PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με το chrome



ggr
31-03-15, 19:47
Καλησπερα, μετα απο φορματ στον υπολογιστη μου λογω αλλαγης μητρικης, αντιμετωπιζω προβλημα με το chrome.
Συγκεκριμενα μερικες φορες πατωντας πχ καποιον σελιδοδεικτη, ξαφνικα κλεινει .
Στις πληροφοριες του σφαλματος μου βγαζει τα εξης

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: chrome.exe
Application Version: 41.0.2272.101
Application Timestamp: 5503f436
Fault Module Name: chrome.exe
Fault Module Version: 41.0.2272.101
Fault Module Timestamp: 5503f436
Exception Code: 80000003
Exception Offset: 0001003a
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1032
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789


Καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

info@kalarakis.com
31-03-15, 20:18
εχεις κατεβασει τα update toy λειτουργικού ?

ggr
31-03-15, 22:23
Εχω τα windows 7 (με απενεργοποιημενα update..:wiink:) , το ιδιο λειτουργικο ακριβως ειχα και πριν ,χωρις να εχω κανενα προβλημα.

xlife
31-03-15, 22:29
sfc /scannow στο cmd που θα το τρέξεις σαν admin

ggr
31-03-15, 22:38
Tι ακριβως κανει αυτο?

xlife
31-03-15, 23:01
Θα σου βρει τα λάθος αρχεία συστήματος

ggr
31-03-15, 23:05
Δεν μπορω να το τρεξω, πως συνδεομαι σαν administrator?

xlife
31-03-15, 23:07
εναρξη - Γράφεις στην αναζήτηση cmd πατας δεξί κλικ στο cmd που σου βρήκε και πατάς αριστερό κλίκ στο run as admin η εκτέλεση ως διαχειριστης

ggr
31-03-15, 23:11
Ok. Σε ευχαριστω πολυ.
Το δοκιμαζω και τα ξαναλεμε

ggr
31-03-15, 23:25
Λοιπον το ετρεξα αλλα δεν εντοπισε κατι.

xlife
31-03-15, 23:32
Με safe mode δοκίμασες ?

JIM_6146B
01-04-15, 10:08
Κατά την γνώμη μου

1) κάνεις απεγκατάσταση του chrome
2) δημιουργείς έναν νέο χρήστη
3) επανεκκίνηση
4) μπαίνεις με τον νέο χρήστη
5) νέα εγκατάσταση του chrome

DGeorge
01-04-15, 10:38
Επίσης:

εχεις κατεβασει τα update toy λειτουργικού ?
Εχω τα windows 7 (με απενεργοποιημενα update..:wiink:) , το ιδιο λειτουργικο ακριβως ειχα και πριν ,χωρις να εχω κανενα προβλημα.
Έχω κι εγώ τα 7 Professional, σε Ελληνική Έκδοση. Επί μακρά περίοδο, ακόμα και σήμερα κατέβασε (σημαντικά/important) updates.
Κι εγώ έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εγκατάσταση, πλην όμως έχω ρυθμίσει και ειδοποιούμαι όταν υπάρχει διαθέσιμο update.
Σου συνιστώ θερμά, να ενεργοποιήσεις τα updates (να ειδοποιήσαι, και να επιλέγεις ποιά θα 'κατέβουν' και θα εγκατασταθούν), διότι χωρίς τα (κρίσιμα/critical και τα σημαντικά/important) updates, η συμπεριφορά των Windows σου είναι απρόβλεπτα ασταθής.
Αντί να σου παρουσιάσουν αυτήν την 'παλαβή' περίπτωση με τον Chrome (ανταγωνιστή κιόλας του δικού τους IE), θα μπορούσαν κάλλιστα να σου παρουσιάσουν κάτι άλλο απροσδόκητο και ανεξήγητο.
Τουλάχιστον τα Critical και Important updates πρέπει να γίνουν όλα!!!
Κατόπιν μπορούμε να συζητήσουμε για κάποια άλλη πιθανή αιτία περίεργης συμπεριφοράς των 7 σου.
......το ιδιο λειτουργικο ακριβως ειχα και πριν ,χωρις να εχω κανενα προβλημα.Καθαρά θέμα τύχης-σύμπτωσης!... Ίσως-ακόμα και κάποιος driver, από τα optional updates, να χρειάζεται τώρα, ενώ δεν χρειαζόταν πριν, λόγω άλλης μητρικής.

ggr
01-04-15, 22:13
Με safe mode δοκίμασες ?

