Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : Πελάτης με θράσος ... σε πολυκατάστημα (LIDL)



finos
26-05-15, 13:05
το επομενο ΕΙΝΑΙ ΑΛΙΘΙΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ


χτες το απογευμα στο lidl ελλασονας(μετακομισα ) για να παρω το dremeloides της parside κι ειδα με ενα ηλεκτρολογο (εξακριβομενο γιατι τον ειδα να οδιγει ενα van που ελεγε "ηλεκτρολογικες εγκαταστασεις" ) να βρισκετε σκιμενος πανο απο 2 ανιχτεσ κασετινεσ ενος dremeloides κι να περνει ολα τα εξαρτιματα κι την επεκταση να τα βαξει σε μια αλη κασετηνα:w00t: να την κληνει και ναφρυγει να πληρωσει ανενοχλιτος:cursing:





τα σχολια δικα σας

RNR
26-05-15, 13:15
πρώτη φορά το βλέπεις φίλε μου, γιατί σε εκπλήσει.

Εγώ πολλές φορές το έχω δει όχι μόνο στα lidl σε πολλά τέτοια καταστήματα, super market κτλ.

Προς ενημέρωση, τα προϊόντα που αγοράζουμε έχουν όλα αυξημένη την τιμή για κάλυψη κλοπής, έτσι λοιπόν να είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν μέσα, οι πωλήσεις σε κάθε είδος έχουν λοιπόν μία επιβάρυνση ώστε να καλύπτει τέτοιες κλοπές.

Αυτά

finos
26-05-15, 13:18
και securyty ουτε για διγμα

Spark
26-05-15, 13:21
νικο αυτος ο ηλεκτρολόγος δεν διαφέρει απο αλλους κλέφτες που βάζουν κονσέρβες στις τσέπες τους.
τα lidl συνήθως έχουν εναν σεκουριτά, θα μπορούσες να τον ενημερώσεις, όμως τότε θα έβρισκε μπελά ο κλέφτης και εαν σε αναγνώριζε ως καταδότη θα ακολουθούσε η εκδίκηση του προς σε εσένα.
αυτό που συμβαίνει δεν ειναι τραγικό για την επιχείρηση που με τις χαμηλές τιμές καλύπτει την χασούρα απο τα κέρδη.

σημασία έχει πως ο κλέφτης/οι κλέφτες θα έχουν πολλαπλάσια ζημία διοτι σύμφωνα με τον συμπαντικό νόμο του κάρμα όπου αιτία-αποτέλεσμα, η παλιανθρωπιά και οι λανθασμένες επιλογές/πράξεις πληρώνονται σε αυτον τον κόσμο, όχι απαραίτητα απο την ανθρώπινη δικαιοσύνη.

panayiotis1
26-05-15, 13:27
..το πρόβλημά του είναι προφανώς οτι σαν επαγγελματίας, προτιμά να εξοπλίζεται από τα lidl. Για το πόσο "γύφτος" όμως μπορει να γίνει κάποιος, σιγά τα αυγά.. υπάρχουν και χειρότερα.

vasilis1
26-05-15, 13:31
Φανταστείτε τι θα κανει στους πελατες του ο παραπάνω κύριος.εκει ειναι η παιδεία μας

finos
26-05-15, 13:33
δεν υπιρχε security

picdev
26-05-15, 13:39
το λιντλ δίνει bonus αν πιάσει κλέφτη υπάλληλος.

Επίσης το media Markt έχει security μεταμφιεσμένους , ο ένας πχ ήταν σαν αναρχικός με σαλβάρι, all star, μακρύ μαλλί και η άλλη μια γυναίκα ωραία ντυμένη.
Και οι 2 είχαν κρυφή ενδοεπικοινωνία και στο ωράριο τους έκαναν του πελάτες
Οταν έκλεινε στο κατάστημα , οι υπάλληλοι πέρναγαν απο έλεγχο σαν αυτό του αεροδρομίου , με φορητό μηχανήμα εντοπισμού μετάλλων.
Αυτά τα είχα δει πριν αρκετά χρόνια , δεν ξέρω αν ήταν έτσι σε όλα τα καταστήματα.

Τώρα πόσο ξεφτίλας μπορεί να είσαι ή χαζός για να κλέψεις ντρέμελ απο τα λιντλ ?
Δηλαδή αν γινόταν ρεζίλι και τραβιόταν στην αστυνομία, εγώ λέω κρίση έχουμε έκλεψε φαί, αλλά κινέζικο ντρέμελ?

