PDA

Επιστροφή στο Forum : ο κυριος turbox και το πλυντηριο εργαζομενων



betacord85
31-07-15, 00:29
θαυμαστε...ερχεται αναπτυξη... http://www.24wro.eu/2015/07/hn-computers.html

SProg
31-07-15, 00:52
Καταθλιξη θα παθουμε απο τη κατασταση που επικρατει..

Dbnn
31-07-15, 00:58
Γνωστή συνταγή.
Και για το Jumbo τα ίδια λέγονταν.

Αλλά και οι 2 εταιρίες παντού είναι τίγκα στον κόσμο. Ποιός φταίει λοιπόν?
Αφ'ενός ο καταναλωτής δεν έχει και προτιμάει να πάρει την σαβούρα ώστε να κάνει την δουλειά του και αφ'εταίρου οι "κύριοι" αυτοί το εκμεταλεύονται και με το κράτος που τους έλυσε τα χέρια με συλλογικές συμβάσεις εργασίας κάνουν ότι γουστάρουν εκμεταλευόμενοι: "ε καί? έφυγε ένας? 10 παρακαλάνε!"

geob
31-07-15, 13:12
Ρε παιδιά δεν είναι μόνο το πλαίσιο και τα τζάμπο.. Παντού έτσι γίνεται, το 4ωρο έγινε 6-7ωρο και το 8ωρο 10-12ωρο καλά και το πενθήμερο κανονική βδομάδα και ο μισθός πάντα προς τα κάτω.εμείς φταίμε όμως.. Είμαστε κ@λο φάρα, από τη μια δε μιλάμε για όσα κάνουν, και όσοι είναι εργοδότες; Πιο άγριοι και παραξενοι από ποτέ, παλιότερα και σωστό ωράριο και ρεπό και άδειες και μισθός και ανθρώπινη συμπεριφορά, τώρα όλα ανάποδα. Αλλά τι σημασία έχει αν έχουν απολυθεί εκατοντάδες χιλιάδες από τον ιδ. Τομέα το δημόσιο να είναι καλά.

Gaou
31-07-15, 13:19
το πλαισιο κατα την αποψημου ειναι το χειρότερο καταστημα στην ελλαδα. με τρομερή διαφορά απο τα άλλα. και δεν ειναι μονο το πώς αντιλαμβάνεται τους υπαλληλους του αλλα επισης το πώς αντιλαμβάνεται τους πελάτες του..
μακρυα παιδιά . μαυρο και σε αυτο και στην Buldoza που ανήκει στον ιδιο μακακα απο την γνωστή οικογένεια πιθήκων

xlife
31-07-15, 13:24
Σπάνια επισκέπτομαι το πλαισιο και κυρίως αν χρειάζομαι κάτι για πελάτη και είναι Σάββατο μεσημέρι... είχα να πατήσω καμιά 4αετία και ένα Σάββατο αποφάσισα να πάρω κάποια είδη απο εκεί.. πήγα στη μεταμόρφωση που έχει και το "stock" house... Αυτοί θα μας τρελάνουν.. προϊόντα εκτος συσκευασιών - λιγδιασμένα - σβησμένα λογότυπα απο τη χρήση... τιμές? ελάχιστα ακριβότερα απο τα καινούρια στο skroutz!!!! τέλος πάντων , πάω δίπλα στο κατάστημα.. ψώνισα 100 ευρώ πράγματα... το απόγευμα έκανα σύγκριση τα είδη που πήρα με τον cosmodata και βρήκα το πλαίσιο 20% ακριβότερο. και απο τα καταστήματα του skroutz 30-35%!!! Το πρόβλημα είναι όμως άλλο... οι ουρές του κόσμου θυμίζουν άλλες εποχές... δεν παίρνεις σειρά να πληρώσεις με 4 ταμεία.. και αν ισχύει αυτό με τους υπαλλήλους είναι κρίμα που όλοι μας συντηρούμε τέτοιες καταστάσεις... cosmodata λοιπόν και αν πρέπει να αγοράσω πράγματα Σάββατο απόγευμα θα το κάνω δευτέρα

Gaou
31-07-15, 13:29
βάλε και ότι παρα πολλα προϊοντα ειναι παραεισαγωγή. τουλαχιστον αυτο ειχα καταλαβει όταν ειχα πάει να ψωνίσω τoν πρώτo μου scythe

nikosp
31-07-15, 13:34
Κάποτε συνέστησα σε μια εταιρία να αγοράσει μερικά PC από το πλαίσιο και να μην σας μακρυγορώ μετα από μερικούς μήνες όλα μα όλα παρουσίασαν πρόβλημα με αποτέλεσμα να χάσω την αξιοπιστία μου και η εταιρία πολύ χρόνο για επισκευές κλπ
Δέν ξέρω πώς αλλά νομίζω ότι αγοράζουν προιόντα που είναι μάλλον δευτέρας διαλογής
Ισως πιό φτηνά αλλά χαμηλής ποιότητας

picdev
31-07-15, 13:37
δουλεύει κανείς εκεί να μας πει τι μισθό δίνουν?

SeAfasia
31-07-15, 13:48
Ρε παιδιά δεν είναι μόνο το πλαίσιο και τα τζάμπο.. Παντού έτσι γίνεται, το 4ωρο έγινε 6-7ωρο και το 8ωρο 10-12ωρο καλά και το πενθήμερο κανονική βδομάδα και ο μισθός πάντα προς τα κάτω.εμείς φταίμε όμως.. Είμαστε κ@λο φάρα, από τη μια δε μιλάμε για όσα κάνουν, και όσοι είναι εργοδότες; Πιο άγριοι και παραξενοι από ποτέ, παλιότερα και σωστό ωράριο και ρεπό και άδειες και μισθός και ανθρώπινη συμπεριφορά, τώρα όλα ανάποδα. Αλλά τι σημασία έχει αν έχουν απολυθεί εκατοντάδες χιλιάδες από τον ιδ. Τομέα το δημόσιο να είναι καλά.

τι εννοείς εδώ;
Επειδή είμαι ΔΥ και έχω άποψη πέρι του "αδηφάγου δημοσίου τομέα" και είμαι και παθών!!

picdev
31-07-15, 13:52
Σίγουρα υπάρχουν πολλές θέσεις στο δημόσιο που ακόμα κάποιοι @#$ τα @@ τους , κάτι δέκο, κάτι ΔΕΗ κάτι ΕΥΔΑΠ ,ΟΤΕ, κάτι υπουργεία, κάτι οργανισμοί φαντάσματα με μισθούς 5000 χωρίς να έχουν γίνει περικοπές κτλ.
Αλλά υπάρχουν οι αστυνόμοι , οι νοσηλευτές , ασφαλιστικά ταμεία , εφορίες κτλ που επειδή έχει μειωθεί το προσωπικό στο μισό, και δεν έχει γίνει καμία προσπάθεια μηχανοργάνωσης τα πράγματα έχουν χειροτερέψει πάρα πολύ.
Η ουσία είναι ότι το ΔΗΜΟΣΙΟ που εξυπηρετεί το πολίτη υπολειτουργεί , φυσικά ότι εξυπηρετεί πελατειακές ανάγκες έχει μείνει ανέπαφο

SeAfasia
31-07-15, 14:01
Παιδιά μην τα "ανασκατώνεται" τα πράγματα γιατί βρωμάνε......κάντε υπομονή μα πολύ υπομονή γιατί θα "δούμε"
πράγματα εντελώς "αφύσικα",το δημόσιο είναι και θα είναι προέκταση του ιδιωτικού τομέα σε συνεργασία με το κράτος!

