PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζητείται για συνεργασία Ηλεκτρονικός εγκαταστάτης συστημάτων ασφαλείας (Ανανέωση)



athenaum
11-08-15, 08:24
Επαγγελματίας- Ηλεκτρονικός εγκαταστάτης συστημάτων ασφαλείας Αντικείμενο: Συναγερμοί ,cctv ,αυτοματισμοί,τηλεφωνία ίντερνετ. Με πολύ καλή γνώση και μεράκι. Απαραίτητο μεταφορικό μέσο .Προϋπηρεσία στο αντικείμενο θα εκτιμηθεί. Κυλιόμενο ωράριο, Μόνιμη εργασία, παροχή τεχνογνωσίας Ημερησία αμοιβή 50€ και πλέον ανάλογη του έργου. Αθήνα πμ ή στο athenaum@gmail.com

Ζητείται Ηλεκτρονικός εγκαταστάτης συστημάτων ασφαλείας

johnnkast
11-08-15, 15:04
Το σκεφτηκα πολυ σοβαρα...Εχω εμπειρια εκατονταδων εγκαταστασεων παντος ειδους συναγερμων και συστηματων ασφαλειας cctv ...(ολα εχουν διαρρηχτει και κλαπει με μεγαλη επιτυχια !!!!)

Διαθετω αυτοκινητο,μηχανη,μηχανακι πενηνταρι κι ενα μουλαρι 4χρονο (οχι με βαλβιδες και καδενα...ηλικια μιλαμε..)...κι επισης αξιους συνεργατες ( ο Μπαμπης ο "σουγιας" ,ο Φωντας ο "αθορυβος" κι ενας εκπαιδευμενος σκυλος τσιλιαδορος,ο Αυγερης..)

Οσο για προυπηρεσια;;...το πλουσιο ποινικο μου μητρωο και των συνεργατων μου...(Του Αυγερη δεν του βγαλανε ακομη...)

Κι επειδη βλεπω οτι η προταση ειναι πολυ σοβαρη κι εχω αναγγη το πενηνταρι....κυριε Στελιο....ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ....να μην με υπολογιζετε

agis68
11-08-15, 16:30
φίλε Στέλιο με το πενηντάρι που δίνεις θα σου κολλάνε τα καλώδια στην καλύτερη με τσίχλα....Δεν ψάχνεις επαγγελματία...Βάλε αγγελία στην Ομόνοια!!!

SeAfasia
11-08-15, 16:46
δεν έχω τπτ απο τα "προαπαιτούμενα" αλλά με 30 ευρώ πίανω αμέσως δουλειά.....:wiink:

street
11-08-15, 16:49
να παρεις τον μπαμπη αν ειναι ετσι ....


το πενηνταρακι γινει δεν γινει δουλεια ?

plouf
11-08-15, 18:07
παντως 50€ με 22 μερες μας κανει 1100€ αν πεις πως δουλευεις και σαβατα 1300€

τελικα ως φαινεται λεφτα υπαρχουν αφου δεν μας φτανουν τα 1300€ ....

xlife
11-08-15, 18:18
παντως 50€ με 22 μερες μας κανει 1100€ αν πεις πως δουλευεις και σαβατα 1300€

τελικα ως φαινεται λεφτα υπαρχουν αφου δεν μας φτανουν τα 1300€ ....


Χρήστο - ζητείτε συνεργάτης,όχι υπάλληλος... οπότε βάλε τεβε - βενζίνες -φθορές αυτοκινήτου - τηλέφωνα που μπορεί να κάνεις απο το κινητό... κτλ.. Πιθανόν να μείνουν γύρω στα 700-800 αλλα αν βάλεις και φπα φόρους και φορολογία κτλ δεν ξέρω.. καλά είναι για κάποιον νέο πάντως που δεν φοβάται το μπλοκάκι, αν είμουν 20 χρονών θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια

betacord85
11-08-15, 18:21
μπαμπης ζητησατε!live απο μπραχαμας!τι εγινε επεσε μαρουλι βλεπω...50 ακουσα...50 παιρνει τεχνικος με εργαλεια και αυτοκινητο της εταιρειας ασφαλειας...

plouf
11-08-15, 18:22
προφανως και η αγγελια δεν ζηταει καποιον που ΗΔΗ εχει δουλεια.
Αλλα προφανώς απεθυνεται στο ~60% των ανεργων νέων η γενικα στο περιπου 1,5 εκατομμυριο ανεργους

betacord85
11-08-15, 18:24
κοροιδο ψαχνει και θυμα...ναι αλλα θελει επαγγελματια με συγκεκριμενες γνωσεις...οχι ανιδεικευτο εργατη για χωραφια

gsouf
11-08-15, 19:32
Άμα ειναι 50 καθαρά ναι αλλά με μπλοκάκι όχι δεν το συζητάς 50 ευρο μεροκάματο πέρνουν στα χωράφια και μαύρα!

Alxnks
11-08-15, 19:38
προφανως και η αγγελια δεν ζηταει καποιον που ΗΔΗ εχει δουλεια.
Αλλα προφανώς απεθυνεται στο ~60% των ανεργων νέων η γενικα στο περιπου 1,5 εκατομμυριο ανεργους
Προφανώς κάπως έτσι παίρνουν εργαζομενους-σκλαβους που να λένε κι ευχαριστώ για ψιχουλα.

agis68
11-08-15, 22:58
Mα για 50 καθαρά δεν το συζητάμε αλλά δεν νομίζω....ας το ξεκαθαρίσει γιατί υπάρχει και ουρά!

picdev
11-08-15, 23:05
ένας έβαλε μια αγγελία χωρίς να ξέρετε πως και γιατί πέφτει κράξιμο , όποιος θέλει πμ δεν χρειάζεται κράξιμο, και αν ειναι καλή δουλειά και καλά τα λεφτά θα ζητήσετε συγγνώμη ?

xlife
11-08-15, 23:24
ένας έβαλε μια αγγελία χωρίς να ξέρετε πως και γιατί πέφτει κράξιμο , όποιος θέλει πμ δεν χρειάζεται κράξιμο, και αν ειναι καλή δουλειά και καλά τα λεφτά θα ζητήσετε συγγνώμη ?
Ακη, ίσα ίσα που πρέπει να μπαίνουν αγγελίες εδώ, ώστε και τα μέλη να βρίσκουν εύκολα δουλειά, αλλά και οι εργοδότες να μπορούν να "τσεκάρουν" τις γνώσεις αυτών που θα προσλάβουν απο τη συμμετοχή τους στο forum. όμως όπως είμαι ξεκάθαρος με αυτούς που συνεργάζομαι έτσι θέλω να είναι και οι άλλοι απέναντί μου. Η αγγελία είναι λίγο θολή απλά... αν είχε τη λέξη τεβε και βενζίνες-έξοδα δικά σου το πενηντάρι γίνεται 20αρι και μπορεί και λιγότερο.. και επειδή είχα μπλεξίματα με το τεβε και πληρώνω αμαρτίες, για κάποια δουλειά που έκανα για 2-3 μήνες το 2010, προσπαθώ να ξεμπλέξω απο το Γενάρη και ίσως τελειώσω το Σεπτέμβρη(μόνο τη χαρτούρα μου μάζευα τόσους μήνες ποτέ να μην δούλευα εκείνο το τρίμηνο)...

Πάντως για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, για κάποιον νέο είναι μια καλή δουλειά και μπορεί να μάθει αρκετά πράγματα, η για κάποιον με ανάγκη... και στο κάτω- κάτω ενα βιογραφικό δεν κοστίζει να το στείλει ο οποιοσδήποτε έστω και για να πάει να δει

Alxnks
11-08-15, 23:51
Πάντως για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, για κάποιον νέο είναι μια καλή δουλειά και μπορεί να μάθει αρκετά πράγματα, η για κάποιον με ανάγκη... και στο κάτω- κάτω ενα βιογραφικό δεν κοστίζει να το στείλει ο οποιοσδήποτε έστω και για να πάει να δει

Για να βάζουμε όντως τα πραγματα στη θέση τους, η αγγελία δεν μιλάει (αρα ουτε ενδιαφέρεται) για νεο που θα μαθει μέσω αυτής της δουλειάς, αλλά για κάποιον έτοιμο, "εγκαταστατη" και "με πολύ γνώση και μεράκι".

crown
12-08-15, 09:16
Εν τω μεταξυ ο αγγελιοδοτηs ουτε φωνη ουτε ακροαση που εισαι ρε ΣΤΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ πεs μαs κατι

toni31
12-08-15, 09:47
Έχει δίκιο ο Άκης, πρώτα πμ και μετά το "Ευχαριστώ αλλά δεν θέλω". Ο καθένας μπορεί να πληρώνει και να απαιτεί ότι θέλει, οι ενδιαφερόμενοι ξέρουν αν τους συμφέρει ή όχι.

picdev
12-08-15, 10:45
Επίσης ξεχνάτε κάτι μπορεί να κόβει τιμολογιο στο αφεντικό και να φορολογηται σαν μισθωτός , έτσι και το αφεντικό θα δηλώνει έξοδα και ο υπάλληλος θα φορολογηται σαν μισθωτός , αν βγαίνουν 900 καθαρά μια χαρά είναι πιστεύω , ειδικά αν υπάρχει και μηχανάκι.
Εγώ όλες τις δουλειές που βλέπω είναι με 500ε αφού βγαζετε και παραπάνω από 1000 τι να πω μπράβο σας

katmadas
12-08-15, 13:00
Ενας εμπειρος εγκαταστατης αν σεβεται τον εαυτο του θα ζητησει ποσοστα απο την δουλεια και οχι μεροκαματο. Τοσα περνεις και μισθωτος.

skipper1
13-08-15, 18:37
δυστυχως στην Ελλαδα πλεον δεν υπαρχει σοβαρος επιχειρηματιας!
Ο καιρος των δανειων απο τις τραπεζες εχει περασει κ τωρα δεν ξερουν τι να κανουν γιατι εχουν μαθει στα ευκολα λεφτα κ στην εκμεταλευση των υπαλληλων!
Ολες οι μεγαλες εταιριες εχουν απολυσει προσωπικο και προσλαμβανουν με μπλοκακι κ 500€ οι...τυχεροι!
Ετσι κ ο μεγαλος επιχειρηματιας της αγγελιας...ειναι ενα αντιπροσωπευτικο παραδειγμα των καιρων...!

alex1
13-08-15, 21:06
Δεν γνωρίζω τον φίλο athenaum αλλά νομίζω πως δεν είναι σωστό να τον κατακρίνουμε μιας και αυτές τις δύσκολες για όλους μας μέρες που όλοι ψάχνουν το μεροκάματο με την καραμπίνα ο φίλος προσφέρει μεροκάματο. Δεν απαιτεί προσφέρει οπότε όποιος θέλει και ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του. Αυτός που θα το κάνει αυτό φυσικά θα το έχει μεγάλη ανάγκη μιας και δυστυχώς με τα σημερινά δεδομένα όποιος δουλεύει με μπλοκάκι και παροχή με έναν μέσο όρο 1300-1500ευρώŸ‚ τον μήνα μετα βίας θα πηγαίνει στο σπίτι του καθαρά 450-550 ευρώ το μήνα. Τα υπόλοιπα στην Merkel Γνώρισα έναν 53 χρονών πανεπιστημίου με 2500ευρώŸ‚ καθαρές αποδοχές μέχρι πέρυσι να δουλεύει για την Ιντρακόμ εξωτερικός συνεργάτης από το πρωί ως το βράδυ μπλοκάκι με maximum 800ευρώŸ‚ τον μήνα. Τι να κάνω όμως μου λέει τρία παιδιά έχω δεν μπορώ να κάτσω ούτε μέρα Έστω και με τα 800ευρώŸ‚ μπορώ να τους προσφέρω φαγητό. Δύσκολα πολύ τα πράγματα και δυστυχώς θα χειροτερέψουν πολύ ακόμη. Ακόμη δεν έχουμε δει τίποτα.

pet
14-08-15, 00:31
Οι απαντήσεις σας είναι ξεφτίλα, αν μπορείτε προσφέρετε περισσότερα από 50 μικτά η καθαρά και μετά γκρινιαξτε. Ένα άθλιο φόρουμ αφού οι διαχειριστές δεν κλειδώνουν τις αγγελίες με άτομα ερασιτέχνες το λιγότερο με παρουσιάσεις κατασκευών τύπου εκολαπτηριο για κοτόπουλο κι θάλαμος εμφάνισης pcb

