PDA

Επιστροφή στο Forum : πεταμενο gps cellocator



ale george
25-08-15, 11:26
βρηκα πεταμενο αυτο το gps security module ,σε μια αλανα που βγαζω τα σκυλια μου βολτα. ξερει κανεις αν μπορω να βρω απο που εχει ξυλωθει (απο ποιο αυτοκινητο η μηχανη)και να βρω τον ιδιοκτητη?δεν ειχε καρτα μεσα.οι μπαταρια του ηταν ξεκολημενη ,την εβαλα επανω με μια καρτα σιμ και φαινεται να δουλευει (το λεντ στην αρχη αναβοσβηνει και στη συνεχεια αναβει συνεχως. σε περιπτωση που δεν βρω τον ιδιοκτητη ,μπορω να το χρησημοποιησω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.591815918259183

SeAfasia
25-08-15, 11:44
Γιώργο,
το έχει φάει η βροχή ή μου φαίνεται;

ale george
25-08-15, 11:48
ναι Κωστα απεξω ηταν βρωμικο αλλα εχει πολυ καλη αδιαβροχοποιηση η πλακετα μεσα και ειναι σαν καινουργια.

SeAfasia
25-08-15, 11:57
ok,
κρατησε το για τα υλικά τότε...

xlife
25-08-15, 11:58
Για να βρεις τον κάτοχο.. μάλλον μόνο μέσω του imei. αλλά αυτό προϋποθέτει οτι πρέπει να το παραδόσεις στην αστυνομία, και να τους πείς και τι είναι...

ale george
25-08-15, 11:58
δεν υπαχει περιπτωση να γινει κατι αυτα που ρωτησα ? Κωστα?

ale george
25-08-15, 12:00
Για να βρεις τον κάτοχο.. μάλλον μόνο μέσω του imei. αλλά αυτό προϋποθέτει οτι πρέπει να το παραδόσεις στην αστυνομία, και να τους πείς και τι είναι...

νομιζω οτι θα μπλεξω ασχημα με αυτους .δε νομιζω πως θα το παω εκει..

SeAfasia
25-08-15, 12:02
και αν ο κάτοχος έχει πεθάνει;

xlife
25-08-15, 12:07
Μάλλον θα χρειαστείς software της cellocator fleet managment η κάτι τέτοιο.. ίσως και να δουλέψει .. αν έχει σειριακή θύρα (δε φαίνεται) ίσως πρέπει να περάσεις κάποια στοιχεία για να ξεκλειδώσεις την κάρτα. Με δοκιμές θα δεις αν δουλεύει..

DLS 33
25-08-15, 12:11
! αν εχει πεθανει !...ολο το καλο βαζεις μπροστα....

SeAfasia
25-08-15, 12:14
! αν εχει πεθανει !...ολο το καλο βαζεις μπροστα....

πάντα,αλλά το pcb είναι κομμένο στη μέση παίδες

ale george
25-08-15, 12:15
Μάλλον θα χρειαστείς software της cellocator fleet managment η κάτι τέτοιο.. ίσως και να δουλέψει .. αν έχει σειριακή θύρα (δε φαίνεται) ίσως πρέπει να περάσεις κάποια στοιχεία για να ξεκλειδώσεις την κάρτα. Με δοκιμές θα δεις αν δουλεύει..
δεν εχω καθολου πειρα με gps.μπηκα στο site τους αλλα μαλλον για λογους ασφαλειας και απ οσο καταλαβα πρεπει να εισαι πελατης τους (να εχεις κωδικους?) για να κανεις login η register.

ale george
25-08-15, 12:19
πάντα,αλλά το pcb είναι κομμένο στη μέση παίδεςβρε Κωστα που το ειδες το κοψιμο?δουλευει το κυκλωμα .το αναφερω στην αρχη.

SeAfasia
25-08-15, 12:22
από τα standoffs αφού είναι μισά....

ale george
25-08-15, 12:25
από τα standoffs αφού είναι μισά....
εδω με πιανεις αδιαβαστο,ποια ειναι αυτα τα standoffs?

SeAfasia
25-08-15, 12:28
εδω με πιανεις αδιαβαστο,ποια ειναι αυτα τα standoffs?

