PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδεση εξωτερικης σειρηνας σε μικρο ασυρματο συναγερμο



xristosira
14-03-15, 21:03
καλησπερα πως να συνδεσω εξωτερικη σειρηνα sigma σε μικρο ασυρματο συναγερμο http://www.stavrianos-dw.gr/product_info.php?cPath=321_70&products_id=30647

σεατ 2
14-03-15, 23:20
θα παρεις μια σειρηνα ενσυρματη απο 6-12βολτ ως 100ma
και θα την συνδεσεις στο bell
το - και στο aux το +
για μενα δεν αξιζουν αυτα τα συστηματα αλλα αφου το εχεις κανε αυτο που σε ειπα

kokoblue
06-01-16, 21:38
δηλαδη επειδη εχω κι εγω το ιδιο συστημα κι εχει sp+ sp- απο πισω θα παρω και θα συνδεσω εκει την σειρηνα;; και θα ειναι ενταξει;;

coverelectronics
06-01-16, 23:17
Έχω κάνει την παρακάτω σύνδεση σε πελάτη που ηθελε να του βάλω εξωτερικη σειρήνα. Η σύνδεση αφορά σειρήνα sigma με ενεργοποίηση SSP, δηλαδή συνεχόμενα 12v τα οποία κόβονται στο συναγερμό.Αν θελετε να συνδεσετε αλλη σειρηνα που ενεργοποιείται με εφαρμογη θετικης τάσης, συνδεστε το ρελε στο ΝΟ. Συγχωρέστε με για το κακό σχέδιο, το έκανα πρόχειρα στη ζωγραφική....
61754

kokoblue
06-01-16, 23:47
δηλαδη οπως ειναι ο συναγερμος εμενα μου δινει λογικα 2 εντολες μια sp+ και μια sp- εκει μπορω να συνδεσω μια εξωτερικη sigma;; και αν ναι ποια;;

coverelectronics
06-01-16, 23:52
Δεν υπαρχει περιορισμος στο τι θα χρησιμοποιήσεις. Απλα αναλογα το πως ενεργοποιειται η σειρηνα θελει και την αναλογη συνδεση στο ρελε. Στην περιπτωση σου στο sp+ και sp- συνδεεις το πηνιο του ρελε. Αλλα εάν θες να υποστηρίξεις Ελληνικά προοιόντα προτίμησε sigma. Στο εμποριο θα βρεις την Ibis και τη Venus plus.

kokoblue
07-01-16, 00:08
Δηλαδή μόνο Πηνιοο και σειρήνα θα χρειαστώ;; ρωτάω γιατί με τα ενσύρματα δεν ξέρω καθολου

dimpet
17-01-16, 10:18
καλησπερα πως να συνδεσω εξωτερικη σειρηνα sigma σε μικρο ασυρματο συναγερμο http://www.stavrianos-dw.gr/product_info.php?cPath=321_70&products_id=30647

Exeiς παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμμένο σύστημα - γενικότερα σου δουλεύει καλά ??? Κάθε πότε αλλάζεις μπαταρίες και πόσο κάνουνε οι μπαταρίες ??