Μπαναρετε με να ησυχασω

CybEng
14-08-15, 02:02
Καλώς τον μερκελιστή που δουλεύει με μπλοκάκι για τον ΣΕΒ.

ultra
14-08-15, 02:11
Οι απαντήσεις σας είναι ξεφτίλα, αν μπορείτε προσφέρετε περισσότερα από 50 μικτά η καθαρά και μετά γκρινιαξτε. Ένα άθλιο φόρουμ αφού οι διαχειριστές δεν κλειδώνουν τις αγγελίες με άτομα ερασιτέχνες το λιγότερο με παρουσιάσεις κατασκευών τύπου εκολαπτηριο για κοτόπουλο κι θάλαμος εμφάνισης pcb

Μπαναρετε με να ησυχασω

Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι το φορουμ εχει πεσει αρκετα.
Εχουν ερθει μερικοι που βαριουνται να κανουν αναζητηση εδω η στο google, και ανοιγουν θεμα με τις πιο ηλιθιες ερωτησεις.
Η κατασκευη, ομως, της κλωσσομηχανης, που σε χαλαει? Εχεις να παρουσιασεις κατι "δυνατοτερο" ?

xlife
14-08-15, 02:19
Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι το φορουμ εχει πεσει αρκετα.
Εχουν ερθει μερικοι που βαριουνται να κανουν αναζητηση εδω η στο google, και ανοιγουν θεμα με τις πιο ηλιθιες ερωτησεις.
Η κατασκευη, ομως, της κλωσσομηχανης, που σε χαλαει? Εχεις να παρουσιασεις κατι "δυνατοτερο" ?


Να προσθέσω οτι δεν είναι το ερευνητικό τμήμα του ΜΙΤ εδώ. χαίρομαι που βλέπω τις όποιες κατασκευές είτε είναι κλωσσομηχανές, είτε είναι το φορητό raspberry του finou. Και μόνο που κάποιος χαλάει χρήματα - χρόνο - και φαιά ουσία μου αρκεί γι αυτά που βλέπω...

Όποιος θέλει να βλέπει μπέβατρον και ηχοβολιστικά κανόνια σαν κατασκευές ας πατήσει στο google γκιόλβας!!!

pet
14-08-15, 06:30
Μπα, σας την χαλασα κ μου φορεσατε ταμπελιτσα; whatever.

Πείτε ότι θέλετε, αλλά το φόρουμ έχει πολύ χαμηλό επίπεδο τεχνικά αλλά από flame & hate κορυφή.

tsimpidas
14-08-15, 09:09
Εμαθα οτι η ''θεση'' καλύφθηκε απο 2 ατομα που θα μοιράζονται το 50ευρο και το ''παπακι''
με εκ-περιτροπής ασφάλιση
και δουλεια και στην εγκατάσταση και στο εργαστήριο.

και οι δυο τους ειναι πολυ ικανοποιημενοι απο τον κ.Στέλιο.

pet
14-08-15, 11:16
Τίποτα δεν έχεις μάθει, αυτή είναι η πραγματικότητα. Μπουρδολογια σύννεφο αυτό το φόρουμ. Οι admins τι κάνουνε άραγε; γουστάρουν τη φασαρία για να τα βγάζουν από διαφημίσεις αλλά αυτό δεν σας πειράζει ε;

vasilllis
14-08-15, 11:34
Τίποτα δεν έχεις μάθει, αυτή είναι η πραγματικότητα. Μπουρδολογια σύννεφο αυτό το φόρουμ. Οι admins τι κάνουνε άραγε; γουστάρουν τη φασαρία για να τα βγάζουν από διαφημίσεις αλλά αυτό δεν σας πειράζει ε;
Και δικιο να εχεις,με αυτη την συμπεριφορα το εχεις χασει.

CybEng
14-08-15, 15:25
Σε όποιον δεν αρέσει το forum με τις κλωσσομηχανές του να πάρει το μπλοκάκι του, τα εργαλεία του και το παπάκι του και να πάει να κάνει ακόμη ποιό "μάγκα" τον κάθε Στελλάρα. ( Στελλάρα δεν λέγαν και τον μαφιόζο Γαργαμπήκα στο TV σήριαλ "Αχ και να'ξερες" ; Κάθε ομοιότητα με την πραγματικότητα είναι συμπτωματική ).

