PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία για κάμερες ασφαλείας



sm2013
16-07-15, 21:24
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν κάμερες που να διαβάζουν την τύφλωση με διάφορους τρόπους και να κόβουν τη μετάδοση εικόνας 'ωστε να δίνει ειδοποίηση το καταγραφικό.

lepouras
16-07-15, 21:49
μα από όσο γνωρίζω αυτό δεν στο κάνει η κάμερα αλλά το πρόγραμμα του καταγραφικού. υπάρχουν προγράμματα που μπορεί να καταλαβαίνει αν άλλαξε κάτι στην εικόνα που βλέπει(ακόμα και ξεχασμένο κιβώτιο μια βαλίτσα κλπ στο οπτικό πεδίο που μπορείς να ορίσεις εσύ κιόλας) και σου βγάζει αλαρμ.οπότε μην ψάχνεις για κάμερες αλλά για καταγραφικά με πρόγραμμα που να κάνει κάποια πράγματα.

sm2013
16-07-15, 21:53
Μήπως γνωρίζεις κάποιο μοντέλο κάποιας μάρκας? Αυτό που εχω εχει κατι εικονικους φρακτες και ανιχνευση κινησης. Σε καταστήματα που έχω ρωτησει δεν γνωρίζουν

lepouras
16-07-15, 22:03
αυτό θα στο απαντήσουν τα παιδιά που είναι η δουλειά τους και έχουν πλήρη εικόνα του τη κυκλοφορεί. εγώ απλά έτυχε να εμπλακώ 2-3 φορές και γιαυτό το ξέρω χωρίς πολλές λεπτομέρειες.

picdev
17-07-15, 00:30
Πρόσφατα παλεψα ένα καταγραφικό hickvision αν θυμαμαι καλά είχε τέτοια επιλογή, και έδινε alarm όταν μαυρίζει ή εικόνα. Σαν ποιότητα πολύ καλο καταγραφικό και σε καλή τιμή προτίμησε τα

katmadas
17-07-15, 09:53
εμενα παλι δεν μου εχει τυχει καταγραφικο χωρις αυτην την λειτουργια που λεει ο φιλος....
ολα ειχαν...

sm2013
17-07-15, 12:09
Σε καταγραφικο της avtech εχει μια ρυθμιση cov για κάθε κάμερα η οποία ειναι στο off. Θα κάνω δοκιμή να δω μηπως είναι αυτο