PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετασχηματηστης(που εχασα) σε Συσκευη vga Splitter



DJman
07-06-15, 23:28
Καλησπερα,

Εχω μια συσκευη vga splitter και εχω χασει των μετασχηματιστή της.

Πανω στην συκευη δεν υπαρχει καμια ενδειξη. Μεσα στην πλακετα βρηκα ενα κωδικο PCT MSV-102 REV:B 980630

Απο οτι ειδα η PCT ειναι εταιρία που φτιαχνει τετοια αλλα δεν βρηκα το μοντελο αυτο και ουτε εχουν απαντησει σε ενα mail που εστειλα.

Οι πυκνωτες ειναι ολοι 16V. μπορει αυτο να σημαινει κατι? Επισης πως θα βρω ποσα Αμπερ θελει για να αγορασω ενα κατάλληλο μετασχηματιστή;


Ευχαριστώ

kplgr
08-06-15, 03:24
Google says: (http://www.datapro.net/products/vga-video-splitter-booster-350-mhz.html)


Specifications:


Device #1: CPU IBM-PC with VGA/SVGA/XGA video card
Device #2: up to 2 units VGA/SVGA/XGA analog monitors
I/O Interface: TTL Compatible: Horz & Vert Sync, Analog Signal: RED, GRN, & BLU video
Maximum Resolution: 1920 x 1440 @ 70 Hz
Video Bandwidth: 350 MHz
Transmit Distance: 65M (210F)
Input Connectors: from CPU: DH15M
Output Connectors: to monitors: DH15F x 2
Power Supply: DC 9v, 200 mA (normal operation), 10 mA (power-saving mode)
Enclosure: Metal
Weight: 400 grams
Dimensions: L = 180 mm, W = 85 mm, H = 20 mm



Επιβεβαίωσε ότι η εικόνα του προϊόντος συνάδει με αυτό που έχεις στα χέρια σου, και εαν είσαι διατεθημένος να το ρισκάρεις*, 9V τροφοδοσία!

* = Η σελίδα που βρήκα προφανώς και δεν είναι της κατασκευάστριας εταιρίας, είναι από κάποιο e-shop. Δεν είναι απίθανο τα στοιχεία που δίνει για τα προϊόντα να έχουν κάποιο λάθος! Εγώ προσωπικά δεν έχω πετύχει ποτέ τέτοια περίπτωση, πάντως

DJman
08-06-15, 20:50
Το ειχα βρει και εγω αλλα δυστηχως δεν ειναι αυτη η συσκευη μου. εμενα ειναι μια στρογγυλή.

Αρα να δοκιμασω απο 3v και να προχωραω?

Ευχαριστω για το χρονο σου

DJman
15-11-17, 18:48
Αρχαιο το θεμα μου αλλα ας το ενημερωσω μπας και ψαχνετε κανενας αλλος. Η συσκευη δουλευει κανονικα με 5v.

Την δοκιμασα 3 μερες και ηταν οκ. Υπαρχει λογος να δοκιμασω παραπανω volt πχ 6, μηπως και "υποσιτίζεται";