.....και όταν με το καλό το πενηντάρικο δεν φτάνει ούτε για τον ΟΑΕΕ ( ΤΕΒΕ ) ή την προκαταβολή φόρου εδώ θα είμαστε για να δώσουμε συμβουλές ( ή να γελάμε ) με το "θύμα".

leosedf
14-08-15, 15:37
Μπα, σας την χαλασα κ μου φορεσατε ταμπελιτσα; whatever.

Πείτε ότι θέλετε, αλλά το φόρουμ έχει πολύ χαμηλό επίπεδο τεχνικά αλλά από flame & hate κορυφή.
Ο μόνος που έχει μίσος από την αρχή και μιλάει έτσι είσαι ΕΣΥ.


Τίποτα δεν έχεις μάθει, αυτή είναι η πραγματικότητα. Μπουρδολογια σύννεφο αυτό το φόρουμ. Οι admins τι κάνουνε άραγε; γουστάρουν τη φασαρία για να τα βγάζουν από διαφημίσεις αλλά αυτό δεν σας πειράζει ε;
Ναι δε βλέπεις? Έχω 5 σπίτια με πισίνες. Δε σου αρέσει? Φύγε, τι κάνεις εδώ? Περιμένεις ban? Είσαι μαζόχας δηλαδή? Μεγάλο παιδί είσαι κάντην με ελαφρά.
Εκτός αν είσαι 13 χρονών, τότε πες μου να σου ρίξω ένα.


Οι απαντήσεις σας είναι ξεφτίλα, αν μπορείτε προσφέρετε περισσότερα από 50 μικτά η καθαρά και μετά γκρινιαξτε. Ένα άθλιο φόρουμ αφού οι διαχειριστές δεν κλειδώνουν τις αγγελίες με άτομα ερασιτέχνες το λιγότερο με παρουσιάσεις κατασκευών τύπου εκολαπτηριο για κοτόπουλο κι θάλαμος εμφάνισης pcb

Μπαναρετε με να ησυχασω
Εσύ γιατί δεν έχεις δώσει μια σωστή απάντηση σύμφωνα με τις δικές σου σκέψεις? Το μόνο που σκέφτηκες ήταν να κρίνεις?
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το κλείδωμα αγγελίας αλλά προφανώς κάποια μλκία θα είναι οπότε δεν το ψάχνω παραπάνω μιας και δεν έχω τη δυνατότητα ως συντονιστής.
Και τέλος, δεν σου αρέσουν και οι κατασκευές? ΟΚ τι να κάνουμε δηλαδή τώρα? Αυτές είναι. Εμένα μου αρέσουν άσχετα με την κατασκευή. Μπορεί να μη σου αρέσουν και?

Και στην τελική τι θέλεις να κάνουμε? Τι είναι αυτό που ζητάς? Πες το να το κάνουμε, δεν έχω καταλάβει τι θέλεις.
Το email του πάντως θα το βάλω σε τσοντοσαιτ να γεμίσει μπούρδες :lool:

street
14-08-15, 16:06
εχασε την ψυχραιμια του ο ανθρωπος ( νομιζω ) και εχει και καποιο δικαιο μαλλον , οκ τα πηρε στην κρανα , σεβαστο , ας το διορθωσει απο μονος του ...