Δοκιμασα και με safe mode χωρις αποτελεσμα επισης.

ggr
01-04-15, 22:21
Επίσης:

Έχω κι εγώ τα 7 Professional, σε Ελληνική Έκδοση. Επί μακρά περίοδο, ακόμα και σήμερα κατέβασε (σημαντικά/important) updates.
Κι εγώ έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εγκατάσταση, πλην όμως έχω ρυθμίσει και ειδοποιούμαι όταν υπάρχει διαθέσιμο update.
Σου συνιστώ θερμά, να ενεργοποιήσεις τα updates (να ειδοποιήσαι, και να επιλέγεις ποιά θα 'κατέβουν' και θα εγκατασταθούν), διότι χωρίς τα (κρίσιμα/critical και τα σημαντικά/important) updates, η συμπεριφορά των Windows σου είναι απρόβλεπτα ασταθής.
Αντί να σου παρουσιάσουν αυτήν την 'παλαβή' περίπτωση με τον Chrome (ανταγωνιστή κιόλας του δικού τους IE), θα μπορούσαν κάλλιστα να σου παρουσιάσουν κάτι άλλο απροσδόκητο και ανεξήγητο.
Τουλάχιστον τα Critical και Important updates πρέπει να γίνουν όλα!!!
Κατόπιν μπορούμε να συζητήσουμε για κάποια άλλη πιθανή αιτία περίεργης συμπεριφοράς των 7 σου.Καθαρά θέμα τύχης-σύμπτωσης!... Ίσως-ακόμα και κάποιος driver, από τα optional updates, να χρειάζεται τώρα, ενώ δεν χρειαζόταν πριν, λόγω άλλης μητρικής.

Σε ευχαριστω καταρχην για την βοηθεια.
Ενεργοποιησα να ειδοποιουμαι για updates, μεχρι στιγμης ομως δεν εχω λαβει ειδοποιηση οτι πρεπει να κανω καποιο.
Τα συγκεκριμενα windows 7 (english/professional) τα ειχα εγκατεστημενα απο το 2010, ειχα κανει με τα ιδια φορματ καποια στιγμη, και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα.
Αυτο που φοβαμαι με τα updates ειναι μην εχω καποιο προβλημα (αφου δεν ειναι αγορασμενα τα 7 που εχω). Ετσι τουλαχιστον γνωριζω απ οτι εχω ακουσει, καθως δεν ειμαι και ειδικος σε οτι εχει να κανει με υπολογιστες.

ggr
01-04-15, 22:23
Περασε και απο το μυαλο μου μηπως φταιει το kaspersky αν και δεν νομιζω

DGeorge
02-04-15, 11:15
...........Τα συγκεκριμενα windows 7 (english/professional) τα ειχα εγκατεστημενα απο το 2010, ειχα κανει με τα ιδια φορματ καποια στιγμη, και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα.
Αυτο που φοβαμαι με τα updates ειναι μην εχω καποιο προβλημα (αφου δεν ειναι αγορασμενα τα 7 που εχω).........
Θα τολμήσω μιάν ερώτηση, φαινομενικά χαζή.... "Τα Windows, τα επανεγκατεστημένα, για τα οποία μιλάμε, είναι ενεργοποιημένα πάλι;"

Αν τα Windows, που είχες εγκατεστημένα από το 2010, είναι νόμιμα (π.χ. προεγκατεστημένα-αγορασμένα μαζί με το μηχάνημα) συνεχίζουμε τη συζήτηση!
Αν τα Windows, που είχες εγκατεστημένα από το 2010, και εξακολουθείς να έχεις, δεν είναι νόμιμα, τότε έχουμε Θέμα!........

......Η αναφορά, ή/και εξέταση περιπτώσεων Παράνομου Λογισμικού θα διαγράφεται, θα κλειδώνεται, ή/και ο,τιδήποτε άλλο χρειαστεί κατά την κρίση των Διαχειριστών και -γενικότερα- των Υπευθύνων της Σελίδας. από εδώ! (http://www.howtofixit.gr/forum/showthread.php?t=68217&p=563828&viewfull=1#post563828).