betacord85
31-07-15, 14:08
εστειλα χθες το βιογραφικο μου σε μια εταιρεια με υπηρεσειες security που ζητουσαν τεχνικο για επισκευη καμερων και καταγραφικων...σημερα το πρωι καθως κοιταα παλι για αγγελιες(οχι μονο στον δικο μας τομεα)με παιρνουν τηλ απο την εταιρεια...καλημερα σας και τα σχετικα...να μην σας τα πολυλογω 8ωρο 6ημερο με 13 ευρω την ημερα...φυσικα υπαρχει και η ενναλακτικη που παιρνω τηλ σε δουλειες ανεδικευτου εργατη και δινουν 30 ευρω...(χαμαλοδουλεια κουβαλημα καθαρισμα)που δινουν 30 ευρω...φυσικα του λεω οτι εχω τελειωσει μονο το γυμνασιο(μουφες)και οτι δεν ξερω απολυτως τιποτα...

SeAfasia
31-07-15, 14:28
εστειλα χθες το βιογραφικο μου σε μια εταιρεια με υπηρεσειες security που ζητουσαν τεχνικο για επισκευη καμερων και καταγραφικων...σημερα το πρωι καθως κοιταα παλι για αγγελιες(οχι μονο στον δικο μας τομεα)με παιρνουν τηλ απο την εταιρεια...καλημερα σας και τα σχετικα...να μην σας τα πολυλογω 8ωρο 6ημερο με 13 ευρω την ημερα...φυσικα υπαρχει και η ενναλακτικη που παιρνω τηλ σε δουλειες ανεδικευτου εργατη και δινουν 30 ευρω...(χαμαλοδουλεια κουβαλημα καθαρισμα)που δινουν 30 ευρω...φυσικα του λεω οτι εχω τελειωσει μονο το γυμνασιο(μουφες)και οτι δεν ξερω απολυτως τιποτα...

τονισέ τους ότι είσαι από την Άπω Ανατολή.....

picdev
31-07-15, 14:57
εστειλα χθες το βιογραφικο μου σε μια εταιρεια με υπηρεσειες security που ζητουσαν τεχνικο για επισκευη καμερων και καταγραφικων...σημερα το πρωι καθως κοιταα παλι για αγγελιες(οχι μονο στον δικο μας τομεα)με παιρνουν τηλ απο την εταιρεια...καλημερα σας και τα σχετικα...να μην σας τα πολυλογω 8ωρο 6ημερο με 13 ευρω την ημερα...φυσικα υπαρχει και η ενναλακτικη που παιρνω τηλ σε δουλειες ανεδικευτου εργατη και δινουν 30 ευρω...(χαμαλοδουλεια κουβαλημα καθαρισμα)που δινουν 30 ευρω...φυσικα του λεω οτι εχω τελειωσει μονο το γυμνασιο(μουφες)και οτι δεν ξερω απολυτως τιποτα...

αυτό είναι ? δηλαδή 350ε για 6 μέρες τη βδομάδα? στη μανολάδα πιο πολλά παίρνουν,
κάτσε να στείλω και εγώ για πλάκα και αν με πάρουν θα τους αρχίσω

http://www.xe.gr/jobs/hlektronikoi|ad-45440049.html

http://www.grande.gr/grande/index.php

betacord85
31-07-15, 15:19
δεν χρειαζεται να χαλας την ψυχολογια σου ακη...αστους...απο οτι καταλαβα και σε αλλες εταιρειες ακομα καδαι μεγαλες τυπου g4 και μια αλλη στην γλυφαδα τα ιδια δινουν το πολυ 400...και για δουλεια με ειδικευση...οπως μου ειπε και ενας φιλος θα κοιταμε πλεον και αλλου σε αλλες ειδικοτητες...ετσι και αλλιως στην ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι... :wiink:

GiwrgosTH
31-07-15, 15:24
To άρθρο είναι ενός έτους και κάτι ημερών πάντως... http://www.ertopen.com/news/ellada/koinwnia/item/23367-o-ergasiakos-mesaiwnas-ths-plaisio-computers-kataggelia-apo-to-swmateio-ergazomenwn
Το γιατί το θυμήθηκαν τώρα άγνωστο!

haris_216
31-07-15, 15:50
To άρθρο είναι ενός έτους και κάτι ημερών πάντως... http://www.ertopen.com/news/ellada/koinwnia/item/23367-o-ergasiakos-mesaiwnas-ths-plaisio-computers-kataggelia-apo-to-swmateio-ergazomenwn
Το γιατί το θυμήθηκαν τώρα άγνωστο!

