PDA

Επιστροφή στο Forum : worldventures



her
05-12-14, 21:46
Γνωρίζει κανείς από προσωπική πείρα αν το worldventures είναι απάτη; Το έχει κάνει κανείς;

kwstas92
05-12-14, 21:52
Eίχα βρεθεί σε μία παρουσίαση τους χώρις καν να το ξέρω και το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι γίνεται πλύση εγκεφάλου που πάει σύνεφο. Απ΄οσο ξέρω είναι αρκετά δύσκολο να βγάλεις λεφτά σε αυτές τις εταιρίες τύπου πυραμμίδα στο τελός καταλήγεις να πληρώνεις και απο την τσέπη σου!

leosedf
06-12-14, 01:01
https://www.youtube.com/watch?v=3VrroHtDeDE

geob
06-12-14, 12:07
Σωστός... πυραμιδαρα του κέρατά είναι, μακριά! μού είχαν πεί καί εμένα, χρήμα απο το πουθενά καί ενα σωρό ταξιδια ταζουν. Ακομα και περιοδικα με επώνυμους Έλληνες μέλη του κλαμπ μου έδειχναν όχι ότι αποκλείεται αλλά Άλλο οι σελεμπρ.αλλο εμείς.. Από περιέργεια τούς ζήτησα νά δω τό συμβόλαιο, φυσικά καί δε μού έδειξαν τίποτα την αίτηση εγγραφής μόνο. Λίγο μυαλό καί κοινή λογική αν υπάρχει καταλαβαίνεις οτι βρωμαει η δουλειά.

Κυριακίδης
06-12-14, 16:00
Αμερικανιές / Ρουμανιές / Βουλγαριές / Αλβανιές /Γερμανιές .... σε όποια πέτρα και να σηκώσεις , είναι μια γενικευμένη καταλήστευση λαών (νοητικά κοιμισμένων και ανοργάνωτων λαών).
Το στυλ πυραμίδα είναι σαν να ξεκινάς από την κορυφή της πυραμίδας προς τα κάτω επενδύοντας στον "πολλαπασιασμό" .... αλλά η πυραμίδα έχει έναν τελικό πάτο (τα θεμέλια / το τέρμα) όπου όσοι μείνουν στο τέρμα και γίνει η παύση του "παιχνιδιού" θα μείνουν κατά πλειοψηφία ζημιωμένοι .

Όπως π.χ. το συνταξιοδοτικό (που είναι μια πυραμίδα) πρέπει να δουλεύουν 5 εργάτες για να πάρει ο ένας σύνταξη ... όταν πατώσουν στα "θεμέλια" δηλαδή τέλος του παιχνιδιού (γενικευμένη ανεργία) οι τελευταίοι συνταξιούχοι που ήταν επίσης μέσα στο παιχνίδι θα τρώνε μόνο καλαμπόκι. (τέτοιο είναι και το worldventures)

Πάντως βλέπω έντονα στην Ελλάδα μια οικονομική επίθεση με στόχο την ολική καταστροφή της οικονομίας . απορώ π.χ. για τους Ρουμάνους όταν με υψηλή τεχνολογία που διαθέτουν (τα μέλη συμμοριών) να κλέβουν κάποια ΑΤΜ τραπεζών/αυτοκίνητα , αναρωτιέμαι πως σε μια χώρα "ρημαδιό" ανύπαρκτης θεωρητικά τεχνολογίας βρήκαν αυτά τα μέσα και την οργάνωση (ποιος τους βοήθησε?)

Που βρίσκουν οι λαθρομετανάστες (πάμφτωχοι και πεινασμένοι άνθρωποι) από 2000 - 3000 ευρώ κατά μέσο όρο (ανά κεφαλή) για την προώθηση τους στην Ευρώπη? (ποιος τους βοήθησε?) . Πολλαπλασιάστε τους 2 εκατομμύρια λαθρομετανάστες με το ποσό ανά κεφαλή , βγαίνει ένα αστρονομικό ποσό ... πως βρέθηκε αυτό το ποσό σε χώρες άθλιες οικονομικά?
Μέχρι να ξυπνήσουμε (άμα μας έχει μείνει μυαλό μέχρι τότε ) ίσως κοιταχτούμε μεταξύ μας και καταλάβουμε πόσο γαιδουροκέφαλοι είμαστε.

DGeorge
06-12-14, 22:20
:thumbup::thumbup:Ναι! Ναι! Ναι! Μα τι κακός που γίνεσαι!!!!!;;;;;;;;;;;;:thumbup::thumbup: