PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με firefox



diskjohn
26-01-15, 09:33
Καλημέρα θα ήθελα να μου πείτε εάν γνωρίζεται σχετικά με ένα πρόβλημα που έχω ,και αυτό είναι όταν στα windows 7 ανοίγω ένα έγγραφο pdf από μία σελίδα αυτό το αποθηκεύει στις λύψεις δεν το ανοίγει σε νέο παράθυρο με την προβολή του pdf ενώ στα windows xp δουλεύει κανονικά έχω τα ίδια plunig και την ίδια έκδοση pdf acrobat και επιλεγμένα μέσα από τις εφαρμογές χρήση adobe acrobat (σε firefox ) γνωρίζει κανένας τη μπορεί να έχει αλλάξει ?

Ευχαριστώ

panoz99
26-01-15, 12:33
Εγώ σε αυτήν την περίπτωση πατάω την ροδέλα του mouse και μου το ανοίγει σε νέο παράθυρο, αλλά είμαι σε win 8.1

diskjohn
26-01-15, 13:00
μπορεί στα 8 να δουλεύει έτσι αλλά εμένα κάτι σίγουρα θα έχει πειραχτεί εάν υπάρχει κάποιος με 7 ας μας πει

kwstas92
26-01-15, 13:03
Και εγώ με win7 το ίδιο αντιμετωπίζω αλλα όχι πάντα. Κάποια pdf μου ανοίγουν κανονικά ενω σε κάποια άλλα πρέπει να πατήσω στο βελάκι που γίνονται οι λήψεις και να το ανοίξω απο εκεί.

diskjohn
26-01-15, 13:19
Κώστα εμένα το κάνει συνέχεια αυτό και εγώ το ίδιο κάνω με το βελάκι και άνοιγμα απο εκεί αλλά δεν είναι λύση αυτή

exop
26-01-15, 13:26
Άνοιξε τα plugin από τα add-on και κοίταξε αν το adobe acrobat plugin είναι εκεί

kwstas92
26-01-15, 13:26
Δοκίμασε να κατεβάσεις κάποιο άλλο plug-in ετσι ώστε να μην ανοίγει τα pdf με το defaul. Κοίτα και εδώ (https://support.mozilla.org/en-US/kb/view-pdf-files-firefox-without-downloading-them).

diskjohn
26-01-15, 13:41
Θανάση έχω το plugin κανονικά , τώρα για το άλλο Κώστα θα το παλέψω λίγο να δω γιατί το έχει κάνει

troller_coaster
27-01-15, 00:53
Options -> Applications και ψάξε για pdf. Εκεί ρυθμίζεις τι να κάνει όταν συναντά pdf αρχεία.