Ίσως να έχεις δίκιο.
Και ίσως να υπάρχει σκοπιμότητα που το "θυμήθηκαν" τώρα. Δεν παύει όμως να ισχύει και μάλιστα τα πράγματα εκεί να γίνονται κάθε μέρα και χειρότερα (για τους εργαζόμενους μιλάω πάντα).
Επειδή μάλιστα το "Πλαίσιο" έχει βραβευτεί ως μία από τις "500 ταχύτερα αναπτυσσόμενες ετιαρίες στην Ευρώπη" να σου πω ότι αυτό το "βραβείο" παίρνει σαν γνώμονα τις προσλήψεις προσωπικού αλλά (αυτό είναι το καλό) χωρίς να συνυπολογίζει τις αποχωρήσεις (απολύσεις ή παραιτήσεις)!!!
Και ψιλικατζής να είσαι αν θες μπορείς να καταταγείς μέσα στις "ταχύτερα αναπτυσσόμενες" αν κάθε μέρα προσλαμβάνεις ένα υπάλληλο απολύοντας τον προηγούμενο. 365 "προσλήψεις" το χρόνο (ή καμιά 300ριά αφού έχουμε και τις κυριακές που ακόμα δεν τεκμηριώθηκαν ως εργάσιμη)

geob
31-07-15, 15:59
τι εννοείς εδώ;
Επειδή είμαι ΔΥ και έχω άποψη πέρι του "αδηφάγου δημοσίου τομέα" και είμαι και παθών!!

Τι δε καταλαβες ακριβώς? Αν είναι να το αναλυσω θέλω ώρες να γράφω.. Όταν είπαν ότι θα διώξουν 2000 κόσμο από το δημόσιο έγινε χαμός και κάποιους τους ξανά πήραν πίσω, όλοι αυτοί που έφυγαν από τα εργοστάσια που έκλεισαν και θα κλείσουν ποιός νοιάζεται? Ή παραγωγή αυτό δηλαδή που χρειάζεται ή Ελλάδα τώρα είναι στον ιδιωτικό τ. Το δημόσιο προσφέρει μόνο υπηρεσίες. Δε μπορείς λοιπόν να νοιαζεσαι μόνο για τα ψηφαλακια και να χάνεις το παραγωγικό σου τομέα.όσο για το παθών που λες τουλάχιστον έχεις δουλειά εγώ είμαι στο 30++ ℅ που ψαχνονται ακόμα.

fuzz
31-07-15, 17:08
αν δεν γίνουν ΣΩΣΤΟΙ έλεγχοι στην αγορά - απο τους διαπλεκομενους δημοσίους υπαλλήλους της επιθεώρησης εργασίας κ του ΙΚΑ - δεν πρόκειται να γίνει τίποτα με τους υπάλληλους του ιδιωτικού τομέα γιατι οι ιδιοι παμε και δουλεύουμε για ενα ξεροκόμματο και με όποια καταπάτηση γίνεται στα δικαιώματα μας , κομμένες άδειες , απλήρωτες υπερωρίες , εργασία περα απο αυτο που γραφει στην πρόσληψη εργασίας που στελνει ο εργοδότης στην επιθεωρηση κλπ , βλέπουμε το ταμείο άδειο κ νομίζουμε οτι δεν εχει να μας πληρώσει το αφεντικουλη μας - λες και οταν ειχε τα μοιραζόμαστε - και καλα τα "νεα" παιδια που πεφτουν σε μια "αγορα" που δεν ξερουν τι συμβαινει κ δεν γνωρίζουν τι δικαιώματα εχουν - για εμας τους παλιούς καμμια δικαιολογία....

picdev
31-07-15, 17:16
Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε

sigmacom
31-07-15, 17:58
Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε
Ω, ναί. Όχι απολύσεις, ριζική αναμόρφωση του δημοσίου θέλω. Από την αναμόρφωση θα προκύψει και πλεονάζον προσωπικό.
Προφανώς δεν έχεις ούτε εικόνες ΜΕΣΑ από το δημόσιο, ούτε όμως και κάποιο άλλο μέτρο σύγκρισης.