pet
14-08-15, 16:29
Ακούστε συνάδελφοι, δεν τα πήρα καθόλου κ έγραψα εν ηρεμία αλλά απογοητευμενος. Οι αγγελίες οφείλουν να κλειδωνονται. Οπότε κάποιος πάει να βάλει μια αγγελία πέφτει το κράξιμο της αρκούδας κ οπότε κάποιος πάει νο προμοταρει μια δουλειά επίσης γίνεται της μουρλης λες κ είναι κακό να επιχειρήσει κάποιος κάτι καινούργιο. Ζήτημα να ξέρουν 5-6 άτομα εδώ να πολωσουν bjt αλλά από κριτική στους άλλους σκίζουμε. Δυστυχώς φαίνεται να υπαρχει μια μορφή κλικας να διατηρείται στο φόρουμ με ατιμωρησια και προσωπικές επιθέσεις. Διάβασα από την αρχή το νήμα κ αυτό απόκομιζω. Καλλίτερα να ασχολούμαστε με τις δικές μας δουλειές και εδώ να ανταλλάσουμε τεχνική πληροφορία κ όχι υποδείξεις περί ημερομισθιων. Ο καθένας κρίνει και βρίσκει ότι δουλειά μπορειΔεν είναι τυχαίο που σε όσα φόρουμ συμμετέχω το hlektronika έχει τις περισσότερες οφτοπικ συζητήσεις. Κάνω λάθος; Μπαναρετε με τι να πω νο χάρντ φιλινγκς. Αλλά αν δεν δέχομαστε κριτική δεν εξελισομαστε

pet
14-08-15, 16:31
Έχεις δει κάνα σοβαρό φόρουμ από γίνεται από κατω σχολιασμός αγγελίας;

leosedf
14-08-15, 16:36
Βρε μάστορα δε βλέπεις ότι ο συγκεκριμένος τρόμπας έβαλε το θέμα (το έκανε και άλλη φορά το έχω σβήσει το άλλο) στα συστήματα ασφαλείας και όχι στις αγγελίες?
Δεν το έσβησα γιατί συζητούσαν τα παιδιά.
Στις αγγελίες δε μπορεί να σχολιάσει κάποιος.


Έβαλα το email σε site με χεσίματα.

pet
14-08-15, 17:15
Βρε μάστορα δε βλέπεις ότι ο συγκεκριμένος τρόμπας έβαλε το θέμα (το έκανε και άλλη φορά το έχω σβήσει το άλλο) στα συστήματα ασφαλείας και όχι στις αγγελίες?
Δεν το έσβησα γιατί συζητούσαν τα παιδιά.
Στις αγγελίες δε μπορεί να σχολιάσει κάποιος.


Έβαλα το email σε site με χεσίματα.

Ζητώ συγγνώμη αν έχετε γνώση κάποιου που είναι τρόμπας με συγχωρείτε δεν έχω πρόβλημα κανένα να πω ότι έχω λάθος. Τότε καλλίτερα να πήγαινε σε αγγελιά και να διαγραφόταν όχι να γίνεται
πάρτυ απο κάτω, αυτό λέω, βλέπω ότι κρίνουμε εύκολα ... (αποκλείεται όλοι μας να μην έχουμε τα κουσούρια μας)

xlife
14-08-15, 17:23
Ακούστε συνάδελφοι, δεν τα πήρα καθόλου κ έγραψα εν ηρεμία αλλά απογοητευμενος. Οι αγγελίες οφείλουν να κλειδωνονται. Οπότε κάποιος πάει να βάλει μια αγγελία πέφτει το κράξιμο της αρκούδας κ οπότε κάποιος πάει νο προμοταρει μια δουλειά επίσης γίνεται της μουρλης λες κ είναι κακό να επιχειρήσει κάποιος κάτι καινούργιο.

Και γιατί δε σκέφτεσαι οτι κάποιοι έχουμε πάει σε δεκάδες συνεντεύξεις τέτοιου τύπου και γνωρίζουμε οτι δεν θα έπρεπε να αναφερθεί το πενηντάρι? Αφού είναι ψέμα... αν είναι μαύρα μπορεί να είναι 40 , αν είναι κανονικά κάτω απο 20... Δηλαδή τι τον χάλαγε το Στέλιο και τον κάθε Στέλιο να πει παιδιά ψάχνω άτομο 20 καθαρά? Γιατί οι εργοδότες δεν λένε αλήθεια? Γιατί δε λένε οτι ενα μήνα μπορεί να δουλέψει 3 μέρες και να ψάχνει δανεικά για να πληρώσει το ΤΕΒΕ? πίστεψε με τότε θα είχες τον κάθε λόγο να λες οτιδήποτε για τις απαντήσεις...

