PDA

Επιστροφή στο Forum : παραπονα για την Amarad /μετασχηματιστες



sakis
09-12-14, 13:04
Το λοιπον ...παραθετω την εμπειρια μου απο την συγκεκριμενη εταιρια ...

Προφανως οι περισσοτεροι μετασχηματιστες που παιρναμε απο την συγκεκριμενη εταιρια ηταν ολοι πραγγελια σε αντικατασταση μετασχηματιστων απο συσκευες ηχου

Οι παραγγελιες εκει δινονται τηλεφωνικα και ο εκαστοτε παραγγελων προφανως οταν λεει οτι θελει εναν μετασχηματιστη 36,5+36,5 με ενδιαμεσες ληψεις στα 28 v αναμενεται να παραλαβει εναν μετασχηματιστη ο οποιος στα ακρα του θα εχει 36,5-28-0-28-36,5 αντι αυτου παρελαβα εναν μετασχηματιστη ο οποιος ειχε ενα τυλιγμα 36,5-0-36,5 και ενα ξεχωριστο στα 28 βολτ ( μονο 0-28 )

Οταν πηρα τηλεφωνο για να γκρινιαξω το μονο που ειπαν οτι φταιω μονο εγω και οτι δεν περιγραψα τι θελω σωστα Οταν τους ειχα προτεινει να τα στειλω με μαιλ μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται ...

Προφανως η κυρια που βρισκεται εκει δεν εχει τις γνωσεις να καταλαβει τι της παραγγελνουν

περα απο αυτα καμμια απο τις παραγγελιες που εδωσα δεν εκτελεστηκε στην ωρα που μου ειχαν πει και τα προιοντα που παρελαβα καθυστερημενα μετα απο διαφορα τηλεφωνηματα εκτος του οτι εγραφαν πανω τους amarad TRANSFORMES δεν ειχαν κατα τα αλλα καποιο προβλημα ποιοτητας

Αρα λοιπον οσοι απο εσας χρειαζονται πραγματα στην ωρα τους και πραγματα που ειναι κατα παραγγελια η μακρυα απο την Amarad μονο με χαρτι για τι ακριβως σας χρειαζεται ...

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος

betacord85
09-12-14, 14:18
γιατρας και αντωνιαδης...απλα κορυφη στην ελλαδα...παντως ειδους μετασχηματιστες αψογη ποιοτητα...

αλπινιστης
09-12-14, 14:22
Δυστυχως καποιες ελληνικες εταιριες στερουνται επαγγελματισμου.
Αν σου ελεγε να στειλεις ενα σχετικο mail με το τι ακριβως ζητας, αντι να βασιστει η παραγγελια στις σημειωσεις μιας γραμματεως, δεν θα υπηρχε θεμα (πιστευω).
Θελω να στηριζω τις ελληνικες εταιριες (οπως και οι περισοτεροι απο εμας), οποτε ελπιζω κατι τετοια (χρησιμοτατα) ποστ να φτανουν στα αυτια τους και να βελτιωνουν την λειτουργια τους.
Θα ηταν χρησιμο, στην επομενη εμπειρια που θα εχει καποιος απο εμας, να ενημερωσει για τυχον αλλαγες-βελτιωσεις (ή και μη αλλαγες) της συγκεκριμενης εταιριας, για να δουμε εαν γινονται διορθωτικες κινησεις.

Ninetie
09-12-14, 14:31
Και γιατί δεν κάνεις χαμό να τον στείλεις πίσω; Όταν λες "με λήψεις στα" πως γίνεται να εννοείς ξεχωριστό τύλιγμα; Είναι ξεκάθαρα δικό τους λάθος.

Παρ' όλα αυτά, θα συμφωνήσω με τον Μπάμπη. Γιατράς. Μην κοιτάς αλλού. :001_smile:

betacord85
09-12-14, 14:41
παντως θυμαμαι παλαι που εφερνε κατι ετοιμα kinezika πακακια μικρα με επιλογη τασης απομιμηση της mw και εβαζε το δικο του brand name...φαντασου τι υλικα βαζει για να φτιαξει του μ/ς...εχω ακουσεις και αλλα παραπονα...για λαθος τασεις για τριξιμο στο μετασχηματιστη..παντα καπου θα υπαρχει καποιος κακο επαγγελματιας...

SRF
09-12-14, 15:38
Το λοιπον ...παραθετω την εμπειρια μου απο την συγκεκριμενη εταιρια ...

Προφανως οι περισσοτεροι μετασχηματιστες που παιρναμε απο την συγκεκριμενη εταιρια ηταν ολοι πραγγελια σε αντικατασταση μετασχηματιστων απο συσκευες ηχου

Οι παραγγελιες εκει δινονται τηλεφωνικα και ο εκαστοτε παραγγελων προφανως οταν λεει οτι θελει εναν μετασχηματιστη 36,5+36,5 με ενδιαμεσες ληψεις στα 28 v αναμενεται να παραλαβει εναν μετασχηματιστη ο οποιος στα ακρα του θα εχει 36,5-28-0-28-36,5 αντι αυτου παρελαβα εναν μετασχηματιστη ο οποιος ειχε ενα τυλιγμα 36,5-0-36,5 και ενα ξεχωριστο στα 28 βολτ ( μονο 0-28 )

Οταν πηρα τηλεφωνο για να γκρινιαξω το μονο που ειπαν οτι φταιω μονο εγω και οτι δεν περιγραψα τι θελω σωστα Οταν τους ειχα προτεινει να τα στειλω με μαιλ μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται ...

