PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειάζομαι κάποιον (Αθήνα) να μου τυπώσει μια πλακέτα



Ninetie
06-04-15, 15:40
Καλησπέρα! Είχα έναν UV θάλαμο που καταστράφηκε, (το πως καταστράφηκε είναι γελοίο, τον έκανε η γιαγιά μου φωλιά για κότες) και πρέπει εντός δύο εβδομάδων να φτιάξω άλλον διότι τον χρειάζομαι. Θέλω κάποιον να μου εμφανίσει + αποχαλκώσει το κύκλωμα του νέου. Τα υλικά εννοείται δικά μου. Το μόνο που έχω είναι σχηματικό + σχέδιο πλακέτας από DipTrace. Για single-layer πλακέτα μιλάμε, όχι τίποτα ιδιαίτερο.

:001_rolleyes:

sotron1
06-04-15, 18:17
Πόσα χρήματα προσφέρεις ; Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι, αλλά εάν προσφέρεις ένα λογικό ποσό μπορεί κάποιος να ενδιαφερθεί να στο φτιάξει.

pet
06-04-15, 18:57
Πόσα χρήματα προσφέρεις ; Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι, αλλά εάν προσφέρεις ένα λογικό ποσό μπορεί κάποιος να ενδιαφερθεί να στο φτιάξει.


δεν παει ετσι, πες του εσυ ποσα ζητας


να δουμε ποιο ποσο ειναι λογικο για 10 λεπτα δουλεια

xlife
06-04-15, 19:00
Και δεν το κάνεις με την πατροπαράδοτη μέθοδο του ανεξίτηλου μαρκαδόρου και ότι βγεί?

sotron1
06-04-15, 20:15
δεν παει ετσι, πες του εσυ ποσα ζητας


να δουμε ποιο ποσο ειναι λογικο για 10 λεπτα δουλεια



Κάνε εσύ μια προσφορά να δούμε . Εφόσον ξέρεις τις τιμές, από ότι κατάλαβα.

plouf
06-04-15, 20:21
Καλα τι κυκλωμα εχει ο θαλαμος ? μια λαμπα στο τσο και πριζα δεν ειναι !?

τεσπα αν και δεν μπορως να σε βοηθησω, απλα να σου προτεινω οτι και εγω, δηλαδη εδω και πολυ καιρο , τα προσωπικα/hobby projects μου τα κανω παντα σε διατρητη
γρηγορα και ποιο οικονομικα για μικιρες ποσοτητες (και δεν παρακαλας και κανεναν)

pet
06-04-15, 21:21
Κάνε εσύ μια προσφορά να δούμε . Εφόσον ξέρεις τις τιμές, από ότι κατάλαβα.

5 ευρω/1 καφες με υλικα δικα του.

αν κ εγω δεν ζηταω, συμφορουμιτης ειναι κ θα γνωρισω κ εναν ανθρωπο.

(ειδες τι ασχημο φαινεται το μεγαλο size μς κοκκινα?)

Ninetie
06-04-15, 22:41
Πόσα χρήματα προσφέρεις ; Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι, αλλά εάν προσφέρεις ένα λογικό ποσό μπορεί κάποιος να ενδιαφερθεί να στο φτιάξει.

Συνήθως ο έμπορος δίνει τιμές, όχι ο αγοραστής. :001_tt2: Και ντάξει άμα μπούμε στο τρυπάκι του αγοραστού, με 15€ έως 20€ παίρνω μια 10άδα με soldermask, HASL-plated επαφές, τρυπημένη, έτοιμη και e-tested. Κίνα ftw. Εξυπηρέτηση ψάχνω ο άνθρωπος για μια δουλειά 5-10 λεπτών.

Στην πλακέτα πάνω θα υπάρχει πακτωμένος μετασχηματιστής, γέφυρα, ρελέ, μ/ε, οθόνη, πλήκτρα, κλπ. Είναι με χρονομέτρηση, όχι απλά με ένα διακόπτη και λάμπες. Γι αυτό πάμε για pcb.

Thansavv
06-04-15, 22:50
Σπύρο αν ξέρεις να ξέρεις να φτιάξεις πλακέτα, έχεις τα υλικά και σου λείπει ο UV θάλαμος, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ήλιο...

sotron1
06-04-15, 23:29
5 ευρω/1 καφες με υλικα δικα του.

αν κ εγω δεν ζηταω, συμφορουμιτης ειναι κ θα γνωρισω κ εναν ανθρωπο.

(ειδες τι ασχημο φαινεται το μεγαλο size μς κοκκινα?)



Έχω για κατασκευή, 5 πλακέτες 160 X 80mm X 5 ευρώ/ τεμ = 25 ευρώ, και 2 καφέδες και σάντουτς μια χαρά είμαι, στείλε μου το τηλέφωνο σου με ΠΜ. Ενδιαφέρομαι να μου τις φτιάξεις.

pet
06-04-15, 23:36
Εγινε.

Φέρε όλα τα υλικά, θα στις φτιάξω και θα τις παραλάβεις απο το χώρο μου ατρύπητες.

Και θα σε κεράσω και πίτσα/σουβλάκια αξίας 25 ευρώ και θα περάσουμε και καλά.

Αμα θέλεις στείλε μου pm.