Για το επίπεδο του forum ο καθένας κοιτάζει τον εαυτό του.. και κρίνει... Το κακό όμως είναι οτι όσοι έχουν σηκώσει τη μύτη δεν μπορούν να δουν(αφού κοιτάζουν στον ουρανό) οτι ίσως να μην τους κοιτάζει κανένας...

leosedf
14-08-15, 17:39
Χαλαρά, συζητάμε δε θα σκοτωθούμε κιόλας :lool:

dalai
14-08-15, 18:53
Πενιντα καθαρα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για απλο εξιδεικευμενο εργατη . Και γνωσεις να εχεις το θεμα ειναι οτι δουλευεις το 8ωρακι σου και φευγεις . Αμα κολλησει ή παρουσιασει βλαβη ο συναγερμος ,περα βρεχει. Αλλουνου το ονομα παιζεται ,αλλος θα τρεξει αμισθη, μια που ειναι στην εγγυηση ο συναγερμος. Και αν πεις να πας εσυ ,θα πληρωθεις κανονικα με αλλο μεροκαματο.
Δουλεια χωρις ευθυνη και απροοπτα, οτι καλυτερο.
Την εκανα και για 40 μεροκαματο.

pet ναι καναμε μια κλωσομηχανη για να περασει η ωρα αλλα στιρηγμενη σε ΜΕ, ελεχνους , αισθητηρες ,καταστευη πλακετας κλπ κλπ. Πες μου πως ακριβως μειωσα το επιπεδο του φορουμ ?

nikosp
14-08-15, 19:20
Εγώ πάντως δέν μπορώ να καταλάβω πρός τι αυτό το πάθος και οι συζητήσεις σε αυτό το θέμα
Εβαλε κάποιος μια αγγελία που κατα τα στάνταρ των αγγελιώ σε ΟΛΑ τα forum θα έπρεπε να είχε κλειδωθεί και να μήν δέχεται απαντήσεις
ΟΚ δέ έγινε αυτό και καλώς η κακώς ο καθένας λέει την γνώμη του
Εγώ από περιέργεια έστειλα ΠΜ στον αποστολέα της αγγελίας για περισσότερες πληροφορίες και είδα ότι δέν με καλύπτει
Εάν μερικούς εδώ αυτή η αγγελία δέν τους καλύπτει μορούν και να την αγνοήσουν όπως πολλά άλλα πράγματα στην ζωή

nikosp
14-08-15, 19:23
Πενιντα καθαρα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ για απλο εξιδεικευμενο εργατη . Και γνωσεις να εχεις το θεμα ειναι οτι δουλευεις το 8ωρακι σου και φευγεις . Αμα κολλησει ή παρουσιασει βλαβη ο συναγερμος ,περα βρεχει. Αλλουνου το ονομα παιζεται ,αλλος θα τρεξει αμισθη, μια που ειναι στην εγγυηση ο συναγερμος. Και αν πεις να πας εσυ ,θα πληρωθεις κανονικα με αλλο μεροκαματο.
Δουλεια χωρις ευθυνη και απροοπτα, οτι καλυτερο.
Την εκανα και για 40 μεροκαματο.

pet ναι καναμε μια κλωσομηχανη για να περασει η ωρα αλλα στιρηγμενη σε ΜΕ, ελεχνους , αισθητηρες ,καταστευη πλακετας κλπ κλπ. Πες μου πως ακριβως μειωσα το επιπεδο του φορουμ ?
Εάν το σύστημα συναγερμού μετα από λίγο λόγω λάθους εγκατάστασης η προγραμματισμού νομίζεις ότι όταν θα ξαναπάς να το επισκευάσεις θα σε ξαναπληρώσουν ?
Καμμία εργασία δέν είναι χωρίς υπευθυνότητα καλώς η κακώς

Fixxxer
14-08-15, 19:33
Παιδια νομιζω οτι το κραξιμο δεν ωφελει, εργαζομενους θα βρει ετσι κι αλλιως ειτε με τεβε ειτε με ικα ειτε με 50ρικο ειτε με 20ρικο...
Δυστυχως ειναι μεγαλη η ανεργια και ενας εργοδοτης βρισκει ευκολα αυτο που αναζητα...

xlife
14-08-15, 20:27
Παιδια νομιζω οτι το κραξιμο δεν ωφελει, εργαζομενους θα βρει ετσι κι αλλιως ειτε με τεβε ειτε με ικα ειτε με 50ρικο ειτε με 20ρικο...
Δυστυχως ειναι μεγαλη η ανεργια και ενας εργοδοτης βρισκει ευκολα αυτο που αναζητα...