οι στρογγυλές μισοκομένες τρύπες στις ακρές...
μην ξεχάσω,είναι μοντέλο 2010 αν παίζει κάποιο ρόλο...

ale george
25-08-15, 12:40
οι στρογγυλές μισοκομένες τρύπες στις ακρές...
μην ξεχάσω,είναι μοντέλο 2010 αν παίζει κάποιο ρόλο...

αυτα ειναι για τις βιδες που το συγκρατουν στο κουτι του δεν λειπει κατι .οπως ειπα οταν του εβαλα μπαταρια αναβοσβηνε το λεντ στην αρχη και μετα απο λιγο αναβει συνεχως ,οπως κανουν τα gps.

Alxnks
25-08-15, 12:47
Αστο αναμμένο, με κάρτα μέσα ώστε να μπορεί να στέλνει δεδομένα...αν υπάρχει "θέμα" με τη συγκεκριμένη μονάδα θα σε βρουν οι αρμόδιοι χωρίς να χρειαστεί να κανεις εσύ τίποτα άλλο :p

ale george
25-08-15, 12:49
Αστο αναμμένο, με κάρτα μέσα ώστε να μπορεί να στέλνει δεδομένα...αν υπάρχει "θέμα" με τη συγκεκριμένη μονάδα θα σε βρουν οι αρμόδιοι χωρίς να χρειαστεί να κανεις εσύ τίποτα άλλο :p


xaxaxaxa καλο

finos
25-08-15, 17:12
Εγω πιστρεβω ότι καλύτερα να Μιν είναι αναμενόμενο γιατί αν δουλεύει κι το αυτοκίνητο ή ή μηχανή που ήταν πάνω κλαπικε αυτός που το έκλεψε το είδε κατάλαβε τι ήταν κι το πέταξε για να Μιν τον βρουν το βρικες εσύ το έβαλε μπρος έστειλε τα δεδομένα xyz κι μπλεξεις

nikosp
25-08-15, 17:50
Εγω πιστρεβω ότι καλύτερα να Μιν είναι αναμενόμενο γιατί αν δουλεύει κι το αυτοκίνητο ή ή μηχανή που ήταν πάνω κλαπικε αυτός που το έκλεψε το είδε κατάλαβε τι ήταν κι το πέταξε για να Μιν τον βρουν το βρικες εσύ το έβαλε μπρος έστειλε τα δεδομένα xyz κι μπλεξεις
Εκεί στην Ελασσόνα σχολεία δέν έχουν ?

finos
25-08-15, 18:00
3δημοτικα 1γιμανασιο 1λικιο 1επαλ

nikosp
25-08-15, 18:08
3δημοτικα 1γιμανασιο 1λικιο 1επαλ

Εσύ μάλλον δέν πήγες σε κανένα από αυτα όμως
Εάν για κάποιο λόγο από ορθογραφία δέν.. βρές και κάποιο επεξεργαστή κειμένου να σε βοηθήσει

xlife
25-08-15, 18:13
βρές και κάποιο επεξεργαστή κειμένου να σε βοηθήσει

Έκανα δοκιμή εγώ για να δω και κατάλαβα οτι δε γίνεται.. έτσι όπως γράφει ο φίνος ,οι ορθογράφοι δεν βγάζουν προτεινόμενες λέξεις. οι ορθογράφοι είναι καλοί όταν η λέξη έχει ένα δυο λάθη, όχι όμως σε ακατανόητες ανορθογραφίες..
... νομίζω οτι ίσως είναι καλύτερα να χρησιμοποιεί λογογράφο

thanasis 1
25-08-15, 18:26
Αιλλατε ραι πεδεια εποιτειδαις τω καννη,δαιν το εχαιται καταλαβη.:blink:
Ευκολο ειναι δοκιμαστε!:001_tt2:

bchris
25-08-15, 18:54
Ναι ρε γμτ...
Εκτος αν πασχει απο δυσλεξια, αυτη η γραφη ειναι απαραδεκτη.

