PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με Ebay



sotiris12
09-06-15, 13:45
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Εβαυ προσπαθώ να αγοράσω κάτι και στο τελευταίο στάδιο στο confirm and pay μου βγάζει This happened because it has been denied by the card issuer.Τι παίζει?

xlife
09-06-15, 14:03
Πρόβλημα με το paypal? Τσέκαρε στο paypal την κάρτα σου και τα στοιχεία

sotiris12
09-06-15, 14:07
δεν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιήτε η κάρτα .. μετά απο αφτό που μου βγάζει μου λέει να ξαναπατήσω τα στοιχεία της κάρτας τα ξαναπατάω αλλα πάλι τπτ...τι να πωωω

xlife
09-06-15, 14:11
Είχα παρόμοιο πρόβλημα (αν δεν ήταν ακριβώς το ίδιο) που το paypal για κάποιο λόγο είχε βγάλει την κάρτα ως μη αποδεκτή. Μου πήρε κάτι μέρες και μίλησα με το paypal. Λύθηκε αλλά δεν θυμάμαι αν έκανα κάτι εγώ η το paypal

sotiris12
09-06-15, 14:15
Τι να κάνω ???Να φτιάξω νέο λογαρισμό???έχω πελαγώση λογικά είναι θέμα του paypal η της καρτας δηλ της τράπεζας???

picdev
09-06-15, 14:16
μπες στο site του paypal, έχεις βάλει το κωδικό επιβεβαίωσης που συνήθως ζητάει για τίς πρώτες αγορές?
Βάλε βγάλε τη κάρτα απο το paypal, ή δες αν ειναι επιλεγμένη

sotiris12
09-06-15, 14:19
status verified τι άλλο μπορώ να κάνω?Ακη δεν σε πιάνω σε όλα

mathios
09-06-15, 14:22
Μπες στο PAYPAL και τσεκαρε αν εχει κρατησει 1.5 ευρω απο την καρτα και αν σου ζηταει να βαλεις 4ψηφιο pin. Επισης σιγουρεψου οτι δεν εχει ληξει η καρτα σου. Αν δεν βγαλεις ακρη παρε και ενα τηλεφωνο στην τραπεζα και αν δεις οτι δεν αλλαζει κατι και απο κει στειλε mail στο paypal.

Στην προσπαθεια της αγορας πριν την επιβεβαιωση δες αν εχει την σωστη καρτα επιλεγμενη.

sotiris12
09-06-15, 14:26
H διαδικασία με το 1,5ευρώ έχει γίνει.Γενικά η κάρτα δούλευε έχουν γίνει καμια 10αριά παραγελίες.Επίσης λίγει το 2018 και ναι είναι η σωστή καρτα επιλεγμένη

sotiris12
09-06-15, 14:29
παιδία δεν έχει γίνει κάποια αλαγή με το paypal????γνωρίζει κανένας τπτ??

xlife
09-06-15, 14:40
Ναι. Εχει ανεξαρτοποιηθεί απο το ebay , η κάτι τέτοιο

sotiris12
09-06-15, 14:45
έχει κάποια σχέση αφτό??

johnnyb
09-06-15, 14:45
Μου εχει βγαλει παρομοιο μήνυμα 2-3 φορες στο παρελθον αλλα δεν ηταν μονιμο μετα απο μερικες ωρες εκανα την πληρωμη κανονικα προφανως ηταν τεχνικο θεμα στο δικτυο της τραπεζας.

sotiris12
09-06-15, 14:50
μακάρι φίλε johny... μήπως έπρεπε να κάνω κάποια αλλαγή σχετικά με αφτες τι αλλαγές?

andreasmon
09-06-15, 14:54
Ή μπορεί (άλλη περίπτωση) τα λεφτά να μην επαρκούν ,αν αγοράζεις με συνάλλαγμα π.χ σε δολάρια και μετά την μετατροπή το ποσό σε ευρώ να ναι παραπάνω από αυτό που σου βγάζει ο online μετατροπέας νομισμάτων π.χ ο http://www.xe.com. Έχεις web banking,να δεις ον-λαιν πόσα λεφτά έχει ακριβώς στην κάρτα σου;

sotiris12
09-06-15, 14:57
νομίζω πως τα λεφτά φτάνουν αλλά και σε περίπτωση που δέν φτάνουν νομίζω πως γίνετε συναλαγή και στλενει το προιον όταν ολοκληρωθή ή συναλαγή

moutoulos
09-06-15, 15:29
Σωτήρη ... το σίγουρο πάντως είναι οτι κάτι κάνεις λάθος. Το PayPal σίγουρα δεν κάνει.
Ξεκίνα απο :



Η κάρτα είναι ενεργή (είναι πιστωτική ή χρεωστική) ?. (Χρεωστική κατάλαβα)
Αν είναι χρεωστική, τα χρήματα που έχεις "μέσα" φτάνουν για την συναλλαγή ?. (Θα πρέπει να φτάνουν για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή)
Αν είναι πιστωτική, μήπως στην έχουν κλειδώσει (τράπεζα) γιατί είναι απλήρωτη ?. (Πάρε τηλ στην τράπεζά σου)
Αν έκανες κάποια "ματσολιά" με τους κωδικούς (στο PayPal), η συγκεκριμένη κάρτα (για το PayPal), έχει κλειδώσει/ακυρωθεί.


Εφόσον η κάρτα "δούλευε, δεν υπάρχει περίπτωση ... κάτι έχει γίνει με αυτή.
Εξάλλου στο λέει : This happened because it has been denied by the card issuer

savnik
09-06-15, 15:33
Καλύτερα θα είναι να επικοινωνήσεις με την τράπεζα σου.

diony
09-06-15, 15:43
Κάποιες τράπεζες σου κλειδώνουν την κάρτα αν κάνεις πάνω από 2 αγορές βράδυ ειδικά και επικοινωνούνε την επόμενη για επιβεβαίωση , αν για κάποιο λόγο έχεις δώσει λάθος αριθμό , υπάρχει περίπτωση να μη σε βρίσκουν έτυχε σε φίλο μου πέρυσι

picdev
09-06-15, 15:47
ότι και να λέμε εμείς αν δεν μπεις στο paypal να δεις αν η κάρτα σου είναι επιλεγμένη ,δεν κάνεις κάτι

savnik
09-06-15, 16:01
H διαδικασία με το 1,5ευρώ έχει γίνει.Γενικά η κάρτα δούλευε έχουν γίνει καμια 10αριά παραγελίες.Επίσης λίγει το 2018 και ναι είναι η σωστή καρτα επιλεγμένη


ότι και να λέμε εμείς αν δεν μπεις στο paypal να δεις αν η κάρτα σου είναι επιλεγμένη ,δεν κάνεις κάτι
......................................