Fixxxer
26-05-15, 13:45
Μπορουν να τον βρουν απ τις καμερες αλλα το θεμα ειναι, κανεις τον ρουφιανο η το αφηνεις?

eleCtroAsxetos
26-05-15, 13:57
Μπορω να φανταστω τον υπευθυνο του καταστηματος οταν το διαπιστωσε να δινει γραπτες παρατηρησεις σε ολο το προσωπικο...
Στις 3-4 απολυονται. Κριμα κυριε ηλεκτρολογε

street
26-05-15, 14:14
δεν καταλαβα εννοεις οτι συμπληρωνε κασετινα που ελειπαν πραγματα ? η ηταν φουλ η κασετινα και απλα εβαζε εξτρα εξαρτηματα ? αν ειναι το δευτερο ...εεε καλα εχουμε πολους τετοιος εξυπνακηδες ... γκραν μακακες .... σκεψου τωρα να φωναξεις αυτν να σου κανει κανα ηλεκτρολογικο , θα σε ληστεψει κανονικοτατα :001_tt2: ( αφου και εκεινος κλεβει ) νοοτροπια ...
εχω δει στα λιντλ τελευταια τον σεκιουριτα να περναει και να ελεγχει συχνα για το ανοιγμα συσκευασιας περαν της μιας προβλεπομενης ανοιχτης ,

lepouras
26-05-15, 14:53
παιδιά έχω δει σκηνές απείρου κάλους στο λιντλ.
έχω δει γυναίκες να παίζουν μπουνιές γιατί πρόλαβε η μια και πήρε 4 κατσαρόλες και η άλλη δεν πρόλαβε να πάρει καμιά.
να κλέβουν τα τηλεκοντρόλ που τα πούλαγε κάποια στιγμή 4-5 ευρώ? .ήμαρτον την κονσέρβα να την καταλάβω. πινάει και την έκλεψε. το τηλεκοντρόλ ρε καραγκιόζη? δεν τρώγετε για να γίνεις ξεφτίλα αν σε πιάσουν. αλλά τη να λέμε.
εδώ στα σουπερμαρκετ κλέβουν τις χρωμοπαγίδες που είναι για το πλυντήριο. ανοίγουν τα κουτιά για να πάρουν από μέσα 2-3.
3 ευρώ είχε όλο το κουτί.
έχω πετύχει και το άλλο. να ανοίγουν τα κουτιά για να δουν τη έχει μέσα και μετά να το παρατάνε και να παίρνουν σφραγισμένο. και ο επόμενος να ανοίγει άλλο και να κάνει το ίδιο. στα ρούχα δεν το συζητάμε. εκεί να δεις τις γυναίκες και να συχαίνεσαι.
αλλά μετά στο ταμείο να γκρινιάζουν γιατί δεν έχει 10 υπαλλήλους να μην περιμένουν στην ουρά.
μια φορά κατα λάθος πήγα σε λιντλ την ώρα που άνοιγε.
αυτό που είδα με έκανε να ντραπώ σαν Έλληνας και σαν άνθρωπος. 50+ άτομα από έξω οι περισσότεροι σε ηλικία 45-60 και με το που άνοιξε η πόρτα μου θύμισε σαν αυτά τα καταστήματα στο εξωτερικό με τα νυφικά που τα κάνουν προσφορά μια φορά τον χρόνο. είδα γιαγιάδες να πηδάνε τα καγκελάκια και άλλες να έρπουν κάτω από αυτά για να προλάβουν να μπουν πρώτες μέσα να προλάβουν τις προσφορές. σπρωξίματα και μπουνιές που μπήκε ο άλλος μπροστά. βρισίδια που το γήπεδο θυμίζει παιδική χαρά. καμιά μέρα η θύρα 7 θα χαρακτηρίζετε πταίσμα μπροστά σε κάνα ατύχημα που θα συμβεί. ΔΕΝ ξαναπήγα ποτέ ποια πρωί. ΧΕΣΤΗΚΑ και αν δεν προλάβω αυτό που έχουν βάλει και με ενδιαφέρει.


και κάτι που ίσως ελάχιστοι το έχουν προσέξει.
όταν κάτι το βάζει δεύτερη φορά και μετά(κυρίως μετά την τρίτη) είναι φθηνότερο από την πρώτη φορά.

eleCtroAsxetos
26-05-15, 14:59
να κλεβουν τις καψουλες αριελ να το καταλαβω που ειναι και πανακριβες (εχω δει 2-3 φορες ανοιγμενη τη πλαστικη συσκευασια και να λειπουν απο μεσα)...αλλα τις χρωμοπαγιδες? ΗΜΑΡΤΟΝ

street
26-05-15, 15:32
χαχαχα οπως τα λες ... τωρα δεν ξερω αν ειναι για γελια η για κλαματα .... και γιατι να ντραπεις ? για τα ουφο ? πιστευω οτι τετοια ουφο ειναι περιορισμενα και παντου υπαρχουν ... εχεις στην πυλωτι 2-3 πραγματα αχρηστα στην ουσια και κανας τετοιος θα ερθει να στα παρει βραδυ ( χωρις να σε ρωτησει ) ... και αν τον δεις οτι τα πηρε και τον ρωτησεις ...θα σου πει το θεικό " εεε δεν ηξερα οτι τα ηθελες τα βλεπω τοσο καιρο εκει " τ να του πεις μετα του μλκα .... για το φαι να το καταλαβω ... αλλα για τα βρακια τα σουτιεν τα τηλεκοντρολ λαμπες κλπ ... ειναι χειροτεροι και απο σεσημασμενα μικροκλεφτρονια ...

να κλέβουν τα τηλεκοντρόλ που τα πούλαγε κάποια στιγμή 4-5 ευρώ?
εχω δει μαγαζι στην επαρχια να το εχει βιτρινα και να το πουλαει 12 ευρο :001_tt2:

street
26-05-15, 15:38
να κλεβουν τις καψουλες αριελ να το καταλαβω που ειναι και πανακριβες
και γιατι να τ κλεψουν ? ειχαν και στο χωριο τους καψουλες η χρωμοπαγιδες ? να παρουν κλασικο απορυπαντικο και μαλιστα να πανε να το παρουν χυμα που ειναι και φθηνοτερο ....

chris73
26-05-15, 15:38
το λιντλ δίνει bonus αν πιάσει κλέφτη υπάλληλος.

Επίσης το media Markt έχει security μεταμφιεσμένους , ο ένας πχ ήταν σαν αναρχικός με σαλβάρι, all star, μακρύ μαλλί και η άλλη μια γυναίκα ωραία ντυμένη.
Και οι 2 είχαν κρυφή ενδοεπικοινωνία και στο ωράριο τους έκαναν του πελάτες
Οταν έκλεινε στο κατάστημα , οι υπάλληλοι πέρναγαν απο έλεγχο σαν αυτό του αεροδρομίου , με φορητό μηχανήμα εντοπισμού μετάλλων.
Αυτά τα είχα δει πριν αρκετά χρόνια , δεν ξέρω αν ήταν έτσι σε όλα τα καταστήματα.

Τώρα πόσο ξεφτίλας μπορεί να είσαι ή χαζός για να κλέψεις ντρέμελ απο τα λιντλ ?
Δηλαδή αν γινόταν ρεζίλι και τραβιόταν στην αστυνομία, εγώ λέω κρίση έχουμε έκλεψε φαί, αλλά κινέζικο ντρέμελ?

Δεν γνωρίζω σίγουρα αν δίνει μπόνους όμως μπορώ να μάθω. Πάντως με τα μάτια μου έχω πέσει σε 2-3 περιπτώσεις που οι υπάληλοι δεν έκαναν φασαρία, τους είπαν πως τους έχουν καταγράψει και να μην το ξανακάνουν, και τέλος τους πήγαν στο ταμείο να πληρώσουν.

moutoulos
26-05-15, 15:47
... αλλα το θεμα ειναι, κανεις τον ρουφιανο η το αφηνεις?

Ασφαλώς και τον κάνεις. Σε τέτοια θέματα ... ?. Με μεγάλη μου χαρά κιόλας.
Αν έκλεβε το μαγαζί σου?. Τι και αν είναι LIDL. Η παιδεία δεν κάνει διαχωρισμό.

Βέβαια ναι ... κάνεις τα στραβά μάτια αν δείς έναν νηστικό να κλέβει ... πέντε
σοκολάτες. Αλλά αυτό είναι άλλο. Οχι "μάστορα" να κλέβει εργαλεία ...

john_b
26-05-15, 15:47
Το μόνο πράγμα που περνω πλέον από τα Lidl είναι κάτι καραμελίτσες μεντα που μου αρέσουν και κανένα ρόλο χαρτι κουζίνας. Τα πράγματα πια που φέρνει είναι όλα χαλια. Είχα πάρει κάποτε ένα ζευγάρι κιάλια Breser μεγάλου μεγέθους τα οποία ήταν καταπληκτικά, φοβερή ευκρινεια. Όταν ξαναέφερε πηγα και πηρα άλλο ένα ζευγάρι ίδια μάρκα για καβατζα. Όπως τα πήρα, πήγαν στα σκουπίδια καμία σχέση με εκείνα τα πρώτα. Δεν ξέρω τι λαμογιες κάνουν με τα προϊόντα.

moutoulos
26-05-15, 15:57
... ανοίγουν τα κουτιά για να δουν τη έχει μέσα και μετά να το παρατάνε και να παίρνουν σφραγισμένο.

Φίλε αυτό σηκώνει πολύ κουβέντα.

Σου λέει ο άλλος "να ανοίξω ένα να δω τι έχει μέσα" ...Οκ το βλέπει.
Μετά σου λέει "ας πάρω το σφραγισμένο μη λείπει τίποτα απο το ανοιχτό".

http://waterworldmermaids.com/wp-content/uploads/2013/07/tumblr_lobe6qFJVK1qmi365o1_400.gif

liat
26-05-15, 16:27
Διαβάζοντας το περιστατικό, θεωρώ ότι πρέπει να αλλαχτεί ο τίτλος, καθότι παραπέμπει σε ατόπημα του καταστήματος, αντί του πελάτη.
Ευχαριστώ.

Alxnks
26-05-15, 16:37
Διαβάζοντας το περιστατικό, θεωρώ ότι πρέπει να αλλαχτεί ο τίτλος, καθότι παραπέμπει σε ατόπημα του καταστήματος, αντί του πελάτη.
Ευχαριστώ.
+1
Συμφωνω

GiwrgosTH
26-05-15, 16:46
Παντού και πάντα κλέβουν βρε παιδιά.
Το κακό είναι ότι θα πάρεις μια συσκευασία και όταν πας σπίτι σου και δεις ότι κάτι λείπει θα είναι αργά!
Άντε να το ξαναπάς πίσω, σίγουρα θα σου το αλλάξουν ή θα σου επιστρέψουν χρήματα, αλλά θα χάσεις το χρόνο σου!
Δύο φορές την έχω πατήσει σε Praktiker που έλειπαν πράγματα και έτρεχα να τα αλλάξω.
Και φυσικά δεν είναι ρουφιανιά να δώσεις τον μαλάκα που το έκανε, γιατί από τη μια θα γλιτώσεις κάποιον από το τρέξιμο και από την άλλη λόγω του ότι τα κλεμμένα τα υπολογίζουν στην τιμή του προϊόντος, όταν δεν υπάρχουν κλοπές θα έχουμε πιο φτηνά προϊόντα.

betacord85
26-05-15, 16:46
χαχαχα!μερικοι μαλλον ειναι ειναι στον κοσμο τους....γινεται εδω και χρονια και απλα δεν κανει κανεις τιποτα...εδω οι ιδιοι οι υπαλλιλοι καβατζωνουν πραγματα ο ηλεκτρολογος σας πηραξε?βρηκε και το εκανε...

moutoulos
26-05-15, 16:58
Άλλαξα τον τίτλο θέματος ...

lepouras
26-05-15, 17:23
Βέβαια ναι ... κάνεις τα στραβά μάτια αν δείς έναν νηστικό να κλέβει ... πέντε
σοκολάτες. Αλλά αυτό είναι άλλο. Οχι "μάστορα" να κλέβει εργαλεία ...
βρε αν δω τέτοιο χίλιες φορές να του φορτώσω και μια τσάντα και να του την δώσω και να την πληρώσω να μην έχει και πρόβλημα.
αλλά στα άλλα δεν δέχομαι τον όρο φτωχός γιατί δεν είναι πείνα αλλά λούσα.

σεατ 2
26-05-15, 19:54
ΝΙΚΟ αν λες για το λιντλ οι καμερες δεν τραβανε μεσα αλλα τις πορτες και τα ταμια

SeAfasia
26-05-15, 20:57
το επομενο ΕΙΝΑΙ ΑΛΙΘΙΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ


χτες το απογευμα στο lidl ελλασονας(μετακομισα ) για να παρω το dremeloides της parside κι ειδα με ενα ηλεκτρολογο (εξακριβομενο γιατι τον ειδα να οδιγει ενα van που ελεγε "ηλεκτρολογικες εγκαταστασεις" ) να βρισκετε σκιμενος πανο απο 2 ανιχτεσ κασετινεσ ενος dremeloides κι να περνει ολα τα εξαρτιματα κι την επεκταση να τα βαξει σε μια αλη κασετηνα:w00t: να την κληνει και ναφρυγει να πληρωσει ανενοχλιτος:cursing:





