχει κατατεθεί και στον ΟΗΕ, προκειμένου να μην σμπεριληφθεί στα μοντέρνα Βιολογικά-Χημικά Όπλα.


Προσθήκη - Ενημέρωσις:

Σύμφωνα προς τους Κανονισμούς-Παραδόσεις της Εκκλησίας της Ελλάδος, η οποιαδήποτε εορτή διαρκεί 40 ημέρες.
Οπότε, καταλαβαίνετε.... Το γραφείο μου θα είναι ανοικτό, για Ευχές (και Κυρίως για Δώρα) μέχρι και την 9η Αυγούστου.
Άντε! Να ξηλώνεται κανένας εξηνταβελώνης... :hahahha:

katmadas
02-07-15, 12:16
Το 'Ευχαριστώ' είναι αποδεκτό, όπως κι οι ειλικρινείς-θερμές ευχές, από ανθρώπους προς ανθρώπους!
Ακυρώθηκε, ή αναβλήθηκε (λόγω π.χ. Δημοψηφίσματος, κλπ);

αναβληθηκε επαοριστον.

DGeorge
02-07-15, 12:30
αναβληθηκε επαοριστον.Μου θυμίζει την "Πρόσληψη επ'αόριστον".
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει Νομικό κώλυμα, ώστε να μην μπορούν να κυρήξουν "Ακύρωση", και κυρήσσουν "Αναβολή επ' αόριστον".
Ρε γμώτο δεν αισθάνονται/αντιλαμβάνονται σε τι άγχος-αγωνία κρατούν τον άλλον με μίαν απέλπιδα αναβολή;
Τόση αναισθησία;! Τόση αδιαφορία;!
Ελπίζω λίγα λόγια απλής συμπαράστασης, να σου φτάξουν -έστω για κάποια λεπτά- το κέφι φίλε Φάνη!

katmadas
02-07-15, 13:18
Μου θυμίζει την "Πρόσληψη επ'αόριστον".
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει Νομικό κώλυμα, ώστε να μην μπορούν να κυρήξουν "Ακύρωση", και κυρήσσουν "Αναβολή επ' αόριστον".
Ρε γμώτο δεν αισθάνονται/αντιλαμβάνονται σε τι άγχος-αγωνία κρατούν τον άλλον με μίαν απέλπιδα αναβολή;
Τόση αναισθησία;! Τόση αδιαφορία;!
Ελπίζω λίγα λόγια απλής συμπαράστασης, να σου φτάξουν -έστω για κάποια λεπτά- το κέφι φίλε Φάνη!

Ευχαριστω Γιωργο.

Αλλωστε δεν μασαω γενικα...
Φαντασου οτι σημερα με βαλανε σε αοριστη αναμονη για μια επιδοτηση 10000 που μου την δινουνε εδω και εναν χρονο.
Τα αποθεματα εχουνξ τελειωσει πλεον και δνε φαινεται να υπαρχει ελπιδα γενικα.

Αλλωστε και στον ιδιο τον διαγωνισμο υπαρχουν πραγματα αξιας αναφορας.
Ας πουμε μεσα στους 10 που διαγωνιζομουν υπαρχουν 2 προτασεις για φαρμακα τα οποια ειναι εξαιρετικα.
Επικουροι καθηγητες χημειας που εχουν κερδισει ηδη εκατομυρια ευρω απο διαγωνισμους του εξωτερικου διαγωνιζοταν μαζι μας.
ερυενες που οι ριζες τους ξεκινανε 20 χρονια πισω και που τα φαρμακα πλεον περασανε σε κλινικες δοκιμες διαγωνιστηκαν με προτασεις πολυ πιο απλες σαν την δικη μου.
Ε δεν ειναι δυνατον να κερδιζα μονο για τις γνωριμιες και την εμπειρια αν θελεις που ειναι συμαντικοτερες τωρα...

picdev
02-07-15, 13:42
φάνη εγώ είδα το βίντεο απο μία κοινοποίηση στο FB ,δεν ξέρω αν θες να το ποστάρεις.
Είναι πολύ ωραίο το σύστημα σου και μου άρεσε που δουλεύει και μια απλή web camera , αυτό σημαίνει ότι μπαίνει σχετικά φτηνά και ακόμα και σε βιοτεχνίες.
Σίγουρα θα έχει επιτιχεία κερδίσεις δεν κερδίσεις τον διαγωνισμό.
Αν το προσφέρεις σαν ολοκληρωμένη λύση σε συνεταιρισμούς και μικρές βιοτεχνίες πιστεύω θα έχει επιτυχία

picdev
02-07-15, 13:52
θα ήθελα να σε ρωτήσω για τη διαλογή, αφού εντοπίσεις το καρύδι , μετά πως το αφαιρείς ? με πιο τρόπο ?
χρειάζεται άνθρωπος ? η κάμερα δίνει συντεταγμένες και το αφαιρεί κάποιος μηχανισμός? ακόμα και αν η παραγωγή τρέχει ?

katmadas
02-07-15, 14:27
φάνη εγώ είδα το βίντεο απο μία κοινοποίηση στο FB ,δεν ξέρω αν θες να το ποστάρεις.
Είναι πολύ ωραίο το σύστημα σου και μου άρεσε που δουλεύει και μια απλή web camera , αυτό σημαίνει ότι μπαίνει σχετικά φτηνά και ακόμα και σε βιοτεχνίες.
Σίγουρα θα έχει επιτιχεία κερδίσεις δεν κερδίσεις τον διαγωνισμό.
Αν το προσφέρεις σαν ολοκληρωμένη λύση σε συνεταιρισμούς και μικρές βιοτεχνίες πιστεύω θα έχει επιτυχία

ειμαστε φιλοι στο fb?

katmadas
02-07-15, 14:33
θα ήθελα να σε ρωτήσω για τη διαλογή, αφού εντοπίσεις το καρύδι , μετά πως το αφαιρείς ? με πιο τρόπο ?
χρειάζεται άνθρωπος ? η κάμερα δίνει συντεταγμένες και το αφαιρεί κάποιος μηχανισμός? ακόμα και αν η παραγωγή τρέχει ?

Με το δικο μου προγραμμα καταφερα να επικοινωνησω μονο σειριακα μεχρι τωρα και να στειλω δεδομενα.
Για τις συντεταγμενες να τις παρεις ακριβως θελει και διαδικασιες καλιμπραρισματος και διορθωσηε της οικονας απο τηυν παραμοργωση των φακων.
Με αλλες καμερες που εχω δουλεψει στελνουν τις συντεταγμενες καθε 5-10ms και το ρομποτικο που τις διαβαζει φαινεται οτι κανει συνεχομενη κινηση μεχρι να παει να το παρει.
Αλλα γενικα ειναι σπανια αυτην η διαδικασια.
Συνηθως δινεις μια εξοδο στην χρονικη στιγμη που θελεις η διαβαζοντας μια παλμογεννητρια μετα απο τους παλμους που θελεις.