Προφανως η κυρια που βρισκεται εκει δεν εχει τις γνωσεις να καταλαβει τι της παραγγελνουν

περα απο αυτα καμμια απο τις παραγγελιες που εδωσα δεν εκτελεστηκε στην ωρα που μου ειχαν πει και τα προιοντα που παρελαβα καθυστερημενα μετα απο διαφορα τηλεφωνηματα εκτος του οτι εγραφαν πανω τους amarad TRANSFORMES δεν ειχαν κατα τα αλλα καποιο προβλημα ποιοτητας

Αρα λοιπον οσοι απο εσας χρειαζονται πραγματα στην ωρα τους και πραγματα που ειναι κατα παραγγελια η μακρυα απο την Amarad μονο με χαρτι για τι ακριβως σας χρειαζεται ...

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος


Συγγνώμη βρε Σάκη... αλλά δεν μπορώ να μη στο πω...
ΤΟΣΑ έτη ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ τώρα ανακαλύπτεις τον... "τροχό" ? :wiink:

kioan
09-12-14, 16:01
Τα ρυθμιζόμενα πακάκια είναι όντως προβληματικά... βρήκαμε πολλά τέτοια μπροστά μας στη δουλειά και ήταν η πηγή πολλών προβλημάτων.

betacord85
09-12-14, 16:34
μιλαμε για τα απλα που τα εφερνε με το κιλο δεκαετια 90...και τa smps που πουλαει τωρα η ιδια σαβουρα ειναι...
Τα ρυθμιζόμενα πακάκια είναι όντως προβληματικά... βρήκαμε πολλά τέτοια μπροστά μας στη δουλειά και ήταν η πηγή πολλών προβλημάτων.

spirakos
09-12-14, 17:56
Και γιατί δεν κάνεις χαμό να τον στείλεις πίσω; Όταν λες "με λήψεις στα" πως γίνεται να εννοείς ξεχωριστό τύλιγμα; Είναι ξεκάθαρα δικό τους λάθος.

Παρ' όλα αυτά, θα συμφωνήσω με τον Μπάμπη. Γιατράς. Μην κοιτάς αλλού. :001_smile:

Χωρις να θελω να μειωσω καποιον, εχω δοκιμασει και τους δυο παραπανω κυριους. Προτιμω τον Κυριο Αντωνιαδη με μονο αλλα σημαντικο μειονεκτημα, δεν τυλιγει τοροειδεις

chipakos-original
09-12-14, 18:55
Ο amarad και ο κάθε amarad έπρεπε απλά να ζητήσει πίσω τον Μ/Σ και να του στείλει αυτό που ζήταγε εξ αρχής. Κι αυτό το λέω διότι ο Amarad είναι κατασκευαστής και φυσικά δεν του στοιχίζει τίποτε να αφήσει έναν ευχαριστημένο επαγγελματία. Ακόμα και λάθος του πελάτη να είναι ο μετασχηματιστής έπρεπε να αντικατασταθεί. Αλλά τέτοιες μ@λ@κίες κάνουν και μετά ψάχνουν να βρουν πελάτες.

Ninetie
09-12-14, 20:31
Χωρις να θελω να μειωσω καποιον, εχω δοκιμασει και τους δυο παραπανω κυριους. Προτιμω τον Κυριο Αντωνιαδη με μονο αλλα σημαντικο μειονεκτημα, δεν τυλιγει τοροειδεις

Ο λόγος που προτιμάς Αντωνιάδη έναντι Γιατρά για EI-core; Ποιότητα, τιμές, χρόνοι παράδοσης, απλή συνήθεια, ή κάτι άλλο;

radiofonias
09-12-14, 21:14
Είχα πάρει ένα πακάκι 1000ma της εν λόγω εταιρίας από την στοά στην Βασιλέως Ηρακλείου. Δεν δούλευε το επέστρεψα πίσω μου έδωσαν άμεσα άλλο το οποίο επίσης δεν δούλευε. Επειδή ήμουν πλέον μακριά και ήταν αναγκαίο να φορτίσω ασυρμάτους το διέλυσα στα εξων συνετέθει για να διαπιστώσω ότι το βερνίκι εμβάπτισης του μετασχηματιστή δεν άφηνε να γίνει επαφή με τα 220.Απαράδεκτο προφανώς όλη η παρτίδα θα είχε πρόβλημα αλλά ρωτάω τόσο δύσκολο είναι να τεστάρουν ένα πακάκι με ένα λαμπάκι ας πούμε για να δουν ότι λειτουργεί σωστά πριν το στείλουν στα μαγαζιά?.Τελος πάντων ελπίζω να διορθωθούν.

spirakos
09-12-14, 21:34
Ο λόγος που προτιμάς Αντωνιάδη έναντι Γιατρά για EI-core; Ποιότητα, τιμές, χρόνοι παράδοσης, απλή συνήθεια, ή κάτι άλλο;
Ποιοτητα ιδια, Τιμες λιγο καλυτερες, χρονος ιδιος ή και καλυτερος. Το σημαντικοτερο ειναι η συνεννοηση που καταληγει σε λαθη αν δεν υπαρχει, μιλαμε για χασμα.
Εχω παρει αρκετες φορες και θα ξαναπαρω απο Γιατρα γιατι με βολευει η αποσταση αλλα πρεπει να παω απο κοντα για να συνεννοηθω. Ο Αντωνιαδης φαινεται να εχει μεγαλυτερη εμπειρια αν μιλησεις μαζι του και ξερει/καταλαβαινει τι ζητας, ετσι προτεινει ο ιδιος τις καλυτερες λυσεις για τον καθενα. Ετσι για ο,τιδηποτε πιο συνθετο θα τον προτιμησω