Ειπαμε να μην γραφουμε greekglish για να καταλαβαινομαστε, να μην βγαζουμε τα ματια μας
και να δουλευει το search.
Αυτο ομως ειναι 10 φορες χειροτερο κι απο τα χειροτερα greekglish.

thanasis 1
25-08-15, 18:59
Παντως περα απο την πλακα αν οντως εχει καποιας μορφης δυσλεξιας οφειλω
απο την μερια μου ενα συγνωμη για το προηγουμενο μου ποστ.:wiink:

picdev
25-08-15, 19:06
αφού τα καλώδια είναι έτσι κομμένα , είναι απο κλεμμένο προφανώς.
Επίσης αν ειναι αγορασμένο με serial number ειδοποιείται η εταιρεία με το σηριακό της συσκευής και το όνομα του κατόχου της

nikosp
25-08-15, 20:07
Ναι ρε γμτ...
Εκτος αν πασχει απο δυσλεξια, αυτη η γραφη ειναι απαραδεκτη.

Ειπαμε να μην γραφουμε greekglish για να καταλαβαινομαστε, να μην βγαζουμε τα ματια μας
και να δουλευει το search.
Αυτο ομως ειναι 10 φορες χειροτερο κι απο τα χειροτερα greekglish.

Ναι έτσι είναι
Ολοι δυσλεξία έχουν τώρα
Η εύκολη δικαιολογία

SeAfasia
25-08-15, 21:01
3δημοτικα 1γιμανασιο 1λικιο 1επαλ

το 1επαλ τι είναι;Μοίρα καταδρομών;

ale george
25-08-15, 21:30
χαλαρωστε παιδες δεν ειμαστε ολοι διανοιες ,εγω το πτυχειο (τεε. ηλεκτρονικων συσκευων και εγκαταστασεων) πηρα στα τριαντα μου αφου πηγα 4 χρονια βραδυνο. Οταν ημουν στο σχολειο μικρος, απλα δεν γινοταν να τα παω καλα με τιποτα. Ο νικος μαλλον το κανει για πλακα ,η τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει εγω.

SeAfasia
25-08-15, 21:32
καλή πρόοδο Γιώργο...

ale george
25-08-15, 21:36
αφού τα καλώδια είναι έτσι κομμένα , είναι απο κλεμμένο προφανώς.
Επίσης αν ειναι αγορασμένο με serial number ειδοποιείται η εταιρεία με το σηριακό της συσκευής και το όνομα του κατόχου της

Eχει ολους τους αριθμους επανω EMAI kλπ επανω.
Oπως βλεπω μονο τα υλικα του η σαν voltage regulator μπορω να το χρησημοποιησω. Σαν gps αποκλειεται.

finos
26-08-15, 13:17
το 1επαλ τι είναι;Μοίρα καταδρομών;
τεχνικο λυκειο
και δεν το κανω για πλακα

nikosp
26-08-15, 13:45
χαλαρωστε παιδες δεν ειμαστε ολοι δυανοιες ,εγω το πτυχειο (τεε. ηλεκτρονικων συσκευων και εγκαταστασεων) πηρα στα τριαντα μου αφου πηγα 4 χρονια βραδυνο.
Οταν ημουν στο σχολειο μικρος, απλα δεν γινοταν να τα παω καλα με τιποτα.
Ο νικος μαλλον το κανει για πλακα ,η τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει εγω.

Εάν εννοιείς εμένα είπα κάτι πολύ σοβαρό με αστείο τρόπο
Δέν δικαιολογείται κάποιος σήμερα να γράφει έτσι
Δέν χρειάζεται να είναι κάποιος διάνοια για να έχει έστω μια στοιχειώδη ορθογραφία
και εγώ κάνω κάπου κάπου κάποιο ορθογραφικό λάθος αλλά όχι έτσι

ale george
26-08-15, 14:26
δε μιλησα για κανεναν προσωπικα .και ποιος δεν κανει λαθη .και γω θελω να καταλαβαινω αυτα που διαβαζω .πιο μικρος ομως δεν εδινα και πολυ βαση.

IRF
27-08-15, 08:04
το 1επαλ τι είναι;Μοίρα καταδρομών;

Δεν είναι μοίρα καταδρομών είναι μοίρα καταστροφών!!!!!!!!!!!!!! εργαστηρίων,τάξεων, σχολείων κλπ