Σου εύχομαι να πιάσεις δουλειά σε κάποια σοβαρή εταιρεία του εξωτερικού για να καταλάβεις τι θα πει οργάνωση, λειτουργικότητα και απόδοση.
Γιατί μόνο τότε θα καταλάβεις τι λέω και θα ντρέπεσαι που υποστήριζες το πιο σάπιο και αντιπαραγωγικό σύστημα που στήθηκε ποτέ.

Καλοκαίρι έχουμε, πάρε να χεις να διαβάζεις μερικά παραδείγματα όταν αράζεις: http://www.gedd.gr/articles.php?id=15

picdev
31-07-15, 18:13
έχω πολύ καλή εικόνα απο μέσα για αυτό τα λέω, ξέρω πολλές λεπτομέρεις και πόσο αντιπαραγωγικό είναι το δημόσιο, το πρόβλημα ειναι ότι πρέπει πρώτα να φτιαχτεί ενοιέα μηχανοργάνωση και μετά να γίνουν όλα τα άλλα,μέχρι τότε..........

Εγώ δεν ντρέπομαι γιατί δεν ψήφισα ποτέ ΝΔ και ΠΑΣΟκ σε αντίθεση με άλλους, που αυτοί ευθύνονται για ότι σάπιο υπάρχει σήμερα.
Δουλειά σε σοβαρή εταιρεία δεν πρόκειται να πιάσω , φρόντισαν και για αυτό το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ, και φυσικά για 300 και 500ε το μήνα σε δουλειές με απαιτήσεις , όσο μπορώ και μένω στους γονείς δεν πρόκειται να πάω. Καλύτερα να κάθομαι και να κοιτάω το ταβάνι!
Σίγουρα για όλα αυτά κάποιοι πρέπει να ντρέπονται , ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΓΩ

sigmacom
31-07-15, 19:02
Αν όπως λες "ξέρεις καλά το δημόσιο, με λεπτομέρειες" και αναγνωρίζεις οτι είναι αντιπαραγωγικό, τότε ξέρεις και ΠΟΙΟΙ εμποδίζουν -δεκαετίες τώρα- τον εκσυγχρονισμό του.

Επίσης, αν διάβαζες τι έγραψα, θα πρόσεχες ότι "σου εύχομαι να πιάσεις δουλειά σε κάποια σοβαρή εταιρεία του εξωτερικού" οπότε δεν θα μιλούσες "για 300 και 500ε".
Όμως απαντάς ορμώμενος από θυμό, με σκοπό "να μου την πεις" κι όχι να αξιολογήσεις με ψυχραιμία αυτό που λέω.
Κι αν κάποτε αναρωτηθείς σοβαρά πως έβγαινε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ τόσα χρόνια, σου απαντώ "γιατί οι Έλληνες ψηφίζουν με τον ίδιο τρόπο 40 χρόνια τώρα".
Και εγώ ντρέπομαι γι' αυτό.

vasilllis
31-07-15, 23:03
Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε

Οι υπουργοι?δηλαδη θες να μου πεις οτι πριν 7-8-10 χρονια που οι δημοσιοι ηταν δεκαπλασιοι και τα stage δουλευαν,ο ικατζης επαιρνε την ρουγα να τρεχει σε οικοδομες και σε εταιριες για ελεγχους.
Και 500 φορες πανω να πανε οι δημοσιοι την ιδια ργασια θα προσφερουνε,δηλαδη τιποτα!!!
ναι απολυσεις να ερθουν ανθρωποι που αγαπανε την δουλεια τους.Εσυ που ειδες οτι ειναι ελαχιστοι?
τα ξερεις και απο πρωτο χερι.Και πριν 10 χρονια θελανε 3 χρονια για καταμετρηση ενσημων!!!!! για να παρει ο κακομοιρης την συνταξη του.Και σημερα με τα ηλεκτρονικα ενσημα καθονται και το πιθαμιαζουν ολοι .Ασε δεν στα εχουν πει καλα.