Ευτυχώς να λέμε που υπάρχουν και αυτοί οι εργοδότες και δεν θα μείνουμε ποτέ απο δουλειά.. πάνε τα παλικαράκια κάνουν την όποια δουλειά να τελειώσουν τσάκα τσάκα, και πάμε μετά εμείς να στρώσουμε τη δουλειά.. έχει λογική καλή αυτό πάντως... και ίσως γι αυτό δεν ξεμένω ποτέ απο δουλειά , αλλά πάω πάντα δεύτερος χαχαχαχα

pet
14-08-15, 20:59
pet ναι καναμε μια κλωσομηχανη για να περασει η ωρα αλλα στιρηγμενη σε ΜΕ, ελεχνους , αισθητηρες ,καταστευη πλακετας κλπ κλπ. Πες μου πως ακριβως μειωσα το επιπεδο του φορουμ ?

Δεν το μείωσες, αλλά δεν το ανέβασες και όλας. Δεν είπα ότι αυτός είναι ο σκοπός. Είπα να μην κρίνουμε τόσο σκληρά. Και κυρίως το πρόβλημα μου είναι η ειρωνία. Και έγώ εχω φτιάξει κλωσσομηχανή. Αλλά δεν είναι και τίτοτα τρομερό να διαβάσεις μια υγρασία και να κουνήσεις ενα μοτεράκι. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν ένα σωρό κλάδοι περι τα ηλεκτρονικά που δεν θίγονται εδώ, και αδιαφορώ επι τούτου, αλλά δεν μου αρέσει η τόσο σκληρή κρητική. Η επίκληση στο χαμηλό επίπεδο γίνεται για ηρεμήσει λίγο ο λαός και να μην βαράει τόσο σκληρή κριτική, ας κοιτάξει πως τρέχει το δικό του μαγαζί.

Υπάρχει εδώ κάποιος δεν σκέφτεται το χρήμα;

Ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω.

crown
14-08-15, 21:22
Εχουμε μπει ολοι μαs στο τρυπακι και ο Στελαραs απολαμβανει ΧΑΧΑΧΑ

aktis
15-08-15, 13:35
Χρόνια Πολλά
@pet
Το επίπεδο των κατασκευών δεν είναι επιπέδου ξένων περιοδικών με συνδρομή , που κάνουν διαγωνισμούς με χορηγούς πολυεθνικές κατασκευαστές ημιαγωγών , έπαθλα 500 -5000 USD και μετά δημοσιεύουν ανά μήνα μία από τις 5 10 καλύτερες κατασκευές . Όμως πολλές κατασκευές είναι αξιόλογες και προσφέρονται και open source , όταν ολόκληρο elektor κοίταγε να βγάλει λεφτά απο τσιπάκια προγραμματισμένα και έτοιμες πλακέτες.

Όσο για την κλωσσομηχανή , δεν βρίσκω που υστερεί ... αλλά ειλικρινά έχω να προτείνω μια βελτίωση .
Σύνδεση με maker λογαριασμό στο IFTTT cloud , με πλακέτα Wiznet W7500
http://www.wiznet.co.kr/product-item/wizwiki-w7500/
ειδοποίηση στο android κινητό του πτηνοτρόφου για θερμοκρασία αυγών , alarm χαμηλής υψηλής θερμοκρασίας κλπ ,
και όταν τελειοποιηθεί το firmware για το προϊόν και αποδειχθει αξιόπιστο , μπορεί να γίνει και περιφερειακό DIY συναγερμού

Επειδή έχω δουλέψει και στην εκπαίδευση και στη βιομηχανία , δεν μπορείς να πας κατευθείαν στο τέλειο
Ξεκινάς απο τα μικρά μεσαία και σιγά σιγά εξελίσσεσαι .
Δεν πιστεύω να δημοσίευε κανείς δωρεάν κάτι για το οποίο έχει δουλέψει 2 -20 μήνες
Με αυτή την έννοια , οι κατασκευές είναι ικανοποιητικότατου επιπέδου για δωρεάν δημοσίευση