PDA

Επιστροφή στο Forum : μεταφορα εικονας cctv



kostas 86
25-12-14, 15:41
ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ FORUM. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩς ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΚΑΜΕΡΑcctv ΑΣΥΡΜΤΑ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΣΕ 50 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
25-12-14, 18:56
http://stokostos.gr/proionta-eikonas/anametadotes/asurmati/anametadosi-av-ir-power-plus-s508tr.html

Εφ' όσον η καμερα σου βγάζει έξοδο ΑV (composite).

kostas 86
26-12-14, 00:09
τι ενοεις εξοδο av? βγαζει δυο εξοδους ενα τροφοδοσιας κ αλλο ενα σηματος. θα εχει καποιο προβλημα? κ αν μπουν δυο καμερες με δυο av sender θα εχει προβλημα ?δηλαδη θα μπλεκουν η συχνωτητες? του ενος με το αλλο?

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
26-12-14, 00:49
-Εξοδο απλού σήματος εικόνας αυτο βγάζουν σχεδόν όλες με RCA ή ΒΝC βύσματα εξόδου μπορείς να βάλεις 2 AV center αρκεί να έχουν ρύθμιση συχνότητας.

kostas 86
26-12-14, 01:35
ναι αλλα επειδη μου ειπε καποιος τεχνικος οτι θα εχω προβλημα θα μπερδευει κ τετοια γιαυτο απευθηνομαι εδω για να δουμε μηπως βρουμε κατι καλυτερο . η αποσταση ειναι περιπου σε ευθεια καπου 50 μετρα. κ τι ποιοτητα εικονας θα εχω? υπαρχει κατι καλυτερο απο av senter?πχ. καποια κεραια ας πουμε η κατι τετοιο.?

dim3945
26-12-14, 19:45
το καταγραφικο που το εχεις φίλε μου????
αν το έχεις στο χώρο απο τον οποιο σκοπεύεις να στείλεις το σημα
κανε ενα λινκ με καποια accesss point εξωτερικου χωρου ''ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ''
να μην κανουμε και διαφημηση
και το βλεπεις απο τον αλλο χωρο- πρωορισμο - μεσω Η/Υ ή διαφορετικα υπαρχουν και αλλοι τροποι

kostas 86
26-12-14, 23:32
γεια σου Δημητρη το καταγραφικο θα μπει στο χωρο οπου θα μαζευτουν κ τα υπολοιπα καλωδια απο τις καμερες. απλα η δυο ειναι δυσκολο να περαστουν καλωδια κ ειπα να πανε ασηρματα προς το καταγραφικο. δηλαδη θελω εικονα απο τις καμερες κ οχι εικονα απο το καταγραφικο σε καποιο αλλο χωρο, ευχαριστω παντος για τη λυσει αλλα, αλλα με μπερδεψες λιγο.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
28-12-14, 22:18
http://stokostos.gr/proionta-eikonas/anametadotes/asurmati/anametadosi-av-ir-power-plus-s508tr.html

Εφ' όσον η καμερα σου βγάζει έξοδο ΑV (composite).

-Αυτά τα av link καλά θα πάνε έχουν και κατα κάποιο τροπο κατευθυνόμενα κεραιάκια, μπορείς να τα βαλεις και αντικρυστά προεκτείνοντας τα καλώδια τροφοδοσίας και βάζοντας μεγαλύτερα καλώδια av.