picdev
31-07-15, 23:08
Μια χαρά μου τα έχουν πει και τα ξέρω από πρώτο χερι , ειδικά στο θέμα των ελεγζων. Λοιπόν μάθε ότι ή ΕΥΠΕΑ ΥΠΑΓΕΤΑΙ στον διοικητή του ΙΚΑ και στον υπουργό απευθείας, ψηλά γράμματα για σένα αυτά , δηλαδή ούτε ο διοικητής δεν επιβάλεται στους υπαλλήλους του??? Θες να μιλήσω για το σπυροπουλο και τι ήθελε να κάνει με τους ελέγχους? Τα πρόστιμα που διέγραψε??? Του τραπεζικούς λογαριασμούς που αποδεσμεύευσαι από γνωστή αλλησιδα σούπερ μάρκετ και δεν πληρώθηκαν πρόστιμα? Που έβαζε εμπόδια στους ελεγχους? Που δεν ήθελε να γίνονται έλεγχοι ??
Εσένα δεν στα έχουν πει καλά , και να ξέρεις ότι στους ελέγχους τα πράγματα είναι πολύ αυστηρά και ο υπουργός βάζει στόχους για έσοδα , τώρα άκουσα στη ότι θα αυξήσουν το προσωπικό ελέγχους για να έχουν όλες οι περιφέρειες ΕΥΠΕΑ και όχι μόνο ή Αθήνα και ή Θεσσαλονίκη , πρέπει να γίνουν βέβαια και αλλά πράγματα όπως να κλείνουν άμεσα οι επιχειρήσεις.



Αν νομίζεις ότι έτσι όπως είναι ή Ελλάδα μπορούν να την ελέγξουν 20 άτομα στην Αθήνα και αλλά 20 στη Θεσσαλονίκη , κάτι δεν υπολογίζει σωστά

www.capital.gr/story/2227900

vasilllis
01-08-15, 10:08
Αλλο τμημα οι ελεγχοι και η καταγραφη της παραβασης και αλλο τμημα επιβαλει το προστιμο .
Η εταιρια μου σε παραβαση που βρεθηκε το 2001 της ηρθε προστιμο το 2013. Αυτο που τα ξερεις καλα εσυ απο πρωτο χερι και εισαι και φιλος με τον ρομπερτο,ποιανου τομεας ειναι ευθυνη;

moutoulos
01-08-15, 10:47
Παιδιά μην τσακώνεστε ...
Το πιο σωστό το είπε ο Κώστας:


... το δημόσιο είναι και θα είναι προέκταση του ιδιωτικού τομέα σε συνεργασία με το κράτος!

Mi_ka
01-08-15, 12:06
:001_rolleyes: πχ σεξουαλικές χάρες στον κοινοτάρχη για να προσληφθεί γαμβρός σε εργοτάξιο τώρα που τα έργα τα κάνει ο ιδιωτικός τομέας και έτσι δεν παίζει το κλασσικό ρουσφέτι - εξυγιανθήκαμε ως κενωνία λέμε

fuzz
01-08-15, 12:51
Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε

δεν μου φταινε οι υπαλληλοι του ΙΚΑ , μου φταινε τα διαπλεκομενα.οταν στη μικρη πολη που ζω ο ενας γνωριζει τον αλλο το προστιμο δεν θα ερθει ποτε γιατι ολο καποιος καβατζωνει καποιον...τι να λεμε

ας μεινει το θεμα στους ιδιωτικους υπαλληλους και ας μην το αναλωσουμε ξανα στην κοντρα δημοσιων και ιδιωτικων υπαλληλων
ας πουμε τα προβλημα των ιδιωτικων εδω.