τα σχολια δικα σας

κοίτα τη δουλειά σου fino κάνε πως δε βλέπεις......

finos
26-05-15, 22:06
Αυτό εκανα γιατί με κοιτούσε περίεργα

SeAfasia
26-05-15, 22:51
Αυτό εκανα γιατί με κοιτούσε περίεργα

σοκολάτα τον κέρασες;
Το lidl έχει φοβερές σε γεύση.....

finos
26-05-15, 23:12
Παντος ....Το εργαλείο σκειζει αλλά όχι για ξιλο

finos
27-05-15, 15:47
Σήμερα πήγα με την μάνα μου στο (ίδιο) lidl και είδα τον
ΙΔΙΟ ηλεκτρολόγο να κόβει με το "DREMEL" την οροφή και να βάζει κάμερες

GiwrgosTH
27-05-15, 15:57
Σήμερα πήγα με την μάνα μου στο (ίδιο) lidl και είδα τον
ΙΔΙΟ ηλεκτρολόγο να κόβει με το "DREMEL" την οροφή και να βάζει κάμερες
Μάλλον το κάνει για να παρακολουθεί να μην του κλέβουν άλλοι αυτά που θέλει να κλέψει :001_tt2:

street
27-05-15, 16:12
λολ !! :lool: πως και δεν του εδωσαν και κανα τρυπανι σεγα κατσαβιδια κλπ ( parkside ) να κανει την δουλεια του ο ανθρωπος μιας και δεν εχει εργαλεια ο καημενος .. και να βγουν ολοι κερδισμενοι ..... λιντλ - ηλεκτρολογος :lool:

Fixxxer
27-05-15, 16:21
Μαλλον ο διευθυντης του Lidl του ειπε η θα σου κανω μηνυση για κλοπη η θα βαλεις τσαμπα τις καμερες...
Αληθεια αδεια τυπου Β για εγκατασταση συστηματων ασφαλειας εχει? :lool:

moutoulos
27-05-15, 16:40
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααααααα τώρα εξηγείται γιατί τα έπαιρνε τα εργαλεία.
Πήρε τα εργαλεία ... πήγε στον διευθυντή και του είπε οτι να πήρα αυτά αλλά δεν με σταμάτησε κανένας ...
γιατί δεν έχεις κάμερες.

Ο διευθυντής του είπε πως ναι έχει δίκιο, και τον ρώτησε τη δουλειά κάνει που είναι τόσο τίμιος. Εκείνος
του απάντησε ταπεινά ... "ηλεκτρολόγος". Ο διευθυντής χωρίς δεύτερη σκέψη, τον ρώτησε.
Εσύ ξερεις να βάζεις κάμερες ?. Ναι του απάντησε ο ταπεινός ηλεκτρολόγος, και ο διευθυντής του έγνεψε
καταφατικά το κεφάλι οτι ναι κάντο, βάλε τις εσύ. Ο ηλεκτρολόγος όλο χαρά που πήρε την δουλειά, απο
την άλλη κιόλας μέρα ... ξεκίνησε την τοποθέτηση των καμερών.

Και έτσι ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
:lool:

lynx
27-05-15, 17:14
Ειναι γνωστος ο τυπος εχει βαλει καμερες και σε αλλα καταστηματα,
διατηρει και ιστιοσανιδα με ριβιου απο ντρεμελοιδη.

seriously...

finos
27-05-15, 17:17
Ιστιοσανίδα;;;; Αααα μάλλον ιστιοσελίδα

lynx
27-05-15, 17:48
Οχι οχι ιστιοσανιδα..καθε Μαιο ξεκιναει μπανια και τα ριβιου τα κολλαει πανω,
σε ιστιοσελιδα που ειπες...δεν χωρανε γιατι εχει διαφημιση του μαγαζιου
για να την βλεπουν οταν σαλπαρει με την ιστιοσανιδα..

πεσμου οτι δεν καταλαβες οτι δεν μιλαω σοβαρα :)

lepouras
27-05-15, 20:13
πεσμου οτι δεν καταλαβες οτι δεν μιλαω σοβαρα :)

τη???????? τόση ώρα πλάκα έκανες? όχι ορε, απογοητεύτηκα.:001_tt2:

chris73
27-05-15, 22:21
??? παιδιά μια είναι η εταιρία που βάζει κάμερες στα λιντλ. Tι ηλέκτρολόγος με ντρέμελ και ιστορίες για αγρίους είναι αυτές???
Και από πότε μπαίνουν οι κάμερες σε ψευδοροφές με ντρέμελ? τι να πω???