PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλακέτα από Ελέκτορ



Stratocaster
23-08-15, 18:34
Έχω το άρθρο από μια κατασκευή του Ελέκτορ, το οποίο έχω πάρει από ένα φίλο. Είναι μάλλον από το τεύχος Νο 67/Μάρτιος 1987. Το νούμερο της πλακέτας είναι 87255. Είναι ένας παραμορφωτής για κιθάρα, αλλά δεν υπήρχε το σχέδιο του τυπωμένου και το έχω σχεδιάσει μόνος μου με βάση το ηλεκτρονικό κύκλωμα της κατασκευής. Οπότε μου βγήκε κομματάκι μεγάλο και έχω πρόβλημα χώρου στην τοποθέτηση στο κουτί. Θα ήθελα, αν κάποιος εδώ στο φόρουμ έχει το πιο πάνω τεύχος, ας σκανάρει μόνο την πλακέτα κι ας την ανεβάσει, αν είναι εύκολο. Σας ευχαριστώ όλους θερμά εκ των προτέρων.

lepouras
24-08-15, 00:57
591675916859169

και για όποιον θέλει έχω και τα 309 τεύχη του ελέκτορ αποθηκευμένα στο drive του gmail σε 16 dvd που σκάναρε ο φίλος μας Αντρέας ..... και μας έδωσε σε όλους. οπότε μπορώ να στείλω τα λινκ με πμ.

FMTRIKALA
24-08-15, 09:01
καλημερα.ανεβασε το link εαν ειναι ευκολο.ολο και κατι θα φτιαξουμε

exop
24-08-15, 22:55
Ευχαριστώ πολύ το Γιάννη για τα link

κάτι που, ίσως, φανεί χρήσιμο - για να μην κατεβάζουμε τα αρχεία ένα-ένα, μπορούμε να κάνουμε το παρακάτω:

1. αρχίζουμε να κατεβάζουμε το αρχείο
2. σταματάμε το download
3. κάνουμε δεξί κλικ πάνω στο "σταματημένο" αρχείο και πατάμε copy download link
4. το "προσθέτουμε" σε ένα download manager

με αυτό τον τρόπο, μπορούμε να διαλέξουμε όλα τα αρχεία και αν τυχόν "κολλήσει" κάποιο download δεν χρειάζεται να το ξανακατεβάσουμε από την αρχή αφού γίνεται resume από εκεί που είχε μείνει

και πάλι ευχαριστώ για τα link

lepouras
25-08-15, 09:26
παιδιά μην ευχαριστήστε εμένα αλλά τον Σωτήρη που έκατσε το παιδί και σκάναρε 309 +1 τεύχη τα έκανε dvd τα ανέβασε σε 2 και 3 διαφορετικούς σερβερ (που κλείνανε τα λινκ σύντομα) πριν τα ανεβάσει στο drive του g-mail και μας τα στείλει ξανά σε όλους μας. του πήρε 3-4 μήνες του παιδιού και του αξίζουν τρελά συγχαρητήρια για τον κόπο του. εγώ απλά ένα copy-paste τα λινκ σας κάνω και τίποτε άλλο.
εδώ το θέμα που είχε ξεκινήσει το παλικάρι.

http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76302

για ευνόητους λόγους δεν μπορούμε να ανεβάσουμε τα λινκ δημόσια. τα λινκ μπορείτε κάλλιστα να τα μοιραστείτε και μεταξύ σας αν δεν απαντήσω σύντομα εγώ στο πμ σας.

lepouras
25-08-15, 19:21
μετά από επισήμανση του θανάση (exop) λείπει το τεύχος 34 από τα dvd. θα τσεκάρω αν το έχω από προηγούμενους σερβερ κατεβασμένο που μας τα έστελνε ο Σωτήρης και αν είναι θα το ανεβάσω στο drive. θα παρακαλέσω τα παλικάρια που τους έστειλα τα λινκ να μου ξανά στείλουν πμ για να τους το στείλω. ο λόγος είναι ότι τα έσβηνα μετά για να μην γεμίσω οπότε ας ξανά κάνουν τον κόπο.

Υ.Γ το βρήκα, το έχω οπότε και το ανεβάζω. σε λίγο θα είναι έτοιμο.

Stratocaster
25-08-15, 20:33
Γιάννη χίλια ευχαριστώ για την άμεση αντίδραση.